Skocz do zawartości
LUK4344

gdzie do chorwacji

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku urlop, i chodzi mi pogłowie wyjazd do chorwacji, totalnie nie wiem nic o tym kraju, więc może ktoś coś podpowie, w jaki rejon najlepiej jechać, czego szukać, na co uwazać, czego się wystrzegać.

Oczekuje raczej spokojnego, urokliwego miejsca oczywiście z ładną wodą.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jadę za tydzień na wyspe Brac podobno jedna z ładniejszych wysepek popularna jest równiez Korcula kiedyś była tam moja dziewczyna z rodzinką i wrócili bardzo zadowoleni tyle wiem na pewno ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu byłem w miejscowości Baska Voda-super miejscówka,polecam:)

pozdr

Jak chcesz mogę Ci wysłać namiary na świetne kwatery ,nad samym morzem.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja ma bardzo dlugie wybrzeze, ponad 1000 wysp i cala jest naprawde piekna. Tylko niestety droga :/ . Jesli bedziesz chcial wybrac sie na ktoras z wiekszych wysp musisz miec swiadomosc, ze w sezonie czesto bywaja problemy z przeprawa. Jesli interesuje Cie ta "blizsza" Chorwacja to moge polecic Opatije - przepiekne miasteczko lezace kolo Rijeki. Jesli chcesz sie zapuscic az pod Dubrownik to polecam polwysep Plejasić - cos jak nasz Hel - i miasteczko Orebić skad kursuja "tramwaje" wodne na Korćule.

Warto tez pamietac, ze plaze w Chorwacji sa kamieniste lub w najlepszym wypadku zwirowe, a czasem tez betonowe! Piasek znajdziesz w bardzo nielicznych miejscach, np. na Makarskiej

Ogolnie POLECAM! Piekny kraj


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk4344 też właśnie poszukiwałem miejsca w Chorwacji z ładną plażą, niby kamienie, żwir i takie tam inne przeszkody, ale polecono mi miejscowość Igrane w pobliżu Makarskiej. Jest tam podobno żwirowa plaża, ale regularnie uzupełniona piaskiem więc jest znośnie. Mała mieścina z prywatnymi pensjonatami, wszystko praktycznie nowe a miejscowi bardzo się starają, no i jeszcze nie ma tam silnego oblężenia turystami więc spokojnie, może z powodu niezbyt rozbudowanego zaplecza rozrywkowego. Te relacje są z poprzedniego sezonu, niestety nie mogę nic więcej polecić a sam przekonam się dopiero w sierpniu. Będzie to mój pierwszy i zapewne ostatni wyjazd w tamte rejony więc oby rozczarowania nie było :p Pomimo wszystko nie spotkałem się jeszcze z jakimiś negatywnymi relacjami, wszyscy chwalą sobie pobyt w Chorwacji bez względu na miejsce w którym przebywali.

Plitwickie jeziora to miejsce w które warto zaglądnąć będąc w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Witam,

właśnie wróciłem z Chorwacji w ubiegłym tygodniu. Byłem w Baszkiej Wodzie. Polecam. Choć dużo turystów. Dobre miejsce jako baza wypadowa do Dubrownika, Splitu, na wodospady Krk, statkiem na Hvar i Brać. Co do kamieni, to kupujesz buty za 30 Kn na miejscu (nie chronią przed jeżowcami). W Baszkiej jest też mała baza nurkowa, z którą miałem przyjemność zanurkować. Połączenie morza i gór (biokovo 1700m) robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojedziesz w okolice Baska Voda to wybierz się na góre Sw. Jure.(wys. ok. 1700m) Na sam szczyt wjedziesz autem, droga dość kreta, ale widok ze szczytu jest przepiękny!!!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam mieścinę Tucepi 10 km za Makarską. ( za Baska Voda )

Jest to nie zbyt duża miejscowość, posiada wiele atrakcji, ma swój deptak wzdłuż morza, turystów znacznie mniej niż w makarskiej. Tak jak kolega @musashimm pisał jest to dobre miejsce na wypady, dodam że również warto zobaczyć Mostar w Bośni, po drodze zamek i dla ludzi zainteresowanych Medjugorie ( wszytko oddalone o 2 godziny od sypialni )

Do Bośni potrzebna jest zielona karta, pisze dla tych co się mogą zapomnieć, tak jak ja, musiałem kupić na miejscu za 25eu


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musashimm :

...nie chronią przed jeżowcami...

