Skocz do zawartości
rafal19

First Quarter of 2010 (andrniew)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko coś sensownego napisać...czapki z głów i tyle:kapelusz:kapelusz:kapelusz:kapelusz


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz , kilka gorgoni mam , ale wybieram tylko takie gatunki które utrzymaja się w moim zbiorniku . Przy zeo nie moge sobie pozwolic na obfite karmienie ,a tylko LN system pozwala wyciagnąć takie kolory SPS , a to moje ulubione korale . Pozostałe traktuje jako wypełniacze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wypełniacze :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Brawo andrzej. W końcu widok w całości. Od lat już wiemy że to jeden z najładniejszych baniaków w Polsce.

Tak się tylko zastanawiam jak czytam opis co i jak dozujesz / karmisz to się zastanawiam... kiedy ty masz czas na pracę :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - moje najserdeczniejsze gratulacje! :)

Cieszę się ogromnie że dostałeś to wyróżnienie - wielokrotnie oglądając nagradzane zbiorniki miałem wrażenie że coś tu nie gra(a gdzie te najładniejsze??? )

W pełni należy się Tobie to wyróżnienie - zbiornik jest klasą samą w sobie - teraz już akwarystyka morska nigdy nie będzie taka sama jak przed publikacją Twojego akwarium :)

Jeszcze raz brawo! Tak trzymaj! :)

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju,

Choć widziałem osobiście twój zbiornik i już wtedy gratulowałem Ci twojego kunsztu to byłeś wtedy skromny twierdząc, że to nic takiego. A jednak jesteś mistrzem!!! Teraz mogę Ci pogratulować jeszcze raz ale już sukcesu można powiedzieć na arenie światowej akwarystyki.

Życząc dalszych sukcesów

Pozdrawiam

Karol


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem sie powtarzać......... ale nic z tego nie wyszło :)

Tylko pogratulować wytrwałości i pięknego baniaczka :kapelusz

Tak w ogóle to chyba doszedłem ja można "zrobić" podobny baniak:

Have you ever dived or snorkeled and seen an open reef?

No, never

Ja się ma takie w domu :)

Jeszcze raz gratuluje


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze po sukcesie Szymona i naszych zeovitowcow, caly swiat akwarystyczny juz wie gdzie lezy POLSKA ;)

http://glassbox-design.com/2010/andrzej-niewiarowski-takes-zeovits-first-2010-dream-tank-of-the-quarter/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie bardziej podobał sie zbiornik we wczesniejszym wydaniu był bardziej naturalny.

Jakos zbyt wiele jak dla mnie tych kolorów jak ze straganu odpustowego z cukierkami,nurkowałem nie raz na naturalnych rafach i czegos takiego zobaczyć nie sposób,hm moze to kwestia gustu lub photo shopa....mimo to gratuluje wytrwałości pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno to nie kwestia photoshopa, widziałem kilka razy zbiornik na żywo, kolory w realu są jeszcze ładniejsze! fotki nieoddają do końca uroku tego zbiornika, zwłaszcza kolorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodek, poprzedni zbiornik był kilkuletni i korale były ogromne, stad wrażenie bardziej naturalnego . Jednak na tyle urosly ,ze trzeba było sprowadzic do parteru bo brakowało im miejsca. Niektóre korale były takiej wielkosci ,że przed włożeniem do boksa musiałem część odłamac bo sie nie mieściły.

Obecny baniak jest inny . Powybierałem gatunki wolnorosnące , dlatego żeby za 2-3 lata nie rozbierac znowu. Na zeovicie korale wolniej rosną zato eksponują ładniejsze kolory stąd moja decyzja o takiej filtracji.

Narazie korale są jeszcze małe i nie zdążyły utworzyć krajobrazu stąd nienaturalny wygląd , poprostu potrzeba więcej czasu. Osobiscie chciałem poczekac przynajmniej pół roku żeby korale troszke podrosły i wtedy powiesić na TOTQ , ale admini z zeovit.com stwierdzili że chcą pokazać już teraz a uaktualniena bedę robił co kilka miesięcy. Co do kolorów to zdecydowanie różnią sie od tych w naturze , poto jest zeovit aby kolory samemu regulować. Jesli bedziesz w pobliżu to zapraszam do obejrzenia baniaka na żywo i wtedy ocenisz czy kolory są prwadziwe.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.