Skocz do zawartości
inmar

Pacyfic Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Radech Ch, deepinside - czekam na linki tych lepszych lamp - mozecie na private, na email rniedzialek@live.com - jak chcecie - tylko jak mnie ojciec uczyl - wskarz palcem te lepsze i powiedz dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, sporo napisałeś i mam nadzieję że dotrzymasz słowa co do linków ;)...

Na aqua-reef.pl w tym temacie takie mini zestawienie powstało autorstwa Mateusza... Dzisiaj zamówię pod siebie produkt Illumagica z tego zestawienia w wersji M-90S (180W)- wersja pod SPSy do akwa 250L... ponieważ jestem już po wycenie tego produktu to mogę podać jego cenę = 650$ + 80$ przesyłka = 730$... przy obecnym kursie w PayPalu koszt wyniesie około 2150 PLN...

jeśli nawet zapłacę cło to wyniesie mnie ta impreza około 2600 PLN... i tu dochodzimy do tego o co pytałeś... to ustrojstwo jest tyle warte na ile wycenia je rynek... czyli nie wiecej niż 2,6k PLN... za ledy z RS musiałbym zapłacić 5k czyli o 92% więcej...

Jaką zaletę ma ten produkt wyrózniającą ponad BT EX? Diody Cree XR-E... w przypadku lamp RS nie mam pewnosci co do ich jakości świetlnej, ponieważ nie znam producenta... wiem ze wielokrotnie parametry techniczne opisywałeś ale uwierz mi że dobrze poprowadzony marketing wymaga aby jako źródła podawać specyfikacje producenta, najlepiej ogólnodostępne...

Zauważ, że większość (tak ganionych przez wszystkich) chińskich producentów podaje specyfikacje techniczne swoich diód... po co? Po to aby produkt sprzedać przy pełnej informacji dla Klienta i zapewnić Klienta o jego jakości... co mamy ze strony RS w tym aspekcie? bojaźń przed skopiowaniem wyboru ledów... pytanie tylko dlaczego chińczycy się tego nie boją?!

wszyscy wiemy jak dużo dyskusji było prowadzonych na temat żywotnosci diód... @slawomirdyl sprowokował @loccotusa do umieszczenia na AR nawet tabel żywotności diód zastosowanych w lampach RS, przy czym w dalszym ciągu nikt nie ma pewnosci, że te tabele są prawdziwe... wierzę że są ale znowu nie mam pewnosci że parametry podawane przez Przemka są ok, bo peak na 455nm moze być albo szerszy albo węższy i jego uzytecznosc pod kątem chlorofilu a i c jest różna

dlatego też postrzegam wybór diód jako najważniejszy powód do zakupu, bo to ich jakośc najbardziej wpłynie na moje zadowolenie jako uzytkownika... w przypadku Illumagic mam sprawdzone diody (tak wiem że już są nowsze i lepsze ;)) z najlepszej selekcji uznanego naświecie producenta... i to wszystko w cenie o 92% niższej niż BT EX...

Jestem w pełni świadomy że cena BT EX z komputerem jest konsekwencją jego rozbudowanej funkcjonalności... ale ja do życia potrzebuję:

1. możliwości sterowania barwą (osobne włączanie diód białych i niebieskich)

2. możliwości sterowania siłą (regulacja mocy światła białego i niebieskiego)

3. zapewnienia automatyzmu wschodów i zachodów słońca

opcji nr 3 lampy Illumagica nie mają i tu będę musiał jakiś kompromis wypracować... ale myślę że zmieszczę się w 100-200 zł ;)

Design obu lamp jest na podobnym poziomie czyli bardzo dobrym...

Illumagic nie mają wentylatorów, RS mają -> są głośniejsze ale takie rozwiązanie może zagwarantować większą trwałość... tutaj pewności nie ma w żadną stronę, ale jeśli ktoś (np. loccotus) byłby zainteresowany taką oceną to mógłbym po odebraniu taki egzemplarz do oceny dostarczyć

W żaden sposób nie mogę sie odnieść do bezpieczeństwa ale nie przypuszczam aby coś w tym aspekcie można było obu lampom cokolwiek zarzucić... Illumagic działa na dwóch osobnych zasilaniach (dla diód białych i kolorowych) poza lampą... EDIT: zasilacze z wyjściem na 16V, wiec bezpiecznie

W mojej ocenie ten produkt jest bardzo dobrą alternatywą dla lamp RS i to znacznie TAŃSZĄ... podejrzewam że gdyby nie koszt diód Cree różnica ta byłaby o jakieś dodatkowe 40-50% większa...

