Skocz do zawartości
rysio2000

Koralia 1 - głośniej się nie da

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W sobotę zalałem wodą swój pierwszy słony baniaczek i odpaliłem cyrkulację: 2 pompy Koralia 1. I tu nastąpiło rozczarowanie - nigdy nie przypuszczałem że pompa akwariowa może być tak głośna. Oba egzemplarze terkoczą głośniej od wiertarki. Próbowałem je rozłożyć, złożyc nic nie pomagało. Wyczytałem, że można założyć podkładkę pod wirnik. Zrobiłem tak, trochę przycichły, ale ciągle jest dość głośno. Wibracje przechodzą na szybę i trochę słychać. W dzień da się wytrzymać, a w nocy jedną pompe na razie wyłączam a drugą odczepiam od szyby i wieszam na kablu tak żeby niczego nie dotykała, wtedy jest w miare cicho.

Dziwi mnie to, bo Koralie sa raczej polecane jako ciche. O co chodzi? Czy to jest normalne? Jakby to była jedna sztuka, to pomyślałbym że uszkodzona, ale dwie? Obie nówki. Czy jest nadzieja że się wyrobią?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś tam się z czasem dotrze i przycichnie, daj jakieś podkładki pod magnes po to by wyeliminować drgania na szybę

pozdrawiam


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociesze cie jak odpalisz resztę sprzętu to nie będzie ich już słychać :)

Ja mam 2 razy 1 i 3 w tu jest problem ta 3 jest większa i chodzi ciszej ma podkładkę plastikową natomiast 1 nie mają :/

po 2 tygodniach mi 1 walą głośniej niż ta 3 pomimo ze dałem podkładki do 1 z wężyka gumowego.

Widać ze te 1 są skopane bo z 3 jestem zadowolony.


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne u mnie Koralia 1 wisząc na kablu jest w zasadzie NIESŁYSZALNA kompletnie jedynie fakt przenosi lekkie drgania na szyby, ale w moim przypadku kompletnie nie uciążliwe... I to kupiłem używaną która terkotała, ale z podkładką pod wirnikiem jest cichutka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to widać ze skopaliśmy podkładki :) trzeba coś pokombinować.


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynka bez przeróbek jest cichutka, hałas był tylko przez pierwszych kilka dni. Dwójka jest już głośniejsza.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę rozwiąże zapalniczka :) Rozwal ją na części i powybieraj podkładki i gumki. Nigdy nie widziałem tej malutkiej koralii jednak w mojej wystarczyło wsadzić jedną malutką gumową uszczelkę, która umiejscowiła ośkę. Chińczyka JVP czy jakoś tak wyciszyłem za pomocą plastikowej podkładki. Wszystkie te części a nawet więcej znajdziesz w zapalniczce. W ogóle to zapalniczki powinno się sprzedawać jako zestaw serwisowy pomp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że te Koralie to loteria, jedne chodzą cicho inne to traktory. No cóż, chińska jakość.

Spróbuje pokombinować z różnymi podkładkami, może uda się jeszcze trochę przyciszyć.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie po prawie 4 tygodniach.

Jedna pompka przycichła tak, że jej prawie nie słychać.

Druga też przycichła, ale niestety dalej chodzi troche głośno. Jak się ją powiesi na samym kablu to jest ok, ale przyczepiona do szyby buczy.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum pojawia sie co raz wiecej uwag na temat problemu z halasem. I nie mam na mysli samej korali czy tunze ale oglnie pomp wliczajac w to obiegowe.

I tak sie zastanawiam czy jest to jakas fala defektow zalewajaca nasz rynek czy moze brak prawidlowego ustawienia i zamocowania pomp. Mam koralie nano, 1 i 3. tunze 6055, koledzy ktorych odwiedzam tez koralie albo tunze rozne modele i nigdy nie dyskutujemy na temat halasu. To samo z obiegowkami, tam nie ma prawa sie nic tluc. Nie wazne czy to ehaim, OR, tunze czy MaxiJet. Jezeli przy myciu nie gubi sie podkladek pommpa z szyba ma kontak tylko przez przyssawki lub cos miekiego powinna byc grobowa cisza.

W koraliach mozna sciagnac gumowa oprawe na magnes i wsadzic pod nia kawalek rozcicetego weza lub innego materialu co by wibracje nie przechodzily na szybe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237539 Grzegorz Dyzma :

I tak sie zastanawiam czy jest to jakas fala defektow zalewajaca nasz rynek czy moze brak prawidlowego ustawienia i zamocowania pomp.

