Skocz do zawartości
mazand

LEDy z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

ups.......... podatki firma , napięcie wzrasta ,na szczęście kazdy może robić i kupować co chce i gdzie chce i za ile chce:) mazand robi to prywatnie i dobrze że informuje innych o swoim zródełku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,nikt nie broni Ci kupować gdzie i za ile chcessz,ale z pomysłem rozprowadzania lamp na forum to lekko Cię poniosło:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony nie był to zamierzony atak tylko pytanie. Ja z szefem tej firmy korespondowałem już od ponad 2 miesięcy, dogadując różne sprawy - uznaliśmy że polski rynek jest obiecujący w dłuższej perspektywie i to nie tylko jeżeli chodzi o lamy do akwariów. Informacja o próbach uzyskania wyłączności była dla mnie lekko zaskakująca.

Gdyby ktoś miał ochotę na lampę, to w najbliższym czasie pójdzie zamówienie. Mam już chętnych na 2 sztuki. Każdy dostanie paczkę wprost do domu kurierem UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.kolego powiedz mi jaka ma moc ta lampa,ja mam akwarium 80 szerokie i 2metry dlugie wiec chyba potrzbowalbym z 3 sztuki co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super mazand,bardzo mnie cieszą Twoje zdolności negocjacyjne...tyle że to forum nie jest miejscem do tego typu działalności.Chyba to rozumiesz:)

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt jest to troche specyficzne forum gdzie z tego co pisze bigwalker nie mozna umawiac sie z innymi morszczakami aby kupic lampe taniej pomijając sklep reefshop. Moze zeby nie denerwowac wlasciciela i nie lamac regul forum powinnismy umowic sie na innym forum co do wspolnego zakupu lamp. Osbiscie sam jestem zainteresowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zakazać sprzedazy korali poza reef shopem:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marioromario :

może zakazać sprzedazy korali poza reef shopem:clowning

Buahaha :googleye no świetny dowcip.

Tylko powiedz mi co on wnosi do tego tematu ? Bo jakoś nie widzę związku.

A może marioromario zabrać Neostradę "dzeciom neostrady" ?

Proszę pisz na temat albo wyluzuj.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazand zapomniales chyba, ze kazdy kto odbiera paczke z chin musi sie stawic w urzedzie celnym lub zlozyc upowaznienie w formie kurierskiej do dzialania w jej imieniu. musi zaplacic vat i clo.

a gwarancja Chinczykow - owszem, bez problemu, ale ze wzgledow kosztow wysylki nie oplaci sie nikomu.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SkoczekPL :
marioromario :

może zakazać sprzedazy korali poza reef shopem:clowning

Buahaha :googleye no świetny dowcip.

Tylko powiedz mi co on wnosi do tego tematu ? Bo jakoś nie widzę związku.

A może marioromario zabrać Neostradę "dzeciom neostrady" ?

Proszę pisz na temat albo wyluzuj.

widzę ze nie możesz zrozumieć któtkiego tekstu:clowning , tłumaczę , wszystkim na forum zalezy na jak najtańszych produktach i nie koniecznie zakupionych przez sklep , dlatego najlepiej zakazać sprzedaży wszystkiego żeby nie denerwować własciciela forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marioromario - to Ty chyba naprawde jestes DNeo skoro nie rozumiesz.

Każdy Twój post w tym wątku nie na temat będzie kasowany.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, i dzieki za ostrzeżnie , szkoda że nie możecie wystawić mandatu:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram zakłady kiedy marioromario dostanie bana :googleye


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ta kłótnia to ja nie rozumiem, każdy jak ma coś do zaoferowania taniej niż można dostać u nas w sklepach to wrzuca na forum, jest tak z pompami, koralowcami, rybami, odpieniaczami itp. itd. jeśli by to komuś przeszkadzało nie było by działu "targowisko" oraz tyle użytkowników forum którzy przy okazji forum zawsze coś zakupią w reefshopie. Gość zdobył dobry kontakt(tani sprzęt) oferuje to innym ludzią na forum, ktoś kto nie może sobie pozwolić na zakup lampy w Polsce ze względu na marze sklepów może akurat przejdzie na technologie led właśnie dzięki niemu. Przecież moim zdaniem jak gość sprowadzi nawet to 5 lamp to reefshop na tym nie straci a na takiej "wojnie" i wyraźnej chęci żeby jak najwięcej zarobić i blokować wszystkie inne dojścia niż reefshop może znacznie stracić w oczach klientów bo pokażą tym że dla nich liczą się tylko pieniądze. Według mnie załoga reefshopu to kompetentni ludzie na poziomie i jak widać nie robią tutaj o to wojny... owszem, wzburzenie Przemka o pytania które mu zostały zadane jest jak naj bardziej słuszne bo co to kogo obchodzi po co jak i gdzie? każdy pilnuje swojego nosa i swojego interesu.

To tak ode mnie pewnie część osób się ze mną nie zgadza ale to moje zdanie.

