Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

filmik fajny tylko dlaczego bez muzyczki? ;) a tubka pięknie wystąpiła w roli pierwszoplanowej ;)

co do Twojego laboratorium, to u mnie akurat JBL bardzo przekłamywał. konkretnie kh i ca było mocno zaniżane.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie muzyczka jest. ;)

A filmik rzeczywiście fajny, bo i baniaczek fajny ;)

PS. Widzę że zaopatrujesz się u Marcina. Pozdrów go ode mnie ;)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie tyle wystawia ;) moze sie to poprawi, licze na to bo jest bardzo duza i pieknie by wygladala.

niektore z polipow wystawia normalnie, wiec mysle, ze jest to kwestia czasu i pokaze jeszcze swoja klase ;)

dla tych, ktorzy przeoczyli ;)

http://www.youtube.com/watch?v=i-U3TkdAaBs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik Lizard lubię oglądać takie produkcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dziś testy

pH 7.4-9.0 = 7,4

KH = 10'd

NO2 = 0 mg/l (ppm)

NO3 = 15 mg/l (ppm)

Proszę o pomoc w zredagowaniu wniosków.

Dziś będę przygotowywał kolejną cotygodniową podmianę, kolejne testy za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiZaRd, sprawdź proszę (choćby dla porównania) innym testem Kh. u mnie (i nie tylko) JBL na Kh przekłamywał o 3.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa świetne, filmik fajny ;) Co to są na środku ukwiały, jakie? ;)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

entacmaea quadricolor green, podzielił mi się i są 2

Siedziałem z nudów na youtube i znalazłem filmik o kolesiu, który oprócz drapania sie po jajach w pierwszych sekundach- robi szczepki grzybkow.

Po obejrzeniu postanowiłem złapać za nożyk i samemu spróbować, mam jednego grzybka, wszystko, albo nic, zobaczymy.

dsc01817e.jpg

dsc01818h.jpg

dsc01819ad.jpg

Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te na Twoim zdjeciu w kubku sa juz przyklejone ?

na filmie bylo pokazane ze sa "rzucone" na duze kamyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałabym tu tylko 2 uwagi:

BHP grzybki mogą być mniej lub bardziej miękkie i napompowane. Przy cięciu potrafią prysnąć dalego strumykiem cieczy więc polecem okulary.

można również rocinać grzybki bezpośrednio na skałce -też przez środek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odciąłem nogę, przeniosłem grzybka do kuchni na deskę i skalpelem chirurgicznym przeciąłem jak placek na 4 części, nic nie prysnęło bo nóż bardzo ostry i prawie 0 nacisku było na tkanki, po prostu ciach x4 i już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybki maja sie dobrze, wszystko wyglada na to, ze z 1-dnego grzybka bede mial ich 5, albo nawet 6 :strutin

btw. aerometr ktory z koncem tygodnia do mnie dotarl z RS juz sie rozbil.

Wypakowalem go z pudelka i chwycilem za cienki koniec, zeby go wyciagnac - ten zostal mi w rece :) musial byc uszkodzony w transporcie. Ale co tam, reklamacji nie skladam, przeciez to nie wina RS, czekam juz na nowy, 4ty aerometr w mojej historii :) zastanawia mnie jedno, czy za cene tych 4ech nie kupilbym juz jakiegos refraktometru, ale co tam.

Poprosilem Przemka w zamowieniu, zeby mi sprawdzil aerometr, czy nie przeklamuje skali, jesli tak, to o ile i zeby dal mi wskazowki na kartce. Pewnie ma mozliwosc sprawdzenia na jakims porzadnym sprzecie, wiec byloby super, za co z gory jestem mu wdzieczny.

Cóż, tuba wczoraj i dzis strzela jakies fochy, nie jest glodna? nie wiem, ostatnio regularnie sie otwierala, pewnie jej przejdzie.

Parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mała modernizacja w oświetleniu.

Wczesniej bylo 2xPower GLO 14W T8, dzis doszła zamiast jednej świetlowki Power GLO - Marine GLO

Czyli teraz jest 1x Power GLO 14W + 1x Marine GLO 15W, prosze o opinie, zbiornik bedzie teraz pod obserwacja, jak na zmiane swiatla zareaguja korale. Zawsze moge dodac 1dna Power GLO dla rozjaśnienia. Czekam na opinie :strutin

pozdrawiam wszystkich :)

dsc01821c.jpg

a tak było przed

dsc01710r.jpg

a tu reszta nowych zdjęć

dsc01822wj.jpg

dsc01823u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Teraz przyjemniej, Chociaż kolor tuby trochę ucierpiał :strutin Wrzuć zdjęcie z jeszcze jedną Power Glo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie mam wlasnie jak, bo musialbym zlazic po nocy do piwnicy po statecznik :strutin

na zywo wyglada lepiej, zdjecie zrobione zwyklym kompaktem.

z plusow dodam jeszcze, ze np moj quadricolor nareszcie jest green, a nie brown, albo sarco nareszcie ma zielone polipy. zoa ladnie widac itd :)

co do tuby, to dalej daje po oczach, tylko na zdjeciu ma schowane polipy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne masz to akwa ale największa gwizdeczką jest tubka(dobrze odżywiana)i kolorek ma zaje.....:strutin

błazenki ci nie tulą się w niej?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie obserwuje same + dodania marine glo, nie jest juz tak niebiesko - bylo to tylko pierwsze wrazenie.

Korale powoli jakby ladniej sie wybarwialy, euphylia pokazuje powoli zielony tipy, zoa ladnie swieca nie tylko w nocy a i w dzien, sarco ma piekne zielone polipy. Jak tylko znajde chwilke zrobie zdjecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.