Skocz do zawartości
LUK4344

gdzie do chorwacji

Rekomendowane odpowiedzi

@tomajk zostaw lapka w domu to przecież wakacje...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

@tomajk zostaw lapka w domu to przecież wakacje...

Hehe no właśnie laptoka mam tylko na wakacjach, bo tak bym się zamęczył, przecież nic nie widać na 15" to po primo, a duo to mam razy cztery w stacjonarnym ;)

Igrane ładna mieścina, schludniej tu niż w Makarskiej, droga prowadzi zdecydowanie dalej od morza więc i plaże są przyzwoite. Ten niby pasek, to normalny wapienny tłuczeń, o spacerkach na bosaka po plaży nie ma co marzyć.

Widać, że czasy tu panują jeszcze komunistyczne, ciepły klimat temu sprzyja bo nie muszą się martwić cieknącym dachem i ociepleniem budynków, czy porządnymi oknami, więc jest jak jest, nie ma co specjalnie narzekać, ale i zachwytu też nie ma. Wszystko rekompensuje bardzo ładny widok, czysta ciepła woda, prysznic na plaży do opłukania się i przyzwoite ceny.

Ryby są, ale niestety nie te kolorki co flawescens, czy hepatus ;) Przyjemność z nurkowania jest jednak mimo to spora.

Wyjazd do Chorwacji można śmiało polecić, dodam tylko, że lepiej w większej grupie, bo gdy wysiądzie klimatyzacja ( pod pretekstem awarii czy innych niesamowitych historii wyłączają po prostu by zaoszczędzić energię ) to ratuje tylko ziiiiimne piwsko, ale fajnie jednak wypić je w znanym towarzystwie. Necik działa, co prawda trzeba się dłuuugo nadreptać za hasłem dostępu, ale po solidnym okazaniu niezadowolenia wreszcie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie pojechac ,zeby choc namiasteke rafki zobaczyc?(chodzi oczywiscie o chorwacje)czy pogoda na poczatku maja jest tam w miare fajna?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak znaleźć namiastkę czegoś co w danym miejscu akurat nie występuje? Chyba że dla ciebie namiastką są skały, a te znajdziesz wszędzie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem czy w choracji sa jakies rafki dlatego chocby o namiastke pytalem..hi hi..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety ani grama rafki, ale pojedyncze egzemplarze morskich stworów czasem w dość dużych ilościach można zobaczyć. Im dalej na południe tym więcej (to takie ogólne zasady). Byłem tam kiedyś na majowy długi łikend i woda miała około 20 St.C, powietrze około 26-28.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeży, rozgwiazd, krabów... małży i innych znajdziesz tam dostatek... ukwiałów też cale mnóstwo tzw końskich ;) ale rafa??? poza płukaniem w morzu to bym pomyślał o np zabytkach ;) ale wiem, że różnie lubimy spędzać czas wolny... ja tam lubię biegać, zwiedzać i ogólnie "ruszać się na wakacjach" nienawidzę leżenia plackiem na plaży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Makarskiej - podobnie chyba jak wszędzie nie ma żadnej rafy ale jest sporo jeżowców :realmad: oraz kraby w tym małe pustelniki oraz całkkiem duże potrafiące solidnie uszczypać a także troche rozgwiazd, brzydkich małży no i stada średniokolorowych, wszędobylskich rybek. Dno jest kamieniste a kamienie wygladają jak ...kamienie(bardzo śliskie) :thumbdown: a nie kawałki tufu. Dalej na głębokości ok 6m zaczyna się mulisto-piaszczyste dno. Woda bardzo czysta. Rafy nie ma ale widoki fajne :thumbsup:

Dla tych co nie byli jeszcze załączę dwie fotki:

na pierwszej kamienista plaża między Makarska a BaśkaWoda a na drugiej fotce jeżowiec na kamieniu - tak własnie te kamienie nierafowo wygladają

post-6632-0-62016700-1325439873_thumb.jpg

post-6632-0-69743200-1325439931_thumb.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.czyli zeby sie rafki napatrzec to tylko egipt...?czy moze na kolo hiszpanskich wysepek tez cos sie znajdzie?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.