Skocz do zawartości
daimen

:((((((((( CZYM TO NAPRAWIĆ

Rekomendowane odpowiedzi

mam prośbę czy ktoś może napisać jak skleić odpieniacz , kolega mi wysyłał apf 600 i firma kurierska go zdewastowała oto co zrobili :

1 pękniecie :

Obrazqqqqqqq003.jpg

Obrazqqqqqqq001.jpg

Obrazqqqqqqq006.jpg

2 pękniecie:

aa.jpg

Obrazqqqqqqq009.jpg

Odradzam firmę kurierską DPD

SKIBA POMÓŻ CZYM TO NAJLEPIEJ SKLEIĆ ;)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz reklamować ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede reklamować na pewno tak tego nie zostawie


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. nie może reklamować i jest sam sobie winien.

ogólnie przy odbieraniu przesyłki należy przy kurierze sprawdzić jej stan i ew. spisać odp. protokół.

jeśli nie chcecie sprawdzać przy kurierze - wasza sprawa.

tak czy owak z DPD korzystałem jak dotąd najczęściej i nigdy nie miałem problemu.

gdy raz nie doszła cześć sprzętu - kurier spisał protokół szkody i po ok. 2 dniach sprzęt już był.

pozdrawiam

ps. widzę że nie zdążyłem. jeśli kurier już pojechał to nie da rady. mogą powiedzieć że np: upuściłeś paczkę i sam zniszczyłeś.


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, mozesz probowac reklamacji, choc jesli podpisales kwity ze jest OK to ciezko bedzie, szkoda ze odpieniek byl wysylany z przykrecona pompa, zawsze lepiej ja odkrecic, Tobie to nie pomoze, ale moze kogos ustrzeze na przyszlosc.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak dostałem osmoze to otworzyłem dopiero jak pojechał kurier. I była uszkodzona (kolanko) zadzwoniłem do tej firmy i umówiłem się, że przyjedzie wieczorem spisać protokół, przyjechał, spisał i przysłali mi nowe kolanko. A jeszcze możesz powiedzieć, że nie było (jak nie było) uszkodzeń zewnętrznych na paczce jakieś dziury czy coś to po co miałeś otwierać, myślałeś, że będzie wszystko ok. A sprzedający też mógł się bardziej przyłożyć do pakowania. Chociaż tutaj masz trochę inną sytuację bo to kolega wysyłał więc on Ci drugiego w ramach reklamacji nie wyśle... Jedynie co do kurier może ponieść koszty ale oni to cwaniaki się wymigają. Ale próbuj!

A jak nic sie nie da już zrobić, to polutować czy tam pospawać... I będzie git


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trzy razy przysyłaną suszarkę do ubrań, pierwszym razem była przygnieciona przez jakiś ciężki przedmiot i zgięta, reklamałem sporo po odjeździe kuriera (Masterlink), bez problemu kurier przyjechał na drugi dzień i spisał protokół, sam zapakował i zabrał pakę. I tak 2 razy ;) Także warto próbować.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem podobną sytuację. Kupiłem odpieniek od Skiby. Wysłany został POCZTEX-em. Odebrałem paczkę. Była bez dziur, zagnieceń itp. Wydawało się wszystko OK. A po otwarciu: K...a mać :cursin! Popękany gorzej niż odpieniacz kolegi. Przy kolanku normalnie dziury były. A wiadomo jak Skiba pakuje: pakuły, folia bąbelkowa. No pełna profeska. A wiecie co jest najlepsze? Że nawet nie mógłbym jej otworzyć przy kurierze! Bo za to trzeba ZAPŁACIĆ! Zupełna paranoja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daimen, poczytaj ten tematten temat może się przyda


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka była zapakowana super był karton na nim naklejki nie rzucać praktycznie z każdej strony do tego był zapakowany w środku w bąbelki i kartonami wypchany paczka tez wyglądała ok a w środku ........dzwoniłem do firmy i jutro mam zadzwonić do oddziału w moim mieście i ma przyjechać kurier spisać protokół zobaczymy co jutro powiedzą.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223337 nika :

@daimen, poczytaj ten tematten temat może się przyda

Jeżeli będziesz kleił ten odpieniacz to faktycznie temat powyżej idealnie pasuje ;). Powiem tylko że od klejenia minęło sporo czasu i połączenia są szczelne i wydają się mocniejsze niż oryginalny korpus. APF ma taką konstrukcje że jak nim potrząśniesz z założoną pompą to masz spore szanse że popęka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie reanimowałem kalkmikser aby w końcu go wykorzystać(rok przeleżał w piwnicy),po podłączeniu okazało się że cieknie z trzech łączeń...dodam że wodę w nim miesza pompka a nie mieszadełko,więc konstrukcyjnie podobnie jak w apf 600...

Jak "dremelkiem" usuwałem część kleju z hydrauliki(aby zrobić trochę miejsca dla nowego spoiwa),to próbując poruszać/wyciągnąć dolną-wchodzącą część rury to pękła mi wokoło główna komora...takie trzy pęknięcia się rozeszły...

