Skocz do zawartości
khmer

likwidator rys na szkle w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś w Was miał do czynienia z likwidatorem rys na szybach w akwarium - oczywiscie mysle o tych od wewnątrz i z pełna obsadą ryb ! Podobno istnieje taki srodek !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym likwidatorem takich rys jest szklarz lub ktoś inny kto ową szybe wymieni.:shocking Atak na serio to istnieje środek do usuwania rys ale tylko na akrylu.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229593 khmer :

Czy ktoś w Was miał do czynienia z likwidatorem rys na szybach w akwarium - oczywiscie mysle o tych od wewnątrz i z pełna obsadą ryb ! Podobno istnieje taki srodek !

kolega ma rację szklarz. Ja miałem wszystko a jak rysy były tak są

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu rys na szkle wewnątrz akwarium.Zewnętrzne poleruję dwoma typami past i tu nie widzę problemu(tylko cierpliwość).Kłopot mam z rysami wewnętrznymi na które nie znalazłem dotąd dobrego lekarstwa.Prośba o podzielenie się doświadczeniem jak polerować w zbiorniku bez spuszczania wody i jakie materiały zastosować.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba o podzielenie się doświadczeniem jak polerować w zbiorniku bez spuszczania wody i jakie materiały zastosować.

Nie ma żadnej metody i żadnych środków na polerkę wewnątrz bez spuszczenia wody i bez narażania życia na chemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypolerujesz niczym od srodka bez spuszczania wody. Mozesz pokombinowac jak masz kase i czas. Moj pomysl to taki ze mozesz skleic z acrylu box np wielkosci paczki od papierosow bez jednej scianki bocznej, ktora zakrywasz ryse od srodka. na brzegi oczywiscie podkladasz uszczelke tzn jakis neutralny silicon i kleisz. Potem jesli rysa nie za duza, rozwiercasz maly otwor, wyciagasz wode wezykiem i naprawiasz szklo jak szybe w aucie. Nie wiem czy to dobry pomysl ale moze zadzialac, z tym ze nie koniecznie tanio ale na pewno zapobiegnie rozbiorce akwarium. Sa dostepne takie zestawy do naprawy szyb na rynku. Zreszta sam nie wiem.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowa się naprężone przez wodę szkło podczas wiercenia? Jak dla mnie totalny hardcore.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no chyba poroniony pomysl, na suchym by poszlo, na mokro faktycznie duze parcie. chyba zbyt wielkie ryzyko na takie eksperymenty. Przenosiny i do szklarza


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Wiertło już kupiłem i przygotowałem pojemnik na przyssawce ,mam też klej do załatania dziury po wierceniu.Jutro rano zacznę wiercenie.Myślę że zbiornik wytrzyma ,aczkolwiek ryski są pośrodku 240cm przedniej tafli akwarium.O efektach poinformuję po polerowaniu.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu rys na szkle wewnątrz akwarium.Zewnętrzne poleruję dwoma typami past i tu nie widzę problemu(tylko cierpliwość).

To napisz co i jak bo mam 2 takie które chcę usunąć.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wierceniem to oczywiście ściemniłem (hardcore :shock:) .Ale do tematu podchodzę inaczej.Dzięki pdpowiedzi z wierceniem wpadłem na pomysł który jutro sprawdzę.Zastosuję pudełko i to dość duże ,które przykleję ssawkami do szyby.Zostawię górną ściankę wolną nad powierzchnią wody tak by móc wypompować wężykiem wodę z pudełka.Pudełko jest na tyle duże że będę mógł śmiało polerować szmatką z pastą przy pomocy może nie ręki ale przerobionego skrobaka do szyb.Trochę w budowie będzie przypominać to odwrócony keson.Dzięki takiemu rozwiązaniu po polerce dokładnie oczyszczę szybę z resztek pasty.Kłopot mogę mieć z uszczelnieniem tego pudełka do szyby ,dlatego będę je dopychał mniejszymi przekrojami z tworzywa opierając je o przeciwną stronę akwarium.Takie mam plany.Podzielę się po wszystkim doświadczeniem.A wierceniu napełnionego wodą akwarium :no .


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe ,możesz to wiercenie nagrać ? choćby telefonem niech inni zobaczą jak jesteś odważny. :thumbup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Wiertło już kupiłem i przygotowałem pojemnik na przyssawce ,mam też klej do załatania dziury po wierceniu.Jutro rano zacznę wiercenie.Myślę że zbiornik wytrzyma ,aczkolwiek ryski są pośrodku 240cm przedniej tafli akwarium.O efektach poinformuję po polerowaniu.

Looookeeeejjjj!!!

Przemysl tylko dobrze jeszcze raz, czy skorka warta wyprawki. Moze nie wytrzyma naporu i bedzie krach :wallbash:

Jesli juz jednak decydujesz sie na cos takiego to moze przecwicz wiercenie i klejenie na zwyklej szybie. Zobacz efekty z kosmetycznej strony i wtedy podejmiesz decyzje. Bo wiesz, pomysl pomyslem, nie chcemy zebyc rozwalil baniak

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wierceniem to oczywiście ściemniłem (hardcore :shock:) .Ale do tematu podchodzę inaczej.Dzięki pdpowiedzi z wierceniem wpadłem na pomysł który jutro sprawdzę.Zastosuję pudełko i to dość duże ,które przykleję ssawkami do szyby.Zostawię górną ściankę wolną nad powierzchnią wody tak by móc wypompować wężykiem wodę z pudełka.Pudełko jest na tyle duże że będę mógł śmiało polerować szmatką z pastą przy pomocy może nie ręki ale przerobionego skrobaka do szyb.Trochę w budowie będzie przypominać to odwrócony keson.Dzięki takiemu rozwiązaniu po polerce dokładnie oczyszczę szybę z resztek pasty.Kłopot mogę mieć z uszczelnieniem tego pudełka do szyby ,dlatego będę je dopychał mniejszymi przekrojami z tworzywa opierając je o przeciwną stronę akwarium.Takie mam plany.Podzielę się po wszystkim doświadczeniem.A wierceniu napełnionego wodą akwarium :no .

byles szybszy, ale to nic, ulzylo mi po tym co przeczytalem. Powodzenia


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nic nie rozpieraj, żeby docisnąć pudełko/keson do ściany! Nacisk wody na ścianę już masz, a żeby uszczelnić pudło, musiałbyś ten nacisk sporo zwiększyć i tragedia gotowa. Proponuję - skonstruuj sobie spokojnie to pudło z szyby 10mm, oklej trzy krawędzie, które mają przylegać do szyby, dobrą uszczelką silikonową i raczej dociśnij pudło do ściany ściskami, choćby wielgachnymi. Na jakiej głębokości są rysy, które chcesz usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lustra wody po małym spuszczeniu zostanie około 15-20cm.Pomysł z pudełkiem ze szkła też biorę pod uwagę ,zależy on od tego jak mi się uda z pierwszą metodą.Z tlenkiem ceru faktycznie polerka jest najlepsza.I zapomniałem ,plusik dla kolegi podsunął mi pomysł z pudełkiem.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.