Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Skoczku wierz mi lub nie staram się jak moge...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że urządziliście polowanie na czarownice, cała sprawa wydaje mi się dziwna. Ja mam prawie roczny baniak w większości na ceramice i mimo tego, że uczę się na własnych błędach a moja pierwsza solniczka jest poligonem doświadczalnym nie mam większych problemów ani z parametrami ani z koralami. Widziałem u kolegów też baniaki na ceramice i nikt nie narzekał. Wydaje mi się że jest to nagonka, balon nie daj się.

Dodam jeszcze jedno, jak zakładałem zbiornik to skała kosztował 40 zł/kg teraz jak można kupić LR po 25 zł/kg to wybrał bym raczej tradycyjną metodę. A aranżację akwarium tak naprawdę ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Sakato, chętnie Cie odwiedze widze że jesteś w wawy i zobacze Twoją ceramikę :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekkudla nie ma problemu, nie ma wypasu ale myślę że jest ok. Możesz być wysłannikiem świętej inkwizycji i zdać relacje z wyprawy krzyżowej :]


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie dramatyzujesz, ja jedynie prawdy chce dociec :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze w skrócie...

Kilka osób które do niedawna broniły napisały mi troszke w innym świetle opis ceramiki Balona... Prośba do nich by napisały w tym wątku, to czego ja się od nich dowiedziałem, to także będzie ważny głos w tej dyskusji...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwie rzeczy:

1. Nikt nie napisal JAKIE PARAMETRY wody mial kiedy zaczela sie katastrofa. Bo ja nie wierze ze tam fosforanow nie bylo w tych baniakach, tam glony mozna bylo kosiarka przeciez kosic.

2. Czy dobrze mi sie wydaje, czy we wszystkich tych baniakach byl stosowany Zeovit lub preparaty do niego?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cytat z działu dla nowicjuszy.

7. Czy zamknięcie cyklu azotowego oznacza, że mam dojrzałe akwarium?

Nie. Jest to początek długiej drogi. Gdy cykl azotowy jest bliski zamknięciu akwarium jest wprost atakowane przez brunatne algi. Po jakimś czasie ich rozrost jest zahamowany i zaczynają zanikać, oraz następuje rozrost zielonych glonów, które także po pewnym czasie się cofają. Przy odpowiednim poziomie wapnia następuje rozrost pożądanych czerwonych i różowych glonów wapiennych, które po pewnym czasie pokryją skałę w twoim akwarium. Ustabilizowanie parametrów wody i wyraźny rozrost alg wapiennych oznacza, iż mamy akwarium w miarę dojrzałe i stabilne. Nadmiernemu rozrostowi glonów brunatnych i zielonych możemy zapobiec skracając cykl świetlny podczas początkowego dojrzewania akwarium.

8. Kiedy będę wiedział, że mogę już wpuścić zwierzaki?

Potrzebne są testy - na początek NH3, NO2, NO3, KH i PH, później przydałyby się test na Ca i Mg (PO4 i Si w miarę potrzeb).

Jeśli parametry wody mamy stabilne (NH3=0, NO2=0, NO3<25mg/l, PH 8,1-8,5, KH 8-12) i przeminęły nam brunatne glony oraz zanikają zielone to możemy powoli zasiedlać nasze akwarium.

Nie twierdze ze ceramika jest bee lup super, ale start baniaka na ceramice powinien być moim zdaniem bardziej rozciągnięty w czasie niż na żywej skale!

@jacekkudla Ty pierwsze zwierzęta wpuściłeś do swojego baniaka po dwuch tygodniach, ryby i koralowce po miesiącu!! Myślałeś ze użyjesz ceramiki i po trzech miesiącach będziesz mieć piękne akwarium?

@Przemek czy mógłbyś napisać jak u Ciebie przebiegał proces zasiedlania zbiornika po wymianie skały na ceramikę. Ile minęło czasu od startu do pojawienia się pierwszych zwierzaków w akwa??

pozdrawiam


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanie do kolegi Balona, czy kolega ma własny zbiornik ??? bo jesli tak to na napewno miałby w nim swoje wyroby(ceramike) a jeśli nie ma to szkoda że nie posiada własnego poligonu doświadczalnego.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal się jakoś doczekać nie moge tych baniaków, no może za dużo wymagam... chociaż jednego baniaka...

Mam nadzieje że sie chłopaki nie pogniewacie, ale napisze co dostałem na priva....

