Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

co polecilabys na sam poczatek? i kiedy przygotujesz do sprzedania jakas szczepke? :D

co do Twojej wizji, czy zdradzisz mi ja, bo sam ciekaw jestem, jak rozwiazalabys kwestie mojego zbiornika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D @LiZaRd, przyjedź a dotaniesz szczepkę z każdej gorgonii :D zwłaszcza, że niedługo kolecja powinna się powiększyć. wysyłki zwierzaków, to nie na moje nerwy :D

a co do moich wizji... oczywiście zbiornikowych :D nie chcę żeby to jakoś źle zabrzmiało, ale za jakąś chwilę nie będziesz do końca zadowolony i z capnelli i lobopytona (bardzo lubię tego korala) i sarco zacznie wkurzać, bo:

- jak stworzysz im odpowiednie warunki (a stwarzasz :D) to dostaną takiego kopa, że o aranżacji zapomnij.

-pozatym wiesz, że miękkie walczą chemicznie - mały zbiornik to mało wody czyli większe stężenia toksyn.

ja chyba bym w takim zbiorniku poszła w naprawde fajne ricordee + zoa , ale o naprawdę za***istych kolorach (nawet gdybym musiała zbierać je długo). poprzetykałabym mało agresywnymi lps - ami. a górę zróżnicowanymi gorgoniami.

ale to moja wizja, która Tobie nie musi wcale odpowiadać. tak naprawdę to wymieniłam kilka moich ulubionych korali.

ps. i jeżeli Cię bawią i masz czas na karmienie, to tubce dorzuciłabym swiftiie lub towarzystwo innej kolorystycznie tuby.

taka to moja wizja

:D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ricordeach sam mysle od jakiegos czasu, co do sarco to masz racje, juz wkurzaja, daje im jeszcze troche i podaruje komus z racji takiej, ze u mnie przestana sie miescic.

w ta niedziele moze udam sie do krakowa, zobacze co tam olivier moczy u siebie. co do olsztyna, kawal drogi, kiedys na pewno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc00624ja.jpg

dsc00623gx.jpg

dsc00622.jpg

dsc00621n.jpg

dsc00601k.jpg

dsc00594n.jpg

dsc00589b.jpg

dsc00583so.jpg

dsc00580i.jpg

dsc00579ai.jpg

dsc00578jy.jpg

dsc00577a.jpg

dsc00576v.jpg

dsc00575w.jpg

dsc00574u.jpg

dsc00573sq.jpg

dsc00572b.jpg

dsc00559t.jpg

dsc00558pc.jpg

dsc00557yo.jpg

dsc00556z.jpg

dsc00602wy.jpg

Wiem, ze skromne, porownujac do innych zbiornikow na forum, ale zdjecia zrobione, zeby pokazac, ze wiedza przez Was walkowana nie idzie na marne, ze gdzies tam powoli to jest TO! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj LiZaRd.

Tak śledze twój wątek od samiuśkiego początku i chyba nadszedł czas bym i ja wrzuciła swoje 3 grosze.:)

Na wstępie wrzuć na luz..

Nie pisze tu o rozsądnym podejściu typu " czy to się do mnie nadaje bo nie chce zrobić im krzywdy tu dobrym przykładem jest twoja wypowiedż

Takie podejście do tematu będe chwalić głośno wszem i wobec.

Chodzi mi o coś innego- Wiem, że człowiek się przejmuje czy jest ok i czeka na komentarze czy wszystko ułożone jak należy i kto by co dołożył, zmienił.. wiem to po sobie.

Ale to jest twój zbiorniczek wg twojej koncepcji, masz jak widze zmysł dobrego smaku bo wszystko się ładnie komponuje, więc działaj tak jak Ci rozum podpowiada, idziesz w dobrym kierunku, więc nie zbaczaj:)

A teraz żeby nie przedstawiać ci niefoto tylko w różowych barwach..Bo coś widze, że kręcą Cie te korale.:);)

Zastanów się czy chcesz więcej wkładać zwierzaków do karmienia.. mocny odpieniacz, absorbery, ciągłe podmiany wody by to w ryzach utrzymać, stres dla człowieka czy wszystko jest dobrze rozwiązane itd.

Może jedna mała gałązka swiftii nie zrobi większego zamieszania ale jak dobrze wiemy apetyty rośnie w miare jedzenia, jak zaczniesz to cięzko skończyć. A zbiorniczek jest mały a problemy mogą się pokazać spore.

Niefoto dają dużo radości ale potrzebują by im poświęcić 2x tyle czasu jak nie więcej co teraz poświecasz zbiornikowi.

Masz piękną,dużą tubastrea dbaj o nią.

Gorgonie niefoto potrzebują innego pokarmu, potrzebują być cześciej karmione, więc pokarm rozpylasz po całym zbiorniku.

Nie każde miękkie bądż lpsy lubią tak mocne karmienie i spadki oraz wzrosty parametrów czego nie da się uniknąć przy większych ilościach niefoto. Ale wiesz jak to jest jak będziesz chciał iść w tą strone to w razie czego służe pomocą.

