Skocz do zawartości
Przemek

Dyskusja na temat lamp BT EX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak, to w sumie żadna tajemnica - choć faktycznie oferta cały czas powiększa się.

Na rynek pod koniec stycznia wychodzą dwie nowe lampy - Phobos i Deimos.

Obie lampy mają zachowane funkcjonalności z lamp serii Black Python - czyli sterowanie przez BT, możliwości konfiguracji, zmiany CT, wschody, zachody itd.

Dodatkowo lampy zostały wyposażone w oświetlenie T5 dla super wymagających akwarystów :D którzy, jednak dla świętego spokoju chcą sobie "dopalić" akwarium jakąś superaktyniką lub np. Fiji Purple.

Kanały są w pełni sterowalne za pomocą komputera - oczywiście wbudowany program "wypalania" wstępnego świetlówek, mozliwości konfiguracji i sterowania tego kanału takie same jak kanałów LED.

Lampy dla "nie skomputeryzowanych" akwarystów zostały wyposażone w udogodnienie w postaci dużego dotykowego wyświetlacza LCD - dzięki czemu będzie można "z palca" zaprogramować lampę.

Podsumowując - jedne i drugie lampy( BP i Phobos/Deimos) mają takiej samej jakości światło z LED - przy czym BP nie mają jedynie T5 - co wg mnie nie jest konieczne - ale jak napisałem - słuchamy rynku - stąd taka linia produktów. :D

Mam nadzieję że wszystkim przypadną do gustu - nieskromnie mogę napisać, że odzew na nasze lampy za granicą jest doskonały - co cieszy mnie bardzo - gdyż konkurencja jest dosyć silna - a mierzymy naprawdę wysoko.

Cieszą nas oczywiście równie mocno nasi rodzimi akwaryści którzy zaufali naszej "małej czarnej" - i chyba nikt nie jest zawiedziony - a wręcz przeciwnie... :D

Kilka słów na koniec:

Phobos - występuje w dwóch wersjach - 2x100W LED, 2x39W T5 oraz 2x140W i 2x39W T5 - 900mm długości

Deimos - również dwie wersje - 3x100W LED, 2x80W T5 oraz 3x140W LED i 2x80W T5 - długość 1500mm.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemku, chciałbym dopytać o funkcjonalność BT EX w zakresie "opcje dodatkowe światła dziennego". Przy włączeniu wszystkich trzech funkcji następuje symulacja, zbliżonych do naturalnych zachowań w zakresie opisanym w instrukcji. Pytanie brzmi, jakie z pozostałych parametrów są nadal (powinny być) definiowane przez użytkownika.


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pozostałe parametry możesz sobie zmieniać wg upodobań - musisz jedynie pamiętać, że lampa najjaśniej będzie świeciła podczas słonecznego dnia latem a najciemniej - podczas pochmurnego dnia w porze deszczowej :D

Jeśli więc dodasz do tego zmianę jasności cąłkowitej lampy oraz zmianę CT - wpłynie to na całkowity strumień lampy.

Dlatego zalecam - albo ustawienia indywidualne - albo programwoanie automatyczne dni pochmurnych i pór roku - mamy wtedy pewność, że parametry lampy będą zmieniały się w zakresie "akceptowalnym" dla oka ludzkiego i koralowców. :D

Oczywiście - jeśli za pomocą CT "zasymulujesz" sobie kolor światła na głębokości powiedzmy 10m - to będziesz miał efekt dni pochmurnych i słonecznych na głębokości 10m - z uwzględnieniem temperatury wypadkowej światła ustawionego na lampie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ok, jak więc mają się definiowane przez użytkownika godziny wschodów i zachodów słońca oraz długość jego trwania, jeśli zaznaczymy w opcjach zaawansowanych symulację sezonów, czy te wartości użytkownika nie będą uwzględniane i poszczególne wschody/zachody będą wynikały z zaprogramowanych a co za tym idzie będą rozpoczynały się i kończyły o różnych godzinach? Zakładam, że godziny rozpoczęcia i zakończenia będą jednak wynikały z ustawień użytkownika a jedynie czas ich trwania będzie się zmieniał.

2. Rozumiem, że moc max dla światła dziennego, nocnego oraz CT będą uwzględniane dla automatycznych symulacji i można je traktować jako maksymalne a w przypadku CT jako wyjściowe.

3. Po wciśnięciu "table" w ustawieniach dodatkowych nie ma nic wypełnionego, czy ta tabela jest do ustawień użytkownika, a ustawienia automatyczne są "zaszyte" w programie i aktywowane po zaznaczeniu funkcji?

4. Czy sekcja ustawień faz księżyca powinna być aktywowana dodatkowo, niezależnie od włączonych ustawień dodatkowych?

To taki zestawik pytań, który mam nadzieję, rozwieje moje wszelkie wątpliwości co do sposobu działania tych funkcji.

