Skocz do zawartości
Gość buczi82

Mialo byc 60L ale zrobilo sie 90L(125L)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Witam :p

Mialem fotki wrzucic za tydzien jak juz mi wszystko dojdzie, ale postanopwilem wstepnie zarzucic pare fotek co i jak, moze jeszcze mi cosik tos podpowie i doradzi :goofy

Zbiornik Juwel 125L

Aqua Medic Miniflotor Protein Skimmer

Grzzalka EHEIM Jager 50W

Pompka Tetra 150

Testy API REEF MASTER i Salifert

Sol TMC TROPIC MARIN BIO ACTIF SALT

Hanna Primo TDS

Oswietlenie iQuatics white 24w T5 14000k x2, 24W T5 Attinic Marine Blue x2, 20w T8 x2

Pompki 2x NANO i marea 3200

Refraktometr

Zywa skala 11kg

Zywy piach 9kg

a to pare fotek:

image0095.jpg

biale oswietlenie

image0096.jpg

biale + niebieskie, roznicy nie widac :/

image0097.jpg

niebieskie, chyba za slabe :/

image0098j.jpg

a to mini, jak cosik napiszcie czy taka wysokosc jest oki, czy moze koste troche wyzej lub nizej, dzieki wielkie :goofy

image0099.jpg

to by bylo na tyle, za tydzien jak wszystko dojdzie i bedziee skalka to wkleje wiecej fotek :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witam ponownie, czas chyba cosik pokazac :)

Pierwszy dzien zasolenia w czwartek kupuje skalke to wrzuce wiecej fotek :)

a to narazie jak wyglada:

image0110m.jpg

image0111x.jpg

to na tytle, do zobaczyska w czwartek lub piatek, nie wiem jak bedzie z czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok będzie 200 L :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

taa albo walizki przed drzwiami hihi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Drugi dzien zasolenia, troszke woda metna i sol jest jeszcze na dnie, nie wiem czy to normalne :/

Temperatura 27 stopni, zasolenia 1022, PH 8.8

image0112z.jpg

skalka jednak w piatek bedzie :/

P.S. mam pytanko, TDS chyba mi szaleje :/ rano napelnilem zbiornik 20L czystej RO, jak wrocilem z pracy spr TDS z ciekawosci pokazalo okolo 50-60, zamieszalem baniakiem pokazalo 1, zamieszalem jeszcze raz bylo juz 0, tez mieliscie moze podobne sytuacje ??? to samo mialem jak wlalem ta sama wode do szklanki, pokazalo 1, zamieszalem i wsadzilem jeszcze raz TDS i pokazalo 0... masakra, jeszcze troche i zglupieje do reszty hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Czwart dziewn zasolenia i woda wciaz metna, nie tak jak na poczatku, ale jeszcze jest :/

No ale bylem w sklepie spr wode, bo moj splawik pokazywal 020, a w sklepie refraktometrem ktory z reszta tez zakupilem pokazalo 025, wiec jest idealna, wiec postyanowilem zakupic kawalek skaly, nie kupowalem wiecej, bo chce poczekac tydziuen io zobaczyc co bedzie z ta woda, jak sie nie zmieni to bede musial wymiejnic i kupic inna sol, ale jak bedzie wszystko oki to dokupie wiecej, a to narazie mala skalka, okolo 2,2kg

image0113r.jpg

image0114.jpg

image0115e.jpg

to naraziue tyle, jak sie cosik zmieni to wrzuce pare fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie kupiles odrazu docelowej ilosci skaly.. wydluzysz sobie tylko dojrzewanie. zapowiada sie ciekawie, ja mysle o powiekszeniu na 112 :) trzymam kciuki i czekam na aktualizacje. pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka w odpieniaczu jak najniżej - chodzi o to, żeby bąble przebyły maksymalnie długa drogę i połapały brudy z wody. Jeśli przy tak ustawionej kostce będziesz miał mało bąbli, kup silniejsza pompkę powietrzną.

