Skocz do zawartości
rpp

[410l] rpp nowy baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny etap już za mną - dzisiaj dotarł baniak.

Widok od strony salonu (dookoła będzie ramka maskująca):

1301-crw_0323.jpg

I widok z drugiego pokoju gdzie będzie szafka z resztą gratów:

1301-crw_0324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu doczekalismy sie:winner1 rpp:clapping


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra ! :) jakie przeloty zrobiłeś na spływie/rewizji oraz powrocie? Ja mam dylemat czy stawiać komin trójkątny czy prosty... wygodnie się manewruje obecnie?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr_Garden - spływ i rewizja pod śrubunek 32mm (czyli otwór odpowiednio większy - ale jaki dokładnie to nie mierzyłem bo podałem po prostu wymiar rury a nie otworu). Powrót pod śrubunek 25mm.

Czy wygodnie się w tym manewruje - szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Szkło stanęło na swoim miejscu jakieś 4 godziny temu :-) i jedyne co robiłem to je starałem się ustawić centralnie w otworze.

Z ciekawości wsadziłem teraz rękę do komina i swoboda ruchu jest - ale trzeba mieć na uwadze, że nie ma tam rur a przecież dojdą 3 rury więc ...

Z drugiej strony w kominie jak wszystko jest ok to nie ma potrzeby grzebać. W poprzednim akwa przez 3 lata nic nie dotykałem.

Jedyna skucha jaką zrobiłem to za mały otwór w blacie i po ustawieniu akwa musiałem jeszcze się nakombinować żeby go powiększyć. Na szczęście udało się to zrobić w miarę bezboleśnie :-) więc mogę zabierać się za klecenie hydrauliki.

Tak się przy okazji zastanawiam - czy ktoś z Was dawał zawory na spływie ale na poziomej części instalacji? Pasowałoby mi to zrobić ale nie wiem czy nie przeklnę takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na poziomej rurze spływu. I w poprzednim akwa też tak miałem.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem ile osob uzywa zaworow na splywie,jak jest dobrze docieta rora w kominie pod durso to nie ma co tam siorbac,tak jest u mnie,jedyny zawor jaki jest to na powrocie,w razie uruchomnienia ponownie pompy obiegowej nie chce miec zadymy w akwa dlatego zaworem reguluje zeby wyszlo wszystkie powietrze


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaas - nie mam pojęcia - dlatego wolę spytać czy ktoś tak robi czy może są jakieś minusy poziomego umieszczenia zaworów.

vitekzawada - zawsze warto dać zawór na spływ żeby móc wyregulować ilość spadającej wody. Jeśli pompa okaże się zbyt słaba to nie nadąży z pompowaniem wody do akwa. Owszem można regulować to przez durso czy inne patenty na spływie (np. Magic Muffler - sam się do tego właśnie przymierzam) ale chyba prościej jest zrobić to po prostu zaworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było ale za to w temacie akwarium działo się bardzo dużo.

Poprzedni baniak wrócił do wykonawcy bo po ochłonięciu i przyjrzeniu się stwierdziłem, że poziom wykonania jest poniżej krytyki. Spoiny szerokości kilku centymetrów, krzywo wklejony komin i takie tam "atrakcje".

Na szczęście wykonawca przyznał, że baniak jest spierniczony i oddał kasę bez kombinacji więc temat uważam za zamknięty.

Przed chwilą przyjechał do mnie baniak z AM. Wykonanie bez porównania lepsze.

Przy okazji zmieniłem trochę koncepcję i zamiast wewnętrznego komina zrobiłem zewnętrzny (zainspirował mnie głównie baniak Mariki). Jedyna różnica (poza wymiarami i umieszczeniem komina) to to, że szyba z kominem nie jest wycinana tylko jest niższa i jest zrobiona doklejka. W sumie mi to nie przeszkadza ale z ciekawości dzisiaj dopytam dlaczego wybrano takie rozwiązanie (swoją drogą z tego co kiedyś czytałem uważane za bezpieczniejsze).

Musiałem minimalnie zmniejszyć wymiar zbiornika (o 2cm zwęzić) bo by mi się komin nie zmieścił. Więc zamiast 420l będzie 410 ale "pełne" bo bez komina w środku.