Pozdrawiam

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z innej beczki do Przemka jako znającego najlepiej konstrukcję lamp Black Python (wersja zwykła) - czy jest mozliwość sterowania w jakiś sposób tą lampą poprzez profiluxa z pomocą nowego modułu LED Control ?

http://www.ghl-direct.com/proddetail.php?prod=PL-0603


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc z tymi "pytonami" :) mam już mętlik w głowie, czytam i czytam o tych ledach, lampach i wszystko chyba mi się pomieszało...

bardzo proszę o wyjaśnienie czy przy podziale na wersje 1 i 2, ta lampa to ver.1 a to jest ver. 2 ? generalnie jestem zainteresowana tym "pytonem" ale odnosząc się do pierwszych postów w tym temacie, tj.

#221250 Przemek :

Jak rozumiem, pytasz o różnice w BT EXach v1 i v2 - tak?

Po pierwsze - obudowa(nie rdzewiejąca), chłodzenie(radiator), wentylatory, zawiesia, zasilanie.

Po drugie - ustawianie temperatury barwowej - jeśli chcesz efekt ciepłego żarnika bez aktyniki - proszę bardzo, jeśli żarnik 16.000K z aktyniką - proszę bardzo, jeśli efekt jak pod BLV20.000K z podbitym UV(co w hqi o tej temp. barwowej też występuje w większych ilościach) - proszę bardzo.

Dodatkowo UVA.

Pozostałe fukncjonalności - jak wschody/zachody, zachmurzenia, pory roku, zmiany PAR w ciągu dnia - pozostaje bez zmian.

Czyli zmieniło się i dużo - i nie dużo - zależy jak na to spojrzeć.

Pierwsza wersja lamp będzie już niedostępna.

Również moduły niesterowalne będą jedynie występowały w wersjach w nowych obudowach, z cichym chłodzeniem i wydajnym radiatorem - oraz oczywiście, zewnętrznym zasilaczem.

...

Przemek

to lampa o której piszę do której należy wersji?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku - na AR pojawiała się informacja, że trwają prace nad wersją lamp typu master-slave.

Czy możesz napisać coś więcej na ten temat? Jak będzie wyglądało sterowanie (w sensie czy da się sterować osobno lampami przy pomocy 1 mastera czy ustawienia będą dublowane w lampach slave?, czy wschody/zachody da się jakoś fajnie zsynchronizować żeby symulować ruch słońca?, itp.).

Druga sprawa - czy już coś wiadomo nt. ceny takich lamp i co ważniejsze terminu sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję w nocy odpisać na wszystkie pytania ...

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ giersza - na pytania już udzieliłem odpowiedzi w trakcie naszej rozmowy telefonicznej

@ smk - nie, ten moduł na to nie pozwala - służy on do zasilania jedynie pojedynczej sekcji diod - jak np. Aquaray TMC.

W tym kwartale pojawi się kontroler współpracujący z profiluxek również.

@nika - wiem że sprawa chyba została już wyjaśniona, prawda? :shocking

@rpp - tak, masz rację - w wyniku niekontrolowanego przecieku informacja ta przedostała się na zewnątrz :)

1 master będzie mógł obsłużyć nieskończoną (teoretycznie) ilość lamp typu slave. Wszystkie lampy podłączone do mastera sterowane są jednocześnie - nie ma możliwości obsługi oddzielnej każdej lampy(do tego wymagany jest zakup lamp w wersji BT EX każda).

Co do terminów - w Polsce będą w oficjalnej sprzedaży w lutym tego roku.

W tej chwili już dostępne lampy serii BT EX występują w wersji z tzw. + - czyli są "Master ready" - czyli mają komplet wyprowadzeń złącz sygnałowych, LCD. Przy upgradzie to wersji w pełni funkcjonalnej "Master" będzie musiał zostać zmieniony uP - koszt upgradu - około 220-240zł brutto.

Jednostka slave będzie droższa o około 100zł.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek - rozumiem, że slave będzie o 100zł droższy od zwykłego black pythona bez kompa?

I druga sprawa - czy możesz napisać co konkretnie da się sterować z poziomu Profiluxa? Bo nie ukrywam, że ze względu na posiadanego Profiluxa może będzie to dla mnie lepsza opcja niż BT EX master-slave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230493 rpp :

@Przemek - rozumiem, że slave będzie o 100zł droższy od zwykłego black pythona bez kompa?

I druga sprawa - czy możesz napisać co konkretnie da się sterować z poziomu Profiluxa? Bo nie ukrywam, że ze względu na posiadanego Profiluxa może będzie to dla mnie lepsza opcja niż BT EX master-slave.

