Skocz do zawartości
Luki

Jaki odpieniacz???

Rekomendowane odpowiedzi

Link juz poprawiłem - faktycznie było coś nie tak...

Odpieniacz mniejszy ma 43cm wysokości z kubkiem, wysokośc samej komory 33cm - podstawa 12x9cm. Czy będzie za duży? Na pewno nie -w sumie w akwarium jest tylko pompa, można regulować ilość wytwarzanej piany poprzez ilość dostarczaneog powietrza.

Podsumowując - jest on niewiele większy od Miniflotora, ale na tym podobieństwa się kończą.

Pozrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

A czyten odpieniacz da rade w akwa o poj. 250-280L??

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pracuje w 250l wody w obiegu i jak na razie daje sobie i to dobrze rade, jesli oceniac po tym co i ile wywala do kubka, ale czas pokarze, po paru dniach ciezko cos konkretnego napisac, tym bardziej , ze nie mam porownania z innymi odpieniaczami, ogolna ocena jednak dobra

mysle tez , ze jego duza zaleta jest cicha praca


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby umieścić tego Beast 1200 w sumpie to ile dokładnie miejsca trzeba mieć (minimalna odległość między przegrodami sumpa), bo wysokość z kubkiem to 53 cm?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nikt nie chce kupić odpieniacza tunze 220/3 ?? oglnie tak czytam i w polskich sklepach za dużo sprzętu tunze nie ma, czemu ??

kolega na forum już od dłuższego czasu chce sprzedać tego tunze 220/3 i nikt go nie chce kupić a polecacie odpieniacze tej firmy - czy tamten model jest felerny jakiś ??

no i Przekmu opisz może konfrontację BiostarFlotor vs Beast 400 :( bo chyba jako jedyny widziałeś je oba (w końcu robiłeś testy jednego i drugiego)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz potrzebuje przegrody szerokiej na 17cm (minimalna odległość między przegrodami) - wisząc na niej potrzebuje ok. 20cm.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AlMastar :

a czemu nikt nie chce kupić odpieniacza tunze 220/3 ?? oglnie tak czytam i w polskich sklepach za dużo sprzętu tunze nie ma, czemu ??

kolega na forum już od dłuższego czasu chce sprzedać tego tunze 220/3 i nikt go nie chce kupić a polecacie odpieniacze tej firmy - czy tamten model jest felerny jakiś ??

no i Przekmu opisz może konfrontację BiostarFlotor vs Beast 400 :( bo chyba jako jedyny widziałeś je oba (w końcu robiłeś testy jednego i drugiego)

Odpieniacze Tunze wg mojej opini to dobre odpieniacze - nie używałem ich jednak nigdy.. Nie mam jednak jakoś zaufania do odpieniacza, wysokiego na 15cm :( - fakt że uzywają one innej techniki do wytworzenia piany, jednak powiem szczerze - uważam że im prostsze rozwiązanie jest tym mniej awaryjne (a czasem i bardziej skuteczne)

Jednak tak jak powiedziałem - ta opinię mam wyrobioną na podstawie swoich małych doświadczeń z tym sprzetem - może w rzeczywistości jest inaczej - nie wiem.

Co do porównania Biostar Flotora i Beast'a - myślę, że Flotor to dobre rozwiązanie dla zbiorników powiedzmy 100-150 litrów - przy większych, tylko bardzo mała obsada oraz większe podmiany wody. Faktycznie, oba odpieniacze mają pompy z igiełkami - jednak w Flotorze jest niższa kolumna i woda jest tylko wtłaczana do odpieniacza pod kątem prostym - w Beast cała woda dodatkowo wiruje(model 1200p posiada dwie dysze wprowadzające wodę w cyrkulację wewnątrz środkowej komulny) w modelu 400 jest zaś specjalny koszyk rozbijający równomiernie pianę po całej kolumnie - nie udzerza on w ściankę na prost wlotu wody. Moim zdaniem większe zaufanie wzbudza Beast 400p - tzn. z spokojnym sercem wsadziłbym go do akwarium 250-300 litrów z dużą obsadą - tym bardziej że używałem przez 1.5 roku Turboflotora 1000 i mam porównanie pomiędzy tymi odpieniaczami - a przecież T1000 jest do zbiorników od 500 do 1000.

Model 1200p spokojnie obsłuży zbiornik 600-800 litrów - widze co wyrabia u nas i nqaprawdę jestem zadowolony z tej podmiany(z T1000 na Beast 1200p)

Pozrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh "moich małych doświadczeń" no Twoje małe doświadczenia to pewnie większości całość przygody z morskimi :(

ja planuję akwa 90L więc z Twojego opisu wynika że Flotor bedzie odpowiedni. ta obracająca się gąbka ma duży wpływ na filtrację ??

THX za porównanie szybkie :(

a z tego co wyczytałem to ten 220/3 jest niestety wewnętrzny, więc u mnie odpada


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gabka to tak bardziej dla uspokonenia właściciela odpieniacza :(

Nie serio - coś tam daje na pewno, w sumie to działa jak filtr zraszany - przydatne jak masz mały zbiornik i nie chcesz go zapchac skałą.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - mam do sprzedania BioFlotor, tyle że bez pompy -można wsadzić ewentualnie jakąś zwykłą (ok. 1200l/h) z doprowadzeniem powietrza na wejściu.

Cena 200zł.

Używany z 2 tygodnie czasu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka pompę byś do niego wsadził ?? i może możesz pompę dołozyć do niego ??

odezwij się do mnie na priv (tu na forum) to może się dogadamy - akurat do mojego 100L mniejsza pompa bedzie OK :(


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki odpieniacz polecilibyście do akwarium 700l, które niestety stoi na niskiej szafce. Od dna sumpa do spodu blatu jest tylko 53 cm. Może któryś z poziomych modeli Tunze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A&J teraz na fali jest Beast więc może Beast 1200 ??

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_23_850&products_id=4278


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz jest zbyt wysoki! Nie zmieściłby się w mojej szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

A powiedzcie mi czy Beast400 zda egzamin w 250L akwa bez sumpa?

Za bardzo nie mam miejsca na sump :((

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki 5 postów wyżej Przemek pisze o Beast

cytat:

Moim zdaniem większe zaufanie wzbudza Beast 400p - tzn. z spokojnym sercem wsadziłbym go do akwarium 250-300 litrów z dużą obsadą

masz odpowiedź :(

Przemku nie odzywasz się do mnie znaczy że już sprzedałeś Flotora ?? czy że nie masz do niego odpowiedniej pompki ?? czy może jeszcze coś innego :(


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakna moj gust , jest cichy, wydobywa sie z niego niewielki szum zasysanego powietrza i to wszystko, dokladniej to pracuje ciszej jak moja pompa glowna

teraz po ponad tygodniu moge z reka na sercu powiedzic , ze jest ok radzi sobie b dobrze


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.