Skocz do zawartości
Pegaz

Hepatus w kropki

Rekomendowane odpowiedzi

4657-dsc_2030.jpg

Bardzo prosze o pomoc. Jestem zaniepokojony białymi kropkami które pojawiły się na hepatusie po ok tygodniu po wpuszczeniu rybek do akwarium.

Było to pierwsze wsiedlenie. Razem z nią wpuściłem 12 garbików, rogatnicę, mandaryna, oraz parę krabów i rozgwiazdę. Wszystkie maja sie dobrze (oprócz kilku garbików które chyba zginęły w walce w pierwszych dniach).

Obecnie po prawie trzech tygodniach białe kropki z jednej straony prawie zupełnie zginęły z drugiej jakby się rozlały i tworzą większe ciemniejsze plamy. Rybka dość intesywnie się drapie. Jest żwawa, ma apetyt i ciągle prześladuje rogatnicę. Ta mimo że jest trzy razy większa zachowuje stoicki spokój :shocking

Podobno pokolce mogą tak przechodzić przeprowadzkę i po jakimś czasie to ustępuje, ale obawiam sie aby inne ryby się od niej nie zaraziły.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusy tak mają, lekki stres albo coś nie tak i już w kropki.

Podawaj troszkę czosnku do jedzenia ( albo kup gotowe ) i powinno przejść.

Lub kup jakiegoś doktorka lub/i krewetkę czyszczącą i Hipek będzie "doglądany"

Hmm, z tą rogatnicą to tak lekko hardcor :shocking bo one lubią trenować "szczękościsk" na koralach SPS itp.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! ja tak jak ty wpuściłem hepatusa do akwarium i rownież było to moje pierwsze zasiedlenie !!! życze ci by obyło sie bez ofiar ale powiem Ci jak było w moim przypadku : kupiłem Hepatusa i Zebrasoma flavescens , 1 garbika , naso elegans , literatusa, xanturum , 4 pseudoanhiasy i doktorka- zaznaczam ze tak było w moim przypadku po 5 dniach hepatus był w kropkach i padł po 2 tygodniach , nastepnie naso elegans dostał kropek , literatus, xanturum i pozostała załoga . Nie pomagał czosnek , lampa uv , srodek preisa neosal, padły wszystkie oprocz xanturum ktora pływa w kwarantannie od 70 dni i leczona preis cryptan z prebacem. Napisze jedno , nie wierz w banialuki ze rybki sa po kwarantannie i sa całkiem zdrowe , spraw sobie swoja i nie bedziesz maiał problemu z chorobami . a teraz by pozbyc sie pasożyta pozostaw akwrium bez ryb na 90 dni bo przez ten okres pasożyt zdechnie bez żywiciela . i kazda rybe ktora kupisz wpuść do kwarantanny i tam obserwuj jak nic sie nie pokazuje to możesz wpuścić do głownego a jeżeli wyskakują kropki to odpowiednie leczenie !!! Życzę powodzenia i nie daj sie nawet gdyba padły wszystkie

ps. kwarantanna minimum 14 dni . A jezeli chodzi o rybki i korale to polece ci tylko jeden sklep w ktorym jest miła i fachowa obsługa , www.acropora.pl Łukasz Kur , naprawde warto wejdz na strone : http://aqua-reef.pl/opinie-o-sklepach-f62/reefshop-gdynia-t806.html tu masz opinie na temat sklepu w ktorym pewnie kupujesz rybki a ten to opinie o sklepie acropora : http://aqua-reef.pl/opinie-o-sklepach-f62/acropora-warszawa-t797.html

zajrzyj tam a napewno rozwieje wszystkie twoje wątpliwości


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na zdjecie hepatusa to widac ze tych kropek troche jest wiec sadze ze juz miał kilka na płetwach i obsypał sie a teraz jest ich więcej . Możesz zrobić jeszcze jedno a mianowicie podnies temp. do 28 czasem pomaga


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegaz przeciez prosiles sie o kropki na Hepatusie wiec co sie dziwisz? Wpuszczasz Hepatusa do dojrzewajacego zbiornika, wkladasz Fromie do dojrzewajacego zbiornika, mandaryna wpuszczasz do dojrzewajacego zbiornika, moze poczytaj troche o akwarystyce morskiej zanim wpuscisz zwierzeta do akwarium?

