Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu czy gołym okiem widzisz takie kolory?wali po oczach,ustaw sobie tak obraz żebyś miał cztery ruchome paski i spokojnie czytaj,ja nie daje rady a nie chodzi tu ani o wiek ,ani o wadę oczu,nie chce mi się pisać o tym ale wstawiłeś 5 postów pod rząd i nikt nic nie dopisał,odpycha,męczy oczy,ta reklamą jest wizualnie zła,wzbudza wizualną agresje i każdy woli zmienić obraz


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dziennikiem, jakbym edytował posty, to w końcu byłby tu tylko jeden post. A jeśli chodzi o to, że jest jeden pod drugim, to może tylko dlatego, że nikt się nie udziela, raczej piszą z pytaniami w PW.

O już widzę interwencję któregoś z moderatora .. posty lecą na łeb. Po co w takim razie prowadzę dziennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne barwy światła,użyj tych cieplejszych,w pokoju masz świetlówkę kompaktową o barwie 865 czy 827 ?

nie chodzi o posty tylko co w nich odstrasza,wiem że forum przechodzi na pw,to nie jest atak tylko sugestia ,masz temat pod dyskusje


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia robię zazwyczaj przy zgaszonym świetle, tak by nic nie odbijało się w szybie akwarium. A co do kolorów to tu macie link do zdjęcia robionego lustrzanką, nie było nic nasycane.

28543_118549574832986_100000338310026_174686_2949638_n.jpg

Na filmach kolory wypadają blado, bo są robione zwykłym kompaktem, następny film zrobię kamerką HD.

edit:

Wiecie co, macie rację z tą reklamą. Jutro wymyślę coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :):):clapping ,LiZaRd jestem pod wrażeniem,można spoko czytać i oglądać (nic w oczy nie skacze)chodziło mi tylko o stopkę,a w akwa to myślałem że bardziej w niefoto pójdziesz ale grzybki i zoa to też bardzo duża ilość kolorów,tak naprawdę to ten sam grzybek w każdym innym zbiorniku inaczej wygląda,będę śledził :) z zaciekawieniem


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niefoto jest b.dużo pracy, chodzi mi o karmienie, wysokie NO3, dlatego podziwiam wszystkich niefotowców i chciałem spróbować choć z jednym gatunkiem, jak widać na filmie małe tubki rosną jak na drożdżach.

W najbliższym czasie trafi do mnie coś nowego, nie wiem do końca jeszcze co, ale może jakaś favia, może czerwony quadri, czerwone grzybki no i może jakieś nowe szczepki zoa.

Bardzo dużo z Was pyta o zestaw Tunze, jak się sprawuje, jaką ma wysokość itd. Sprawuje się świetnie, jest solidnie wykonany, odpieniacz robi idealnie to, do czego został stworzony, czyli pieni :) Filtr idealnie zbiera wszystko z powierzchni wody, nie mam w tej chwili w nim żadnego wkładu i woda kryształ. Cały zestaw daje mi ok 900l/h cyrkulacji, co w takich rozmiarów akwarium - wystarcza i na pewno wygląda bardzo estetycznie. Więc koniec plusów. Jest drogi, ale cóż, jak wiemy, kto oszczędza - płaci 2x. Jest dość czuły na zmianę poziomu wody - tu sprawę powinna rozwiązać automatyczna dolewka, albo, tak jak w moim przypadku to wygląda, codziennie dolewanie. Jeśli miałbym wybierać to śmiało jeszcze raz bym zainwestował w ten zestaw. Planuje w przyszłości zmienić zbiornik na ciut większy, 126litrów i zastosuje w nim spokojnie ten zestaw, dodam tylko jakąś pompkę Tunze do cyrkulacji i wsio, producent pisze, że zestaw obsłuży nawet do 200 litrów, ekhm, ale bierzmy to z małym przymrużeniem oka.

Wszystkie szczegółowe dane znajdują się na stronie producenta.

[white]www.tunze.com/149.html?&L=6&C=PL&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter048[/white]

Zastanawiam się również nad zmianą tła na czarne. Z tego co widzę większość z Was wybrała chyba czarne, jest bardziej neutralne, może wtedy zbiornik będzie prezentować się lepiej, nie wiem tylko jak to wykonam na zalanym zbiorniku, łatwizna była na pustym akwarium, a teraz boje się, że jak spryskam i będę wyciskał to płyn do mycia szyb dostanie się do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

widzę że twoje tubki są w super stanie, powiedz mi czym je karmisz i jak.

