Skocz do zawartości
wildschek

Wylaczanie odpieniacza na noc ???

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam takiego doświadczenia jak niektórzy bo w morskim siedzę dopiero trzy lata, ale moim zdaniem z tą ciągłą pracą odpieniacza to mity, oczywiście mam żeby nie było że nie, ale chodzi tylko 10 /24 bo tak timer ustawiony, a bywa że czasami i tydzień nie pracuje, nigdy nic mi nie zdecho z tego powodu i nigdy żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem

a w ogóle to go wywale bo myślę że jest całkowicie zbędny

kolega Rufio lepiej niech poszuka innych przyczyn zdychania akwarium zamiast ulegać presji lobbystów producentow odpieniaczy

Spokojnych zdrowych i radosnych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz bardzo dobrze podsumowałeś całe zagadnienie, ja na szczęście nie musiałem myć okien......... ale dodam że kiedyś po dodawaniu bakterii wyłączałem odpieniacz na noc by dać na odpowiednie namnożenie szczepu.

Nic złego w akwarium się nie działo do czasu, aż pewnego dnia zaspałem do pracy, w pośpiechu wybiegłem z domu.....Po powrocie obraz który zastałem doprowadził mnie do łez......zgon 80% obsady wściekłość na siebie że zapomniałem go załączyć.....i na to że przez głupotę, roztargnienie doprowadziłem do śmierci zwierząt za które byłem odpowiedzialny.

Pamiętajcie że życie zwierząt które hodujemy jest w naszych rękach i mamy obowiązek by to życie miało się jak najlepiej i trwało jak najdłużej

Miałem podobnie. Przez półtorej roku wyłączałem odpieniacz na noc, ale pewnej nocy namnożyły mi się bakterie i padły prawe wszystkie ryby od tego czasu odpieniacz chodzi 24h na dobę.

Edytowane przez Septimus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem generalizować i wskazywać jedynie słusznej drogi. Nie o to mi chodziło. Z samych wypowiedzi forumowiczów wynika, że co akwarium to inny specyficzny ekosystem. Jeden potrzebuje odpieniacza a inny tylko podmian. Dla mnie osobiście ........... zaznaczam, że dla mnie i u mnie ..........odpieniacz jest gwarantem stabilności. Nawet jeśli ja coś nabroję, przekarmię, przeleję itp. odpieniacz spowolni reakcję ekosystemu i da mi potrzebną zwłokę na podjęcie działania. Nie mam takiego doświadczenia jak co niektórzy na tym forum i nie wystarczy mi spojrzenie na korale żeby wiedzieć, że coś jest nie tak. Muszę zrobić testy i skorygować. Silne napowietrzanie i duży odpieniacz mi w tym pomagają. Po prostu śpię spokojniej.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku tak właśnie się stało, strata prawie wszystkich ryb......oczywiście mógł to być zbieg kilku przyczyn, ale nastąpiło to po wyłączeniu odpieniacza, który nie pracował około osiemnaście godzin ...... od tego czasu chodzi bez przerwy i taka sytuacja się nie powtórzyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ma racje i jego wypowiedz ma tu najwiekszy sens :)

Jakby nie było odpieniacz to zabezpieczenie które wyciąga świństwa z wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.