Skocz do zawartości
Szymon

Szymon, nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

ZiZi :

fajnie, ale wygląda trochę sztucznie, jak puszka pewnego artysty :)

- podoba mi sie ułozenie skał i dobór koralowców i ryb

- nie podoba kolorystyka

- nie podoba mi się ascectyczna forma, mocno przerysowane.. jakby całość była z ceramiki i pastiku .. odpustowe

Bo to będzie baniak marca 2010 :)

Szymon pokazał, że można przy dużym doświadczeniu jak jego sterować naturą, jednym się to podoba innym nie. Ale takie baniaki wygrywają konkursy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizi - mamy inne wizje akwarystyki, skoro napisales swoje piec groszy, ja napisze swoje - mi byloby wstyd miec taki syf w akwarium i uwierz - moje akwarium zyje, wszystko zyje, nie mam plastikowych koralowcow, nad zbiornikiem nie wisi kroplowka. Jesli wydaje Ci sie, ze masz akwarium "naturalne" jestes w bledzie - nie ma takich. Wie to kazdy, kto choc raz widzial rafe na wlasne oczy.

co do zabijania zycia z premedytacja - tylko Bog wie jaka liczba szczepek poszla do ludzi z mojego baniaka, lepsze to niz korale z odlowu, czyz nie?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu pokazałeś baniaczek Szymonie :) Śliczny jest, widze że poukładałeś korale już docelowo :)

Ile kg żywej skały dałeś do sumpa? Ja właśnie odebrałem ceramikę i musze dokupić troszkę żywej skały i niedługo start:)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili w sumpie jest ok 10kg, ale chyba jeszcze wloze dyszke. Jaka powierzchnie dna w stosunku do calosci bedzie zajmowac Twoja ceramika?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhhmmm nie pamiętam dokładnej proporcji ale dno będzie 200x80 a ceramika jest z 3 części i strzelam że będzie to koło 1/2 powierzchni... Dziś w domu zmierze dokładnie... a czemu pytasz?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo zastanawiam sie ile zywej skaly wrzucic. Mysle, ze w takim razie jak bedziesz mial miejsce w sumpie to wsadz ok 20-30kg i do tego dwie, trzy skalki tymczasowo na piach do srodka, powinno przyspieszyc dojrzewanie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce także troche piachu z dojrzałego baniaczka na przyspieszenie dojrzewania....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz akwa super swoją drogą też sie zastanawiam nad ceramiką wkurza mnie juz ta walka z niechcianym życiem czy mógłbys symon rozwinąć temat dojżewania akwa z ceramiką. Ja to wsumie mam troche większy słoik ale też maży mi sie ceramika


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek jest nowy - w sumie chyba 8 czy 9 workow, standardowy wymieszany z samoa pink. Obecnie jestem w trakcie zmiany bakterii - lalem prodibio (razem z pozywka) teraz zaczynam cycle, tez z dopalaczem.

dojrzewanie nie wygladalo za ciekawie - nalot na skale, szybach, piachu etc...ale to wszystko jest juz w odwrocie, korale nie wygladaja najgorzej - zdecydowanie za szybko zmienilem system i to byl ogromny szok, mysle, ze moznabylo zrobic to bardziej delikatnie i w przemyslany sposob, niestety nie mialem czasu i musialem raz dwa. Zanim ceramika sie rozbuja dobrze stosowac bakterie, wprowadzic zywa skale, pokombinowac z piachem "od ludzi" (najlepiej od klilku znajomych wziasc po szklance i wsypac na powierzchnie swojego) - trzeba po prostu ozywic ten zdecydowanie bardzo martwy ekosystem. Ostatnio mocno czytam na temat ceramiki i zdania sa podzielone, ja wierze, ze mi sie uda. No chyba, ze sie nie uda:bump1


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary piasek zostal wyjalowiony i przerobiony na podstawki;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Gdyni malo co jest "tak", ale to juz inna historia;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - Bóg wie ile ja też oddałem :), mamy inną koncepcję, ale fakt faktem mając wyprażoną cegłę w baniaku wcale nie stajesz się automatycznie ekologiczny,wszycy wiedzą, że praktycznie nasze hobby to eksperymenty na zwierzakach, szczególnie dobrze wie to TOMAJK, więc nie ma o co kruszyć kopii. Poprzedni Twój baniak bardzo mi się podobał - rewelacja, ten nie.

