Skocz do zawartości
inmar

Odmulanie dna

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak raz na miesiąć czasami dwa

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja wcale. Syfu nie widzę ( może dlatego że mam czarny piasek :) ), ale po pierwsze pompki "smyrają" mi dno, a po drugie dwie rozgwiazdy + babeczka ruszają całe podłoże.

Ale jeżeli chodzi o sumpa do raz na miesiąc.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakis tydzien przgarne reka i odmulanie zakonczone:tongues Prawie zawsze na taka burze piaskowa niefoto reaguja otwieraniem polipow. Ale samo odmulanie? odsysacie piach? plukacie i spowrotem do akwa?

@SkoczekPL gdzie mozna obejrzec Twoje akwa z czarnym piachem?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, generalnie u mnie w moim poście, ale widzę że coś się stało z serwerem na którym miałem fotki. Niedługo ( do jutra) uaktualnię.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge zabierac glos majac taki piko-piko zbiornik ale wydawalo mi sie, ze mam czysty piach. Dopiero w trakcie prznoszenia akwa okazalo sie jaki jest zszarzaly na wierzchu a pod spodem wciaz rozowy jak na poczatku. U mnie kopia slimaczki.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma:

"o jakis tydzien przgarne reka i odmulanie zakonczone Prawie zawsze na taka burze piaskowa niefoto reaguja otwieraniem polipow."

czy jakies wnioski z tego wyciagnales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam

mam pytanko zwiazane z DSB. Wlasnie jestem na poczatkach zakladania akwarium czytalam ze metoda berlinska jest najlepsza takze tez ja wybralam. Na stronce o tej metodzie jest napisane ze ja mozna wspomagac metoda DSB. Chcialam sie spytac gdzie znajde infomacje na temet DSB?(bo szukam od paru godzin:( ) I czy to dobry pomysl laczyc te dwie metody?

Sorrki za pismo ale nie mam polskiej klawiatory mysle ze sie doczytacie:)

Pozdrawiam Kasia


300litrow (metoda berlinska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za nim ktoś zabierze się za pouczanie gdzie należy szukać, masz odemnie mały prezent

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=19991&d=45

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=19991&d=0

aha i metoda berlińska nie jest najlepsza, ale umiejętnie prowadzona daje dobre efekty, sam jestem jej zwolennikiem

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokończę temat bo kupiłem odmulacz z erybki,taka spora rura,odmulałem już raz i niezły syf miałem w dnie.Zlana woda była bardzo,bardzo brudna.To oczywiście efekt iż konkretnie nigdy nie odmulałem,tyle co wzruszałem dno przy podmianie.Teraz mam zamiar min raz w miesiącu to robić lub jeśli to konieczne to mogę przy każdej podmianie czyli 2-3 razy w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja musze w swoim odmulaczu zmniejszyć przepływ (jakąś dać cieńszą rure) bo jak włożyłem go do akwa i w piasek to tylko szyba dolna zostawała :waving. A kurde w słodkim nie było takiego problemu, piasek zostawał tylko się kotłował w rurze "reakcyjnej". Ale jak widać morski jest duuuużo lżejszy.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237465 KIDULT :

@Grzegorz Dyzma:

"o jakis tydzien przgarne reka i odmulanie zakonczone Prawie zawsze na taka burze piaskowa niefoto reaguja otwieraniem polipow."

czy jakies wnioski z tego wyciagnales?

Masz na mysli kupic to???

2683-0901231122_fiskars_fispo_grabie_12_zebne_1.jpg

czy taki model 2683-20.jpg

Czy isc na latwizne, wywalic odpieniacz i zalozyc ATS


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...o ile odmulanie grysu koralowego jest proste i nieczasochlonne o tyle z piaskiem koralowym jest problem,jak ktos zauwazyl ma za mala srednice ziaren i po prostu odmulacz razem z detrytusem wciaga sam piasek...ja takze robie burze piaskowa co wieczor po zgaszeniu swiatel...detrytus jest najtanszym i bardzo pozywnym pokarmem dla korali,ale musi byc uwalniany do wody,gdyz inaczej w piachu i to bez wzgledu na srednice ziaren zrobi sie w koncu gnojowka...To moje spostrzezenia,uwazam tez ze piasek koralowy powinien byc zmieniany co jakis czas,gdyz po prostu nie da go sie wyczyscic...tez mam czarny a wlasciwie grafitowy piach,wiec syfu nie widac,za to jak zrobie burze to wtedy wychodzi co w tym piachu jest...mam warstwe dekoracyjna...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.