Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEORIE SPISKOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszytsko o drogich i tanich produktach, podrobkach z calego swiata. Historie firm, kampanie reklamowe, oszustwa, radzieze pomyslow i patentow.

Wszelkie spekulacje i chore sytuacje mile widziane by w koncu ujrzaly swiatlo dzienne.

Wasze opinie na temat jakosci i cen rowniez mile widziane. Nie dajmy sie wiecej dymac

Przed pisaniem zachecam rowniez do zapoznania sie z regulaminem forum

Pozdrawiam wszytskich spekulantow:outtahere


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEszkodliwość FREONU

Freon został niesłusznie oskarżony, a dowodów na niewinność dostarczyła sama natura - twierdzi geolog Władimir Suwarotkin. Dziury ozonowe występują tylko tam, gdzie mamy pęknięcia skorupy ziemskiej i potężną emisję wodoru. Dlatego Antarktyda topnieje, bo to miejsce, gdzie wydziela się najwięcej wodoru na planecie. W tym samym czasie na Syberii mamy bardzo wielkie mrozy - tłumaczy Rosjanin.

Jak przekonuje uczony, dzięki freonowej histerii Amerykanie zarobili miliony, bo jako jedyni posiadali jego zamiennik cały świat musiał więc z niego skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zakladajac ten watek mialem na mysli firmy i "akcje" ktores w jakis tam sposob lub bezposrednia zwazane sa z naszym hobby. Pisalem w afekcie i powinienem wyrazic sie bardziej precyzyjnie, ale Lizard to co zapodales dobre jest.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220908 LiZaRd :

NIEszkodliwość FREONU

Freon został niesłusznie oskarżony, a dowodów na niewinność dostarczyła sama natura - twierdzi geolog Władimir Suwarotkin. Dziury ozonowe występują tylko tam, gdzie mamy pęknięcia skorupy ziemskiej i potężną emisję wodoru. Dlatego Antarktyda topnieje, bo to miejsce, gdzie wydziela się najwięcej wodoru na planecie. W tym samym czasie na Syberii mamy bardzo wielkie mrozy - tłumaczy Rosjanin.

Jak przekonuje uczony, dzięki freonowej histerii Amerykanie zarobili miliony, bo jako jedyni posiadali jego zamiennik cały świat musiał więc z niego skorzystać.

Chętnie zagłębiłbym się w tą teorię.

Mechanizm uszkadzania warstwy ozonowej przez freony polega na rozpadzie cząsteczki, pod wpływem promieniowania UV i uwolnieniu atomu chloru który reaguje z ozonem O3. Tworzy się cząsteczka ClO i O2. ClO jest bardzo nietrwały i szybko rozpada się, a atom Cl znów reaguje z O3 aż nie zwiąże się z czymś z czym utworzy związek trwały. Dotyczy to freonów zawierających w budowie cząsteczki atom chloru np. R12, R22. Nie mają jej freony np. R134, R404.

Obecnie wiele lodówek napełnianych jest czynnikiem R600 (izobutan), ale niestety reaguje on mocno z olejem przez co te lodówki działają ok. 5 lat i kończą z zatartą sprężarką

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem z wiarygodnych źródeł, że producenci ryb akwariowych, w szczególności morskich, specjalnie ich nie rozmnażają - choć mają od dawna stosowną technologię uzyskania do 1000 młodych z jednego miotu - ponieważ celowo chcą wyłowić wszelkie życie z raf koralowych. Na opustoszałych rafach będą mogli bez przeszkód (np. ze strony ekologów) wybudować gigantyczne fabryki traktorów, przy pomocy których planują zdobyć władzę nad światem.