I tak DarWin napisał że baniak który miał na myśli był w jednym ze sklepów to jakkolwiek w moich oczach dyskredytuje go jako wiarygodne źródło...

Z kolei Sakato napisał mi na priva że ceramike ma i owszem ale nie balonową.... zresztą nawiedze go lada dzień to zobacze baniaczek...

Także nadal czekam na ten choć wymarzony...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3PIOTR4 :

@Przemek czy mógłbyś napisać jak u Ciebie przebiegał proces zasiedlania zbiornika po wymianie skały na ceramikę. Ile minęło czasu od startu do pojawienia się pierwszych zwierzaków w akwa??

pozdrawiam

Nie gniewaj się Piotrze - ale dobrze zrozumiałem że sądzisz że nie właściwie wyglądał u mnie proces dojrzewania? Hmm.

Nie wiem jak mam Ci odpisać - nie jest to jedyne akwarium które zakładałem, i w ciągu kilku ostatnich lat pracy przy zwierzakach morskich (8 lat?) liznełem co nie co - a na pewno dział dla nowicjuszy mam juz obcykany :)

Zapewniam Cię, że przyczyną zejść koralowców nie były problemy z dojrzewaniem akwarium... Ani z niczym innym, o czym bym nie wiedział, lub z czym nie mógłbym sobie poradzić. Po prostu woda miała parametry książkowe - a koralowce zdychały - w bardzo dziwnych okolicznościach.

Koralowców sprowadziłem do Polski tysiące(piszę o spsach) - i różne rzeczy mi się z nimi działy - ale nie takie.

Koralowce które zdechły u mnie trafiły do domowego akwarium po przemeblowaniu w akwarium w firmie - wszystkie rosły w "niewoli" od długiego czasu - niektóre od 1cm szczepek. Z racji przemeblowania część skały wyleciała - i nie było gdzie ich stawiać - stąd zawitały w domu.

Co do wypowiedzi Balona - nie wiem kto Ci powiedział, ze woda RO ma największe właściwości żrące?(?) Chyba że ja coś źle zrozumiałem - ale mam na codzień do czynienia z wodą morską - w której nawet narzędzia ze stali chirurgicznej zardzewieją - czego nie zrobią w wodzie z RO.

Moczenie 14 dni w RO i nastepnie badanie wody pod kątem obecności różnych związków jest moim zdaniem głupotą.

Po pierwsze - w wodzie słodkiej może faktycznie skała "nie puszcza nic" w ciągu tych dwóch tygodni - choć uwolnienie do wody pewnych ilości amoniaku może również świadczyć o tym, że jakieś procesy życiowe w niej zachodzą - tylko nie wiadomo dokładnie jakie.

Wiadomo również że wiele związków wchodzi w reakcje tylko w wodzie morskiej - i nie wiadomo czy tak nie jest z ceramiką. I być może faktycznie ceramika jest cacy - ale jednak muszą zachodzić jakieś reakcje które powodują że coś uwalnia się do wody.

Ja również czekam na fotki choćby tego jednego z setek działających od długiego czasu zbiorników na ceramice Balona - może być również jakiś zbiornik zagraniczny.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi,opowiedz nam wszystkim jak przebiegają te procesy,o których piszesz.

Jeśli dobrze zrozumiałem,to waszym(Nemezis,robi)zdaniem ceramika jest bardziej porowata niż LR???

Ciekawy jestem czy te mądrości wypisujecie na podstawie własnych,bogatych doświadczeń,czy czerpiecie wiedzę z innych zródeł...

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam tak ten post od kilku dni i dziwie sie osobą z kilku letnim doświadczeniem ,ze decyduja sie na ten rodzaj zabudowy akwarium, przez kilka lat jak zajmuje sia akwarium morskim zawsze stosowana była LR czy to w naszym kraju czy zagranicą i nie było takich problemów jak dziś, żałosne:banghead.Ktoś kto ma akwarium od kilku miesięcy i w wiekszosci ze skałą "made in hand" teraz ma problemy i czuje sie oszukany , trzeba było zianwestowac w LR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, nie sądze by Andriewu i Skiba mieli małe pojęcie o prowadzeniu baniaka :)

