Skocz do zawartości
Marcin0603

Pierwsze akwarium morskie[350l]

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie tylko jeśli te szyby są opti to po kiego grzyba czarny silikon?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK ma racje,ze szpeciłeś zbiornik,no chyba ze ci się tak podoba, to inna bajka.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przeciez Marcin wyraznie pisze ze przednia i boczna szyba sa z white opti a swoja droga to tez nie podoba mnie sie akwarium trzystronne,czarny kolor na dwoch szybach wyglada super i nie widze tam zeszpecenia czegokolwiek,ladnie,przejrzyscie i...czarno...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to szpeci silikon a nie tło,reszta mi się podoba


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clappingBardzo solidnie to wyglada i elegancko sie zapowiada. Rzecz jaka bym zmienil to obrocil sump i odpieniacz dal po prawej stronie a obieg bezposrednio pod kominem i powrot juz bez kolanek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI też się podoba!!!! Sam mam całe akwarium z Opti i też mam czarny silikon.

Dużo przyrostów życzę!!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wywal a skale oparta o przednia szybe, jak akwa bedzie dzialac i jeszcze tam umiescisz korale to ... szlag cie trafi jak bedziesz chcial ten kat wyczyscic.

Jak dla mnie za duza wieza ze skaly po srodku...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki odpieniacz bedzie ?

skale to pewnie jeszcze bedzie ukladal ze 100 razy :)

...

co do czarnego silikonu - ja sie zastanawiam dlaczego wogole sie uzywa czarnego silikonu, szpeci kazde akwarium, osobiscie jeszcze nigdy nie mialem akwa z czarnym silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy spokoj temu sylikonowi tak jakby przy przezroczytym nie bylo widac spoin. Przyjada korale i rybki i nikt nie bedzie zwracal uwagi czym akwarium jest sklejone. Chcialoby sie ogladac wiecej taki startow, bede kibicowal


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o fotke na priv


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do silikonu przezroczystego i czarnego to slyszalem z wielu zrodel opinie iz:

1. Gorsze własności łączące - słabiej trzyma

2. W przezroczystej spoinie szybciej rozwijaja sie glony/grzyby

Tylko czy to prawda ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też to słyszałem -tak twierdził gość ci mi akwa kleił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym przekręcił sumpa co by obiegówka tyle nietraciła mocy na kolankach

Ja również mam baniak z opti i czrny sylikon(premiera już w krótce)

Pozdrawiam i życze samych sukcesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Co do silikonu przezroczystego i czarnego to slyszalem z wielu zrodel opinie iz:

1. Gorsze własności łączące - słabiej trzyma

2. W przezroczystej spoinie szybciej rozwijaja sie glony/grzyby

Tylko czy to prawda ?

Ja to też słyszałem od mojego szklarza. Generalnie facet klei zbiorniki z przezroczystego chyba max do 200 albo 300 l. Powyżej tylko czarny. Nawet pokazywał mi jakieś materiały "szklarskie" na temat silikonów.

A co do glonów - widziałem słodkowodne no i była kiszka, bo pod bezbarwny nawłaziło dziadostwa i było widać, ale to może kwestia dbania o zbiornik.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no wlasnie - czyli na 400l i tak pozostaje mi czarny :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

hmm... no wlasnie - czyli na 400l i tak pozostaje mi czarny :-)

Wiesz, ja myślę że to tak samo jak dyskutowanie o tym czy dawać wzmocnienia czy nie. Każdy sposób ma swoich zwolenników i przeciwników. Widziałem zbiorniki powyżej 500 l na bezbarwnym i były OK ( ale miały wzmocnienia :) )

Dobra jak chcemy pogadać o silikonach ( takich i innych :) )to może zróbmy oddzielny post, żeby koledze nie śmiecić.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy rurka powrotna nie za głęboko? Jak zabraknie prądu to sporo wody zassie do sumpa-no chyba że masz dodatkowy mały otworek poniżej lusta wody

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli skala w baniaku jest dopiero dwa tygodnie to ja z pierwsza podmianka bym sie jeszcze troche wstrzymal, niech to sie wszystko przegryzie. NO2 na poziomie zerowym w tak krotkim czasie swiadczy ze bakterie dobrze zaskoczyly.Czyzby to zasuga braku odpieniacza? Nic tylko sie cieszyc, ale nie podniecac:D

Pozdrawiam Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemu z ustawieniem poziomu wody w sumpie?, proponowałbym automat do dolewania,napisz jak

się dalej ten baniaczek rozwija, czy włączyłeś już odpieniacz i jak wygląda przejrzystość wody po uruchomieniu odpieniacza. Kiedy obsada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 litekow i tyle rybkow? Nie lepiej najpierw korale a potem ryby i wolniej zeby filtracja dobrze zaskoczyla baniak dojrzal. Przy obecnej pladze nie dodawalbym zadnych zwierzakow. Jaki wsadziles odpieniacz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Acanthurus Lineatus, tylko czy nie będzie mu za ciasno?

Życzę powodzenia w walce z dino!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez piachu czysciej, ale troche smutno.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.