Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Ornamenty w morskim - "zabawki:" miniatury w baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Plastikowe akwaria w domach bogaczy

Jak mozna cos takiego chciec?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242339 Grzegorz Dyzma :

Plastikowe akwaria w domach bogaczy

Jak mozna cos takiego chciec?

Pewnie można żeby zabłysnąć prze "przyjaciółmi" , nadmiar kasy wali niekiedy ludziom na główkę.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234162 Nemezis :

W jednym sklepie morskim sprzedają korale plastikowe

Acropora za 882zł

:strutin

1946-clipboard01.jpg

Ja tam wam się dziwię :) nie rozumiem dlaczego wam się nie podoba wszak to piękne w porównaniu z tym :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu znalazlem cos o co chodzilo mi wpierwszym poscie:goofy

2683-ornamenty ().jpg

2683-ornament2 .jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to o takie akwa Ci chodziło. Fajne, tylko rybek jak by mało :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na imitacje mazurskich zatok.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś czaszki w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem namawiany na umieszczenie modelu samochodu w akwarium. Jak coś takiego zrobić. Najlepiej chyba był by plastikowy taki by juz plastik miał kolory, bez naklejek ... tylko plastikowe modele nie wyglądają zbyt dobrze, przynajmniej nie widziałem dobrego. Wielkość ma być zwykłej resorówki:). Jak przygotować taki samochód by był bezpieczny dla akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syrenka bosto ładnie się kompnuje w toni morskiej wody :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie mowisz powaznie, dla mnie takie dodatki sa po prostu kiczowate, Jeszcze w slodkowodnym baniaku jak widzialem kiedys zdjecie z budda kamiennym w srodku jakos to wygladalo, po prostu cos innego, tak w morskim to kompletnie mi to nie lezy bo inaczej sobie takie akwaria wyobrazam. no ale wola twoja panie, na pewno nie pchal bym metalowego jesli juz sie zdecydujesz najlepiej jakis z naturalnego tworzywa np ceramika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prowokacja? Zaraz cie tu zjedzą za takie pomysły :popo:

Co do pytania to można by spróbować zrobić model plastikowy, pomalować i zabezpieczyć lakierem bezbarwnym. Ale czy to nie będzie oddawało czegoś do wody? I czy przetrwa próbę czasu w solance? Wątpię.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:p wsadź tak model czołgu lub wilisa

Będzie wyglądał jak zatopiony transport konwoju z czasów 2giej WŚ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci model samochodu...

W Londynie (jak dobrze pamietam) przy kasach w oceanarium stal ford Ka.

Caly zasylikonowany, a przez szyby bylo widac rybcie...

Pomysl nad czyms takim :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna prowokacja. Bardziej ukłon w stronę domowników w celu uzyskania zgody na większy baniak. A co do tego że mnie zjedzą - spodziewam się tego hehe. Podejdźcie do sprawy profesjonalnie i poradźcie jak to wykonać choć czy to zrobię jeszcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest warunek utopiny samochód za większy baniak.... ja bym to nazwał szantażem :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trabant byl z dykty, moze spuchnac.

Nowe autka sa z laminatu...

Pomysl jak wiele innych... Jak wpadles akurat na samochod ? Jacht byloby latwiej utrzymac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Jacht to tak bardziej "zatokowo" a jeśli akwaria imitują ocean to może coś bardziej z rozmachem i historycznie USS MISSOURI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że po tylu latach w akwarystyce słodkowodnej i przejściu na zbiornik morski mój pierwszy post na NR będzie w takim temacie....

Ogólnie idąc tropem prac Knotta patent z zatopioną łódką, statkiem etc i fajnie porośniętym np. zoa i glonami wyższymi naprawdę jest ciekawy :). Sam nie wierzę w to co piszę, bo mam alergię na kicz ale to naprawdę może być dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści od mega akwariów takie sprawy załatwiają, oni tam też wstawiają sztuczne wraki drzewa itp. Tu masz na allegro garbusa z jakiejś porcelany http://allegro.pl/vw...3849310293.html mógłby ciekawie wyglądać na piasku dokleisz do niego jakąś monti na dach i ładnie zarośnie tworząc "żywe auto" :thumbsup: . Moim zdaniem tak naprawdę wraki w oceanie nie są jakoś rzadko spotykane i nie wyglądają sztucznie po jakimś czasie. Ostatnio oglądałem cykl programów na TVP1 o rafach i pokazują tam wiele ujęć samolotów czy statków utopionych na rafach, całkiem ciekawy klimacik.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki odcinek "Specjalistów od mega akwariów" gdzie klient miał dokładnie taki pomysł. Metalowy samochodzik rozebrali do części pierwszych i każdy element powlekli przeźroczystą żywicą epoksydową. Potem wszystko poskładali i siup do akwarium :)

Edit

Urban15 ubiegłeś mnie :)

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacht to tak bardziej "zatokowo" a jeśli akwaria imitują ocean to może coś bardziej z rozmachem i historycznie USS MISSOURI :)

Tak nie do końca bo USS MISSOURI nigdy nie zatonął, stoi teraz w Pearl Harbor i robi za muzeum jak nasza Błyskawica ;).

A w temacie to daruj sobie chłopie taką szopkę w akwarium i wymyśl lepszy pomysł na przekonanie domowników bo niestety ani to ładne ani potrzebne a już na pewno nie naturalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wizji, bo w końcu to Twój baniak i możesz tam zatopić nawet lodówkę to jedynie ceramika lub jak masz sam to wykonać to CR65. Jest z tym trochę zabawy ale to sprawdzony materiał w Malawi do tła strukturalnego i sztucznych kamieni (pH takie jak u Nas). Tu filmik tła kolegi:

- malowane na koniec.

Oraz druga metoda to zrobienie formy na gotowym modelu (silikon addycyjny) i wykonanie odlewu (Ceresit CX5). Cały sposób tego wykonania krok po kroku ze zdjęciami, testami w baniaku jest tu:

http://forum.klub-ma...diy-t20544.html

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.