Skocz do zawartości
Natan

[135 L] :: Niefoto vol. 3 :: Natan

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje wyróżnienia:clapping

Ciesze się, że wreszcie przełamałeś zasade, iż tylko duże zbiorniki z SPSami,LPSami dostają TOTOMa.

Niefotowcy nie są gorsi, ha!

Powodzenia i trzymam kciuki za dalsze sukcesy.:)

pozdrawiam Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje Pania Natanie :kapelusz

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan co się nic nie chwaliłeś?? Wielkie gratulacje :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie cos mi nie pasowalo:nono bo o angielski pytales gdzies,cos tu na forum.

To moze wiesz ktory zbiornik dostanie wyroznienie za miesic jakies zaklady bysmy porobili:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluje, należało się!! Od dawna kibicuje Twojemu zbiornikowi i wzdycham do zdjęć które wstawiasz, tak dalej!

:kapelusz

A teraz zidentyfikujcie w końcu niefotowcy moje gorgonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281811 Grzegorz Dyzma :

Wlasnie cos mi nie pasowalo:nono bo o angielski pytales gdzies,cos tu na forum.

To moze wiesz ktory zbiornik dostanie wyroznienie za miesic jakies zaklady bysmy porobili:tongues

hehe na na drugim forum szukałem kogoś do sprawdzenia artykułu, wtedy miałem tylko nominacje do TOTM, dopiero 2 tygodnie temu okazało się że wygrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczyszczony na prośbę Pawła.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE Gratulacje!!! :) :kapelusz

Nic dodać nic ująć. Choć przyznam się, że dla mnie to żadna niespodzianka, nawet dziwił bym się gdyby było inaczej :)

Jeszcze raz BRAWO :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki dzięki :)

...

to tak jeszcze na szybko napisze, że w przyszły weekend zaplanowana jest... wymiana szafki.

ponieważ blat w obecnej szafce wygiął się o jakieś 6 mm, szafkę reklamowałem i robi się nowa.

denerwuje mnie wizja spędzenia pół piątku i całej soboty na rozkładaniu wszystkiego na części pierwsze i składaniu na nowo, nerw mi to narusza.

no ale przynajmniej wszystko wyczyszczę.

... korale się ucieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ponieważ mam mały mętlik w głowie, może ktoś ogarnięty wypowie się co odpalić w mym akwenie, po niemiłych doświadczeniach z bio pellets jestem w małej kropce, a do wyboru jest:

Opcja 1. Bio pellets, start od ok 100 ml.

Opcja 2. Phosballs , jw. ; http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=316_358_1084&products_id=7674

Opcja 3. Purigen + chemi pure.

Po wymianie piasku no3 podskoczyło (do nie wiem ilu bo test jest już niewiarygodny, dziś będzie nowy) w sobotę muszę wymienić szafkę, czyli znowu dam kopa akwarium.

Jeśli by ktoś mógł coś doradzić to było by fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wybrałem opcje 3, widzę, że wszyscy szaleją z pomocą w sprawie filtracji.

Jutro wymiana szafki, dziś rozkręciłem hydraulikę i wyczyściłem wszystko co schowane w szafce.

wizyta w acroporze i wymiana 2 kawałków skały na inne, jutro pewnie poleci pare bluzgów podczas układania skały, no ale cóż, takie życie... tak na marginesie była nowa dostawa skały w acroporze świetne kawałki, schodzą bardzo szybko, jak by ktoś chciał dokupić to polecam.

przy okazji zbadałem sobie wode :clapping wnioski - nie wymieniajcie piasku :strutin po pół roku piasek jest dopiero "żywy" i tak z azotanów na poziomie 5-10 dobiłem do poziomu 50 korale oczywiście nie są zachwycone, a skoro jutro szykuje się kolejny kopniak w akwarium, polece po całości i zrobie podmiane 40 - 50%

z ciekawości zbadałem sobie po4 hanką, generalnie spodziewałem się wyniku w granicach 1,5 , a było "jedynie" 0,89... a teraz zastanówcie się jak by się czuła wasza ulubiona acropora w takiej wodzie :)

...

generalnie jest to ostatnia próba utrzymania akwarium "w ryzach" jeśli się nie powiedzie to za pare miesięcy zmieni się obsada. za dużo nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287171 Natan :

A więc wybrałem opcje 3, widzę, że wszyscy szaleją z pomocą w sprawie filtracji.

Jutro wymiana szafki, dziś rozkręciłem hydraulikę i wyczyściłem wszystko co schowane w szafce.

wizyta w acroporze i wymiana 2 kawałków skały na inne, jutro pewnie poleci pare bluzgów podczas układania skały, no ale cóż, takie życie... tak na marginesie była nowa dostawa skały w acroporze świetne kawałki, schodzą bardzo szybko, jak by ktoś chciał dokupić to polecam.

przy okazji zbadałem sobie wode :clapping wnioski - nie wymieniajcie piasku :strutin po pół roku piasek jest dopiero "żywy" i tak z azotanów na poziomie 5-10 dobiłem do poziomu 50 korale oczywiście nie są zachwycone, a skoro jutro szykuje się kolejny kopniak w akwarium, polece po całości i zrobie podmiane 40 - 50%

z ciekawości zbadałem sobie po4 hanką, generalnie spodziewałem się wyniku w granicach 1,5 , a było "jedynie" 0,89... a teraz zastanówcie się jak by się czuła wasza ulubiona acropora w takiej wodzie :).

W filtracji to ja nie pomogę :)

W acroporze byłam przedwczoraj i faktycznie skałkę mają fajną , sama dokupiłam i też "pobawiłam "się z aranżacją.

...

generalnie jest to ostatnia próba utrzymania akwarium "w ryzach" jeśli się nie powiedzie to za pare miesięcy zmieni się obsada. za dużo nerwów.

:) Nawet się nie wyglupiaj , masz do tego ręke.

Czekam na foty po zmianie szafki i aranżacji.

Jaki piach tym razem dałeś ?, czarny ? , czy te opiłki przyczepiające się do czyścika magnetycznego rysowały szyby?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki na szybko po ostatnich rewolucjach.

Niestety jeszcze nie wszystko w normie, ale fotka z boczku jest:

40_s.jpg

Balano, ta odmiana jest chyba typowym niefoto - otwiera się tylko gdy zgaśnie światło... tylko !

Generalnie nie sposób jest trzasnąć dobrą fote bo w momencie zapalenia światła odrazu flaczeje.

Musze znaleść jakiś sposób.

41_s.jpg

42_s.jpg

I standardowe zdjęcie diody :)

43_s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan strasznie luso sie zrobilo po tych porzadkach. Czy to tylko wina fotki?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no od pelet poleciała mi clavularia, blue berry, alyconium.

tuby jeszcze nie wszystkie się otwierają, to akurat wina wymiany piasku i rozwalenia tym parametrów wody, no i wina wymiany blatu szafki, czyli znowu wyjęcia wszystkiego z akwarium.

no i fotka jest zrobiona z lewego boku, a wszystkie tuby są z prawej strony akwarium :)

jeśli parametry będą ok to może za 3-6 miesięcy będzie wreszcie wyglądało normalnie.

...

no i zobaczymy czy chemi pure i purigen się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego :)

Może jakąś aktualizację byś zrobił, bo jak by nie patrzeć już miesiąc nic nie pisałeś o swoim skarbeńku.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.