Skocz do zawartości
Jader

Przykręcanie śrubunków

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mocno muszą być przykręcone przelotki w kominie? Za diabła nie mogę dojść żadnym narzedziem (nie mam nawet odpowiedniego) - można to ręką dokręcić, czy będzie przeciekać?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki i części przylegające do szyby możesz "przelecieć" lekko silikonem i dokręć ręką. Tylko nie dawaj dużo silikonu na uszczelkę bo ci "wyskoczy" przy dokręcaniu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babskie pytanie - bo też czeka mnie to w tych dniach.

Jak posmarujesz silikonem to już nie odkręcisz?

Którą stroną sie to wkłada? gwintowaną czy gładka do góry i dlaczego?

( przelotki VDL) Są dwie uszczelki czarna i biała,czarna jakby gumowa ,biała twarda. Którą dac gdzie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

gumowa uszczelka w wodzie, gladka koncowka w wodzie-gwint tam gdzie latwiej dokrecic czyli na zewnatrz akwarium.

Ja smaruje uszczelki wazelina i przykrecam reka, nie polecam silikonu.

pozdrawiam

Piotr


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikonu dajemy ( możemy dać) bardzo małą warstwę. Potem odkręca się bez problemu. Oczywiście wazelina też może być - o także w małej ilości.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar silikonowy też się nada, ja użyłem wazeliny technicznej.


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dokrecalem bez dodatkow, gola reka i jest git. nakretka od spodu, bo jak dasz od gory i czasem Ci sie kiedys piach dostanie to raz ze tego niczym w kominie nie odkrecisz, a dwa ze gorzej bedzie przepalic.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie rurę PCV (szarą) podgrzej końcówkę i nasuń na nakrętkę przelotu. Kiedy sobie ją ukształtujesz wsadź pod zimną wodę i klucz gotowy. Działa świetnie, wygląda profesjonalnie i jest w miarę bezpieczny dla szkła. Polecam sam tak robiłem.

Jeżeli chcesz to mogę wrzucić fotkę mojego klucza DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj, bo ze mnie taki majsterkowicz, że jak nie zobaczę to nie wiem jak zrobić :D


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klucz" zgodził się pozować :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Na końcu możesz zrobić dziurę na wylot żeby włożyć jakiegoś pomagiera, śrubokręt albo jakiś pręt, który pomoże w kręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Polak może wpaść na taki pomysł :D dla mnie od dziś jesteś Łebski Magu <szacunek>


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwiam ludzi potrafiących kształtować rzeczywistość materialną, ja który ujeżdżam tylko byty wirtualne :D


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.