Oj, boli! Trzeba uwazac. Ja po mimo tego, ze mialem pletwy kaloszowe nie ustrzeglem kontaktu swojego ahillesa z jezowcem cwanie schowanym dosc wysoko na skalce pod malym nawisem.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wiecie odnośnie połowu owoców moża, słyszałem że w chorwacji nie potrzeba karty wędkarskiej i że wszelkie stwory można wyciągać z wody i na patelnie..?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic w przypadku ukłucia jeżowcem ???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g kolorowej prasy (dla pań) najlepiej skropic cytryna :):p:P

Usunac dokladnie to co zostalo i porzadnie zdezynfekowac. A najlepiej do lekarza


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Trogir koło Splitu. Małe spokojne miasteczko z wąskimi uliczkami w śródziemnomorskim klimacie, mały port sporo knajp i restauracji. Panowie zapytam jak z cenami w Chorwacji bo byłem w tym roku we Włoszech koło Wenecji i przeżyłem cenowy koszmar: 1 kg schabu w sklepie spożywczym - 60 zł; pizza margherita ok 40 cm średnicy - 50 zł; piwo w puszce w sklepie od 1 euro w górę :p. A jak jest w Chorwacji.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chowacja jest tak piękna, że nie powinieneś tu sie pytac o porady. O atrakcjach powiedzą już sami mieszkańcy. Jedź gdzie oczy poniosą im dalej na południe tym lepiej.


zbiornik 750, sump 350, 80kg żywej skały, i cała potrzebna reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno wróciłem z Chorwacji byłem na wyspie PAG miasto otoczone górami , jest to raczej mało rozrywkowa wyspa ale za to bardzo ładna ze starym miastem jest tam dużo dzikich dyskretnych plaz czysta woda , o dziwo było tam mało jeżowców ja byłem bardzo zadowolony :D


jestem na etapie kompletowania sprzętu :) w planach 120 l :p:P kiedy to będzie hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam Istrie, 2 tyg. temu wrocilismy z tamtad, jest spokojniej niz w Dalmacji, o np. Makarskiej Rivierze nie wspominajac. Moze odrobine drozej niz w Dalmacji ale za to czysciej i o wiele spokojniej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jaką mapę do nawigacji GPS polecilibyście do Chorwacji.

NAViGO8 mam, niby miejscowość gdzie mam jechać jest ale z uliczkami już kiepawo.

Zostało mi jeszcze kilka dni do wyjazdu więc może warto kupić coś lepszego, proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyspa Hvar jest bajeczna:) Praktycznie co roku jezdze na polwysep pelejesac, ale to generalnie meta do windsurfingu, obok jest Korcula, warta zobaczenie, szczegolnie w czasie karnawalu:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomajk ja bylem z TomTomem i wiekszosc miejscowosci byla na mapie, oprocz oczywiscie malutkich pipidowek, ale miasta typu Rovinj, Porec czy Pula przedstawione bardzo dokladnie, praktycznie wszystkie ulice opisane. Jako backup mialem ze soba N97 z NokiaMaps i tez bylo calkiem niezle, wiekszosc miejscowosci dokladnie przedstawiona, tak wiec polecam oba rozwiazania :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić miejscowość Omis. Jakby ktoś chciał to na PW mogę podesłać zdjęcie całej miejscowości. Jest to bajeczna miejscowość. Architektura śródziemnomorska plus charakterystyczne czerwone dachy. Jest tam bardzo tanio. Jednak jak ktoś wymaga wielkich luksusów to Split może być dla niego. Miejscowość dość zatłoczona ale bardzo piękna:)


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wróciłe, byłem w miejscowości Rogoźnica, miejscowość składa się z części lądowej i wyspy usytułowana jiest pomiędzy Sibenikiem a Trigorem. Za apartman z kuchnią i klimą płaciłem 35 oiro za dwie osoby/dobe, nie wiem czy to drogo czy tanio bo kwater było jak na lekarstwo i to była jedyna jaką znalazłem po kilku godzinach szukania (pojechałem w ciemno) w kazdym razie nad bałtykiem kwatery za 70 zł/osoba nie należą do rzadkości, więc drugi raz jak stane przed wyborem polskie morze czy Chorwacja to nie będę się zastanawiał nawet pięciu minut.

Jako ciekawostkę powiem że mój brat wyjeżdżał tego samego dnia do Dąbek i z Łodzi jechał 10,5 godziny a ja 1520 kilometrów pokonałem w 16 godzin.

polecam ten piękny kraj

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo mnie cieszy, że nie spotkałem się z negatywnymi opiniami o Chorwacji, jutro właśnie wyruszam i mam nadzieję wrócić zadowolony jak i wy :)

Czy wiecie jak tam u nich w UMTSem czy EDGE ? mają tam jakieś karty na dostęp do sieci ? Czy nie szczypać się i brać naszą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu Cie musze troche zmartwic, bo UMTS-u w Chorwacji za wiele nie uswiadczysz, doslownie kika NODE-B na wybrzezu w najwazniejszych miejscowosciach, tak wiec notorycznie zapchane... :[ Duzo lepiej jest z WLANEM, w kioskach sa dostepne karty pre-paid na WLAN, zasieg nawet calkiem calkiem, do tego sporo niezabezpieczonych sieci WiFi na wybrzezu :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to super, czyli da się jakoś ze światem skontaktować :)

Teraz myślę, że gorzej niż u mnie być już nie może więc coś się znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.