Skocz do zawartości
fal

Stront Jod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę powiedzcie mi jakie są obiawy niedoboru strontu i jodu , jak to rozpoznać najlepiej po koralach ? No i jak poznać , że stront i jod jest przedawkowany ?

Jak zawsze za podpowiedzi będę wdzięczny :googleye


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobne pytania.

Czy dodajecie dodatkowo stront czy tylko w podmianach ? Prodibio podaje, że można zbadać poziom strontu poprzez zbadanie wapnia, czy faktycznie tak jest i jak to zrobić ?

Temat jodu był już wielokrotnie poruszany, czytałem że podawanie Jodu zabija olbrzymie ilości bakterii, jak się zapatrujecie na to jaki to może mieć wpływ ? Czy jeżeli dużą część filtracji opiera się na bakteriach to czy jod może znacząco zakłócić taki system ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fossa i Nielsen apisali kiedys, ze w wiekszosci akwariow ktore badali stezenia jodu i strontu byly o rzad wielkosci wieksze niz w naturze....

Objawem niedoboru strontu moze byc kruchosc SPS-ow, ale kruchosc ta moze miec tez inne przyczyny takze bardzo trudno tu z cala pewnoscia stwoerdzic ze to stront jest przyczyna. Objawem niedoboru jodu moze byc to, ze SPS-y ktorych stozek wzrostu normalnie jest niebieski, nie maja tego koloru, tazke brak wylinek skorupiakow swiadczyc moze o niedoborach jodu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałbym znać poziom jodu u mnie.Faktem jest,że jak zacząłem podawać to częściej widzę wylinkę krewetek.Podawałem dwa razy dziennie po kropli,ale wydawało mi się,że dużo mam jakiegoś brunatnego nalotu na szybach i zmieniłem dawkowanie na 3 x w tygodniu po 1 kropli.Ale pewnie to nie miało z tym nic wspólnego,bo po zmianie zmianie wylinki bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jod dodawany jest z wiekszoscia pokarmow zawierajacych spiruline czy inne glony. z drugiej strony glony w akwarium moga byc tez jego duzym konsumentem - zaleznie od gatunkow.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Fossa i Nielsen apisali kiedys, ze w wiekszosci akwariow ktore badali stezenia jodu i strontu byly o rzad wielkosci wieksze niz w naturze....

Objawem niedoboru strontu moze byc kruchosc SPS-ow, ale kruchosc ta moze miec tez inne przyczyny takze bardzo trudno tu z cala pewnoscia stwoerdzic ze to stront jest przyczyna. Objawem niedoboru jodu moze byc to, ze SPS-y ktorych stozek wzrostu normalnie jest niebieski, nie maja tego koloru, tazke brak wylinek skorupiakow swiadczyc moze o niedoborach jodu.

Troszkę odbiegnę od tematu, co jeszcze może powodować kruchość SPS ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosforany - w wiekszym stezeniu fosforany to inhibitor procesu kalcyfikacji.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.