Skocz do zawartości
bloodlie

Wybór zawodu.

Rekomendowane odpowiedzi

a może ginekologiem gwiazd filmowych?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo gwiazdą wśród ginekologów ?:)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginekolog z definicji szuka problemów tam, gdzie wszyscy inni znajdują przyjemność :-) takze to raczej kiepskie zajęcie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam i farmaceutów, stomatologów, architektów, wszyscy zarabiają dobrze, na wyrównanym poziomie, tak poniżej 5koła nie schodzą, ale żeby przeskoczyć 10 to zaj....li by się na śmierć prawie.

ALE mam koleżankę farmaceutkę, która przeszła wszystkie szczeble kariery aptekarskiej, później zaczęła z małą własną apteką w dużej wsi, teraz ma i w mieście, łącznie 5 aptek i nie narzeka na brak kasy. Hene nie jest to 5koła zapewne, ale ile razy więcej to nie pytałem, wystawiam tylko od czasu do czasu fakturkę, na widok której wielu lekarzy dostałoby zawału a jej jakoś to nie rusza :)

Stomatolog, też fajnie, ale 3 fotele i 3 asystentów, to fakt wtedy wygoda i kaska ładniejsza, ale i tam nie ma porywu. Ale prowadzenie kliniki i chirurgii stomatologicznej to jest ładny grosik.

Architekt musi mieć poparcie najlepiej ojca, czyli NAZWISKO, albo zapiernicza za grosze, później już przyrośnie do niego łatka, TANI i pewnie nic dobrego nie wymyśli i tak tyra za te parę złoty przerabiając gotowce z muratora.

Jak widzę do o koła ludzi z tych zawodów, to oni naprawdę zapierniczają, często do wieczora, tylko jeden wyjątek to duża firma budowlana której właściciele mają podzielone role, kilkaset ludzi na nich pracuje i luz po 16. Kasa taka, że nie jeden by chciał, choć przyznam że i tu różnie bywa.

Ale najlepsza fucha jaką znam to hodowla i tucz zwierząt, są co prawda załamania, ale nowy wozio za gotóweczkę tak około pół bańki co drugi rok i tak parę jeszcze odłożone :) Jak by nie liczyć to 50tyś miesięcznie pensja, a mieszkanko to raczej pałacyk niż M3 :) Ale i tam raz na wozie a raz pod wozem, był przecież świński i dołek i góreczka, lecz patrząc całościowo, to nie ma szans nikt, chyba że jest politykiem, aktorem, albo kradnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Zenonie. Nie po jednej opinii skreślam zawód. Bardziej po wymogu który jest dla mnie trudniejszy niż wkuwanie po nocach. Są nim uzdolnienia artystyczne. Z tym u mnie bardzo ciężko. Ciągle znam różne opinie na temat farmacji i stomatologii. Nie wymagam kokosów. Bardziej spokoju. Finansowo zależy mi jedynie żeby mieć dom, samochód, żebym niczego nie musiał sobie odmawiać, żeby przeżyć do wypłaty i może kiedyś zaszaleć z jakąś solniczką.


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem twojej wypowiedzi. Ale teraz czytam sporo i coraz bardziej wzrastają właśnie dwa zawody. Farmaceuta i stomatolog.


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodlie: proponuję żebyś otworzył nową ankietę na forum pod tytułem "Czy pracujesz w swoim wyuczonym zawodzie".

Obstawiam że ok 80 % odpowie że nie pracuje w zawodzie który studiował :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam i farmaceutów' date=' stomatologów, architektów, wszyscy zarabiają dobrze, na wyrównanym poziomie, tak poniżej 5koła nie schodzą, ale żeby przeskoczyć 10 to zaj....li by się na śmierć prawie.[/quote']

Hehehehe a ja jeszcze nie znam osoby, która by twierdziła, że dobrze zarabia i wogóle spoko, lepiej być nie może. Tak samo z własnymi interesami. Ile się człowiek naharuje jak poje^ to tylko on i rodzina wiedzą, a wszyscy zazwyczaj nie przepracowujący się twierdzą, że zgarnia kokosy a nic nie robi. Zdecydowana większość znajomych na prawdę bogatych ludzi nie zmienia furek co rok i bynajmniej nie okazuje swojego majątku:) To raczej nie ta grupa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloodlie, ile masz lat? jak dla mnie, to zupełnie w złym kierunku idziesz... Pytasz nas co CHCESZ robić przez resztę życia??? Wolne żarty:strutin Nie masz marzeń? Masz... Więc zaciśnij zęby i dąż do ich spełnienia... Pamiętaj że w 99% "Chcieć to móc..."

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sky is the limit, czyli myslenie bez barier :-)

Wyadaje sie to tak banalne,ale tak naprawde ciezko wyzbyc sie pewnych ram, uprzedzen nawykow,wychowania.

Ci ktorym sie to udaje i potrafia zamienic to w czyn osiagaja naprawde wiele.

Szkoda ze filozofie mialem tylko przez semestr, ale czasami moze to nawet lepiej:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodlie,Seb ma rację.

Jeśli masz zdolnści techniczne i duszę artysty zostań architektem,bawi Cię leczenie zębów studiuj stomatologię,lubisz podawać czopki zostań aptekarzem...

Wydaje mi się ,żę wykonywany zawód to nie sposób na leczenie kompleksów i nieważne jakie daje uznanie społeczme.Najważniejsze byś robił to co lubisz i by przynosiło Ci to godziwą kaskę:)

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze warto modlic sie o powolanie i isc na ksiedza.

Akwarium na plebani napewno nie zabronione. Kasa naprawde spoko, zero podatku. No i zawsze RO mozna poswiecic co by korale lepiej rosly :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem że nie wiem do końca co chcę robić. Już mam kierunek mniej więcej ale jest kilka dziedzin w tym kierunku. Mam 17 lat tak jeżeli chodzi o wiek. Jednak według mnie to już najwyższy czas żeby zacząć myśleć o przyszłości jeżeli chce pójść na dobre studia.


Etap 1: Chłonięcie wiedzy i wstępne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.