Tak, slave będzie droższy o około 100zł od zwykłego pytona - bez sterowania.

Co do sterowania za pomocą GHLa - sterowanie podobnie jak zapłonnikami do T5 - czyli właściwie pełne sterowanie.

Nie pytaj proszę o cenę - w tej chwili jeszcze tego nie wiem - są dwie możliwości rozwiązania tego pod kątem technicznym - nie wiem jeszcze jaka zostanie wybrana.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. W takim razie oby do wiosny kiedy to przydadzą nam się profiluxy :shocking


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek - czyli da się sterować w sensie wschody/zachody - a jak z temperaturą barwową? Czy Profilux będzie w stanie ustawiać także ten parametr?

Bo jeśli tak to będzie to ciekawa alternatywa dla wersji z komputerem - szczególnie dla posiadaczy Profiluxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zwolenników jak i przeciwników lamp LED z RS .Licze się z tym że niektórzy prawdo podobnie mnie oplują i nie będą czytać więcej jakich kolwiek moich wypowiedzi na forum . Koledzy i Koleżanki takie Wasze Prawo i liczę się z tym . Tylko dlaczego ? No to do rzeczy .

Od poniedziałku tj od 01 lutego mam przyjemność za sprawą Przemka testować BTEX + w najnowszej wersji . Dostałem lampę wraz z programem na CD do testowania . Szkoda że jedna sztukę Mastera 90W. Wolałbym dwie 120W ale jak to mówią "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ". Myślę że Przemek po tym tekście nie każe mi natychmiast oddać lamp hehehe.:) Ku woli wyjaśnienia lampy w wersji 2 te w srebrnych obudowach miałem okazję oglądać w akcji wcześniej . Co do światła to zauważalne były małe mankamenty typu słaba zieleń , czerwień i było jak dla mnie za żółto . Brakowało diody UV . Obudowa też nie była najwyższych lotów , natomiast wentylatory i ich łomot wręcz dyskwalifikował na dzień dobry tę lampę . To tyle o poprzedniej wersji . Moim celem nie jest tu wzdychanie nad testowaną lampa typu oh i ah jaka ona piękna , jaka ona super lecz obiektywne przedstawienie swoich wrażeń . na pewno nie jest ten wątek dedykowany kwestii żywotności ledów bo tego nie jestem ani ja ani kto inny oprócz fachowców w tej dziedzinie w stanie określić. Dlatego darujmy sobie te polemikę , dość kłótni . Nowa lampa to zupełnie inna bajka .Na pewno na PLUS.

1. obudowa - kształt , kolor , jakość wykonania

2. Wentylatory wręcz nie słyszalne

3. Wyświetlacz na lampie bardzo czytelny i wskazujący obecne ustawienia i parametry

4. Możliwość regulacji barwy światła . Przy ustawieniu 100x100 jest dla mnie osobiście za niebiesko więc zwolennicy niebieskiego koloru będą zapewne zadowoleni.

5. Ilość światła większa aniżeli w poprzedniej wersji

6. Mozliwość ustawień rozjaśniania stopniowo lampy


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus - napisałeś, że przy ustawieniach 100x100 jest dla Ciebie za niebiesko. Używam BT EX 90W od dwóch tygodni, i dla mnie przy takim jest za... biało :) Sam ustawiłem około 18500K, czyli 70% white i 100% blue... Jak widać w zależności od baniaka, barw jego wnętrza i własych... oczu percepcja kolorystyczna mocno się różni. Lampa u mnie chodzi jednak na 70% mocy, bo odpalona na 100% wyraźnie była za jasna dla życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch : Tak jak piszesz jest to już indywidualna sprawa . Nie jest to tylko moje zdanie . Takie spostrzeżenia jak moje miały dwie osoby co były u mnie w dniu dzisiejszym zobaczyć jak ta lampa świeci . Odpowiedź jest prosta . Jeden lubi niebiesko drugi delikatnie niebiesko . Michał też nie świeci 100x100 . Bardzo ładnie to opisał i foty wstawił . :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli planuje akwa, zastanawiam sie nad doborem zbiornika a co za tym idzie oswietlenia.. chcialbym jak najbardziej optymalnie wykorzystac oswietlenie, stad moje pytanie: jakie wymiary zewnetrzne maja lampy 90W i 125W oraz jaka powierzchnie skutecznie moga oswietlic, tj, jakie kąty swiecenia i jaka wysokosc proponowana nad lustrem wody.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakładam baniaczek 570l ; 160x60x60 poprosze o oferte od Przemka na oswietlenie ze sterowaniem. Moje gratulacje za tak dobrze zrobiony produkt. Jestem z Trójmiasta także odbiór osobisty.

Pozdrawiam


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.