"12 garbikow wpuscilem sobie, troche sie pozabijaly"... :shocking


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie pomoże kup Preis Neosal i lej do baniaka przez ok. 7 dni - bardzo dobry preparat na ospę, nie szkodliwy dla bezkręgowców/korali, a zabijesz przy okazji przetrwakniki. Ja miałem parasemke, która jak się sprowadziła do mnie to ją mocno wysypało - poprzedni właściciel też walczył z ospą.

W związku z tym, że nie było możliwości separacji ryby i leczenia oddzielnie zastosowałem ww preparat i wyzdrowiała całkowicie (efekt był już widoczny drugiego dnia leczenia a nadmienie jeszcze, że wszystkie inne sposoby przytaczane tutaj zawiodły) a do tego pozostali mieszkańcy nie ucierpieli.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko ! w twoim przypadku pomoglo a w moim nie wpisz sobie w wyszukiwarke Neosal to poczytasz ze jestes prawie wyjątkiem !!! ja napisałem ze u mnie nie pomogło ale to nie znaczy ze u niego nie pomoze . a tak na marginesie to nie jest tak do końca z kazdym lekie niby bezpiecznym dla rafy , u mnie neosal bardzo stresował korale i trzeba kontrolować odpieniacz


540 L + sump 100 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neosal szkodzi koralom, tyle że ich nei zabija. stosowałem go.

ja swojemu hepatusowi zaserwowałem kąpiel najpierw neosalem w baniaku - poraziło to troche korale, a potem udało mi sie go odłowić i miał normalna kąpiel w CuSO4 - w małym akwa leczniczym.

aha i dawałem pokarm z czosnkiem - w płatkach


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać pozostali mieszkancy nie ucierpieli trwale!!!

Jasne jest, że w czasie leczenia nie pompowały się i wyglądały gorzej a woda była fioletowa przez kilkadziesiat minut po wlaniu preparatu ale ważne, że nic nie padło a i efekt w postaci zdrowego garbika został osiagnięty :shocking Korale po leczeniu też szybko wróciły do formy.

Fakt garbik to wytrzymalsza i mnniej wymagająca ryba w stosunku do hepatusa i może Tu jest pies pogrzebany a może ja miałem szczęście.

Podzro


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem się o rybę ze swojej fotki, tylko jaką rogatnicę zafundował sobie kolega Pegaz.

Balistides conspicillum

Rogatnica jasnoplama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230308 ozim :

Ile litrów ma akwarium bo sporo życia wpuściłeś na raz możesz tym zachwiać równowagę baniaka.

Zbiornik ma 560 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230298 SkoczekPL :

Hepatusy tak mają, lekki stres albo coś nie tak i już w kropki.

Podawaj troszkę czosnku do jedzenia ( albo kup gotowe ) i powinno przejść.

Lub kup jakiegoś doktorka lub/i krewetkę czyszczącą i Hipek będzie "doglądany"

Hmm, z tą rogatnicą to tak lekko hardcor :shocking bo one lubią trenować "szczękościsk" na koralach SPS itp.

Dzięki, na początek właśnie tak zrobię. Mam nadzieję że pomoże.

Jak na razie rogatnica jest bardzo spokojna. Zobaczymy co będzie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230342 Zjazmo :

Witam !!! ja tak jak ty wpuściłem hepatusa do akwarium i rownież było to moje pierwsze zasiedlenie !!! życze ci by obyło

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i za namiar na sklep. Nie kupuję w Gdyni tylko od znajomego. Ma dużo większe doświadczenie niż ja a nawet z tego żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230375 AquaManiac :

Pegaz przeciez prosiles sie o kropki na Hepatusie wiec co sie dziwisz? Wpuszczasz Hepatusa do dojrzewajacego zbiornika, wkladasz Fromie do dojrzewajacego zbiornika, mandaryna wpuszczasz do dojrzewajacego zbiornika, moze poczytaj troche o akwarystyce morskiej zanim wpuscisz zwierzeta do akwarium?

"12 garbikow wpuscilem sobie, troche sie pozabijaly"... :shocking

To nie do końca tak jak piszesz. Rybki zostały wpuszczone po pomiarach parametrów. Całość zakładania zbiornika jest pod okiem bardziej doświadczonego kolegi. Napisze Ci na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze parametry w danym momencie sa prawidlowe nie oznacza jeszcze, ze one sa prawidlowe caly czas. Swierzo zalozone akwarium morskie charakteryzuje sie bardzo zmiennymi parametrami, a na to pokolce sa bardzo wrazliwe.

Reszta na priv.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.