Skocz do zawartości
inmar

Prefiltr na fosforany

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś prefiltry na fosforany do RO ? U mnie po RO jest 002.Nie wiem czy do dużo czy mało,ale jako,że mam cały czas problem z PO4 więc chciałbym usunąć jakiekolwiek źródła dostawania się ich do zbiornika.

Moje RO składa się z czterech prefiltrów,dwóch węglowych i dwóch sendymentów potem membrana i żywica MB400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim baniaku PO4 wynosi 0,03 i tyle samo wynosi po RO (dwa prefiltry)+DI....więc jedyne co pozostaje to absorber w głównym baniaku...

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby rowephosa czy inne ustrojstwo wrzucic do pojemnika takiego jaz zywica MB400 to mialbys prefiltr po RO i pewnie usunalby te fosforany ale nie wiem.....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232254 Efendi :

w moim baniaku PO4 wynosi 0,03 i tyle samo wynosi po RO (dwa prefiltry)+DI....więc jedyne co pozostaje to absorber w głównym baniaku...

Ja mam dokładnie tak samo.

pozdrawiam

#232259 j@cek :

zmień żywicę na MB20

To nic nie da. Testowałem MB400 i MB20 Hanna i jest dokładnie to samo. Test powtarzałem kilka razy w różnych odstępach czasu.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos napisac jaki jest blad pomiaru Hanna? Moze tu jest problem? Ja bym najpierw sprawdzil wynik jakims innym dobrym testem...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd pomiaru wynosi + - 0,04

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Efendi,

czy to moze wyjasnic "ilosc" 0,03 PO4 po zywicy?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Inmar masz bardzo dobry wynik PO4 po RO (przyjmując nawet błąd pomiaru). Ostatnio mierzyłem u kolegi i u niego wyszło 0.14, więc twój wynik to pikuś;)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232311 Stani :

Czy moze ktos napisac jaki jest blad pomiaru Hanna? Moze tu jest problem? Ja bym najpierw sprawdzil wynik jakims innym dobrym testem...

Jakim ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ulubiony to Macherey - Nagel ale jest przeciez Rowa itp. Ciekawe co by powiedzialy?

Pomyslalem o tym, poniewaz czesto opisywano tu, ze rozne, przyjete przez nas testy jako dobre, pokazywaly "0" a Hanna np: 0,02 co mnie wcale nie przekonuje, ze jest dokladniejsza.

Ale to pewnie tylko moje domysly.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak to jest z tymi błędami i od czego zależą, ja tak jak napisałem wcześniej wodę po RO+DI sprawdzałem wielokrotnie i wynik był zawsze ten sam 0,03. U mnie przed RO i po RO+DI wynik PO4 jest taki sam, ani membrana ani żywica nic nie wyciągają. Na wiosnę pewnie poziom fosforanów w kranie wzrośnie to wtedy zrobię pomiary.

Testy kolorymetryczne dla mnie nie są do końca wiarygodne ponieważ wynik zależy od oświetlenia, dokładności w nabieraniu proszków czy nalewaniu wody. Przy testach kolorymetrycznych trzeba wziąć jeszcze pod uwagę starzenie się odczynników. W Hannie pomiar wykonuje za nas maszyna zawsze w tych samych warunkach i z tą samą ilością proszku.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.