Przy Korali chyba nie za bardzo można coś źle ustawić. Przykładasz z jednej strony pompke, z drugiej magnes i to wszystko. Tak mi się wydaje.

Dla mnie nieporozumieniem jest to, że każdy kombinuje na własną ręke z jakimiś uszczelkami, podkładkami itp. To chyba producent powinien zadbać o te części. A producenci robią co mogą żeby było taniej, a jakość sobie odpuszczają.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237719 rysio2000 :

...Dla mnie nieporozumieniem jest to, że każdy kombinuje na własną ręke z jakimiś uszczelkami, podkładkami itp. To chyba producent powinien zadbać o te części. A producenci robią co mogą żeby było taniej, a jakość sobie odpuszczają.

Nie tylko producenci. Oddalem Koralie 1 ktora zaczela warczec po 6 m-cach pracy a wirnik przesuwa sie ruchem posuwisto-zwrotnym po osi do pewnego sklepu na slasku, ktory nie wiem czemu cieszy sie dobra opinia (i NIE znajduje sie w Zabrzu!!!). Juz na drugi dzien dostalem telefon, ze "wszystko zpompa ok bo chodzila w sklepie i nic nie slychac". Moze w sklepie nie slychac, ale u mnie w domu napewno!

Zreszta to chyba nie przypadek, ze koralie maja w tech chwili zupelnie inny wirnik?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa x AquaEL cyrkulator 2600 i są niesłyszalne, po pięciu sekundach od włączenia trzeba rękę wsadzić do akwarium lub po falach sprawdzić że działają :) POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać w którym miejscu montuje się te plastikowe podkładki z zapalniczek by było ciszej( mam JVP 102 i chodzi jak traktor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239537 bati :

( mam JVP 102 i chodzi jak traktor)

Ja mam 2x JVP 102 i po ruchu wody tylko sprawdzam czy działają. Nie są niezawodne, czasami jak je odłączę i podłączę ponownie, w ogóle się nie uruchamiają, pomaga wtedy delikatne ruszenie wirnika. Poza tym nie narzekam.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239541 grzejanc :
#239537 bati :

( mam JVP 102 i chodzi jak traktor)

Ja mam 2x JVP 102 i po ruchu wody tylko sprawdzam czy działają. Nie są niezawodne, czasami jak je odłączę i podłączę ponownie, w ogóle się nie uruchamiają, pomaga wtedy delikatne ruszenie wirnika. Poza tym nie narzekam.

Fajnie ale mnie interesuje jak wyciszyć taką która terkocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239537 bati :

Możecie napisać w którym miejscu montuje się te plastikowe podkładki z zapalniczek by było ciszej( mam JVP 102 i chodzi jak traktor)

Nie wiem czy JVP 102 i Koralie wycisza sie tak samo. W korali podłożyłem podkładkę na ośce pod wirnikiem, tak żeby amortyzowała drgania wirnika.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysio2000 Dzięki za info, lecę po zapalniczkę i zobaczę czy pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale mnie interesuje jak wyciszyć taką która terkocze.

Jak moja terkotała, to rzeczywiście chodziła jak traktor. Po rozmontowaniu miałem wirnik, ośkę i dwie gumki, w które wchodziła ośka. Gumki wchodzą w zagłębienia korpusu pompy i mają kształt grzybków. Wydaje mi się, iż z czasem się zużywają, pompa przecież generuje tysiące obrotów, a to musi się wycierać, w wyniku czego obserwujemy wzrost luzów i tym samym drgań. Z czasem coraz większych. Mi gdzieś jedna gumka się zagubiła i oczywistym jest, że oś nie miała się na czym opierać, więc drgała. Musiałem zastąpić tą część i spowodować zero luzów w tym miejscu. Z pomocą przyszły mi izolacje termokurczliwe. Nałożyłem na końcówkę wirnika najpierw jedną, podgrzałem, następnie drugą i również podgrzałem. Izolacje umożliwiły mi także uformowanie zaokrąglonej końcówki zanim jeszcze wystygły. Taki wirnik zamontowałem w pompie, wszedł dokładnie, prawie idealnie. Po kilku sekundach nastąpiło "dotarcie" się elementów i w chwili obecnej pompa chodzi bezgłośnie.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.