Nie rozumiem natomiast dlaczego próbujesz dyskredytowac moją wypowiedź poprzez próbe kalkulacji kosztów złożenia takiej lampy przeze mnie... nie jestem osobą która ma zacięcie do elektroniki, jestem jedynie Klientem... to że w Polsce nie da się złożyć tych lamp taniej to być może prawda, ale kto każe Ci je robić w Polsce? wypuszczając produkt zaczynasz konkurować z całym makrootoczeniem, w przypadku pieczenia chleba z innymi piekarniami z okolicy a w przypadku produktów dla akwarystyki morskiej z firmami z całego świata... w tym przypadku z Tajwanu/Chin/USA/Niemiec

Przemku, co do pozostałej częsci Twojej wypowiedzi...

To co napisałem w zarzutach to jest pigułka tego co można znaleźc na forum...

- problemy z chłodzeniem... nieważne czy z winy z softu czy tez nie, nieważne też czy z powodu kratki przy wiatrakach w ver 1 i 2... to nie ma znaczenia... znaczenie ma że temat taki miał miejsce... dlaczego? bo nie został w 200% przemyślany a tego wymagam od produktu za 5k

- problemy z UV - przecież sam pisałeś o tym, że światło w rev1 powodowało straty w koralowcach twardych... przeciez gdyby UVki Twoim zdaniem nie były potrzebne to nie były obowiązkową pozycję w BT EXach... nie rozumiem Twojej odpowiedzi w tym aspekcie...

- firmware - przecież to fakt.. został poprawiony soft bo pewien element lampy źle adresował porty, tak? W swoim usprawiedliwieniu przerzucasz winę na dostarczyciela tego elementu... ale co to mnie obchodzi jako Klienta? to RS jako producent powinien zagwarantowąć mi, że PAR działa bo ten wodotrysk jest elemenetem uzasadniajacym cenę... w tej sytuacji mieliśmy nawet pewną "pretensję" @loccotusa że nikt tego nie zgłosił przez ten dosć długi przeciez czas obecnosci produktu na rynku... w pewnym sensie też znamionuje to jak bardzo ta funkcjonalność została rozbudowana a jak jest wykorzystywana...

Na koniec powtórzę raz jeszcze: nie jest moim celem oczernianie produktu RS, bo jest to pordukt na pewno bardzo dobry... Celem mojej wypowiedzi było pokazanie mechanizmu podejmowania decyzji pzrze mnie jako Klienta... kilka akcji wpadkowych związanych z lampą RS zarejestrowałem, dodatkowo patrząc z perspektyw wprowadzania kolejnych wersji (ver1, ver2 i BT EX) nie mam zaufania do tego co otrzymuje w marketingowym przekazie... wykładając 2,5 pensji przeciętnego Kowalskiego (3200 brutto czyli jakieś 2000 netoo) na oświetlenie do tylko 250L żadam niezawodności i funkcjonalnosci pozwalającej mi na prowdzenie spsowego zbiornika... wydaje mi się że to samo mogę mieć za sporo mniej...

Mam nadzieję że moja logika jest przejrzyście opisana


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja logika jest przejrzyście opisana i cieszę się że podeszłeś do dyskusji w rzeczowy sposób - nie odbierając mojej wypowiedzi(może czasem nieco ciętej - ale nie złośliwej ;) niewłaściwie.

Postaram się rzeczowo odnieść do Twojej wypowiedzi:

deepinside :

Przemku, sporo napisałeś i mam nadzieję że dotrzymasz słowa co do linków ;)...

Jak widzisz - dotrzymuję ;)

Na wstępie jedynie dodam, że zmuszasz nas do siłowania sie z Chińskimi braćmi, których NIKT nie przebije kosztami produkcji - a co się przekłada na cenę w sposób bardzo znaczący(gdyż KAŻDY element jest przez kogoś zbudowany - i każdym elemencie ten niski koszt produkcji jest wliczony)

Ale do rzeczy : ;)

Na aqua-reef.pl w tym temacie takie mini zestawienie powstało autorstwa Mateusza... Dzisiaj zamówię pod siebie produkt Illumagica z tego zestawienia w wersji M-90S (180W)- wersja pod SPSy do akwa 250L... ponieważ jestem już po wycenie tego produktu to mogę podać jego cenę = 650$ + 80$ przesyłka = 730$... przy obecnym kursie w PayPalu koszt wyniesie około 2150 PLN...