Ponieważ do tej rury jest mocowany zawór a wyżej pompa,więc naprężenia i wibracje jakieś będą...

Główna komora jest z pleksi,natomiast reszta jest z pcv...więc...

"Dremelkiem" z frezem stożkowym pogłębiłem trochę pęknięcia,co by było miejsce dla stosunkowo szybko schnącego kleju "Cosmofen PMMA" (którego po użyciu warto trzymać w lodówce) oraz wyciąłem z pleksi pasek,który podgrzałem nad gazem i na słoiku podobnej średnicy co komora kalkmiksera uformowałem w łuk...

Potem z tego kawałka wyciąłem prostokącik i klejąc pęknięcia od razu wkleiłem na otwór z pęknięciami...

Na następny dzień nawierciłem "łatkę" w miejscu gdzie powinna wchodzić rura,tak aby dawała się włożyć,ale żeby też nie miała zbytniego luzu...

No i teraz problem...klej do pcv nie klei pleksi...w drugą stronę jest niewiele lepiej...

Ponieważ otwór przechodził już przez dwie warstwy pleksi więc użyłem tylko kleju do pmma,po wyschnięciu zrobiłem jeszcze dodatkową fazkę na styku pcv-pleksi...

Resztę hydrauliki poprawiłem już klejem do pcv...

No i sukces...jako że domowa robota, to estetycznie to tak sobie wygląda ale jest teraz nie do zniszczenia...chociaż kalkwasser jest szalenie agresywna...butelki "pet" po dwóch dniach przeżera...

Więc ja spróbowałbym może wymienić całą zewnętrzną rurę,ale koszt takiej rury może być duży + reanimacja starych połączeń lub zakup nowych końcówek/przyłączy do pompy...

-rura pleksi(pmma) 120mm rura

-klej klej

Można również zrobić tak jak ja zrobiłem z kalkmixerem...tylko zabawy w obu przypadkach sporo,a i trochę narzędzi potrzeba...

Albo odesłać do "serwisu" pogwarancyjnego u kolegi Thcskiba,jeżeli jeszcze się tym zajmuje,będzie miał czas oraz ochotę...

Wstawię fotki po naprawie....

http://rpwp.fotosik.pl/albumy/712893.html

Pozdrawiam...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem dokladnie tak samo, i tez apf600....

skleilem normalnie klejem do rurek pcv, na koniec obsmarowalem troche klejem z zewnatrz.

trzymal bardzo dobrze. dzialal pol roku bez zadnych problemow i przeciekow (mimo, ze pompa wibrowala)...pewnie dzialal i duzej ale nie wiem na 100% bo sprzedalem akwarium...

powodzenia.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daimen

Moim zdaniem błąd popełnił kolega wysyłając APF z podłączoną pompą..te dwa elementy wysyła się oddzielnie ale w jednym kartonie (miałem identyczna sytuacje) a skleić najlepiej klejem do łączenia rur PCV np. Tangit. U mnie śmiga odpieniek po sklejeniu bardzo dobrze...

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pompie jest w sumie małe pękniecie , może i błąd ,ale ja też mogłem przy kurierze to sprawdzić..., a poza tym karton był cholernie dobrze zabezpieczony i po co naklejać naklejki nie rzucać skoro oni i tak z tym robią co chcą, ja to do kolegi który mi to wysyłał nie mam najmniejszych zastrzeżeń bo naprawdę się postarał to pakując , a to jak się teraz zachowuje to dosłownie świadczy o tym że są na świecie jeszcze ludzie którzy po prostu mają honor i podadzą pomocą dłoń z mojej strony wielki szacunek dla Łukasza , głównie zniszczona jest rura która jeśli dobrze rozumiem konstrukcje to odprowadza wodę do baniaka na dole dosłownie była wyłamana, od rury głównej odstawało około 1 cm, dziś kolega wyśle mi acryfix 192 i będę działać jak by coś było nie tak to wymienię tą rurę tylko będę musiał kogoś poszukać kto by to zrobił bo ja to takich rzeczy nigdy nie robiłem i nawet nie wiem szczerze jak ...a kurier dziś przyjedzie spisać protokół


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kurier nie przyjechał a dziś rano dzwoniłem i pani z reklamacji mówiła ze się zjawi z protokołem... co za oszusci normalnie czy w Polsce zawsze musi tak być masakra.. jutro walczę dalej


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daimen nie licz na zbyt wiele.

Ostatnio odebrałem przesyłkę z T5,wszystkie pobite:(

Paczka była ubezpieczona,a po paru tygodniach rozpatrywania reklamacji usłyszałem od panienki z DHLu,że właściwie to oni nie mają pewności czy ktoś nie zapakował mi ich już pobitych i dodała,że mogę oddać ich do sądu.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o firmach.które właśnie nagrywają pakowanie i wysyłkę na wideo,aby uniknąć pomówień.Jak zamówiłem w Aqualigt świetlówkę to też przyszła uszkodzona.Dostałem od nich nową bez ceregieli i tłumaczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następnym razem będę brał przesyłkę konduktorską ta sama cena ,a przynajmniej pewnie ,ale i tak nie poddam się tak łatwo....


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.