Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Ewolucja Polskiej Akwarystyki Morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Weźmy pierwszy lepszy sklep w polsce.

Wysyłka - 25zł UK, wysyłka od 12 do 22zł w Polsce.

W UK wysyłka od ok. 500zł gratis - w Polsce średnio od 400zł.

Świetlówka Aquablue 54W w UK - 82zł, w Polsce 74zł. To regularne ceny.

To chyba sporo taniej niż w polsce, prawda?

No właśnie, czy ja czegoś nie rozumiem, czy też chodzi Tobie o to że w UK jest drożej niż w Polsce akurat w tych przypadkach?

Przemek

Przemku nie obraz sie, ale skoro piszesz wezmy pierwszy lepszy sklep to zrobmy tak, podaje linka do popularnego towaru z wysokiej polki:

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Royal-Exclusive-Odpieniacz-Bubble-King-Internal-250/2283

cena 6000 zl

w USA kosztuje on $1355 = 4295 zl

http://www.guppysaquariumproducts.com.au/protein-skimmer-overflow-box/royal-exclusive-skimmers/bubble-king-supermarin-250-internal-protein-skimmer/prod_2826.html

W Niemczech juz 1170 Euro = 4950 zl

http://www.aquapro2000.de/en/Protein-Skimmer/Royal-Exclusiv-Skimmer/Bubble-King-Supermarin/Royal-Exclusiv-Bubble-King-Supermarines-250-internal::5935.html

Udowodnij mi ze nie stac cie na przesylke bo jest strasznie droga i nie zarazbiasz na tym grosze. zaloze sie ze szukajac dobrze znalazl bym wiele taniej. Nie odbieraj tego jako atak ale chyba nie masz presji cennika producenta jak w przypadku KZ?

Druga sprawa to popieram przedmowcow, zarobki mamy jakie mamy, nawet jesli porownywalne ceny beda jak w krajach sasiednich to dalej bedzie 5 razy drozej w Polsce i nie ma o tym co dyskutowac.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że co? :) Nie no stać mnie na przesyłkę, ale co chodzi?? :D

Czy ty widzisz datę tego wątku?

Jeśli chcesz się odnieść jeszcze do czegoś to podrzucę Ci swoje wypowiedzi z 2003 roku ... :question:


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to chłopaki pojechały po bandzie.Wrócmy do czasów jak Przemek myslał o sklepie będzie lepiej :)

Darecky patrzymy czasem na daty postów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To którą tą sól wybrac? :)

Chociaż tak w sumie niedawno przestałem używać soli ME bo coraz cięzej ją kupić w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ją Bulldog(Włocławek) rozprowadzał - ale z tego co wiem Waldek wycofał się już z detalu...

A sól? Najlepsza jest słona :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem bo od niego ją brałem :)

No jak akwarysta do d... to i każda sól jest zła.

P.S Przemku ale żeby Cię na wysyłke stać nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak żyć Panie, jak żyć... ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze patrze ale jak temat odpkopany to trzymamy sie kursu wypowiedzi, Wiem, ze roznica jest rowne 4 lata a co za tym idzie, jest nam lepiej, stac nas na wszystko a roznice cen sie zatarly, hehehe. Bez jaj Przemku, napisales to 4 lata temu i ??????? Niestety, nic sie nie zmienilo, zdzieranina ma sie w najlepsze. Nie potrzebuje twoich postow z 2003 roku bo co to ma do zeczy. Podalem fakt i nic sie nie zmienilo na aktualnosci. problem pozostaje ten sam,


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sklep i zdzieraj pospołu.

Howgh.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, wysiadlem w tej dyskusji z Toba, zabiles mnie najbardziej elokwentnym argumentem roku albo i 10-cio lecia. Powaznie. Znam cenniki Royala w hurcie i na tym poprzestanmy ;)

Pasuje, po prostu szczena mi opadla


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze z marży trzeba opłacic pracowników czynsze ZUS-y prąd etc??? A skoro takie wielkie kokosy są na tym to otwieraj sklep.

Z mojej strony powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25 nie wiedzialem, myslalem ze nic sie nie placi a pracownicy to wolontariusze, zreszta jak na calym swiecie a tam taniej jeszcze.

Dieter, nie pisales tego serio?