Ja mam od tygodnia małą tubkę około 20 główek i zastanawiam się jak ją karmic. narazie sypie pokarm reefpearls ale to jest dla wszystkich korali, a tuby chyba lubią obfite karmienie.

pozdrawiam


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, na początek musisz wypracować sobie porę karmienia pomyśl kiedy najczęściej masz czas, żeby były to w miarę te same godziny każdego dnia. Później jak tubce będzie dobrze, to będzie otwarta cały czas, tak jak w moim przypadku. Przygotuj sobie butelkę po jakiejś wodzie i zrób z niej taki lejek, który będziesz zakładał na tubę podczas karmienia. Zakup sobie mrożonkę artemii. W moim przypadku codziennie zużywam połowę jednej kostki. Rozpuszczam ją wcześniej w osobnym naczyniu z odrobiną wody z akwarium. Wlewam troszeczkę do zbiornika, żeby ryby dostały swoją porcję, a później za pomocą pipety podaje pokarm do butelki, która jest nałożona na tubastree, Po co? Po to, żeby prąd wody nie rozdmuchał pokarmu, żeby mógł on sobie swobodnie leżeć na tubie. Jeśli tak jej nakryjesz do stołu na pewno się skusi, a później już będzie z górki. W moim przypadku na dzień dzisiejszy wygląda to tak, ze rozpuszczam pół kostki, wlewam trochę rybkom i pipetą podaje w miarę każdej tubce, nie muszę już zakładać tego klosza z butelki, tubki mam cały czas otwarte:) I chyba im dobrze u mnie bo cały czas pojawiają się nowe maluchy na skałkach, a tubka którą wziąłem na odratowanie bardzo szybko regeneruje się i już pięknie wygląda. Zresztą kiedyś opisywałem już jak wygląda dzienna pielęgnacja mojego zbiornika.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=271415#271415

Zauważyłem również, że podgłodzona Tubka reaguje wypuszczając małe jajeczka, które osiadając na skale po jakimś czasie przeistaczają się w małe słoneczne mordki do wykarmienia :) Tak samo dzieje się w momencie nagłej zmiany parametrów wody. Nie jest to nic pewnego, bo musiałbym to jakoś potwierdzić chociażby wywołując taka reakcje, ale są to moje spostrzeżenia. Mam już kilka sporych okazów które wyrosły u mnie właśnie z takiego jajeczka, mają już niektóre ok. 3cm.

W najbliższym czasie powinna do mnie trafić nowa porcja zwierzaków, zamówione są: favia, caulastrea, quadri red i czerwone grzybki discosoma, oczywiście jeśli tylko będą w dostawie, a być powinny.

Dziś na wielką rafę odszedł mój pierwszy zwierzak jakiego miałem w zbiorniku. Był z niego kawał gnoja, bo zrzucał mi coś ciągle, zabił swojego kuzyna calcinusa elegansa za muszlę. ale mimo wszystko miałem do niego sentyment z racji tego, iż był pierwszy, na imię miał Siergiei, był leworękim krabem pustelnikiem, Calcinus laevimanus. Znalazłem go dziś na piasku bez muszelki, nie wiem, może wyszedł w nocy na spacer i nie mógł trafić do domu, a robotę dokończyły błazenki.

Z ciekawostek dodam, że mam wysyp ślimaków, chyba turbo. nie wiem skąd póki co, są malutkie, największe okazy mają może z 05cm, ale jest ich dużo, jak podrosną będę rozdawał, ale nie piszcie jeszcze w tej sprawie żadnych PW, jak będą do wydania to wystosuje odpowiedni temat :)

Dobra, czas spać jutro poniedziałek. "jak ja nie lubię poniedziałków", powodzenia wszystkim! :)

pozdrawiam

Łukasz Szendzielarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka @lizard,akwa naprawde superek,widac iz morskie cie wciagnelo na calego,to naprawde cieszy,nadmienie jeszcze iz jak dla mnie twoj watek jest naprawde ciekawy i fajnie sie go czyta,rownierz na bierzaco bede sledzil co tam u ciebie nowego,jak juz ci kiedys wspomonalem jakbys byl chetny to odkupie od ciebie jedna mordke twojej tubki,nawet ZARAZ,pozdrawiam

p.s.woidze iz zoa EGLE EYE ,swietnie sie u ciebie prezentuja,sa naprawde cool


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06 przywiozłem z Warszawy między innymi jednego grzybka z tego gatunku zoa. Dziś już są 3 :) Czyli jakiś przyrost jest.

dsc02515.jpg

To dorodna mamusia.

dsc02516.jpg

Tutaj zaś mamy okaz, w którego odratowanie niektórzy nie wierzyli, przy tej okazji pozdrawiam sklep zoologiczny na mostowej w B-B :)

dsc02520.jpg

A to wesołe przedszkole, jest ich wszędzie pełno :)

dsc02517.jpg

Tutaj zaś, trochę niewyraźne, inwazja ślimaków, podejrzewam, że są to turbo, ale na 100% nie wiem.

dsc02518.jpg

dsc02519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce trafią nowe zwierzaki. Uchylę trochę rąbka tajemnicy i pokaże ich małą część.

Caulastrea

14983591.jpg

Favites

17947260.jpg

Zwierzaki oczywiście z najlepszego źródła, namiary na PW. Dalej codziennie dozuje, rano mleko, a wieczorem wódkę. Wszystko póki co ładnie rośnie. Podmiany co tydzień, korale chyba ładniej wybarwione po zmianie soli. Zastanawiam się nad dorzuceniem jeszcze jednej Power glo 14W.

