Skocz do zawartości
aleksandrar

To ja też się pochwale 130l początki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zawitałam na tym forum w poszukiwaniu wiadomości na temat morszczyzny. Było to moim marzeniem od dawna, niestety po zakupie jednych z książek dotyczacych tego tematu, przeraziłam się ilością sprzetów itp. Temat został w zawieszeniu. Teraz znów powróciło mażenie i chęć uzyskania czegoś nowego. Co prawda nie jest to monstrum :clowning ani nie ma super sprzętu, ale uznałam że na początek całej zabawy i fascynacji może być. Może kiedyś, gdy reszta mojej rodzinki zafascynuje się tym tematem bardziej dogłębnie, powstanie coś większego. narazie zaczynam i tak wyglądają moje początki.:D

pozdrawiam

Ola4423-dsc03260.jpg4423-dsc03265.jpg4423-dsc03266.jpg4423-dsc03270.jpg4423-dsc03271.jpg


od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum:)

Bardzo sympatycznie to wygląda, zbiornik dojrzeje i będziesz mogła zasiedlać:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozdrawiam i życze dużo sukcesów z baniakiem :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak się własnie zastanawiam jak to jest, mineło już 9 dni od zalania, a mój zbiorniczek nie pokrywa się tymi okrzemkami itp., tylko na szybie lekko widoczne zbrązowienia. czy to normalne ? czy coś nie tak, a może to dopiero ma nastać?

Pozdrawiam

Ola


od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola, Ola, Ola i jej zoo :clowning ( sorki , ulubiona bajka mojego synka - kto ma MINIMINI wie o co kaman :strutin )

Olu, nie martw się 9 dni to dla morskiego baniaka PIKUŚ lub Pan Pikuś.

Niedługo glony wystartują i będziesz miała kryzys :) Ale minie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nie trzy tylko 9 :clowning

Minimini już mam przerobione :strutin teraz disney chanel :)

Pozdrawiam


od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie przejmuj się nie zawsze jest tak źle :clowning

Moje 100 litrów sobie śmiga od 11.09.2009 i póki co glonów nie widać (w minimalnym stopniu).

Nie szalej z obsadą na początek a będzie dobrze :-)

Zapowiada się fajnie...

pozdrawiam

Głosiu


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

napisz coś jeszcze o baniaku jaki odpieniacz, ile świecisz, pompa to koralia z tego co widzę , jaka moc , ile skały , lejesz jakieś bakteria cycle byś mogła lać na początek zawsze pomoże;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oprócz standardowego wyposażenia jakie posiada ten zbiorniczek:

Zestaw zawiera:

- 4 komorowy filtr wewnętrzny wyposażony w:

- 2 gąbki filtrujące do mechanicznej filtracji

- SERA Siporax 2.000 ml do biologicznej filtracji z 540 m2 powierzchni filtracyjnej

- pompka STP 1000

- odpieniacz białkowy PS 130

- lampa UV 5 W

- grzałka 100 W

Pokrywa akwarium wyposażona w:

- 2 świetlówki T5 każda po 24 W

aktynowe niebieskie światło

neutralne światło dzienne

- 2 wentylatory do ochładzania części elektronicznych

włożyłam jeszcze popkę koralia 3 - Przepływ 3200l/h

wlałam bakterie dodane do zetawu - nie pamietam co to było :clowning

wodę przygotowywałam na bazie ro + Di - może też dlatego nic strasznego sie nie dzieje. Świecę ok 12 godzin dziennie.

Nie martwię się że nie ma glonów, zastanawiam sie tylko czy aby napewno wszystko prawidłowo sie dzieje.

Pozdrawiam

Ola


od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez trzy tygodnie glonow nie mialem, ale potem jak sie zaczelo to mi sie akwarystyki troche odniechcialo wiec i ty glonow pewenie bedziesz miec dosc. Jak koledzy napisali wyzej cierpliwoesci.

A teraz moim zdaniem dwa elementy ktore napeno nalezalo by odlaczyc od tego zestawu

1.Lama UV wylacz mam na dzieje ze nigdy nie bedziesz musiala jej uzywac, mam na mysli problem z ospa. Swiatlo tej lampy zabija wszystko, wiec i bakterie odpowiedzialne za proces dojrzewania tez.

2.Gabki, za klarownosc wody odpowidzialny powinien byc odpieniacz. Jezeli chcesz to zostaw, ale musisz je czyscic w kazdy dzien a patrzac na ten panel wygodne to nie bedzie.

Warto tez pomyslec nad jakims wiekszym odpieniaczem. Pokombinowac i moze przerobic ten panel tak zeby wsadzic cos wiekszego i wydajniejszego. Swiatlo, dla miekich i malo wymagajacych korali powinno wytarczyc, ale podaj prosze firme i parametry swietlowek bo potem moze byc problem z glonami

Generalnie fajnie to wszytko wyglada, zycze duzo radochy no i fajnie ze kolejna kobieta na forum.

Pozdrawiam

Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dobrze pisze, ja bym jeszcze skrócił czas świecenia do 7 godzin jeśli byś zauważyła że woda robi się zielona ,albo szyby szybko zachodzą zielonym nalotem.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie:clapping


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aleksandrar,witamy na forum pozytywnie zakreconych,rowniesz sie ciesze iz wciagnelo cie to niezwylke i fascynujace hobby,twoje akwa rownierz mi sie podoba,zycze samych sukcesow,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to dopiero moje początki :clowning napewno powolutku będzie się jeszcze zapełniało i upiększało. Jak to kobieta, estetyka się liczy :strutin

Pozdrawiam

Ola


od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolejni nowi mieszkańcy małej solniczki :waving Coraz bardziej mi się podoba , jeszcze trochę miękkich korali i będzie fajnie. Muszę poszukać coś fajnego w innym odcieniu niż róż. Co polecacie aby tu dodać?

Pozdrawiam

Ola

4423-dsc03388.jpg4423-dsc03389.jpg4423-dsc03403.jpg4423-dsc03409.jpg4423-dsc03396.jpg


od 17.10.2009 posiadaczka małej morszczyzny 130 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś photo update ? Od ponad miesiąc nie ma Cie na forum.... Bo akwarium piękne ale IMHO mocno przerybione zwłaszcza że nie dojrzałe. I na początku korale i ryby mają się świetnie i mają piekne kolory i woda czysta bo mają zapas ale muszą swoje odchorować przy przeprowadzce. Bo skały tam nie za dużo, odpieniacz malutki i aż prosi się o kłopoty.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.