W temacie syfu w moim akwarium, dzięki niemu żyją dziesiątki filtratorów, gąbek, małży, osłonic, zooplankton i to mi się podoba. Można bawić się w OGRODNIKA i stylistę, można też spróbować jak najmniej łap wkładać do baniaka i to jest moja wizja, którą realizuje od kilku lat i nie jest mi z tego powodu WSTYD.

Naprawdę, życze Tobie sukcesów, jesteś zbyt doświadczonym akwartystą aby nie zrozumieć mojego poprzedniego tekstu - mam nadzieje, że jednak nie hipokrytą, jeżeli masz ochotę możemy podyskutować, ale nie tutaj nie będę więcej zaśmiecał.

PS

Do OGRODNIKA - sterować można wzrostem trawy i ja nie chce niczego wygrywać, życze Tobie dużo sukcesów i... pokory, "na tym forum padały" doskonale utrzymane baniaki prowadzone kilka lat a "sterujący" mieli bardzo duże doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elvis,

DSB moze z powodzeniem zastapic zywa skale. Start trwa nieco dluzej, ale to bedzie dzalac.

Szymon,

zdaje sie, ze znowu zrobiles cos fajnego dla oka. Jasne, ze bedziesz musial sporo obcinac, ale zbiornik juz wyglada ladnie. Gratulacje!

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy oceniają to ja też...:)

Ja tam nie widzę żadnej sztucznosci w kolorach (nie sadzę aby to był Photoshop czy farbowane korale :) )

Lubię minimalizm, chociaż moze troszeczkę -IMHO w ułozeniu skały(czyt. ceramiki) jest skrajny.

Zastanawiam się dlaczego dałeś żywą skałę do sumpa, a nie próbowałeś DSB czy piasku jako powierzchni dla bakterii. Pewnie ograniczy to ilości dzikich krabów w akwa, ale biorąc pod uwagę jak się rozmażają różne organizmy, to jakieś niepożądane i tak przejdą z sumpa. Zwłaszcza, że w głównym akwarium masz niszę dla tego typu zwierzaków.

Co do niepożadanych zwierzaków, czyli życia z żywej skały to ja akurat uwielbiam patrzeć co wyszło i co to takiego moze być. Wszelkie robactwo wzbudza moją ciekawość bardziej niż akropory. Ale to również oznacza ze czasami muszę je mordować. Natomiast użycie skały to jak antykoncepcja zamiast aborcji (tak mi się skojazyło jak usłyszałam o zabijaniu życia :)

Szymon, mam nadzieję że bedziesz co jakiś czas kontynuował wątek. Taki baniak to trochę jazda po bandzie. Swoją drogą jak nazywa sie taki sposób prowadzenia filtracji? Bo trudno nazwać to metodą berlińską, zeo też nie. Póki co jest dużo wody, mało korali, mało skały i trochę ryb.

Ale efekt jak dla mnie bajeczny.

Przypomnij proszę rozmiary i set-up ,bo nie pamietam


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się podłączę, osobiście lubię jak w dużym baniaku jest dużo przestrzeni, fajne ułożenie skały (podzielone na dwie części), dla mnie bomba:kapelusz

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Moja opinia (jako swieżaka):

* aranżacja akwarium to chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy - to sztuka w układaniu elementów w akwarium tak, aby przyciągało wzrok i jednocześnie intrygowało, a przy okazji ułatwiało utrzymanie zbiornika. U Szymona zauważam lekki skręt w okolice bonsai. Zawsze chciałem mieć bonsai, dlatego mi się podoba.

* kolorystyka na skraju kiczu ? - to jeden z powodów, dla którego zdecydowałem się na przesiadkę ze słodkowodnego. Uważam, że układ kolorów jest świetny. Jak to mówi moja mama: "żurnalowy".

