Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja.

Korale w większości w fajnym stanie, moja ulubiona zółta tuba jeszcze troszke grymasi ale jesteśmy na dobrej drodze.

W święta chrysus zrobił hop i się troszkę odwodnił, a taka fajna rybka była :/

poluje na hepatusa w wersji xs może coś bedzie w erybce po dostawie.

48_s.jpg

49_s.jpg

50_s.jpg

...

powoli kręcą się ujęcia do filmiku, ale nie wiem kiedy ogarnę temat do końca.

wiedza na temat składania filmów na niskim poziomie a poprzeczke zawiesiłem dosyć wysoko.

ale mam nadzieje, że wyjdzie znośnie :)

Jeśli ktoś z Wawy ma coś do oddania z np to chętnie przygarnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akwa piękne:strutin

ps. jakbyś znalazł tego hepatusa to daj znać bo też szukam małych okazów:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312484 LiZaRd :

Uważaj bo za tego hepatusa paru kolegów na pewno jest gotowych Cię zlinczować :D Akwarium jak zwykle piękne :clapping

LiZaRd no co Ty :strutin ,ja tez jestem trendi

Natan -zbiornik na prawdę zjawiskowy :) ,NP prezentują się niesamowicie ,zupełnie jakby z innej planety.

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312501 Natan :

co ? do Marek ? no co Ty, już mamy jeden sklep z mega kiepskim dojazdem i wystarczy :clapping

no niestety , a niestety dlatego ,ze na Grochowska miałem rzucik beretem a do marek to juz mi sie tak nie bedzie chcialo przez zolnierska przedzierac


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312719 mrozikulus :
#312501 Natan :

co ? do Marek ? no co Ty, już mamy jeden sklep z mega kiepskim dojazdem i wystarczy :strutin

no niestety , a niestety dlatego ,ze na Grochowska miałem rzucik beretem a do marek to juz mi sie tak nie bedzie chcialo przez zolnierska przedzierac

oj będzie bedzie z tego co słyszałem to się szykuje sklep pierwsza liga, Mi tam osobiście pasuje...:clapping


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natan,dzis to muj ulubiony i swietnie udokumentowany watek na forum na temat pieknych krali niefoto,zobaczyc takie akwa na zywo to marzenie,szkoda iz tak daleko mieszkasz :clapping,czy z tych wszystkich pokarmow jakimi karmisz te pieknosci ktorys ma "znaczacy wplyw na przyrosty i intensywne wybarwienie ?jesli morzesz prosze wypowiedz sie na ten temat,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybarwienie jest jakie jest, to nie są spsy by wyciagać kolory, bardziej to jest taka xenia która jest różowa i nic z tym nie zrobisz.

Wzrost jest tak mega powoly w większości przypadków, że szybciej sam się zestarzeje niż korale urosną... no poza ciripathesem który rośnie dosyć szybko, a w porównaniu do swifti czy menelli to bardzo szybko.

Co do pokarmów to lubia zarówno mrożonki jak i Fauna Marin, produkty FM bardzo fajnie na nie działają ładnie polipy wyciągaja i "szybciej" rosną.

Aktualnie karmię raz dziennie wieczorem jak karmie tuby, wtedy gorgonie tez łapią pokarm i co drugi dzien, czasem codziennie mieszanka z produktów FM i co ciekawego zauwazyłem - wszytskim koralom to odpowiada tak samo jak karmienie 5 razy dziennie, generalnie to nie są miękkie nps które potrzebują pokarmu cały czas... akwarium zostało sprowadzone do minimum obsługi co mnie mocno cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natanie dzieki za info,,ja dzis mam dwie gorgonie,jedna pomaranczowa i druga czerwona zdaje sie NODULIFERA[mam nadzieje iz nie przekrecilem nazwy],karmie je dwa trzy razy dziennie mrozonkami,z suchych to tropic i preis,jbl koral fluid,reefbooster, i co zauwazylem wlasnie ten je najbardziej u mnie pobudza do wystawiania polipow,czy ty czekasz na karmienie jak maja polipy wysuniete ,czy raczej tez na "zachete" jak maja pochowane?,ile u ciebie w ciagu doby maja je wysuniete?,pozdrawiam grzegorz :clapping


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały być fajne fotki ogólne, a wyszedł jakiś kryzys.

Ostatnio doszedł kolor niebieski dwa razy, i dwie sztuki wunderwaffe, ponieważ moje aiptasie ewoluowały - w ogóle ich w dzień nie widać, pokazują sie tylko jak zgaśnie światło, taka akcja. mam nadzieje, że krewetki się nimi zajmą i nie narozrabiają.

Brakuje mi czerwonego, trzeba coś z tym zrobić.

57_s.jpg

Tutaj nowy kolor niebieski z wunderwaffe w tle.