Możesz pomyśleć o dorobieniu czegoś w rodzaju panelo-komina - czyli komina, ale z dnem. Wstawisz sobie w rogu, schowasz tam odpieniacz, a jeśli będziesz miał odpowiednio dużo miejsca, to i małą pompkę+rurka wyprowadzająca wodę. Rzecz w tym że będziesz miał syf na powierzchni, a kominem sobie go ładnie usuniesz. Dodatkowo zmieści się tam jakaś wata/gąbka na syfy. Tylko przepływ wody sobie musisz obczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a wiec tak:

skalke dokupie, tylko nie bylem pewbty czy ta sol sie poprawi i sie rozpusci, jesli juz jutro beda pozytywne efecty, to jade do sklepu i kupuje reszte...

co do kostki to musialem dac wyzej bo mi woda do kubka sie dostala i wlewala z powrotem do akwa, wiec podnioslem wyzej, bo taka dostal;em rade i pomoglo, teraz jest tylko piana, z soli ale jest hehe

no z kominem raczej sie bawic nie bede, to akwa doswiadczalne, jak nabiore doswiadczenia to bede myslal nad duzo wiekszym akwa, ale narazie to musi styknac..

sa dwie pompki, jedna jest za grzalka, ale sa za male na to akwa bo to korali \a 1 i dokupuje jeszcze jedna koralie 2 lub maree 2400, nie wiem co lepsze, ale chyba maree wybiore :)

oki jak cosik sie pokaze nowego to bedziecie o tym wiedziec pierwsi hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zwierzaki chcesz trzymać? Bo z trzema pompami cyrkulacyjnymi to tam pralka będzie niezła.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos napewno trzeba dolozyc bo te dwie koralie nano na 75cm dlugosci zbiornika sa zdecydowanie za slabe. Mialem dwie nano w 80cm biorniku i gdyby nie koralia 3 to po wlozeniu skaly mialbym jezioro.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

kupilem maree 2400, powinna styknac, zobaczymy co bedzie jak ja wsadze, moze sztorm hihi

co do wody to juz jest o wiele lepiej, mysle ze do niedzieli bedzie gicio i dokupie reszte skalki...

a trzymac chcialbym na poczatek to co chyba kazdy, blazenki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w opisie 2xkoralia 1, a na zdjęciach nano...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

koralia/nano/hydor

tak bylo w opisie jak kupowalem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczną wodą się nie przejmuj. Bez skały nie ma odpowiedniej filtracji. Po włożeniu skały wszystko wróci do normy.

Zapowiada się fajnie. Powodzenia!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki wielkie :)

jesli tak jest to jutro powinna byc zbnaczna poprawa, wiec czyli bedzie mozna dokupic skalke :)

niop masz racje, skala zaczyna dzialac :)

image0117q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

START 06.02.10

bry

wstalem rano i zobaczylem ze woda znacznie sie poprawila, wiec postanowilem dokupic reszte skaly, nie wiem czyy styknie bo razem jest okolo 6-7kg, postanowilem tez ze piasek dzisiaj wrzuce, zdania sa podzielone, ale kazdy sie uczy na wlasnych bledach...

a to pare fotek:

image0118l.jpg

tutaj cosik czerwonego, ale pewnie zaraz padnie, sorka za jakosc, ale telefonem robilem :/

image0121.jpg

a tutaj jakas muszelka, ale chyba cosik jest w srodku :)

image0122m.jpg

to na tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 46-47kg :) heheh mały błąd ja bym jeszcze skały dokupił troszkę mało


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ajjj tam cicho byc hihi

pomylilo mi sie :)

6-7kg :)

moze dokupie jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl nad jakimś tłem-prosta rzecz a znacznie poprawia wygląd zbiornika:)

ps.Nie za wysoko mas zkostke w odpieniaczu?


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tlo bedzie :)

a kosta prawdopodobnie jest za wysoko, ale musialem podniesc bo mi woda sie dostala do kubelka i wywalalo do akwa, musze wyregulowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

07.02.10

Dokupilem 4kg skalki, ogolem jest 11kg, nie bede kupoiwal wiecej...

na fotce wkladalem na slepo jak woda byla jeszcze metna od piasku, ustawienie bylo, nawet nawet, ale zachcioalo mi sie przestawiac, no i znowu woda metna i d*pa z ustawiania ehhh

aha dostal sie pasazer na gape, mala biala krewetka, schowala sie w skalce, chialem ja wyjac, ale uciekla do innej skalki, pewnie nie przezyje, ale zobaczymy :) jak sie pokaze to dam fotke :)

image0124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywasz rękawiczki do grzebania w zbiorniku?


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.