Skocz do zawartości
roman11.73

jaka obsada

Rekomendowane odpowiedzi

doradzcie jaka obsade do perculi90?? 280l z wbudowanym systemem filtracyjnym.

jak narazie mam

1x krewetka boksujaca

1x krewetka czyszczaca

1x krewetka czerwona-lysmata debelius

3x tectus fenestratus

2x babylonia zeylancia

1x rozgwiazda piaskowa

1x coral sand

poza tym 43kg zywej skaly i 25kg zywego piasku

rozgwiazda aktualnie w nie najlepszym stanie,od wczoraj stracila juz dwie konczyny,nie wiem dlaczego.wygladala jakby sie przeciela i pojawila sie jakas dziwna zielona maz w tym miejscu.

doradzcie co jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego trzymasz te wszystkie krewetki pojedynczo? Przeciez to stworzenia stadne, oprocz boksujacej ktore zyja w parach...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zwierząt podstawowych:

dołożył bym jeszcze kilka ślimaków na glony tzn. turbo etc., i ze 3-4 pustelniki co by ci glony wcinały ze skały.

co do rozgwiazdy odnóża odpadają jak wystawi się je na bezpośrednie działanie powietrza, więc jak waść tak uczyniłeś to masz efekt i raczej nie rokuje :) a może po prostu chora.

pozdro,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok doloze slimaki i pustelniki a co do rozgwiazdy to na powietrzu nie byla wiec pewnie jest chora,co mnie zbytnio nie cieszy.

a co myslicie o wezowidle superb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest swierzo zalozone akwarium to bardzo prowdopodobne, ze ta rozgwiazda nie ma co jesc i umiera z glodu. Generalnie rozgwiazdy to wrazliwe stworzenia i nie sa polecane jako pierwsza obsada zbiornika...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swierzo zalozone to bylo jakies dwa mies temu ale sprawdzili mi w sklepie wode i powiedzieli ze moge ja miec juz...zbiornik juz dojrzal,moge juz miec rybki ale narazie mebluje w koralach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiace to nawet nie "swierzo zalozone" tylko "dopiero zalane".

Mozesz rozgwiazde teraz w sklepie pokazac, podziekowac i powiedziec, ze Ci powiedzieli, ze mozesz ja miec. Powiedza Ci znowu cos madrego.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny akwarysta zabił rozgwiazdę. Szkoda że to stworzenia płacą za czyjeś lenistwo/głupotę.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolego...

szarykruk napisal prawde...

z Twojej strony wystarczylo zalazyc TEN watek, ZANIM popelniles bledy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu akwarystow nie korzysta z forum w ogole? przychodza do sklepu i tam "specjalisci" ich kieruja?

ja uwazam ze tu kolega nie jest niczemu winien .. pozostaje wyciagac wnioski na przyszlosc i na pewno nie nalezy nikogo w zaden sposob obrazac. W takim przypadku, jesli widac, ze ktos komus zle radzi, nalezy wesprzec dobra rada, tak zachowalby sie profesjonalista... ot moje zdanie na ten temat...

Stani dobrze napisal, mozesz udac sie do sklepu i pokazac im, ze ludziska sa w bledzie, moze uratujesz w ten sposob inne zycia, a sprzedawcy trafia do nas na forum by wesprzec sie wiedza.

Jesli czegos nie wiesz, pytaj, na forum jest wiele osob, ktore chetnie Ci pomoga, doradza, witaj w szeregach:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki LiZaRd. wlasnie poto sie tu zalogowalem zeby korzystac z uprzejmosci i wiedzy ludzi .Wiadomo ze jestem nowy w tej dziedzinie nowy i oczekuje od ludzi zyczliwych porad lub wskazuwek ,a nikt nie bedzie mi pisal ze jestem leniwy/glupi.Takim ludziom serdecznie z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokompletuj przede wszystkim obsade krewetek, bo jak znam zycie i debeliusy, to gdy sa pojedynczo nie daje sie ich w akwa wytropic. To samo dotyczy rowniez czyszczacych, dodatkowo zyskasz zrodelko drobnego pokarmu dla wszystkich filtratorow w baniaku.

Rozgwiazdy prawdopodobnie nie uratujesz mozesz probowac podkladac pod nia kawalki jedzonka mzoe wszamie i sie wykuruje, ale prawde mowiac to jesli skubana nie wyzywi sie tym co jest w zbiorniku a w takim ledwie zalanym to niewiele znajdzie dla siebie.

A na przyszlosc nigdy nie wierz sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umierającej rozgwiazdy pojawia się bardzo często. Mi osobiście podoba się zwierzak, ale poczekam jeszcze sporo czasu zanim się odważę i chociaż go nie mam zdajsie wiem o nim więcej niż tacy co już go mają.

Dlaczego twierdzę że leniwy? Np:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=179979#179979

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=172884#172884

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=159342#159342

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=129844#129844

.....

Bo dla mnie dziwne jest wzięcie odpowiedzialności za zwierzaka, jeśli się nic o nim nie wie.

