Skocz do zawartości
Puskas

2000l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!Posiadam solniczke od ponad pół roku i czuję się jak zagubiona owieczka.....tzn.byłem obsługiwany przez gościa który starał się abym nie myślał co i jak i dlaczego.Gdy zauważyłem iż zbyt dużą mam rotacje w akwarium postanowiłem ,iż czas coś zmienić i przestać się bawić z pseudo-fachowcami(Te pieniądze które straciłem oczywiście odzyskam drogą sądową....sprawa już wystartowała).Liczę na waszą wyrozumiałość i prosiłbym o jakieś wskazówki gdyż moja wiedza jest znikoma a chciałbym przy waszej pomocy to zmienić.Wymiary akwarium 260x90wysokośćx70 przednia szyba opti white. refugium 150x40wysokośćx50.obecnie w trakcie realizacji mam drugie akwarium do którego planuje wrzucić koniki z jakąś obsadą(liczę na waszą pomoc).Obecnie obsługuje moje akwarium firma aquamedic z Poznaniu(od 4 misięcy).A więc zacznę od zdjęć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Puskas. No to faktycznie ponura historia ale mam nadzieje że "fachowiec" dostanie po d*pie i to porządnie.

Umiesz liczyć - licz na siebie :) chyba to znasz. My na pewno pomożemy.

czekamy na foteczki.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam morszczaka z Poznania :)

Na początek opisz co dokładnie masz - sprzęt i obsada - oraz z jakimi problemami się borykasz. Rada na pewno się znajdzie :D

Kilka fotek też się przyda.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos fotki nie zaskoczyly :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak masz problem z fotkami to wgraj np na fotosik i podaj link

podaj też parametry wody oraz co jest zamątowane wraz z oświetleniem mam nadzieję że wszyscy koledzy

pomogą :waving

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy wody:

5 styczeń:

KH 12

NO3 60

10 styczeń

PO4 0,1

NO2 O,25

CU 0

CA 480

20 styczeń

NO3 20

NO2 0

KH 10

PH 7,8

24 styczeń

CA 470

PO4 0,25

PH 8

NO3 50

NO2 0,1

7 luty

PH 8,3

NO3 50

PO4 0,5

NO2 0

CA 500

NHR < 0,25

14 luty

PH 8,3

NO3 50

PO4 0,25

NO2 0

CA 490

NH4 0,25

TEMPERATURA WODY: z rana 25(średnio) wieczorem(po zgaszeniu hqi)27 stopni.

radox około 380.

nie moge zdobyć z aquamedica testów saliferta na mg:(.......czy warto robić testy na jod i strontium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Potrzebujesz: Ca, Mg, kH+, pH, NO3, NO2 na początku dojrzewania, PO4 ale Salifert bardzo zaniża. U mnie pokazuje 0,03 PO4 a Hanna 0.26. Cu też nie robimy.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( ten tekst usunięty by SkoczekPL )

Puskas rozumiem twój gniew - ale jak wygrasz w sądzie to z miłą chęcią przykleję stój temat i tam opiszesz całą sprawę. To tego czasu proszę nie "jechać" po ludziach.

Mam problemy ze zdjęciami.....:(ale postaram się jak najszybciej zamieścić.......narazie wystawiłem w mojej galerii!....jutro postaram się zamieścić nazwę sprzętu i parametry jaki posiadam(wybaczcie ale jestem zielony w tym temacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH4 podczas dojrzewania też warto badać.

Pliki z Twojej galerii możesz przeglądać tylko Ty, ale skoro już tam są to połowa sukcesu :waving.

Teraz wystarczy tylko kliknąć na 'Moje Pliki' podczas pisania odpowiedzi, a później na 2 ikonkę w ostatniej kolumnie w tabelce ze zdjęciami (dla każdego zdjęcia, które chcesz wstawić). Możesz po wstawieniu każdego kolejnego zdjęcia wcisnąć 'enter' - będzie bardziej przejrzyście. Mam nadzieję, że to pomoże :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki załadowane.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się fotka sumpa, jaki odpieniacz czy w ogóle to wszystko może uciągnąć Twoją obsadę do tego litrażu. Na NO3-50-60 obstawiam cieńki odpieniek. Personalnie lepiej nikogo nie atakować dopóki nie pokażesz jakie akwarium dostałeś.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wciskał mi coś co jest warte 100zl. za 300zl. ...sprawdziłem to na cennikach różnych firm także nie atakuje bezpodstawnie!.....to akwarium praktycznie nic nie miało 4 -5 miesięcy temu.......wszystko co wpuszczałem żyło maks.2 tyg.także chyba rozumiesz........kupujesz -pada.......kupujesz-pada.....ale nie chcę już poruszać tego tematu gdyż te posty mogą mu posłużyć do rozprawy sądowej a tego bym nie chciał:waving......niebawem załaduje nowe fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykra sprawa. Niestety tego typu oszuści i naciągacze często wystepują w Polskiej akwarystyce morskiej. Naprawdę bardzo trudno o profesjonalistę w tej dziedzinie, a tego typu sytuacje pojawiają się coraz częściej. Co do samego akwarium to nie wygląda jeszcze tak tragicznie. Rzeczywiście jeżeli akwarium ma 4-5 miesięcy, to właściwie prowadzone powinno już mieć idealne parametry wody. Powinno też zacząć się wprowadzanie SPS'ów. Przy dzisiejszych rozwiązaniach dojrzewanie można skrócić do kilku tygodni nawet przy bardzo zanieczyszczonych systemach. Niestety Twój zbiornik wygląda jakby został uruchomiony jakieś 2-4 tygodnie temu. Parametry sa dalekie od idealnych. Bardzo dziwna sprawa bo duże akwaria naprawdę trudno "zawalić". Co do koralowców to również.. smutne. Wyraźnie są to odmiany o niskiej wartości handlowej. Dominują brązy i jasne, wyblakłe kolory (chyba, że to kwestia zdjęcia). Wskazuje to na nieuczciwośc sprzedawcy, a jednocześnie na jego wręcz odrażający stosunek do klienta. Mogę tylko się domyślać ile wydałeś na akwarium. Myśle jednak, że były to spore pieniądze. Niestety samo akwarium po prostu nie robi dużego wrażenia :waving Jestem przekonany, że widziałeś zdjęcia zbiorników morskich w internecie. Pytanie tylko.. czemu zareagowałeś tak późno?

