Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Zielona ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Zachcianka mojej lepszej polowy.I badz tu madry. Ja chce zielona rybke i koniec. No i szukam jakiegos gatunku, szybko sprawdzilem leksykon ale nic nie znalazlem. I w sumie ciekawe pytanie mi sie nasunelo.Mamy na rafie pelna game kolorow,ale zielonego prawie wcale. Malo ostrzegawczy?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie wargaczy jest trochę gatunków o zielonej barwie, tylko nie wiem jak z dostępnością. Np:

Halichoeres chloropterus

Novaculichthys macrolepidotus

Albo taka trochę bardziej oliwkowa, ale można pod zieleń zaliczyć:

Acreichthys tomentosus

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również posiadam Halichoeres chloropterus, nie jest agresywna dużo pływa na widoku.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220560 guliwer777 :

Witam

Również posiadam Halichoeres chloropterus, nie jest agresywna dużo pływa na widoku.

Pozdrawiam

Ja miałem przez pewien czas Chlorka, ale musiałem oddać do sklepu. Jak był mały, togo nie robił, a jak dorósł rozsypywał piach po całym akwarium. Po pewnym czasie znudziło mi się "odkurzać" korali i wrócił Chlorek do sklepu. Ale to rzeczywiście dekoracyjna i nieagresywna ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddam moja bo wyrosla,jest spokojna i nie podjada korali http://www.imageenvision.com/md/stock_photography/goofy_green_fish_with_two_front_buck_teeth.jpg ...odbior tylko osobisty,nie wysylam...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba zajebiaszcza, tylko czym to karmic:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ryba owa to Ribattus Greenatus z rodziny Vertusoidus Zielonicadus w naturze zywi sie malymi krewetkami,krabami,podobnie jak Tobi musi stale ostrzyc zeby,wiec wazne jest posiadanie grysu koralowego...kiedy nie ma mozliwosci stalego scierania zebow,moga one wyrosnac nadmiernie powodujac niemozliwosc przyjmowania pokarmu...moja ma security sociale do wrzesnia 2010go,wiec za dentyste nie place...Ryba ta nazywana potocznie papugoryba nalezy do nielicznych zwierzat potrafiacych nasaladowac mowe ludzka...moja mowi pare zdan po lacinie,jej najulubiensze to "spirytus do mordus,nieboszczykus do grobus"...Przykro mnie Grzegorz,ale Ozim byl pierwszy z rezerwacja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.