Zgadza się - wychodzi 2150PLN ale:

- nie możęsz być pewien jak do tej wartościowej przesyłki(bo jako taka zostanie nadana najprawdopodobniej) odniesie się spedytor(a dokładnie UC) - być może będzie to jedyna kwota którą zapłacisz, ale może być tak że zapłacisz dodatkowo VAT i cło - w sumie ok. 26% - co by dało kwotę już około 2700zł - ale bądźmy dobrej myśli

jeśli nawet zapłacę cło to wyniesie mnie ta impreza około 2600 PLN... i tu dochodzimy do tego o co pytałeś... to ustrojstwo jest tyle warte na ile wycenia je rynek... czyli nie wiecej niż 2,6k PLN... za ledy z RS musiałbym zapłacić 5k czyli o 92% więcej...

Faktycznie lampa o której piszesz jest wykonana bardzo ładnie - i za kwotę ok. 2600zł stanowi bardzo ciekawą alternatywę.

Ale policzmy - piszesz że nie interesują Cię fajerwerki więc porównajmy podobne produkty.

No to co ty na to?

2x Black Python modular lamp - każda z lamp posiada dwa wejścia na zasilacze - dla ledów białych i niebieskich(dzięki czemu może podobnie jak w przypadku podanej przez Ciebie lampy oddzielnie można włączać diody białe i niebieskie. Cena dwóch lamp BP 90W każda z dodatkowym zasilaczem to 3400zł łącznie - i pewnie z upust 5% dla nano reef ;) - czyli około 3200zł.

Ile różnicy mamy - 600zł.

Jaką zaletę ma ten produkt wyrózniającą ponad BT EX? Diody Cree XR-E... w przypadku lamp RS nie mam pewnosci co do ich jakości świetlnej, ponieważ nie znam producenta... wiem ze wielokrotnie parametry techniczne opisywałeś ale uwierz mi że dobrze poprowadzony marketing wymaga aby jako źródła podawać specyfikacje producenta, najlepiej ogólnodostępne...

Zauważ, że większość (tak ganionych przez wszystkich) chińskich producentów podaje specyfikacje techniczne swoich diód... po co? Po to aby produkt sprzedać przy pełnej informacji dla Klienta i zapewnić Klienta o jego jakości... co mamy ze strony RS w tym aspekcie? bojaźń przed skopiowaniem wyboru ledów... pytanie tylko dlaczego chińczycy się tego nie boją?!

Ok - więc po kolei

Przyczynę już podawałem - udostępniając wszystkim te dane które w mojej opinii są niezbędne - a te które niektórym i tak nic nie mówią - nie umieszczamy.

wszyscy wiemy jak dużo dyskusji było prowadzonych na temat żywotnosci diód... @slawomirdyl sprowokował @loccotusa do umieszczenia na AR nawet tabel żywotności diód zastosowanych w lampach RS, przy czym w dalszym ciągu nikt nie ma pewnosci, że te tabele są prawdziwe... wierzę że są ale znowu nie mam pewnosci że parametry podawane przez Przemka są ok, bo peak na 455nm moze być albo szerszy albo węższy i jego uzytecznosc pod kątem chlorofilu a i c jest różna

dlatego też postrzegam wybór diód jako najważniejszy powód do zakupu, bo to ich jakośc najbardziej wpłynie na moje zadowolenie jako uzytkownika... w przypadku Illumagic mam sprawdzone diody (tak wiem że już są nowsze i lepsze ;)) z najlepszej selekcji uznanego naświecie producenta... i to wszystko w cenie o 92% niższej niż BT EX...

Porównując te lampy do BP w wersji jak podałem wyżej - różnica w cenie wynosi już.. 20%. Coś się poprawiło - ale idziemy dalej.. :D

Gwarancja - na lampy BP masz dwa lata - na lampę którą podajesz - rok?

