Skocz do zawartości
Valdi

woda RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Moj miernik TDS wskazuje 002 Czy taka woda jest jeszcze dobra? Jesli tak to ile moze byc maksymalnie zeby bez obaw uzywac.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy 001 występowały przynajmiej u mnie "obawy" a przy 002 niezastanawiając się wymieniałem żywicę a niekiedy prefiltry.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

002 to oczywiscie super woda, tylko kiepsko, gdy na te wartosc slozyly sie silikaty (a tak moze byc).

Filterek z zywica za osmoza zalatwi sie z tymi resztkami bez problemu...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz żywicy za osmozą to znak że filtry już czas wymieniać, natomiast jak masz żywicę i po żywicy masz taki wynik to znaczy że żywica jest do wymiany

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas,2-3 miesiące miałem na TDS-ie 002.Co w tym składzie było to nie wiem,ale specjalnie w baniaku nic się nie działo.W innym wątku pisałem na temat nowej żywicy zakupionej w Rybniku w lokalnym sklepie,która okazała się jakaś dziwna bo w sumie nie działała wcale 002 było po membranie i po żywicy też.Kolega Bioły z tego samego źródła miał 100.

Za radą kolegów i spokojnego sumienia zakupiłem nową MB400 i jeszcze dołożyłem dwa prefiltry.

Teraz w razie problemów w baniaku jedno mogę odhaczyć.A koszta żywicy są przecież śmiesznie niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jak filterek z zywica za osmoza? Musze dokupic jakas przystawke? bo ja z membrany mam tylko wezyk na wylocie jak mam tam podlaczyc zywice? Pojemnik z zywica mam ale przed osmoza.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ma rację źle podłączyłeś


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywicę zawsze podpinas do węża, którym wychodzi przefiltrowana woda po osmozie (na zdjęciu bodajże niebieski przedów). Jeżeli miałeś podpiętą żywicę przed membraną, to prawdopodobnie już ją (żywicę) szlag tafił.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232060 kapuhy :

Żywicę zawsze podpinas do węża, którym wychodzi przefiltrowana woda po osmozie (na zdjęciu bodajże niebieski przedów). Jeżeli miałeś podpiętą żywicę przed membraną, to prawdopodobnie już ją (żywicę) szlag tafił.

Jejciu co to za cena ? a po co pompa ,masz za małe ciśnienie ? Zerknij na zwykłą osmozę za tą cenę

będziesz miał na dziesięć lat.

pozdrawiam

http://www.allegro.pl/item877703783_osmoza_akwarystyczna_ro_4_100_gpd_usa_osmonics.html

i dotego żywica


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos wstawic fotke albo jakis link do stronki jak to powinno prawidlowo wygladac?


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawomirdyl, ale z cytatem to chyba spudłowałeś ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232077 kapuhy :

slawomirdyl, ale z cytatem to chyba spudłowałeś ;)

hahahaha faktycznie sorki kolego ;) to ten mróz tak na mnie działa


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - trzeba czymś organizm rozgrzać :yes


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdi,

filtry na zywice maja tez takie male wejscie i wyjscie jak osmoza. Ten wezyk, ktorym wylewa sie czysta woda z osmozy podlaczasz do wejscia filtra, do ktorego wczesnie wsypales zywice. Na wyjsciu TDS musi pokazywac "0". Gdy pokaze 001 to znaczy, ze o tydzien spozniles sie z wymiana zywicy. Rozgladnij sie za MB20. Jest calkiem niezla.

Ps: zywica przed osmoza wyczyszcza wode bardziej niz osmoza, ale poniewaz w takim przypadku strasznie szybko sie zuzyje, podlaczamy ja za RO, zeby wyczyscic juz "czysta" wode.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Wielkie dzieki Stani.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. zywica zamontowana za osmoza tak jak ma byc. TDS pokazuje 000 I niby pieknie ale na drugi dzien jak sprawdzam to jest 004. Wode trzymam e plastikowym pojemniku ktory jest przykryty. No i zastanawiam sie co jeszcze jest nie tak. W tym samym pojemniku przygotowuje tez wode na podmiane ale pozniej plucze go slodka woda i wycieram do sucha wiec nie powinno byc soli. Macie jakies sugestie co powinienem zrobic zeby utrzymac 0.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie cos Kolezanki i Koledzy,

Mimo nowej zywicy (2 pojemniki po 750ml) plus 1x300ml zywicy na PO4 oraz pomimo TDS=0.00 wynik fosforanow w wodzie RODi mam okolo 0,1 mg/l. Podobno Hanka nie nadaje sie do testowania PO4 w wodzie RODi poniewaz w tak czystej wodzie sam proszek moze wplywac na wynik.

Hanka jest sprawdzona na plynie referencyjnym, prefiltry 3miesice, membrana 6 miesiecy, TDS skalibrowany, wiec co do sprzetu nie mam zastrzezen.

Wynik w akwarium w zasadzie rowny wynikowi wody RODi dlatego sklonny jestem wierzyc ze to 0,1mg/l jest realna wartoscia.

Gdzie szukac problemu? Czemu po zwyklej zywicy i dedykowanej PO4 wynik ciagle daleki od zera? Macie jakies pomysly?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek zrob test salifertem :) bedzie sie zgadzac z tds :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo nowej zywicy (2 pojemniki po 750ml) plus 1x300ml zywicy na PO4 oraz pomimo TDS=0.00 wynik fosforanow w wodzie RODi mam okolo 0,1 mg/l. Podobno Hanka nie nadaje sie do testowania PO4 w wodzie RODi poniewaz w tak czystej wodzie sam proszek moze wplywac na wynik.

Hanka jest sprawdzona na plynie referencyjnym, prefiltry 3miesice, membrana 6 miesiecy, TDS skalibrowany, wiec co do sprzetu nie mam zastrzezen.

Wynik w akwarium w zasadzie rowny wynikowi wody RODi dlatego sklonny jestem wierzyc ze to 0,1mg/l jest realna wartoscia.

Gdzie szukac problemu? Czemu po zwyklej zywicy i dedykowanej PO4 wynik ciagle daleki od zera? Macie jakies pomysly?

Cześć

Właśnie sprawdziłem swoją wodę RODI małą hanką i pokazała 0.20 hmmmm teraz już znam przyczynę PO4 w akwa które wynosi 0.20. Od tygodnia mam rowe i PO4 w akwa spadło do 0.13 ale jaki to ma sens wydawania kasy na pochłaniacze PO4 jak sam dolewam PO4 z każdą podmaną wody.

I co teraz jakiś pomysły drodzy forumowicze ???

Pozdrawiam.


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem trzeba najpierw potwierdzic zdolnosci pomiarowe hanki w wodzie ro. Dziwi mnie, ze hanka pokazuje cos w mg/l gdy tds pokazuje 0. W wodzie RO wlasciwie mg/l = ppm. a zapewne prosciej i dokladniej wyznaczyc zawartosc " czegokolwiek " przez tds niz konkretnie zwiazkow fosforu. jakis laborant by sie przydal :)

a salifert stworzono by akwarysta byl bardziej spokojny :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycz filtr ro od Grzeska i wtedy sprawd. Oczywicie proszki byy te same. ?

Wysane z mojego ST26i za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.