Skocz do zawartości
matejoz

[900 l ] nowa wieksza banka

Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj walcze z nowym wiekszym baniakiem (dotychczas mialem 200l soli)

wymiar 180x70x70 plus sump 200 l

oswietlenie led 3 x BP 120 w (dwa juz sa trzeci w drodze - zonaci zrozumieja smile.gif:)teoria wszystkiego w promocji po 400 zl

cyrkulacja 2 x AM oceanproop 15000

pieniek AM Blue 3000

pompy AM OR 2500 i 3500 i cala masa innych dupereli (dolewki, pompy dozujace itd) niegodnych wymieniania

woda leci z osmozy od wczoraj wieczor mysle ze dzis w nocy posole (preis) odpale cyrk i poczekam dobe ..... skala zamowiona z dzialajacego (70 kg kupnej i 40 kg mojej) baniaka piasek tez do tego prodibio i pozniej dlugie oczekiwanie. Mysle ze przez jakies 3 miesiace bede mial dwa dzialajace akwaria

kilka fotek w moich plikach - wszelie uwagi mile widziane poza ocena fotek - zupelnym amatorem jestem smile.gif

4020-p1281143.jpg

4020-p1281144.jpg

4020-p1281146.jpg

4020-p1291149.jpg

4020-p1291151.jpg

4020-p1291152.jpg

4020-p1291154.jpg


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pliki możesz oglądać tylko Ty, wklej w tym temacie, fajnie się później ogląda taką fotorelację :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw kiedyś odpalone forum na kompie i żona zobaczy ......i jeszcze z ciekawości w google black Python wpisze :)


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235076 romania :

Zostaw kiedyś odpalone forum na kompie i żona zobaczy ......i jeszcze z ciekawości w google black Python wpisze :)

hehe słuszna uwaga,

czekam na ciąg dalszy, te BP obróciłby o 90 stopni, na logikę lepiej światło się rozłoży

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tomiooo jeszcze jedna sztuka promocyjna ma dojechać i wtedy takie ustawienie też bym widział na początek. Pozdrawiam.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.02.2010 - posolone wczoraj w poludnie .... dzis rano sypanie piachu (z dzialajacych akwariow znajomych) pod wieczor wkladanie skalki (narazie bez pomyslu i tak nic nie widac:)...... o oczekiwanie na rano jak to wyglada .... jutro wstawie fotki


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie czepiam, ale taki kawal szkla to by zacniej wygladal w OPTIWHITE. renomowana niemiecka firma (odddzial w Bogucinie, filia w warszawie) Ci takie cos sklei za jakies 1600-1800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male mam z opti i jakos nie widze sensu wywalac takiej kasy na opti .... zreszta jak zobaczysz kolor tla (jutro bedzie) zielen nie bedzie cie juz razic :)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matejoz jak tlo? jak baniak juz stoi posolony.

Ladna ta przesiadka no i to poddasze. Stol do bilarda spokojnie sie zmiescil:)

Z ta promocja na lampy to pojechales :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek bedzie folia kolorowa (Oracal - o ile sie nie myle) przyklejona na zewnatrz (klej miedzy folia a szyba) ... to bardzo dobra folia http://www.grafkom.pl/folie.htm ..... poddasze otwarte jedno pomieszczenie jakies 180 m (wiec i banka musi byc duza :) plus garderoba ....... nowe fotki

4020-p2011177.jpg

4020-p2011179.jpg

4020-p2011180.jpg

4020-p2011183.jpg

4020-p2021188.jpg

4020-p2021190.jpg


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie ciekawy baniaczek :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy takim litrażu i przestrzeni można pokusic się o bardziej przestrzenne ułożenie skały.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, i pozniej bedziesz szukac miejsca na korale, bo w sumie troche malo masz do obstawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... przestrzeni napewno troszke jeszcze przybedzie - mam skale ze starej banki (z obfitym zyciem) ktora zamierzam wlozyc za jakis miesiac po wstepnym ustabilizowaniu sie duzego akwarium (najwyzej bedzie wachniecie parametrow coz zrobic)