NO3 = 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czadowa caulastrea! :love Jak będziesz miał szczepki, to zapraszam na wymianę za zieloną caulastreę fluo :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard podaj na pw namiary na sprzedawcę tej caulastrei:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano dostane nowe zwierzaki :D Przyjadą do mnie pociągiem prosto z Łodzi koło 9. Póki co przygotowuje wodę do podmiany. Błazny aktualnie zamieszkały w euphylii. Wszystko dalej ładnie rośnie, zoa się mnożą. Za radą znajomego od którego biorę zwierzaki, zacząłem karmić ukwiały surowym kurczakiem i od razu widać przyrosty, wcześniej krewetka parzona była przez nie pochłaniana, ale coś mi się wydaje, że jak tylko gasło światło quadri ja wypluwały. Już się nie mogę doczekać jutra! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj pytanko jak podawałeś krewetkę a jak podajesz teraz kurczaka i czy mrozisz i rozmrażasz go przed podaniem czy jak ?? ja np wkładam swojemu heteraktisowi bezpośrednio do buzi ze tak się wyrażę ale muszę pilnować bo krewetka potrafi mu wyjąć z gardła jedzenie gdzie obok czai się teselasa by tez coś skubnąć.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

dsc01665.jpg

dsc01657qp.jpg

dsc01659d.jpg

Dzięki nowej dostawie zrobiło się trochę bardziej kolorowo :D Jak zwykle Marcin nie zawiódł! Teraz będzie trzeba polować na coś w kolorze czerwonym.

@kukabana- co do karmienia ukwiału, to robię dokładnie tak jak piszesz, podaje prosto do otworu gębowego i trzymam w pobliżu pipetę, żeby odgonić wścibskich wyjadaczy. Pilnuję aż połknie cały kawałek kurczaka i tyle. A jedzonko przygotowuję odkrawając z zamrożonej piersi kawałeczek, ten zaś przechowuje osobno z mrożonkami. W momencie, kiedy biorę pół kostki artemii dla zwierzaków, wrzucam ją do pojemniczka z wodą i do niego też wrzucam 2 kosteczki kurczaka, takie 0.5 x 0.5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki i ladni nowi mieszkancy pozdrawiam.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard naprawdę piękne zwierzaki- kiedy moje akwarium będzie tak wyglądało...:banghead:banghead:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem dziś solankę, zwierzaki ładnie się zaaklimatyzowały, jutro podmienię wodę. Jakieś rady co do favites, caulastrei? Zastanawiam się, czy nie załatwić sobie wymiany błazenków na mniejsze, te już są konkretne i chyba powoli będzie trzeba myśleć o nowym domku dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś podmianę wody. Dorzuciłem do zbiornika jedną pompkę Aquael Powerhead Circulator 350 tak, żeby dmuchała w lustro, nie widać jej, cyrkulacja zwiększona, mam nadzieję, że nie będzie się już tak piasek syfił szybko, a do tego pojawiły się fajne refleksy :D Korale pięknie się otwierają, tuba wiecznie głodna, czyli wszystko w porządku. Szukam teraz czegoś mocno czerwonego do akwarium, jeszcze trochę miejsca jest :D No i na koniec, szczepkarium chwilowo zniknęło, szczepki już wylądowały na właściwych miejscach, przyrost zoa ~3x w ciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Sara pojechala dziś na chorwację, mam nadzieję, że przeszmugluje nam trochę ukwiałów. W akwarium żadnych zmian póki co, zastanawiam się nad tym jaką drogę obrać, niefoto, czy coś innego, myślę nad czymś, co byłoby poniekąd innowacyjne, albo przynajmniej oryginalne i tu zastanawiałem się nawet przez chwilę nad kupnem Hapalochlaena.. ale znajomi akwaryści odradzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dziś tło na czarne, zdjęcia będą jak pęcherzyki zejdą jest chyba lepiej, nareszcie mogę mieć jakieś niebieskie korale :clowning ten kolor nie jest już dominującym.

Odwiedziłem dziś też bardzo sympatyczne morskie małżeństwo z bielska :tongues pozdrawiam Was moi mili i dzięki za wszystko.

Do zbiornika trafiło parę pięknych puszystych xenii od @b10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bardzo fajny! Ciekawe jak z czarnym tłem?:clowning Mam nadzieje, że ksenia nie będzie plagą!!:)pozdro


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia. Nie potrafię zrobić zdjęcia całości w takich kolorach jak są naprwdę, wychodzi takie mało kolorowe, na żywo jest o wiele lepsze, cóż. No i pecha miałem bo tubka coś pogrymasiła do sesji :clowning ale przynajmniej nie wali po oczach :tongues No to wio!

dsc03101ue.jpg

dsc03102k.jpg

dsc03103r.jpg

dsc03104v.jpg

dsc03105b.jpg

dsc03106.jpg

dsc03107c.jpg

dsc03127o.jpg

dsc03129s.jpg

dsc03161n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lizard,wszystko naprawde swietnie sie prezentuje,jak widac w takim szkielku mozna stworzyc kreatywny kawalek podwodnego swiata,zycze jak najwiecej kolorowych i zadowolonych mieszkancow,twoj watek czytam z szczerym zainteresowaniem :clowning


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.