Poprostu zapewnienia producent o tej ceramice rozmijają sie z rzeczywistością, a co gorsze nie są potwierdzone żadnymi badaniami ceramiki po dłuższym czasie przebywania w solance, chociaż takie zapewnienie również było...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Praktycznie wolę nie czytać takich tematów o zamiennikach żywej skały, ja wiem że w naturze ludzkiej leży aby kombinować i obchodzić na około wszystko co można, tylko że w akwarystyce morskiej nie ma kompromisu, dla mnie sprawa jest prosta tak jak wybór pomiędzy białym a czarnym, w tym wypadku między żywą a martwą, no można pokusić się na mix ale zawsze z przewagą na żywą.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej owszem ma bardzo ładny i zdrowy baniak widziałem fotki i przyznam się ,że mu zazdroszcze , ale czy na ceramice???,Skiba nie wiem nie widziałem .Jakiś czas temu zastanawiałem się sam nad zakupem tego radzaju skały do mojego baniaka , ale jak to w życiu cos nowego potrzebuje czasu i sprawdzenia czy bedzie funkjonowało prawidłowo jak słyszymy to nie zabardzo. To samo tyczy sie nowego rodzaju oswietlenia mówie tu o ledach, jeżeli faktycznie bedą sprawowały sie prawiłowo to zakupie tego typu oswietlenie tym bardziej że energia elektryczna idzie w góre, a zarobki sa nadal takie same :)

P.S.

acha , jeszcze jedno jak się juz tutaj tak madruje, to samo dotyczy w moim przypadku nowej jaką dla mnie metody filtracji zeovit do dnia dziśiejszego mam z tym problemy. Najładniesze jak dla mnie akwarium miałem gdy w baniaku 800 l miłem 230 kg LR( z tak zwaną sciana płaczu) i tak przez wiekszosc krytykowanym filtrem z biobalami w ilosci 100 l w kolumnie z plexi 100x30x30, wtedy to nawet jak jakas ryba odeszłą na tamten swiat to akwarium nic nie reagowało na jej zniknięcie w postaci glonów. A teraz mam co chciałem problemy i koszty , ale tak sobie sam to sprawiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że tym co wspomniałem właśnie ceramika swego czasu bokiem wyszła...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do tych którzy tak triumfalnie piszą, że ceramika jest be i nie da się prowadzić akwa na samej ceramice, dlaczego na podstawie jednego typu przekreślacie każdą produkowaną ceramikę ?

Widziałem kilka zbiorników w Warszawie na ceramice niemieckiej i wyglądają bardzo dobrze. Podobno ta ceramika nie jest idealna ale po tych zbiornikach nie widać, że ceramika jest be.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w baniaku jakies 10-15% ceramiki Korallenwelt, tworzy u mnie rusztowanie dla zywej skaly. Byla dosc dlugo moczona w RO a potem lezala w refugium w pracy. Pewne "wysoko postawione osoby" niemieckiej akwarystki twierdza, ze ta ceramika z czasem cytuje: "puszcza fosforany" i zostala mi ona odradzona. Mimo tego siedzi sobie u mnie w baniaku, faktycznie fosforany mam troszeczke wyzsze niz przez te wszystkie lata, kiedy mialem zbiornik wylacznie na LR, ale absorbery daja sobie z tym rade.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i jest jeszcze ta grupa "popularnej ceramiki" ktorym poprostu sie ona porozklejala / porozpadala, po nie dlugim uzytkowaniu w akwa....

Tez ciekawe ze nikt o tym nie pisze ku przestrodze...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

No, i jest jeszcze ta grupa "popularnej ceramiki" ktorym poprostu sie ona porozklejala / porozpadala, po nie dlugim uzytkowaniu w akwa....

Tez ciekawe ze nikt o tym nie pisze ku przestrodze...

Jesteś pewny, że to grupa to pewna informacja, znasz co najmniej 3 takie os. ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie, moze sie ujawnia...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wycągałem swoją ceramikę,spory kawał został mi w rękach,pisałem o tym wcześniej.

Wiem o jeszcze jednym takim przypadku.

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie fotki mojego baniaka, nie ma rewelacji ale jako, że jest to moja pierwsza solniczka jestem zadowolony. Po środku jest spory kawał ceramiki, nie rozpada się, korale nie gniją, zwierzaki nie padają, krewetki czują się świetnie zatem raczej nic nie wytrąca się do wody. Fotki robione dzisiaj na biegu gównianym aparatem. Dodam że nie jest wyczyszczone więc na tylnej szybie jest trochę zielska od ostatniej podmianki wody.

2343-imgp3833-1.jpg

2343-imgp3834-1.jpg

2343-imgp3835-1.jpg

2343-imgp3836-1.jpg

2343-imgp3837-1.jpg

2343-imgp3841-1.jpg

2343-imgp3844-1.jpg

2343-imgp3850-1.jpg


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.