Skocz do zawartości
baz

Uzywa ktoś Joe's Juice?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie pojawiło sie to w jednym ze sklepów netowych

za 69zeta zastanawiam się czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem w akcji ten preparat..podczas uzywania, we wspomnianym sklepie netowym...prawdopodobnie

aiptasia dostala troche w "otwor gebowy" i nawet nie zdazyla sie schowac.....padla i sie juz nie podniosla


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest , bardzo dobry nowy srodek na aiptasie i majano anemony , pol roku temu o nim tutaj wspominalem :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ale u nas dopiero teraz się pojawił i chyba tylko w jednym sklepie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wiecie jaki wplym ma ten srodek na inne ukwialy, czy przy okazji tepienia szkodnika , nie zabijemy symbiotyka?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

a moze wiecie jaki wplym ma ten srodek na inne ukwialy, czy przy okazji tepienia szkodnika , nie zabijemy symbiotyka?

Nie. Srodek ten stosujesz bezposrednio na apitasia. Nie rozpylasz go w wodzie.Jego concentracja w wodzie jest zbyt mala aby uczynila jakiekolwiek szkody w ukwialach symbiotycznych.

pozd.

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baz - nie tylko w jdenym :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem i złoże zamówienie bo tamtego sklepu jakoś nie lubię:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj przyszła przesyłka z aquariusa z między innymi joe's juice i muszę powiedzieć że REWELACJA!!!

W mojej 12L rafce wytłukłem chyba z 10 apitasi w kilka minut. Środek jest w formie takiej szybko wytrącającej się zawiesiny i to tak szybko wytrącającej się że jak odłożymy strzykawkę na chwilkę to musimy nią wstrząsnąć bo mamy po chwili oddzielnie wodę i środek.

Podając go apitasi oczywiście rozlało mi się tu i tam po akwa (dosłownie trochę) i nic się nie stało innym koralom (szczepkom które też wczoraj wsadziłem) - pięknie się dziś rozwijają. Langusta i nowy mitrax crab też nie mają zastrzeżeń :(

Jak w 12L nie robi szkody innym to w większych też nie powinno.

A apitasia jak się schowała tak nie wyszła. Łatwo to podać i to nie tylko wielkim apitasiom ale także tym maleńkim.

Dziś "pobawie" się tym w dużym akwarium.

Jak już mówiłem polecam - ma to tylko chyba aquarius bo specjalnie dla mnie ściągali i wzieli od razu więcej - po 69zeta. (przemek - nie reklamuje tylko informuje jak jest - polecam też ściągnąć na bank znajdą się chętni).


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy ci sie udalo bedziesz mogl ocenic dopiero za jakis czas

czesto aiptasie wykanczamy kalwkasser, ona niby zdycha ale tak naprawde rozpada sie na kawalki z ktorych odrasta milion mlodych aiptasii... :Satisfied


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury wypisujesz marx ze tak sie wyraze , nic sie nie rozpada na kawalki , tylko kalkwasser wypala aiptasie poniewaz wysokie jest jej ph .

Nie miales wczesniej ani baniaka ani aiptasi wiec po co sie wypowiadasz skoro sam tego nie sprawdziles..? :D ja owszem sprawdzilem i moge cos o tym napisac.

A ten nowy produkt to juz calkowicie usuwa to badziewie bezbolesnie , bezszelestnie :Satisfied

pozdr...

Ps; Milion mlodych nowych aiptasi .., wyrasta .. milion ? jak by tak z kazdego poszarpanego , pocietego na kawalki koralowca powyrastalo milion nowych to nie robil bym nic tylko je rozwalal na malunkie kawaleczki :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx to jej nie rozsadza bo nie wstrzykujesz tego w środek tylko ją tym karmisz- można rozpylić nad jej otworem gębowym i ona sobie to pięknie zjada i jeszcze piękniej zdycha. Naprawdę super sprawa.

Wczoraj wieczorem wykańczałem je i do teraz nie pojawiły się więc raczej po nich.

Jednak znalazłem kilka których nie zauważyłem wczoraj i bede je zaraz mordował :Satisfied


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zycze powodzenia

ja pisze to co wyczytalem, na szczescie nie musze z nimi wlaczyc


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówiąc o inwazji apitasi - oto zdjecie z akwarium berlinskiego - zbiornik mial ok 1 metra szerokosci i zlapalem go raczej calego na szerokosc w kadr więc zobaczcie jaki dywan z potężnych apitasi - takich 3-4cm średnicy jeszcze nie widziałem

818-apitasia_berlin.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jeden lub dwa Wundermanni - caly dzien ich nie widac, siedza pod kamieniami, ale aiptasie w tajemniczy sposob znikaja:D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno celowo zapuszczone tak - wiecie jak to w niemczech nic nie dzieje się tak bez przypadku.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka skale na poczatku myslalem ze to polipy ale sie przypatrzylem ze to aiptasia ok 200 szt i nie wiem co z nimi zrobic

w sumie moge wywalic te skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

albo jeden lub dwa Wundermanni - caly dzien ich nie widac, siedza pod kamieniami, ale aiptasie w tajemniczy sposob znikaja:D

--rs4--

Zgadza się.

Już o tym pisałem, ale dla przypomnienia.

Krewetka, Wurdermanni jest mistrzynią w zwalczaniu Aiptasii.

Swego czasu próbowałem wszystkiego, dopiero ta krewetka załatwiła problem.

Po około 3-ch latach od zasiedlenia krewetek zauważyłem, że miejscami znów się te ukwiały pojawiły i pomyślałem, że może krewetki padły, ale po kilku dniach znów ukwiały "znikły" bezpowrotnie.

Zaznaczam, że od lat nie widziałem Wundermanni, a jednak działają.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie zakupiłem Wundermanni'ego (są do zdobycia w Aqua Medicu W Bogucinie jak by ktoś poszukiwał) i zastanawiam się czy:

1. da sobie radę z moimi aiptasiami

2. czy ją jeszcze kiedyś zobaczę :Satisfied bo zdaje się że ona nie za bardzo lubi się pokazywać


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie wundermani 2szt najczęściej znikają tylko małe aptazje tych dużych nie ruszają :Satisfied ale to prawda w dzień ich nie widać w akwarium dopiero w nocy widzę jak wyłażą na żer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak i duzych braknie to i za krustanemony sie wezma:(( wlasnie jednego mojego "cudownego mańka" przylapalem na zzeraniu polipa. jak tak dalej pojdzie to je chyba oddam jednak do sklepu i zaczne znow chemicznie walczyc z rozyczkami


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.