Skocz do zawartości
Sebastek

Tanie żarniki z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam do Was pytanko, czy opłaca się kupić te tanie żarniki HQI z allegro ?

Wiecie które .. te za 79 zł :clowning żeby nie reklamować sprzedawcy :reading

Swieci ktoś tym ?

Jakimi żarnikami, ile K ?

Jeśli tak to jakie są wasze opinie ?

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam.Kupiłem za namową innego akwarysty z naszego forum który ma baniak z samymi twardzielami i pięknie mu rosną.Jestem zadowolony.Mam 12K.Może choć tego nie wiem szybciej taki chiński straci swoją moc,ale przy tej cenie można szybciej je zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też taki mam 14kk

Świeci mi już około 6 m-c i jestem bardzo zadowolony :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny raz widać że nie zawsze drogie jest lepsze , wcale bym się nie zdziwił że np. REFLUX to żarniki tego producenta a oni tylko dają opakowanie no i może nadruk firmowy na żarniku , wiem coś o takich praktykach.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze kilka dni/tygodni świecą tak jak powinny. Następnie znaczna ilość tych żarników dramatycznie traci nominalna temperaturę barwową. Oczywiście może się zdarzyć egzemplarz, który będzie trzymał pieknie parametry przez bardzo długo. jednak zdarza się to tylko czasami. Trzeba się liczyć z tym, że po 1-2 miesiącu możemy stracić temperaturę z 14kK do 8kK (wg. serwisów amerykańskich poniżej 8 nie powinno spaść). Są to żarniki chińskie. Prawdopodobnie nie są tak testowane przed wypuszczeniem danej serii na rynek jak żarniki europejskie. Przez to dużo większy % tych żarników ma obniżona trwałość. Niekiedy potrafi zdechnąć po kilki dniach. Dodatkowo dużo szybciej wewnętrzna bańka uzyskuje nieprzyjemne czarne zabarwienie. Jeżeli jednak żarnik poświecił kilka dni bezawaryjnie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego żywotność jest zbliżona do podanej przez producenta i długo jeszcze pożyje.

Wszystko zależy od tego co ma być w akwarium. Jeżeli wrazliwe korale o specyficznych, dużych wymaganiach świetlnych to żarniki chińskie trzeba by dużo częściej wymieniać niż te standardowe. Jeżeli jednak to ma być żarnik "na start" lub do akwarium z miękkimi, to można zaryzykować (zwłaszcza jeżeli sprzedawaca udziela gwarancji rozruchowej na kilka dni)

Osobiście stosuję w swoim systemie kilka żarników. Nad głównym akwarium świecę 2x 250w BLV. Natomiast w drugim akwarium (podpiętym pod system refugium) jest chiński 70W. Wszystkie glony niższe przeniosły się do refugium pod 70W i mam spokój z czyszczeniem szyb w głównym :clowning Miękkie i LPS'y w refugium czują się dobrze pod chińskim żarnikiem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pokusił by się o wstawienie zdjęć swojego akwarium na tych żarnikach ?

Albo podał jakieś linki ze zdjęciami ? chodzi mi o porównanie barwy.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadzam się.

Chyba sobie kupię ten 15000K Purple blue .. zobaczymy co to za "cudo" :clowning


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te żarniki,jak chcesz to wpadnij zobaczysz jak świeci.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzisz .. wreszcie konkret :clowning

Jacek, zadowolony z nich jesteś ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam w dobre ręce żarnik 250 W mocowanie E40 nowy 14 000 K !!!!!!


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłam są "zbyt cenne" jak ktoś ma ochote to zapraszam osobiście

świeciły 2 dni dopuki inne nie przyszły

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony jestem z koloru,a reszta się zobaczy,jak chcesz to zapraszam.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a miałeś inne żarniki ? Poza tym o gustach się nie dyskutuje .........


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wczoraj byłem blisko Michałowic, ale napewno się wproszę ;)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze z tego wszystkiego to to że jak odpaliłem ten zarnik zrobiło sie żółto w całym pokoju

myślę poczekam, czekałem ok 10 godzin.........wieczorkiem pisze do gościa z KOszalina "przepraszam

bardzo ale czy nie nastąpiła pomyłka w wysyłce żarnika ja zamawiałem do morskiego a nie słodkowodnego"

rozumię człowiek zajęty czekam i tak do dzisiaj czekam a mineło już 6 miesięcy, więcej nie pisze bo szkoda

moich oczu jak ma 8 000 K to max dziwi mnie natomiast podejście sprzedawcy napisał by "pocałuj mnie

w d.....e, kupiłeś i spadaj" a tu nawet na tyle czułości nie mogłem liczyć.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myślę slawomirdyl, że jakby od razu wiedział czego oczekujesz po swoim zapytaniu to z rozkoszą odpisałby ci pocałuj mnie w ;), ale wątpię, że byłbyś usatysfakcjonowany ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 2szt 150W 20000K zimne niebieskie swiatlo jeden swiecil 2 dni to napisalem ze sie spalil i po paru dniach przyslal mi drugi. Narazie swieca OK


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to kupiłem z ciekawości świece innymi ale cena nie duża to zobaczymy i zobaczyłem hahahaha


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223363 slawomirdyl :

Tak naprawdę to kupiłem z ciekawości świece innymi ale cena nie duża to zobaczymy i zobaczyłem hahahaha

Napisz u kogo kupiłeś,aby nie paść ofiarą i omijać z daleka tego sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że na jednego niezadowolonego jest wielu zadowolonych z żarników bynajmniej w wersji 150W więc jak na razie wychodzi na to, że jednak warto zaryzykować jeśli ktoś nie ma mega baniaka z SPS'ami i pewna utrata właściwości świetlnych po pewnym czasie nie będzie dla niego aż tak bardzo istotna ;) Poza tym 250W i 150W to mogą być skrajnie różne żarniki mimo, że sprzedawane przez tego samego sprzedawcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223291 slawomirdyl :

Jacek a miałeś inne żarniki ? Poza tym o gustach się nie dyskutuje .........

Miałem Giesemanny MEGA CHROM coral,te co mam teraz świecą podobnie tylko bardziej uwidaczniają kolory(czerwony)


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spajdi, Quote

może macie rację może tylko te 250 nadają się do stajni ja opisałem swój przypadek chodzi mi jednak

bardziej o sprzedwce który na moje zapytanie czy czasami nie nastąpiła pomyłka w wysyłce od 6 miesięcy

milczy

pozdrawiam

hmmm ciekawe dlaczego milczy.......... pozdrawiam KOSZALIN

eTomex

satysfakcja gwarantowana

normalnie po moim zapytaniu powinien zareagować np może faktycznie nastąpiła pomyłka, może pracownik źle

zapakował a może ten typ tak ma ????? ale unikanie tematu dla mnie = że wie o czym mowa

Jeżeli nas czyta to nadal oczekuje odpowiedzi pod nr tel 888 111 445


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś jednego maila ? Nie chcę bronić sprzedawcy bo go nie znam, ale z mailami to różnie bywa czasem lepiej napisać 2 albo zadzwonić... Próbowałeś dzwonić ? Samemu mi się zdarzało przeczytać maila/sms i powiedzieć sobie odpiszę później, a później zapominałem i dopóki ktoś mnie nie uprzytomnił to nie pamiętałem o tym... Wiem, że sprzedawca nie powinien tak robić, ale różnie bywa. No bardzo dobrze, że opisałeś swój przypadek im więcej opinii tym lepiej ;)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.