Co w przypadku awarii lampy? Wysyłka do Chin? Czy sprawdzałeś jakiego rzędu to koszt? Czy producent w międzyczasie zapewni Ci lampę zastępczą? Jestem przekonany że wszystko to sprawdziłeś, przed podjęciem decyzji o zakupie. ;)

Jestem w pełni świadomy że cena BT EX z komputerem jest konsekwencją jego rozbudowanej funkcjonalności... ale ja do życia potrzebuję:

1. możliwości sterowania barwą (osobne włączanie diód białych i niebieskich)

2. możliwości sterowania siłą (regulacja mocy światła białego i niebieskiego)

3. zapewnienia automatyzmu wschodów i zachodów słońca

opcji nr 3 lampy Illumagica nie mają i tu będę musiał jakiś kompromis wypracować... ale myślę że zmieszczę się w 100-200 zł ;)

Dwa powyższe punkty zapewnia BP w wersji co podałem. Trzecia możliwa jest po dołożeniu komputera. W przypadku lamp które podałeś automatyczne sterowania jasnością raczej na pewno za 100-200zł nie zrobisz - ale mogę się mylić ;)

Design obu lamp jest na podobnym poziomie czyli bardzo dobrym...

Illumagic nie mają wentylatorów, RS mają -> są głośniejsze ale takie rozwiązanie może zagwarantować większą trwałość... tutaj pewności nie ma w żadną stronę, ale jeśli ktoś (np. loccotus) byłby zainteresowany taką oceną to mógłbym po odebraniu taki egzemplarz do oceny dostarczyć

Zgadza się - choć obawiam się, że lampy Illumagic bez wentylacji aktywnej są po prostu bardzo gorące - 180W przyłożone do dosyć wąskiego i długiego radiatora moim zdaniem sprawi że radiator będzie gorący - w lampach BP temperatura nie przekracza 39 stopni.

W żaden sposób nie mogę sie odnieść do bezpieczeństwa ale nie przypuszczam aby coś w tym aspekcie można było obu lampom cokolwiek zarzucić... Illumagic działa na dwóch osobnych zasilaniach (dla diód białych i kolorowych) poza lampą... EDIT: zasilacze z wyjściem na 16V, wiec bezpiecznie

Poziom bezpieczeństwa jest podobny, zgadza się - obie zasilane są bezpiecznym napięciem do 24V.

W mojej ocenie ten produkt jest bardzo dobrą alternatywą dla lamp RS i to znacznie TAŃSZĄ... podejrzewam że gdyby nie koszt diód Cree różnica ta byłaby o jakieś dodatkowe 40-50% większa...

Nie rozumiem natomiast dlaczego próbujesz dyskredytowac moją wypowiedź poprzez próbe kalkulacji kosztów złożenia takiej lampy przeze mnie... nie jestem osobą która ma zacięcie do elektroniki, jestem jedynie Klientem... to że w Polsce nie da się złożyć tych lamp taniej to być może prawda, ale kto każe Ci je robić w Polsce? wypuszczając produkt zaczynasz konkurować z całym makrootoczeniem, w przypadku pieczenia chleba z innymi piekarniami z okolicy a w przypadku produktów dla akwarystyki morskiej z firmami z całego świata... w tym przypadku z Tajwanu/Chin/USA/Niemiec

Widzisz, o to właśnie chodzi że NIE CHCEMY ich robić w Chinach ;) Czy wyobrażasz sobie jakie dopiero byłyby ataki gdybyśmy robili europejskie lampy w chinach? ;)

Przemku, co do pozostałej częsci Twojej wypowiedzi...

To co napisałem w zarzutach to jest pigułka tego co można znaleźc na forum...

- problemy z chłodzeniem... nieważne czy z winy z softu czy tez nie, nieważne też czy z powodu kratki przy wiatrakach w ver 1 i 2... to nie ma znaczenia... znaczenie ma że temat taki miał miejsce... dlaczego? bo nie został w 200% przemyślany a tego wymagam od produktu za 5k

Wersja v1 iv2 to NIE BYŁY nasze lampy - proszę nie rozmawiajmy o nich, to nie nasz produkt, i nie kosztował 5000zł.

To bardzo istotne - to były lampy sprzedawane przez nas, ale nie przez nas produkowane. ;)

Różnica jest taka jak pomiędzy stwierdzeniem - szał na kortach i kał na szortach. Brzmi podobnie - jednak ma zupełnie inne znaczenie.. ;)

- problemy z UV - przecież sam pisałeś o tym, że światło w rev1 powodowało straty w koralowcach twardych... przeciez gdyby UVki Twoim zdaniem nie były potrzebne to nie były obowiązkową pozycję w BT EXach... nie rozumiem Twojej odpowiedzi w tym aspekcie...

Znowu nie doczytałeś ;) Diody białe w lampach v1 w swoim specttrum miały ZA DUŻO barwy czerwonej - tzw tint szedł w kierunku czerwieni a nie barwy niebieskiej. Opisywałem to dokładnie, sprawdź proszę.