No i najważniejsze - fotki :-)

1301-crw_0358.jpg

1301-crw_0359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :clowning komin tą sama techniką jak u mnie z tego co widzę, podobno lepiej, zresztą i tak tego nie widać, teraz tylko zalewać.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sienki - no jeszcze długa droga przede mną :-)

Przerabiam jeszcze trochę szafkę żeby zmieścić bez problemu baniaki na ballinga (dzięki temu będę mógł zrobić większego sumpa).

Z zalewaniem celuję raczej na samym początku wakacji - teraz zejdzie mi się jeszcze z miesiąc zanim wszystko skompletuję a nie chcę zalewać baniaka tuż przed urlopem. Trochę za duże ryzyko, że coś pójdzie nie tak a mnie nie będzie akurat w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Muszę podjechać i zobaczyć live

może coś podpatrzę/podpowiem :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - oczywiście zapraszam (poprzedniego koszmarka miałeś okazję zobaczyć na fotkach więc będziesz miał porównanie :-) )

A przy okazji - rozmawiałem ze specem z AM i preferuje on takie wklejanie komina zewnętrznego. Stwierdził, że przy wycinaniu muszą nawiercić otwór co w jakimś stopniu osłabia szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no zapowiada się kolejny extra baniaczek, co do klejenia komina to u mnie też jest tak samo zrobiony z doklejką,

to jest technika- byś spokojnie w nocy spał :clowning

Czekam na dalszą relację z zalewania, powodzonka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marika - u Ciebie to chyba jednak jest wycinany "uskok" w szkle - przynajmniej jak patrzę na zdjęcia z Twojego tematu to tylną ścianę akwarium masz w jednym kawałku a nie z doklejką (bo o taką doklejkę mi chodziło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny telewizorek się szykuje w salonie :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą techniką wklejałem już kominy 10lat temu - powiem tylko tyle - jest ona moim zdaniem najbezpieczniejsza z możliwych i nie będzie sprawiała żadnych problemów.... możesz spać spokojnie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rpp na moich zdjęciach tego nie widać ale mam tak samo jak ty, z doklejką przez całą szybę tylną, bez uskoku, bez wycinania i śpię spokojnie :clowning

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marika - a no to faktycznie tak samo. Zmyliły mnie zdjęcia na których nie widać tej "nakładki" na tylnej szybie no i cała dyskusja w Twoim wątku nt. bezpieczeństwa rozwiązania (z niej wynikało, że jest jednak wycięty uskok).

W każdym razie modyfikuję szafkę (niestety źle docięli mi płyty - chciałem to dzisiaj skończyć i nic z tego :-( ) i zrobiłem już pierwsze przymiarki do hydrauliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No czuję że to będzie najbardziej dopracowany baniak na forum.Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na aktualizację - wczoraj po paru przygodach (wkładając sumpa do bagażnika uszkodziłem jedną z szyb ale dzięki uprzejmości AM sprawa została załatwiona wzorcowo) odebrałem sumpa :-)

gallery_7763_1765_32985.jpg

Jak znajdę trochę czasu to w weekend powalczę z klejeniem hydrauliki.

Zalewanie próbne zrobię pewnie jeszcze w czerwcu ale finalne dopiero gdzieś w połowie lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się zalewanie :-)

Tak to wygląda od strony salonu (jeszcze bez ramki dookoła bo muszę zobaczyć jaki będzie finalnie poziom wody):

gallery_7763_1765_12307.jpg

I od drugiej strony:

gallery_7763_1765_2306.jpg

wraz z widokiem na lampę (zobaczę na ile zasłoni ją korona bo chyba będę musiał dać jakąś obudowę przynajmniej z przodu):-)

gallery_7763_1765_31580.jpg

I jeszcze widok na "maszynownię" - będzie minimalna przeróbka hydrauliki, żeby zrobić bypass na pompie:

gallery_7763_1765_42435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szafce fajowo :) Co to za lampa LED? Sam składałeś...?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szafkę mam niezbyt dużą więc musiałem wykorzystać miejsce do maksimum. W sumie nie widać tego na zdjęciach ale z prawej strony jest jeszcze kawałek wystający poza baniak i mam tam miejsce na Profiluxa z pompami dozującymi i miejsce na kanistry do ballinga.

Lampa to samoróbka - więcej nt. budowy tutaj:

http://nano-reef.pl/topic/28037-kolejna-lampa-led-cree-216w

Mam już pewien pomysł na jej obudowanie i jeśli uda mi się kupić elementy to niedługo odświeżę tamten wątek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.