Skocz do zawartości
marmi26

Karmienie Skrzydlicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Może ktoś z forowiczów będzie wiedział jak powinienem postąpić. Mianowicie kilka dni temu zakupiłem do obsady mojego zbiornika SKRZYDLICĘ, taką średniej wielkości. Wygląda bardzo ładnie, ale jest problem zastanawiam sie jak ją karmić np. krewetkami, jak jej podaswać ten pokarm?

Macie jakies dobre sposoby i pomysły, bede wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to gatunek skrzydlicy??? Są gatunki skrzydlic które trzeba nauczyć jeść mrożnki i nie jest to łatwe .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja robię tak biorę rozmrażam krewetki łapie pęsetą i do akwarium na początku musiałem delikatnie potrząsać teraz jak jest głodna to nawet jak tylko wrzucam do akwa to zjada :)

Zaczynałem od molinezji ale teraz to nawet suchego się czepia :)

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak próbowalem zrobic z rozmrozona krewetką, ale nie interesowala sie, a nie jadla juz 4 dni wiec napewno zglodaniala. zastanawiam sie tylko czy nie zainteresuje sie w koncu zywymi krewetkami i nie dziabnie jakiejsc, czytalem ze one raczej jedza jak zgasnie swiatlo, wiec chyba zainstaluje miesko na czyms i zobaczymy.

a powedz mi Jacek, trzeba sie strasznie obawiac,uklucia przez nia, np, przy grzebaniu w zbiorniku, czy ona potrafi zaatakowac, bo ta moja narazie trzyma sie z dala od reki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać wapno w pogotowiu i łapa do bardzo gorącej wody ,przynajmniej mi tak radzili ,co do pory karmienia to raczej nie ma znaczenia ,idź kupić jakieś rybki słodkowodne ja już karmiłem rożnymi wpuść na pewno się zainteresuje a z czasem może nauczysz ją jeść mrożonki .

Moja też raczej odpływa jak wkładam rękę do zbiornika ale raczej ostrożnie bo każdy inaczej będzie reagował na kontakt z jadem ,są tacy co jak ich pszczoła dziabnie to muszą do szpitala jechać.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to gatunek to moze cos sie poradzi. Oswojony volitans wciaga mrozone krewetki az milo, tylko nie wiadomo czy twoj to volitans :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja proponuję żebyś narazie zainwestował w trochę rybek słodkowodnych, tak by jej nie zagłodzić. Tylko staraj się kupić troszkę większe molinezje czy gupiki. Ja jak wrzucałem małe neony to zanim skrzydlica się spostrzegła to garbiki i apogony zdążyły ją ubiec.

Z mrożonek kup sobie mrożoną stynką. Jeśli skrzydliczka jest za mała by zjeść całą to rozcinaj na pół. Ja jak wrzucam za duży kawałek to podpływa, ale nie zjada. Ale po odcięciu częśći od środka tułowia, tak żeby ogonek i głowa zostały (jak swojej daje taki "klocek" z odciętą głową i ogonem to nie wykazuje aż takiego zainteresowania) rzuca się jakby tydzień nie jadła. Mrożonkę wrzucaj tak by opadała tuż przednią. Widać rybka nabiera się wtedy że to żywy.

Także narazie żywy to podstawa by zwierzaka nie zagłodzić i miłej zabawy i dużo cierpliwości z mrożonkami. Warto się pomęczyć bo z czasem będzie jadła ze szczypiec tak jak moja. Chwilami kusi mnie próbować karmić ją z ręki ale te kolce jednak hamują moje pokusy :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czesc,masz tu link,dzieki ktoremu powinno Ci sie udac zindentyfikowac swoja skrzydlice,wszystko jest tam opisane na temat karmienia,zachowan...taki fajny skondensowany material o tych diabelnie pieknych diablach...http://www.reefkeeping.com/issues/2002-11/fm/feature/index.php Pozdrawiam i chetnie zobacze tez inne linki jak ktos ma...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki koledzy za zainteresowanie i ponoc, zideztyfikowalem ja i wyja mi sie ze jest to volitans, rozmraza mi sie rlasnie krewecie i bedze wieczorem kombinowal, a chyba jednak pomysle o jakis rybkach slodkowodnych, kurcze troche szkoda zywych , kiedys je hodowalem a teraz beda szny jakos pokarm :)..... tak czy inaczej bede walczyl i za kawalek sie odezwe, dzieki wielkie.

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.