... ps fajnie wypadl 2 test

ph - 8 kh - 8 ca - 480, mg - 1300, no2 - 1-2, no3 - 1-4 wiec nie jest zle, acha po4 - niezmierzalne ... dodalem tez troszke cycle hagena - pozniej prodibio poleci pozdrawiam

jak sobie tak siedzialem wieczorkiem przy baniaku i saczylem Jacka D :) zauwazylem ze po kazdej kolejnej "rozmowie" z Jackiem D widze skalke w innym ulozeniu (bardziej przestrzennym - Roman) i wyglada to teraz tak

4020-p2021201.jpg widok ogolny

4020-p2021202.jpg prawa strona

4020-p2021203.jpg srodek

4020-p2021204.jpg lewa strona ... a teraz lekki off top wie ktos moze jak ustawic olympusa e-620 aby fotki takie niebieskie nie byly?

6.02.2010 - tu i tam (glownie piasek pod pompami) troszke brazowego wyszlo (myslalem ze bedzie gorzej) innych plag nie widac (narazie :) ..... no i kilku pionierow (blazenek, krewetki) wrzucilem coby cykl rozpoczac ....z ciekawostek powiem ze pomimo moich obaw pompy AM OceanProop pracuja cichutko i daja niesmowicie szeroki i hmmm (brak odpowiedniego slowa) miekki strumien wody choc z racji gabarytow wygladaja koszmarnie ale nie o wyglad tutaj chodzi


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kogos interesuje jak zakonczylo sie przekladanie (stara skala z dwoch akwariow, piach z jednego duzego, czesc nowej i starej wody) i powiekszanie (dolozylem szczepek sps i innych korali oraz kilka wiekszych ryb) baniaka to zapraszam na filmik ....

.... jakosc marna ale robione komorka ... uwagi mile widziane - zwlaszcza w zakresie rozmieszczenia spsow

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no mi się podoba :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek :) A co do Jacka, to zobaczysz, jeszcze nie raz pomoże Ci rozwiazać nierozwiązywalne problemy z akwa, czasem jego pomoc okazuje sie wręcz niezbedna:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mateusz.Baniaczek oczywiście fajny,ale chciałem jeszcze zauważyć,że masz niezły patent na zamontowanie ledów,może sam sobie też tak zamontuję na kątownikach,osiem linek nie wygląda za ciekawie a poza tym łatwo możesz zdjąć czy przesunąć do prac w baniaku.

Poruszyłem temat bo coraz więcej jest użytkowników tych lamp i niejeden zastanawia się jak zamontować je.Ja tego nie wiedziałem :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej .. patent to jakies 20-30 zl castorama :clowning ... mozesz dowolnie przesuwac ledy ukladac je jak chcesz jak wezmiesz dobry katownik (numer wiekszy:) nie ma zadnych drgan .... a widzisz nie tacy durni do konca ci prawnicy :googleye ..... pozdrawiam


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

stan na dzis ... jezeli ktos zauwazy biale przebarwienia i utrata tkanki na turbinarii to informuje odrazu iz dostalem ja w stanie duzo gorszym (widac na wczesniejszym filmiku) ale sie zbiera i mysle ze na nastepnym filmiku bedzie wygladac ok .....

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No NIE ! taki piękny baniak marnujesz ! a nie było miejsca w salonie ?(KONKURENCJA DLA TV)Dodam że za jakiś czas będzie "nabierał kolorków" i co wtedy? przeciągniesz go do salonu ? Tak tylko blablam bo pewnie to przemyślałeś ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował tą xenia z lewej strony baniaka zabrać jednak w inne miejsca na osobną skałkę, jak to się rozrośnie to Ci cała skałę zawali, a ogólnie to super :) heheh i co tak sapiesz na filmie, chyba że kręciłem jakąś kamerą telewizyjną to rozumiem :) hihi


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi to stoi w salonie (dosyc duzym i moze dlatego nie wyglada) .... daimen a konkretnie to ktory kawalek? (ten przy szybie na maksa w lewo?) .... sapie bo chwile wczesniej nosilem co nieco na gore a i gruby jestem co widac takze na filmie:) ... krecilem nokia95 8 gb


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh :) tak chodzi mi ten całkiem na lewo przy szybie , po co masz się potem z tą xenia mordować


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.