Skocz do zawartości
Szymon

Szymon, nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy fotki na szybko - wiecej napisze z pracy, a teraz musze zmykac. Calosc na ceramice. Pozdrawiam

890-a.01.jpg

890-a.02.jpg

890-a.03.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo ładnie wygląda! Ile kilogramów jest tej ceramiki?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślicznie,gustownie,efektownie :):):):clapping


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło rozumiem ze to samo.? Bardzo ladnie, poprostu zaje.....e:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceramika jest produkcji Balona, dwa kawalki, wg mojego projektu. Wieczorem wstawie fotki bez koralowcow. Ogolnie akwarium bardzo dlugo dojrzewa, dolozylem kilka kawalkow zywej skaly do sumpa - powoli wszystko zaczyna wychodzic na prosta. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gorsze od poprzedniego:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma dopiero kilka miesiecy - przyznam, ze jak przy tamtym zero problemow, tak tutaj jest ich troche - przedewszystkim wolniejsze dojrzewanie - caly czas walka z odpowiednim dozowaniem bakterii, nalot na piasku i skalkach. Zbiornik zakladany bardzo "nieksiazkowo" - surowa ceramika plus piach z workow, do tego czesc wody z baniaka i czesc swiezej - z korali porobilem szczepki, docelowo zostawilem sobie to co jest. Przed baniakiem jeszcze daleka droga ku swietnosci ale wszystko wskazuje na to, ze bedzie dobrze. Pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - zbiornik prowadzisz na ZEO czy coś innego?

Może napisz co dozujesz (Ca, Mg, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozuje podstawowego ballinga z poch'u, poza tym bakterie prodibio i cycle hagena no i rowa. To wszystko. setup sprzetowy pozostal praktycznie bez zmian, brak tylko filtracji - ceramike trzeba rozbujac, ale to sie da;)

co do ZEO - doszedlem do wniosku, ze to nie jest metoda dla mnie.

pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu mozna napisac ?

chyba tylko tyle :kapelusz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale wygląda trochę sztucznie, jak puszka pewnego artysty :)

- podoba mi sie ułozenie skał i dobór koralowców i ryb

- nie podoba kolorystyka

- nie podoba mi się ascectyczna forma, mocno przerysowane.. jakby całość była z ceramiki i pastiku .. odpustowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

fajnie, ale wygląda trochę sztucznie, jak puszka pewnego artysty :)

- podoba mi sie ułozenie skał i dobór koralowców i ryb

- nie podoba kolorystyka

- nie podoba mi się ascectyczna forma, mocno przerysowane.. jakby całość była z ceramiki i pastiku .. odpustowe

Skały tam niema .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytać umiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, zbiornik super tylko pozazdrościć a możesz napisać dlaczego tylko ceramika? Jakie są korzyści wynikające z rezygnacji z żywej skały? Czy chodzi o próbe pozbycia się całego bogactwa niechcianego życia?

Pytam bo u mnie już stoi 150x50x50 zalane na razie na słodko z Tropheusami a odpieniacz w piwnicy....:)

Początkowo myślałem o 40-60 kg LR i 45kg LS ale jak pokazałeś nowe wydanie twojego zbiornika to zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić koncepcji na ceramikę i DSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizi - juz taki ze mnie plastikowo-odpustowy akwarysta;)

Jablonski - chcialem bardziej czysto, wlasnie bez tego calego "bogactwa zycia". Akwarium na samej ceramice trudno jest prowadzic, musialem wlozyc do sumpa pare zywych skalek, ale z drugiej strony na pewno jest to mozliwe. Tak jak pisalem - duzo cierpliwosci podczas dojrzewania. Teraz jest przynajmniej tak jak ja chce, a nie jak chca majano czy aiptasie:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na rezultaty jak również na wskazówki np na co uważać przy takim zbiorniku.

Piszesz że trudniej się prowadzi, czy możesz to rozwinąć?

Czy poza dłuższym dojrzewaniem są jakieś inne konsekwencje lub problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon możesz napisać jak dozujesz bakterie prodibio?

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - razi mnie sztucznie wyeksponowana kolorystyka - cieszy wyzwanie - życze sukcesów, jednak sam wole oglądać robaki... to całe życie będące żywą skałą, sztuka doboru akwarium do wnętrza mnie nie interesuje, także nie intresuje odbiór przez innych ludzi jako jakiejś całości która można się pochwalić - tu nie ma sie czym chwalić, zabijamy życie z premedytacją

sam walcze z plagami... zabijając i zabijając.. poszedłeś na łatwizne - dałeś babie sztuczne cycki... zobaczymy, czy okaże sie Dolly

poniżej zdjęcie mojego baniaka.... jest do kitu i od Twojego gorsze ... bo żyje,,, bez kropolowek i wmawiania koralowcą, że będzie lepiej... spoko cos wymyślą.... ale co ? totalny zgon ?

262qxkh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

Szymon - razi mnie sztucznie wyeksponowana kolorystyka - cieszy wyzwanie - życze sukcesów, jednak sam wole oglądać robaki... to całe życie będące żywą skałą, sztuka doboru akwarium do wnętrza mnie nie interesuje, także nie intresuje odbiór przez innych ludzi jako jakiejś całości która można się pochwalić - tu nie ma sie czym chwalić, zabijamy życie z premedytacją

sam walcze z plagami... zabijając i zabijając.. poszedłeś na łatwizne - dałeś babie sztuczne cycki... zobaczymy, czy okaże sie Dolly

poniżej zdjęcie mojego baniaka.... jest do kitu i od Twojego gorsze ... bo żyje,,, bez kropolowek i wmawiania koralowcą, że będzie lepiej... spoko cos wymyślą.... ale co ? totalny zgon ?

262qxkh.jpg

ZIZI sorry, ale kompletnie nie kumam o co Ci chodzi.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

Szymon - razi mnie sztucznie wyeksponowana kolorystyka - cieszy wyzwanie - życze sukcesów, jednak sam wole oglądać robaki... to całe życie będące żywą skałą, sztuka doboru akwarium do wnętrza mnie nie interesuje, także nie intresuje odbiór przez innych ludzi jako jakiejś całości która można się pochwalić - tu nie ma sie czym chwalić, zabijamy życie z premedytacją

Zizi jednemu sie nie podoba drugiemu sie podoba, ale pisanie o zabijaniu życia z premedytacja jest chyba nie ma miejscu. Nasze hobby to nic innego jak niszczenie rafy koralowej, więc to co robi Szymon to raczej ratowanie tego życia!!!

A akwarium bardzo ładne!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.