* niechciane życie (ale zabrzmiało :)) - to drugi z powodów mojej przesiadki. To powoduje, że akwarium morskie nie jest nudne, codziennie coś nowego wyrasta ze skały. Nie wiem, ale może Szymon jest już zmęczony wyrywaniem 356 aptasii :).

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiZiWezwałeś mnie to odpowiadam, nie ty mnie pokory uczył będziesz z pewnością.

Mała riposta:

ZiZi :

sam walcze z plagami... zabijając i zabijając..

Oznaczyłem ważne słowa ZABIJANIE = NATURA naturalna, super. Robisz to celowo czy nie potrafisz warunków stworzyć do życia ? czyż to nie owo wyrywanie ? Robisz gorzej niż OGRODNIK ja już takich średniowiecznych metod nie używam, robię w zgodzie z NATURĄ.

I jeszcze pytanko, czy szanownemu panu nie odpowiada, że NOWY baniaczek Szymona się podoba ? i dla tego takie cięte komentarze. Nie ma jeszcze głosowania, a jakby nawet, to wolna wola :)

Wracając do tematu.

Tak jak widać w stopce Szymona właśnie jego poprzedni baniak się podobał ludziom być może jest tak, że nie steruje on naturą a raczej modą i upodobaniami. Więc jeśli mam się uczyć, między innymi pokory, to wolę jego za nauczyciela i choć tego nie chciałem pisać, to właśnie te "sztuczności" mi się bardziej OGRODNICZO podobają niż natura w akwarium ZiZi.

Moje kruszenie kopii się wyczerpało, oj ja NIEPOKORNY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super baniak, fajnie wysepki z ceramiki, bez przepychu, duzo wolnego miejsca wkoło. Gratulacje, zapowiada sie bardzo ciekawie :)

...i jeszcze mam krótkie pytanie

Szymon :

Obecnie jestem w trakcie zmiany bakterii - lalem prodibio (razem z pozywka) teraz zaczynam cycle, tez z dopalaczem

...o jakim 'dopalaczu' mówisz? tez uzywam bakterii hagena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak będzie wyglądać rozrost korali. Fakt wokół skałek jest sporo miejsca, ale na samej skale są posadzone już duże okazy. Pewnie będzie trzeba je trochę przycinać, żeby się potem nie parzyły. Jeśli można wiedzieć Szymonie co było powodem restartu tamtego zbiornika, tylko aiptazje i inne szkodniki, czy też świetność systemu się skończyła?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piknie :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle rewelka, choc rzecz jasna ze wzgledu na mlody wiek baniaka to jeszcze nie to co poprzedni... ale zapewne bedzie.

Mam osobiste pytanie do Szymona, i wiem ze jestes ogromnym entuzjasta korali, ale co z duzymi pokolcami? Nie da sie jakos zmienic tych "nudnych" zoltkow i "dori"? No chyba ze juz sie tak do nich przywiazales ze nie chcesz oddawac po ilus tam miesiacach tych ryb i masz do nich sentyment? W ogole ja myslalem ze wszysciutko bedzie od zera, korale, ryby itd. Cos mi sie widac pomieszalo :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek - tamten system zaczal powoli nie wyrabiac, wszystko zaczelo wygladac niezdrowo, do tego mialem straszna plage majano, poza tym chec posiadania czegos swierzego. Co do korali - nie jest to jeszcze uklad docelowy, wrost pokaze, gdzie dokladnie i jaki koral bedzie sobie stal.

Danp - te pokolce beda ze mna chyba do konca zycia, bardzo sie do nich przywiazalem:) Chce jeszcze dokupic anthiasow i moze jakies pseudochromiski. Pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam krótkie pytanie

Szymon :

Obecnie jestem w trakcie zmiany bakterii - lalem prodibio (razem z pozywka) teraz zaczynam cycle, tez z dopalaczem

...o jakim 'dopalaczu' mówisz? tez uzywam bakterii hagena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.