A co do sklepu zoologicznego i zarazem na Twoją obronę- skoro rozgwiazda umiera tak szybko, znaczy że głodowała już wcześniej.

ps: a jeżeli mój "niemiły" post uratuje chociaż jednego zwierzaka to można sie na mnie obrażać.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zho.

co do krewetek to dokompletuje ale caly czas sa na widoku, tylko boksujaca sie czasem chowa.chce jeszcze dokupic kilka turbo.i moze pustelnika,nie wiem czy wezowidlo to dobry pomysl.

co do rozgwiazdy dostaje pokarm pod siebie i schowala sie pod piach i tam siedzi.zgubila dwie konczyny w krotkim czasie ale na tym jak narazie stanelo,mysle ze wyjdzie z tego.mam dosyc duzo piachu wiec jak dla niej powinno starczyc,tak mi sie wydaje,ale dodatkowo dostaje jedzonko.poczekamy zobaczymy.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarykruk, nie wiem, ale codziennie ktos powtarza jakis problem, ktory kiedys byl walkowany, tak naprawde to poruszone zostaly juz prawie wszystkie mozliwe tematy a mimo wszystko ktos ciagle cos powtarza i nikt nikomu nie ma tego za zle, nikt nikogo nie ocenia.

jak widzisz znajduja sie osoby ktore chetnie odpowiadaja na tego typu pytania i nikomu to nie przeszkadza, ze temat jest im znany od podszewki i znaja go na pamiec.

mam nadzieje, ze Ty nigdy nie wypalisz z zadnym tematem, ktory juz byl walkowany na forum:)

kolega juz na samym poczatku napisal, ze rozgwiazde wcisneli mu w sklepie, wczesniej nie szukal porad na forum, malo kto ma na to czas i o jego istnieniu wie. Co wiecej, ludzie mysla, ze idac do sklepu maja do czynienia z fachowcami, nie zawsze jednak tak jest i tu nie nalezy nikogo winic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o fakt powtarzania postów, tylko o śmierć zwierzęcia.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaka jest w tym wina Romana? skad mogl wiedziec, jesli nie posiada fachowej wiedzy, jesli osoba ktora uwazal za fachowca, ktora powinna nim byc, okazuje sie laikiem.. wkoncu chlopak dotarl na forum i bedzie od dzis akwarium prowadzil pod okiem prawdziwych specjalistow, bo jest ich tu wielu, stani, seb, bigwalker, grzesiek dyzma, garsc jackow, mateuszow, nemezis, przemek i cala reszta ktorych tu nie w sposob wymienic, ktorzy na pewno nie doradza mu zle, ani nie posla na wielka rafe zadnego zwierzecia, wiec mozesz spac spokojnie.

..wina lezy po stronie sprzedawcy, bo to on skazal zwierzaka, tu odpukac, bo moze sie jeszcze podniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że się podniesie.

Romanowi zwracam honor- przepraszam bardzo. Fakt, to wina sprzedawcy, bo jemu brak wiedzy. Sam na początku hodowałem aiptasie w akwa bo sprzedawca powiedział, że nie szkodzą.

Roman możesz nazywać mnie szarą gapą :)

A co do moich zakupów, zanim coś sobie zafunduję to przeglądam forum- pomaga. Tu też ukłon w stronę tych co pomagają


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy.Ja tez czytam forumi z kazdym dniem wiem coraz wiecej ,dswiadczeni akwarysci popelniaja bledy lekarze,dyrektorzy w koncu jestesmy ludzmi .pozdrawim wszystkich i dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no witam...

dzisiaj dolozylem troche obsady....mianowicie

3x krab pustelnik

1x nasarus

4x turbo slimaki.

co do gwiazdy.chyba zdechla bo znalazlem dwa kolejne ramiona,szkoda.ale obwiniac nie ma kogo bo sprzedawca stwierdzil ze musiala byc chora (wydzielala zielona maz gdy gubila odnoza) i dal nam w gratisie nowa rozgwiazde piaskowa.mamy nadzieje ze tej nic nie bedzie.

dolozylem jeszcze drugiego korala o nazwie metallic green daisy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegos nie rozumiem, kilka osób próbuje Ci tutaj mniej lub bardziej delikatnie wyjaśnić, że rozgwiazda piaskowa (i generalnie kazda inna) nie jest najlepszym zakupem dla poczatkujacego, szczegolnie jesli ma on swierze akwarium. A Ty najspokojniej w swiecie wkladasz kolejna rozgwiazde do zbiornika... Uwierz mi, osoby ktore Ci odradzaja trzymanie rozgwiazdy piaskowej wiedza co mowia, tu na tym forum nikt nikomu na zlosc nie robi ani nie probuje sie wymądrzać, jesli ludzie pisza ze jakies zwierze jest wrazliwe i nie powinienes go wkladac do akwarium to znaczy ze NIE POWINIENEŚ. Słuchaj, ja opiekowalem sie jednym z najwiekszych komercyjnych systemow akwarystycznych w Niemczech, trzymalismy rozgwiazdy piaskowe w zbiorniku, gdzie dno mialo ponad 5 metrow kwadratowych, warstwa piasku 10cm, parametry idealne, akwarium bardzo mocno karmione bo poza rozgwiazdami byly tam koralowce azoo - i mimo tego nam rozgwiazdy piaskowe czasami padały. Wnioski wyciagnij sam.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.