Włos się jeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:bow

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie dowaliliście do pieca ......... :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do akcji z dziura ozonowa -stała za tym firma produkująca gaz alternatywny dla freonu, ot i cała filozofia :shocking a po wymianie lodówek ludzie wyrzucili stare na śmietnik i jakoś nie umarliśmy na raka skóry, a cały freon poleciał.

to samo z tzw GLOBCiepem (wywołanym naturalnym cyklem słońca) wielkie firmy z panem gorem na czele biorą miliardy za bezsensowne badania, nakładają haracze, kradną część kasy (gore blisko 100 mln $ rocznie) reszta idzie na finansowanie wojen domowych w afryce (dostają afrykanscy kacykowie na tzw walke z ociepleniem) lub jakies bzdury typu magazynowanie co2 pod ziemią (mimo że za klikadziesiąt lat to co2 po prostu dotrze do powierzchni ziemi i poleci do atmosfery -no to wtedy bysmy mieli dopiero przes...ane XD).

polecam filmik pt globalny szwindel, jest na youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o teorie spiskowe to... jedna mnie naprawdę zadziwiła. Zaczełam czytać jako opowiadanie sf. po kilku akapitach zaczełam podziwiać talent pisarski autorki,po następnych odczułam przerażenie i wspólczucie, ze ona w to wszystko wierzy. http://grypa666.wordpress.com/2009/12/18/haarp-anglosaska-tajemnica/ Oczywiście ralnie HAARP istnieje i wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne do różnych mniej lub bardziej militarnych celów.

A tu kila zadań o co chodzi z arykułu

Działanie broni HAARP jest niewidoczne i niesłyszalne, dlatego ludzie nie zdają sobie sprawy z jej istnienia.Intensywne działanie broni HAARP na ludzkie organizmy zaczęto stosować na całym swiecie już 1960 roku.Proszę pamiętac, że broń HAARP dzięki możliwości obserwowania oraz słyszenia ludzi, może kraść każda technologię i każdą informację.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z wpływów HAARP-a na ich zdrowie i życie. HAARP może symulować i wywoływać bóle, które mogą zmieniać miejsce i trwac tylko okresowo, np. tylko w dzień lub tylko w nocy. HAARP może zatruwać organizm, powodować zawały serca, wszelkiego rodzaju choroby rakowe, wylewy krwi do mózgu, różne choroby oczu oraz może powodować różne niegojące się rany. Operatorzy mogą wprowadzać czy symulować wiele chorób, do tej pory znanych i nieznanych. Ludzie się leczą nie zdając sobie często sprawy z tego, że większość lekarstw wyniszcza ich organizm i kieszeń. Czasami czując poprawę zdrowia myslą, że to zasługa lekarstwa. W większości wypadków jest to tylko symulacja HAARP-a, żeby uwierzyć w zbawienność leku, często bardzo drogiego.

Dowody są nie do obalenia :shocking

Przekonałam się o tym, jak nie zadziałał zastrzyk znieczulający u dentysty. Pamiętajmy, wszelkie niedomagania naszego organizmu zawsze powinny się objawiać gorączką. Nawet miesiączka u kobiety.

HAARP na przesyłanej fali może przesłac każda truciznę. Z własnego doświadczenia wiem, ze HAARP może zatruć każde jedzenie i picie. Zarówno to, które juz mamy w domu jak i to, które jest w sklepie czy w restauracji.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homeopatia... jeśli jest tak rzeczywiście jak gość opowiada to ..hehehe..

BTW: 2ga część jest w pasku z boku, nie będę wklejał linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229933 lukoliczan :