Ale radze się zastanowić czy chcesz się rozstawać z tymi koralami, które masz.

No co Ci tu jeszcze napisać.. posłodze Ci troche a co:D

Zbiornik czyściutki pomimo dużej tubastrea i zapewne (po kondycji wnioskuje)całkiem sporo karmiona.

Kurcze chciałabym mieć tak śnieżno biały piasek..pełna podziwu jestem.

Fotka pod tytułem "Gdzie ja to dałam?" poprostu mnie zabiła, genialne ujęcie :):D

Gobiodon citrinus wg mnie śliczna rybka i nie zamieniłabym jej na okinawae:D

pozdrawiam serdecznie

Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony powoli ustepuja, wstrzymalem sie chwilowo z podmianami wody, podejrzewam, ze ostatnia wieksza dostawa miekkich mogla spowodowac ta burze. na szczescie wszystko sie uspokaja.

doszly mnie rowniez wiesci, niektorzy pewnie pamietaja, NowicjuszKret wraca ze swoim zbiornikiem, pisal mi ostatnio, ze zalewa ponownie :)

czekam na jakis zastrzyk funduszy i wtedy moze za jakims nowym zyciem sie rozejrze.

grzybki ladnie sie dziela, jesli tak dalej pojdzie, to wkrotce bedzie jakies [o].

poki co, zapytam, moze jest ktos chetny na wymiane jednego quadricolora green za red? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jako nowicjusz dorzucę 2 słowa- oba będą słowami uznania:kapelusz

Akwarium prezentuje się naprawdę świetnie, widać że dbasz o nie- nigdzie na szybkach śladu glony, korale napompowane, tubka wielka jak armata:playing

Prosisz o pomysły aranżacji- myślałeś żeby zagospodarować jakoś tą "plażę"?? Może jakaś samotna skałka porośnięta kolonią zoa??

Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/user/LiZaRdPOLAND

tubka :)

co do aranzacji, juz wkrotce trafia nowe zwierzaki, mysle wlasnie nad jakimis zoa, moze sprobuje jeszcze raz z clavularia, marzy mi sie piekny trawniczek, beda tez czerwone grzybki i moze cos z gornej polki, zobaczymy:)

jesli ktos jest chetny na zamiane quadri red za jednego z moich green - prosze o kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259941 majestic :

myślałeś żeby zagospodarować jakoś tą "plażę"?? Może jakaś samotna skałka porośnięta kolonią zoa??

A ja, dla odmiany, zostawiłbym ta plażę, świetnie to IMHO wygląda. W ogóle baniaczek pierwsza klasa :yes


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Paweł :) @majestic, Tobie również.

wkrotce dojdzie troche zycia, moze trafi do mnie tubka ze sklepu w moim miescie, zapytalem sie, czy moge sprobowac ja odratowac, maja dac mi znac jutro, zobaczymy czy do tego czasu bedzie jeszcze co ratowac.. jest w fatalnym stanie :)

czekam rowniez na dostawe od Marcina, bo jesli brac zycie, to tylko od niego! wlasnie przenosze sklep na nowa domene, juz wkrotce bedzie dzialal pod nowym adresem internetowym, zainteresowani na pewno dowiedza sie co to za adres:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no jak ja moglem przegapić ta fotkę z nemkiem :) heheh no nie mogę rewelacja :) na pulpit :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjcie0053t.jpg

Wczoraj trafiła do mnie tubka w celu hospitalizacji, kiedyś była piękna, zobaczymy czy sie uda wyjsc na prosta, trzymajcie kciuki.

Przepraszam za jakosc, szyba brudna, wczoraj grzebalem w akwarium, ale juz przetarlem :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde!!! To chyba rok ją będziesz futrował aby doszła do siebie...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie przez 2-3 tygodnie karm ja w oddzielnym naczyniu i zacznie sama łapać pokarm.

za 2 miesiące będzie już w miare normalna a za pół roku nie odróżnisz jej od tej pierwszej sztuki :strutin

jeszcze nie ma mega tradegii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubka po dzisiejszym karmieniu wygląda jakby troche lepiej :strutin

dsc02065e.jpg

dsc02066v.jpg

dla porównania, tubka w pierwszym dniu hospitalizacji..

zdjcie0053t.jpg

A to moje małe prowizoryczne szczepkarium :) narazie mala szczepka zoa, miniaturka clavularii z ktora chce jeszcze raz sprobowac i pare grzybkow.

dsc02067x.jpg

dsc02068l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,w Acroporze mają Gobiodon okinawae którego chciałeś kupić,z tego co pamiętam chyba 3 sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półeczka to diy, 2 przyssawki po starej grzalce + przezroczysta gora od etui po piorze parkera :strutin kombinerki, rozgrzany nad palnikiem gwozdek w celu zrobienia prostokatnych dziurek na przyssawke i tyle :) 100% DIY

co do gobiodonka, mam swojego sprawdzonego dostawce :) teraz poczatkiem czerwca powinno byc nowe zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium :kapelusz Mam podobny litraż ale jeszcze sporo pracy nad nim mnie czeka.Tak z ciekawości jakiej używasz soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.