56_s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą gorgonie z ostatniego zdjęcia, wziąłem ją praktycznie za darmo do odratowania, ma ok 5% tkanki, może coś z niej będzie. Powiedz, nie jest to przypadkiem Diodo? Co do czerwonego to może jakieś rico? Mam fioła ostatnio na ich punkcie :) Co do krewetek u mnie jest to samo, w dzień ich nie widać wychodzą w nocy i powiem Ci, że aiptasii już nie widzę, a mam je może 2 tygodnie u siebie i co najlepsze moje obawy, ze dorwą się do tubek- nie spełniły się :)

Jakbyś reflektował i będziesz na zlocie to mam 2 kolory Cirrhipathes'a, ale tylko dla Ciebie, bo wiem, że będzie im dobrze, mam w biurze dużą sztukę z której mogę zrobić Ci szczepkę, widzę, że masz żółty okaz, też go mam a oprócz tego jeszcze taki jagodowo-różowy.

Jak zwykle pięknie, tak trzymaj! A doszły mnie informacje, że zlikwidowałeś, że teraz bawisz się w jakiś aquascaping etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetki dopiero dzis wpuszczone... to aiptasi w dzień nie widać, dopiero w nocy się pokazują - powaga nie ma ich zbyt wiele ale póki sa małe to trzeba działać.

rico nie da rady u mnie - mam tylko jedną półtora roczną swietlówkę :) więc raczej nie wyrobi. Za jakiś czas spróbuję z jakimś jednym polipem lpsa, jak Katarzyna z Acropory bedzie miała na zbyciu.

gorgonia na ostatniej focie to bluberry troszkę do odkarmienia - gratis z eRybki.

jaki zlot ? hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318839 Natan :

krewetki dopiero dzis wpuszczone... to aiptasi w dzień nie widać, dopiero w nocy się pokazują - powaga nie ma ich zbyt wiele ale póki sa małe to trzeba działać.

rico nie da rady u mnie - mam tylko jedną półtora roczną swietlówkę :) więc raczej nie wyrobi. Za jakiś czas spróbuję z jakimś jednym polipem lpsa, jak Katarzyna z Acropory bedzie miała na zbyciu.

gorgonia na ostatniej focie to bluberry troszkę do odkarmienia - gratis z eRybki.

jaki zlot ? hehe :)

KLIK:)

Jakbyś się kiedyś wybierał w moje strony to mam jeszcze taką:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na zlocie mnie nie będzie :) zrobilibyście coś w Wawie, chociaż jakieś bro, a nie wszyscy siedzą i do akwarium piją.

...

co do likwidacji:

kiedyś chciałem zlikwidować i postawić jakieś małe, ale jakoś szkoda się zrobiło, poczekałem troszkę... po pelletowym strzale korale dopiero teraz zaczeły dochodzić do siebie, co zresztą widać na fotach... chemi pure i purigen dają rade utrzymać wode w ryzach... wypracowałem sobie pewien mega prosty system obsługi i akwarium nie jest już takie "upierdliwe" :)

aquascaping ? hehe nie słuchaj plotek :) chociaż czasem śmiesznie jest jak mi ludzie mówią co o mnie słyszeli.

...

No niestety do BB się nie wybieram, i raczej wybierać nie będę, może kiedyś będziesz w stolicy to zapraszam na jakiś bro, a i kawałek białego cirripathesa się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

browar w warszawie to rzeczywiście fajny pomysł. z chęcią posłucham na żywo rad specjalistów od morszczyzny.. Natan a Twoje akwarium.... kurcze brak mi słów jest przepiękne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zółty koral taki zakrecony co to jest ?


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan a gdze Tuby sie podzialy:cry az tak zle po peletach? Daj cos na ozywienie bo to chyba jedne z najprostszych niefoto


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty zakręcony to cirrhipathes.

...

Ta duża straciła przez pelety sporo polipów, po prostu część się poodklejała.

Reszta tub jakoś słabo się otwiera i hgw dlaczego, karmie je codziennie mrożonki (artemia 1:1 moina) + FM więc brak pokarmu raczej nie jest przyczyną, no3 chyba też jest na przyzwoitym poziomie.

Tuby też są z tyłu za skałą i ich nie widać, i jeszcze jedna za tą po lewej stronie i tez jej nie widac :clowning

Generalnie jak patrze na te Twoje jak się ładnie otwierają, to tak kminie co się u mnie dzieje, że otwierają się tak jakby tylko do połowy, no po za Aureą ona zawsze jest na maksa otwarta, to faulkneri grymaszą.

...

Jak patrze na fotkę na moim laptopie i na normalnym monitorze w pracy, to różnica jest mega ogromna, ja wiem że laptopy maja słabe monitory, ale żeby aż tak ?

Normalnie wygląda jakbym dodał jeszcze jedną warstwę w PS i ustawił tryb mieszania na Color Burn, szit nie tak to miało wyglądać, dużo na tym tracicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329100 Natan :

dużo na tym tracicie :clowning

Skromniacha :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.