Co do złej kondycji zwierząt myślę, że problemem może być tu m.in cyrkulacja. Widzę tylko jedną pompkę cyrkulacyjną. Zwierzęta mogły być "przyduszone". W 2000l powinny być co najmniej 2-4 pompki 10000+l/h, a nie jedna (na oko 5000l/h).

Opisz proszę co dokładnie masz w szafce pod akwarium, jakie oświetlenie, skała, sól etc. (jeżeli się nie znasz spisz nazwy z rachunku/faktury). Wtedy będziemy mogli Ci jakoś pomóc. Co do usług profesjonalistów bardzo przestrzegam przed tego typu praktykami. Rozumiem, że jesteś zajętą osobą, jednak istnieje duże prawodpodobieństwo, że kolejny "profesjonalista" wywinie podobny numer. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu i "nauczyć się morskiego". Jestem pewien, że koszt Twojego akwarium byłby wtedy 4-5 krotnie niższy.

Co do pozwu sądowego osobiście uważam, że jest jak najbardziej zasadny. Wydaje mi się, że może być jednak ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puskas - fajne masz zwierzaczki w akfa :):waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma jak pooglądać zwierzaczki w akcji :waving

Co do reszty to tragedia ale trzymaj się i powoli do przodu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie pozew bedzie bezzasadny, przynajmniej jesli chodzi o to co napsiales. dlaczego? Slawek do niczego nie zmuszal, wystawial faktury a Ty placiles. zyjemy w gospodarce wolnorynkowej, nikt nie moze regulowac cen, jakie w umowie cywilnej kupna sprzedazy ustanowia sobie kontrahenci. nie powiem "dobrze Ci tak", bo nie dobrze. ale zdaje sie to sie nazywa "niegospodarnosc", i w Polsce to przewaznie tak wydaje sie pieniadze publiczne. a Ty wydales swoje prywatne. masz teraz pole do popisu. poczytaj forum "dla nowicjuszy" wątki "przyklejone" i bierz sie do roboty. sam zobaczysz jakie to pasjonujace hobby, wir kolorow i choroba na ktora nie ma lekarstwa. i na pewno nie chodzi tu o obrazek na scianie w salonie.

wielu forumowiczow zapewne chcialo by miec srodki na postawienie takiego baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obecnego opiekuna - zobacz zbiornik rafowy w king-cross marcelin. To taka smutna wizytówka. "Ospa" do potęgi, pomór, rozgwiazdy bez piasku i takie tam. Obserwuje to akwarium od roku i widze jego upadek, także ostrożnie. Z resztą przyniosłem pasożyta z rybą od nich i teraz sie bujam. Najlepiej chyba samemu sie opiekować, czytać, pytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma sens sie ciagac po sadach . Co najwyzej mozesz byc zly na siebie ze dales sie doic nikt nie zmuszal cie do placenia . A jak sam piszesz ze ceny byly przesadzone mysle ze nie bylo problemu siasc do kompa i zobaczyc w pierwszym lepszym sklepie internetowym ile co kosztuje. 2 sprawa biegly od akwarystyki :waving ? sprawa ze akwa bylo zle prowadzone nie wiem czy jest do udowodnienie gosci powie ze jest nagle zalamanie parametrow i po sprawie chyba..


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisali thomash666 i KIDULT. Jeśli chcesz mieć piękny baniak, to musisz sam o niego zadbać.

Nawet jak będziesz miał szczęście i trafisz na rzetelnego i uczciwego specjalistę (bo tacy też są), który będzie dbał o Twój zbiornik, to i tak nie będzie go przy akwarium codziennie. Taka osoba jest bardzo pomocna oczywiście, jednak jeśli sam nie zadbasz o baniak i nie zgromadzisz wymaganej wiedzy, to nigdy nie osiągnie on pełni potencjału, a zwierzaki będą się męczyć.

Przy doborze pomocnika/doradcy ja osobiście nie kierowałbym się tym, czy ma na wizytówce logo znanej firmy, czy też w ogóle nie ma wizytówki. Na forum znajdziesz ludzi którzy chętnie i bezinteresownie ci pomogą i doradzą, więc jeśli tylko będziesz chciał się w to zaangażować, to za kilka miesięcy będziesz miał kwitnący zbiornik i ogromną satysfakcję, że osiągnąłeś to własnymi siłami.

Przy okazji zgromadzisz wiedzę i doświadczenie, dzięki którym będziesz mógł dobrać sobie pomocnika, który odciąży Cię w okresowych, co bardziej czasochłonnych pracach przy akwarium (jeśli sam nie znajdziesz na nie czasu) i będziesz wiedział czy i kiedy robi Cię w trąbę.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie p. Sławek tak zawala sprawę opieki? Jego sklep oceniam całkiem dobrze, kupuję tam coś niekiedy, ceny OK i nigdy nie ma problemów, bardzo dobry kontakt, odbiera telefony,a nawet maile, co nie jest standardem w wielu innych sklepach ;-), osobiście byłbym ostrożny w nazywaniu go oszustem czy naciągaczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też kupuje u niego i nie miałem nigdy problemów

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.