Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

jacekkudla :

Tyle tylko że co się udało ustalić to jest to baniak w której ceramika jest około 5,5 miesiąca więc wracamy do punktu wyjścia :clowning

A Balon sobie dalej leci w balona tak żywo uczestnicząc w dyskusji...

Witam, z mojej strony ,wydaje mi się że wszystko już zostało wyjaśnione,wystarczy przeczytać całość ZE ZROZUMIENIEM :D :D

Osoby które uważają ,że miały problemy w akwa przez ceramike ,napisały że problemy były od początku ,nie jak piszesz Jacku, zaczeły sie po roku (poza przypadkiem Andrzeja ale pisałem już o tym wczesniej..) ,z resztą nie ważne...:D

Szkoda tylko że nie pozwoliliście się wypowiedzieć osobą które używają innej ceramiki,a chciały tu zabrać głos...,skoro jest już wątek SKAŁA CERAMICZNA i jest przyklejony to fajnie byłoby zebrać wszystkie info w jednym miejscu,no ale cóż... to tylko może utwierdzać w pewnym przekonaniu...

To jest mój ostani post w tym wątku, więcej już pisał tu nie będę,bo i tak co bym nie napisał,przedstawił,będzie przez pewne osoby negowane ,więc nie ma to sensu :)

Każda inteligentna osoba która przeczyta cały wątek ze zrozumieniem , wyciągnie własne wnioski.:)

Pozdrawiam ,Balon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cały Balon, krótko rzeczowo i nie na temat :clowning

ps. nie wiem jak inni ale ja nadal czekam na choćby skromny wycinek z tej ponad setki funkcjonujących baniaków na Twojej ceramice....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiało,ludzie nie wstydzcie się!!!

Pokazujcie te kwitnące ,kilkuletnie zbiorniki na balonowej skale.

pozrd


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każda inteligentna osoba która przeczyta cały wątek ze zrozumieniem ' date=' wyciągnie własne wnioski.

Pozdrawiam ,Balon [/quote']

Tu juz po czarnych pojechałeś:clowning


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarni nie kupują ceramiki od Balona :clowning


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kolejka ........


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma tą ceramikę od Balona która zaczęła się rozpadać, to mogę spróbować ją zbadać. Skocze na uczelnię pogadam z ludźmi od ceramik (są mi dłużni przysługę i może jeszcze o niej nie zapomnieli). Nie jestem znajomym Balona, ani też nikogo z forum (poznałem osobiście Nowy_zarażony), sam dopiero zaczynam więc mogę być bezstronny- o ile ktoś nie uzna że działam dla konkurencji bądź dla pana Balona.

To co spróbuję zrobić to: sprawdzić skład chemiczny, gazoprzepuszczalność, wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie porowatość.

Nie do końca rozumiem po co była robiona próba stożkowa, jeżeli Balon mógłbyś to wyjaśnić byłbym wdzięczny.

Więc jeśli ktoś jest z okolic śląska i posiada ww. ceramikę, bądź będzie chciał podesłać do mnie taką to spróbuję coś podziałać.

---------

Dwie osoby już się zadeklarowały że podeślą.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać o konkretach :clowning wkońcu dodałbym nawet :strutin


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamarznięty temat ? może to coś ruszy ...

http://www.youtube.com/watch?v=e-QqkUiKqz4&feature=player_embedded#


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie o ceramikę do badania, jakoś osoby które zgłosiły się zamilkły.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi potlumacz prosze troche bo ja jedynie co zrozumialem to ze pan mowi plynnie po francusku. Domniemam ze pokazujac akwarium z grzybkami udowadnia przewage swojego produktu nad innymi, a temat jest o Balonowej


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wstawie zbiornik

1382-ceramika.jpg


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedna welonka :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale dodam swoich pare groszy

(nie posiadam ani nie mam doswiatrzenia z

taka sztucznom skalom)

Moim zdaniem nik tutaj nie poruszyl pare

warznych szczegolow.

Skaly morskie (naturalne) nie tylko sa dobra

siedziba dla bakteri ale sa rowniez dobrym

doprowadzaczem wielu waznych srodkow

chemicznych ktore sa uzywane poprzez

bakterie.Sam uzywam fuji skale I juz po

szesciu tygodniach sa widoczne dobre

efekty.Ja osobiscie uwazam ze caly system

ekologiczny w tenku jest tak delikatny I

wrazliwy ze dodajac materialy obce moga

spowodowac nie oczekiwane I dziwne efekty.

Z mojego doswiatrzenia wiele srodkow jak cement

kleje,ceramika itp nawet jak sa produkowane poprzez

tego samego produceta wiele razy jej sklad chemiczny

moze byc bardzo odmienny.A poza tym jest

wiele fajnej zabawy ciac ,kleic I zrobic ladna

skalowa konstrukcje.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala porada do produceta tej skaly

U nas chlopaki jak ja robia z cementu

to dodaja bardzo cieki nie gotowany

markon.Ponoc efekty sa bardzo dobre

I dzurek jest wiecej I sa bardzo glebokie


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny zadowolony.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=223971#223971

Czy Ci którzy pisali o spisku dalej tak twierdzą ? Zdjęć baniaka opartego na "tej" ceramice brak, natomiast zgłaszają się kolejni pokonani.

AVE


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu zapowiedzi że ktoś podeśle ceramikę, nadal żadnej nie mam, z paru względów Ci którzy się zgłosili nie byli w stanie podrzucić. W przyszłym tygodniu będę miał okazję pobawić się w laboratorium, jak ktoś da radę to czekam na priv.

A zarazem też czekam na zdjęcia ceramiki Balonowej, tej gdzie wszystko ładnie, ale bardziej tej, gdzie zaczęła się rozpadać.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam propozycje zbadania ceramiki, w początku następnego tygodnia będę miał okazję wrzucić je na testy w laboratorium.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze żebyś nie mieszkał tak daleko to chętnie bym Cie obdarował ceramiką balonową, bo cały czas w ogródku stoi i sie tak okropnie marnuje....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ja bym sie usmiechnoł do ciebie o tą ceramike :p


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.