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez każdy może sobie kupić lampę w Chinach. Nie ma z tym chyba żadnego problemu - no chyba że się zepsuje. A wtedy może tak do Przemka... po części. A może po znajomości wymieni ją na nową - gratis oczywiście. :banghead


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz parę zdjęć z mojego słodkowodnego basenu

od razu się przyznam że fotograf ze mnie żaden

zdjęcia nie poddane żadnej obróbce

lampy znajdują się jakieś 10cm nad lustrem wody

2xHQI 70W 8800K kontra 71 białych LED 10000-20000K + 48 niebieskich 485nm

jak ktoś się dobrze przyjrzy to zauważy różnice, widać je szczególnie na dnie

nie potrafiłem tego lepiej ująć

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3329_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3324_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3303_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3316_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3319_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3322_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3334_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3848-dscf3343_1.jpg

no i LED ewidentnie przebija światło HQI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie techniczne do samej lampy. Na zjdęciach porównujesz lampę do żarników 2x 70W HQI - które są dużo słabsze niż żarnik 150W hqi - który jest tylko 10W mocniejszy. Sprawność światła hqi z tego co wyczytałem jest dużo mniejsza niż świetlówek T5. Dlaczego więc nad jednym akwarium(Przemka o którym mowa w drugim temacie) wisi lampa 250W w ledach która zastąpiła 640W w T5(!) - a u Ciebie lampa o mocy o 20W mniejszej, przy gorszym świetle(hqi) - nie wykazuje tak drastycznej różnicy w wydajności?

Gdybym zdecydował się na zakup lampy u Ciebie - czy otrzymam na nią fakturę(na firmę) - i jak wygląda sprawa gwarancji gdyby coś się zepsuło? Czy będe musiał wysyłać na swój koszt to Chin?

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ,

Chciałbym tylko was ostrzec przed ściąganiem na własną rękę i sprzedaż na terenie UNI , każdy elektryczny produkt który jest zasilany napiećiem 220V musi mieć certyfikaty zgodne z normami unijnymi i przeprowadzone w krajach UNI. To , że producent zapewnia nas , że wszystko jest zgodne i nawet prześle odpowiednie badanie o dopuszczeniu na rynek unijny , to i tak nie zwalnia nas ze zrobienia badania w Polsce. Przekonałem się o tym na własnej skórze , dlatego tylko was ostrzegam , kary są bardzooooo dużeeeeee !!!!!!!!!!

Wyobrażcie sobie sytuację , że ktoś zostaje porażony prądem , do kogo on się zwróci o odszkodowanie ? Chyba nie myślicie , że do producenta lampy , wskaże osobę która mu to sprzedała , a później to już łańcuszek i o efekcie końcowym nie będę pisał , radzę wam przemyślcie sto razy zanim coś wpuścicie w rynek czy warto.

Pamiętajcie ten kto dzisiaj jest kolegą , jutro będzie wrogiem , taka jest szara prawda.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Mogę owszem służyć pomocą przy ściągnięciu lamp z Chin, ale zauważcie że jestem osobą prywatną.

Każdy kto chce posiadać takie oświetlenie wystawia się na pewne ryzyko, podobnie jak ja to zrobiłem.

Podjąłem próbę, która się udała. Jest to droga dla odważnych i idących własnymi drogami.

Ja swoje lampy, gdy już będą obie, przerobię według własnego pomysłu aby mieć ciszę ale i pełne bezpieczeństwo.

Zdjęcia w oryginalnym rozmiarze wrzucę wieczorkiem (te zamieszcone są tylko zmniejszone), czy będą lepsze tego nie jestem w stanie określić. Kiepski ze mnie fotograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała refleksja z mojej strony :

Tak się składa, że śledzę uważnie tematy związane z oświetleniem LED i choć może nie wszędzie wtykam swoje 3grosze to jednak mam się na baczności.

Więc do konkretów: w lampie tu zaprezentowanej wyraźnie widać zwykłe soczewkowe LEDy, zaś w lampie którą już od jakiegoś czasu ma w ofercie RS są SMD lub podobne, wiąże się to z odprowadzeniem ciepła itp. ci w temacie wiedzą o co chodzi. Moje wątpliwości wynikają tylko i wyłącznie z obserwacji zdjęć. Wybaczcie ale te lampy wyglądają jak tani produkt z BIEDRONKI, który nie powinien kosztować więcej niż 100zł więc daleko mu do tysiaka, do tego jeszcze wspominane przez was emocje, czy dojdzie czy nie dojdzie, no i gwarancja.

Ja nie mam absolutnie żadnych skrupułów żeby kupować czy to w RF czy u THC... ale fakt żeby kupować u SWOICH robi wielką różnicę, chyba większą niż te 10%.

Tak wiem, że zaraz będzie gadanie, że szastanie kasą to domena takich czy owakich, więc moje MOTTO rób na ile cię stać, nie kantuj, wtedy możesz mieć (lichą) nadzieję, że i ciebie nie wykantują.

Jeśli wycierasz buty na wycieraczce gospodarza, to przynajmniej kawę u niego kup, jeśli stolik krzywo stoi, to idź na bazar, lub do blaszaka.

Jeśli moje słowa nie były zrozumiałe, to po naszemu, NIE CZYŃ TEGO ZŁEGO CO TOBIE NIE MIŁE i średnio inteligenty de..l powinien zrozumieć to w 5 sekund.

Świetnie, że są pomysły, że jest inicjatywa, ale pier......lenie że się ktoś do kogoś czepia, to tak trochę o Shopenie. takie pier..... :):D:D u w końcu nie Allegro.

Ta moja riposta dotyczy zagadnienia wyłączności, mamy DEMOKRACJĘ, jeśli ktoś ma pomysł i ENERGIĘ niech bije w temat i nie ma żalu. Dla mnie oby przy korzystnym kursie i dużych zamówieniach LED z RF 1150 22W kosztował BRUTTO 220zł szczęśliwość wielgachna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.