to samo z tzw GLOBCiepem

Pomijając samo istnienie globalnego ocieplenia czy też jego brak, nie uważasz, że dzięki temu przynajmniej zaczęto dbać o środowisko naturalne. Co w tym złego, że zamiast wywalać totalny syf do atmosfery, wód i ziemi wprowadza się zielone technologie? Nawet jeśli nie ma glob.oc. to czy nie będzie fajniej, jeśli będziesz mógł napić się wody bezpośrednio z kranu? Dzięki całej kampanii zaczęto wycinać mniej drzew, sadzone są nowe w sporych ilościach. Wprowadza się technologie, które redukując wydzielanie spalin pozwalają Tobie i mnie oddychać czystszym powietrzem.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego, ze wszystkie te fanaberie kosztują miliardy. Wody z kranu moge sie napic bez problemu bez wydawania tych miliardow. To jest wszystko jeden wielki szwindel, ktory ma na celu wyłudzenie ogromnej ilosci pieniedzy od podatnika. Nie tylko zreszta od podatnika, gdyz truc sobie moze kazdy ILE TYLKO CHCE, wystarczy ze za to zaplaci, tj. kupi limity CO2. Ja juz bez tego szwidlu oddaje Panstwu prawie 40% moich ciezko zarobionych pieniedzy, mam w imie jakies chorej ideologii oddawac jeszcze wiecej??? Niech w takim razie powiedza wprost: Drogi Podatniku, jeszcze nam malo wiec zabierzemy Ci kolejne 10% twoich pieniedzy, a niech mi tu nie sciemniaja o jakims "globalnym ociepleniu" oszusci.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272426 AquaManiac :

To z tego, ze wszystkie te fanaberie kosztują miliardy. Wody z kranu moge sie napic bez problemu bez wydawania tych miliardow.

Póki co tak, ale gdyby nie te miliardy inwestowane w czyste technologie za 20 lat być może już byś nie mógł.

To jest wszystko jeden wielki szwindel, ktory ma na celu wyłudzenie ogromnej ilosci pieniedzy od podatnika. Nie tylko zreszta od podatnika, gdyz truc sobie moze kazdy ILE TYLKO CHCE, wystarczy ze za to zaplaci, tj. kupi limity CO2.

Trochę wyrwane z kontekstu. Ilość CO2 jest, którą można wyprodukować jest stała. Płaci się firmom, które mają niższą produkcję CO2 niż jej przydział.

Ja juz bez tego szwidlu oddaje Panstwu prawie 40% moich ciezko zarobionych pieniedzy, mam w imie jakies chorej ideologii oddawac jeszcze wiecej??? Niech w takim razie powiedza wprost: Drogi Podatniku, jeszcze nam malo wiec zabierzemy Ci kolejne 10% twoich pieniedzy, a niech mi tu nie sciemniaja o jakims "globalnym ociepleniu" oszusci.

Ja też płace podatki, ale nie widzę żeby ich spora część szła na walkę z G.O. Jest jeszcze służba zdrowia, inwestycje w transport i masa innych.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pojechaliście po bandzie :) :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma czysta woda wspolnego z CO2???

Nie mam nic przeciwko placeniu podatkow, pod warunkiem ze idą one na "zbożne" cele. Nabijanie kabzy różnym cwaniczkom w stylu Al Gore'a nie uwazam za zbozny cel. Oczywiscie to nabijanie odbywa sie nie wprost, ale poprzez np. podnoszenie cen energii, bo energia pochodzaca np. z ogniw fotowoltanicznych jest bardzo droga. A kiedy drozeje energia to drozeje wszystko inne, a ja oczywiscie mam za to zaplacic....

Rozumiem doskonale, ze musimy sie kiedys uniezaleznic od węgla i ropy, ale prosze w takim razie powiedziec to wprost, a nie mydlic ludziom oczy o jakims ociepleniu wywolanym przez czlowieka i straszyc ludzi koncem swiata. I dac ulgi przedsiebiorcom i osobom fizycznym korzytsjacych z energii "odnawialnej" czy tam "CO2-neutralnej" (w duzym cudzyslowiu neutralnej, ale to osobny temat) bo ratują świat przed zagładą :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cala teoria z globalnym ocieplaniem

To jeden wielki BS.Co jakis czas polnocne

Tereny swiata przechodza roznego rodzaju

Czas lodowcowy.Zawsze przed ich zaczeciem

Jest okres wiekszej temperatury.

30sci lat temu przewidzili to ruskie

Naukowcy.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.