Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Ornamenty w morskim - "zabawki:" miniatury w baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten odcinek, ale program traktuje bardziej jako rozrywkę niż źródło wiedzy. Wolę zapytać was by czegoś nie schrzanić.

Porcelana niezły pomysł ale chcę by był kolor, a model to duży fiat chyba by był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że to raczej rozrywka ale bardziej ze względu na konwencję tego programu. Jednak nie lekceważyłbym ich wiedzy i technologii, poczytaj trochę o LivingColours. Po prostu mają takich amerykańskich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takich mają, jednak wolę zawsze sprawdzić to co tam mówią.

Walker - nie pytam o to czy to naturalne i czy ci się podoba - kazdy robi zbiornik jak uwaza to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Więc proszę nie traktujcie tego tematu do wyżywania się że nie ładnie, że nie naturalnie. Powiedzcie po prostu jak najlepiej to wykonać bez szkody dla systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli ten model ma dalej wyglądać jak model, należy zrobić właśnie tak jak napisałem. Wszelkie odlewy nigdy nie dadzą pożądanego efektu. Dodatkowo myślę, że należałoby wyrzucić wszystkie elementy modelu, które są niewidoczne z zewnątrz. Im mniej części do zabezpieczenia tym lepiej.

Weź pod uwagę fakt, iż nawet jak zastosujesz jakieś rozwiązanie to nigdy nie będziesz miał pewniości czy metal lub inne materiały nie oddają czegoś do wody. Założę się, że przy pierwszych niepowodzeniach to pierwsze podejrzenia padną na ten samochód.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie tego typu fiksacje

marzyło mi się wsadzić do obecnego baniaka jak zakładałem model samolotu (że niby rozbity na dnie oceanu) który obrosły by korale

każdy ma jakiegoś bzika :)

w glowie kolejne pomysły, może kiedyś... nie ważne co się włoży, ważne w jaki sposób by bylo ok


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mi się wydaję, że żeby namówić współdomowników na powiększenie akwarium itp. to wystarczy w tym co mamy odwalić taki kawałek pięknej rafki, że niepotrzebne byłoby dokładanie samochodów, samolotów i innych ornamentów.

Natura robi to lepiej.

A domownicy... aż nie będą mogli się doczekać, żeby postawić większe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odwrotnie, akwarium w samochodzie. Będzie i większe i modelem:

http://meblesamochod...furniture-3.gif

a tu Twój pomysł:

http://i1.ytimg.com/...xresdefault.jpg

oraz bardziej realny:

http://www.freakingnews.com/pictures/44000/Aquarium-Car-44231.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odwiedzić "Mega meble" Aleje Jerozolimskie w Warszawie. Zaraz po prawej stronie przy wejściu do Rad-Polu stoi "akwarium morskie". Mnie położyło, tym bardziej, że wygląda jak morskie, ale ryby jakieś inne ;-) i koralowce jakieś bez życia...

Tutaj trochę próbek, ale przynajmniej ryby morskie:

http://www.mega-meble.pl/akwaria.html


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał coś wsadzić do akwarium to można próbować włożyć jakiś przedmiot wykonany z gliny spiekanej coś na wzór grot dla glonojadów w akwarystyce słodkowodnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję, że żeby namówić współdomowników na powiększenie akwarium itp. to wystarczy w tym co mamy odwalić taki kawałek pięknej rafki, że niepotrzebne byłoby dokładanie samochodów, samolotów i innych ornamentów.

Natura robi to lepiej.

A domownicy... aż nie będą mogli się doczekać, żeby postawić większe:)

każdy ma to co lubi :)

hobby jest dla mnie przede wszystkim, choć ciesze się, że Kalina pomaga :)

widziałem brytyjski program kiedyś poswiecony chyba krewetce modliszkowej, która była w aranżacji "woda w bliskosci człowieka" czyli od rozbitej szyjki butelki po inne ciekawe rzeczy - wszystko odpowiednio oświetlone

szał dla oka :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, miałem taką amforę, tylko dziurawą w słodkim, fajnie tam się zbrojniki tarły :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.