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle odbiegamy od tematu!!

Czy pamiętacie pierwsze odpieniacze ?

takie płaskie ze " ślimakiem" nie dało się tego myć.

mój ojciec przywiózł kiedyś go ze szwabi.

to było cacko, nie wiadomo było jak go użyć.

a teraz proste, stożki, na jednej, na wielu pompach.

To jak dla mojej babci, pamiętała gdy kolej w Polsce chodziła, a potem samoloty.

Jak to sie obserwuje, to postęp jest olbrzymi we wszystkim.

Poza telefonami bo coraz większe robią.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek coś Ty się tak tego royala uczepił ? nie wiem czy wiesz ale możesz dostać nawet 30% rabatu na BK ekstra jak zamówisz za 100tyś euro pomyśl o tym będzie jeszcze taniej :dj:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25 nie wiedzialem, myslalem ze nic sie nie placi a pracownicy to wolontariusze, zreszta jak na calym swiecie a tam taniej jeszcze.

Dieter, nie pisales tego serio?

pozdrawiam

Ale o co Ci chodzi? bo naprawdę Ciebie nie rozumiem..

Co próbujesz udowodnić? Mogę Ci wskazać dziesiątki sklepów tańszych i dziesiątki droższych niż ReefShop.pl - zarówno w Polsce jak i za granicą..

I pytam - co z tego?

Masz pomysł na biznes - zakładaj, konkuruj, sprzedawaj - bądź najtańszy, znalazłeś super pomysł na super biznes.. :)

Zamiast tego, tracisz czas i próbujesz mnie wzywać do tablicy i punktować w jakiś przedziwny sposób - zarzucając przy tym że to "zdzierstwo".. :)

Porównaj ceny w innych sklepach i napisz - do erybki, acropory i jeszcze kilku innych sklepów - mailo-petycje z publicznym zarzutem o zdzierstwo i kradzież ostatniej koszuli.. Długa noc przed Tobą, do rana wszystkich obrobisz :)

Naprawdę Cię nie rozumie, choć z uśmiechem na twarzy staram się..

Serio..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek no po prostu zrób taniej, nie bądź żyd :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że bende :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek a ja mam pomysł , co setny BK w miesiącu oddaj za 1zł .Wtedy i wilk syty i owca cała :thumbsup:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co setny po prostu nie sprzedam - zostawię sobie :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takie rozmowy - sam sprzedaję towar od np. 60 do 100zł - a kupuję go za 5zł - na alledrogo jest po 2zł hyhy i śmieję się jak klient pyta czemu tak `drogo` :p

A co do ewolucji - owszem jedne ceny poszły w dół - inne w górę - ukwiał kupowałem 1,5 temu za 250zł , a tydzień temu mogłem brać po 70zł - ogólnie mamy `niby` większą dostępność i do życia i sprzętu (piszę ogólnie bo łódź to nadal uważam zadupie morskie ), ale nie to jest najważniejsze - najważniejsze to chyba to, że powiększa się `nasze` grono akwarystyczne, coraz więcej osób na forach, więcej informacji - więcej powiedziałbym `schematów` prowadzenia baniaków i dla tych bogatszych i biedniejszych - bo chyba o to chodzi - żeby każdy mógł w jakimś stopniu posiadać kawałek rafy. 5 lat temu marzyłem o morskim patrząc na pyszczaki - nie było opcji, żebym miał nawet małą micro-rafę - a dziś - dziś w zasadzie mogę kupić każdą rybkę, na którą mam ochotę :) Może doczekam czasów, że Równej w Łodzi będzie więcej morszczyzny , że nie wspomnę o niedzielnym `Starcie` - to dopiero będzie ewolucja :D


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można otwarcie powiedzieć że akwarystyka morska mimo że pod wieloma względami bardziej atrakcyjna to nigdy nie dorówna popularności akwarystyce słodkiej, choćby ze względu na różnicę ponoszonych kosztów. Pocieszające jest dla nas to, że mamy coraz większy wybór towaru a konkurencja goni konkurencję, dzięki temu morszczyzna staje się coraz bardziej dostępna. Pokrzepiające jest też to, że producenci nie spoczywają na laurach i można dostrzec postęp techniczny sprzętu do akwarystyki morskiej.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.