Diody UV poprawiać mają dodatkową pigmentację - jednak od tego czy lampa je ma czy nie ma - nie zdychają koralowce.

To bardzo istotne sformułowanie.

- firmware - przecież to fakt.. został poprawiony soft bo pewien element lampy źle adresował porty, tak? W swoim usprawiedliwieniu przerzucasz winę na dostarczyciela tego elementu... ale co to mnie obchodzi jako Klienta? to RS jako producent powinien zagwarantowąć mi, że PAR działa bo ten wodotrysk jest elemenetem uzasadniajacym cenę...

Ja na nikogo nie zrzucam winy - pisałem już przecież o tym, że za ten fakt odpowiedzialność spada na nas bez apelacyjnie. Co do tablicy PAR - jak już napisałem, tylko kilka osób(na palcach jednej ręki można je policzyć) zgłosiły się do nas po update firmware ZE WZGLĘDU NA NIE DZIAŁAJĄCY PAR - dlatego naprawdę nie wyolbrzymiajmy tego, gdyż nie mogę uwierzyć w to że był to główny powód kupna naszej lampy - a wiele osób nawet nie widziało że on nie działa ;) Dowiedziało się z tego wątku .Poza tym - ZAZNACZAM PO RAZ KOLEJNY - DOTYCZYŁO TO TYLKO CZĘŚCI LAMP - TO BARDZO ISTOTNE.

w tej sytuacji mieliśmy nawet pewną "pretensję" @loccotusa że nikt tego nie zgłosił przez ten dosć długi przeciez czas obecnosci produktu na rynku... w pewnym sensie też znamionuje to jak bardzo ta funkcjonalność została rozbudowana a jak jest wykorzystywana...

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - w jakim stopniu potencjalni Klienci BRALI JAKO GŁÓWNY ARGUMENT DO ZAKUPU funkcjonalność PAR.

Na koniec powtórzę raz jeszcze: nie jest moim celem oczernianie produktu RS, bo jest to pordukt na pewno bardzo dobry... Celem mojej wypowiedzi było pokazanie mechanizmu podejmowania decyzji pzrze mnie jako Klienta... kilka akcji wpadkowych związanych z lampą RS zarejestrowałem, dodatkowo patrząc z perspektyw wprowadzania kolejnych wersji (ver1, ver2 i BT EX) nie mam zaufania do tego co otrzymuje w marketingowym przekazie... wykładając 2,5 pensji przeciętnego Kowalskiego (3200 brutto czyli jakieś 2000 netoo) na oświetlenie do tylko 250L żadam niezawodności i funkcjonalnosci pozwalającej mi na prowdzenie spsowego zbiornika... wydaje mi się że to samo mogę mieć za sporo mniej...

A co możesz powiedzieć o niezawodności/zawodności wskazanych przez Ciebie lamp? SKĄD MASZ PEWNOŚĆ ŻE W TEJ LAMPIE NA 100% WSZYSTKO BĘDZIE DZIAŁAŁO? BO PRODUCENT TAK NAPISAŁ/POWIEDZIAŁ? A MOŻE ZASILACZE BĘDĄ PISZCZEŁY I CHODZIŁY GŁOŚNO? Co zrobisz jak padnie jeden z nich? Oczywiście - nie życzę Ci tego, producent na pewno również sprawdza lampy przed wysyłkami - ale czy sądzisz że on sam produkuje te zasilacze??Nie.. Co z tego jak jego dostawca "zawalił" - i coś będzie jednak nie tak? Czy przeszukałeś chińskie fora aby upewnić się że użytkownicy którzy kupili już te lampy - nie borykają się z problemami o których ty nie wiesz - albo podobnie, producent w pierwszych partiach niedopatrzył wszystkiego - i poprawił to w kolejnych seriach?

Czy to ze czegoś nie wiesz/nie widzisz - oznacza że tego nie ma? Raczej nie, prawda. Widzisz - każdy kij ma dwa końce - za wyjątkiem procy...

Cieszę się i dziękuje za miłe słowa. Jak już napisałem - PROSZĘ NIE MIESZAJMY CHIŃSKICH LAMP z produkowanymi przez nas lampami które zaczęły się od wersji black Python. Rozmawiajmy o nich - i tylko nich jesli poruszamy temat POLSKIEGO produktu. Jak napisałem - NIE BYŁO KILKU CZY KILKUNASTU WERSJI - to nie prawda, osoby które tak twierdzą pomimo wielokrotnych publikacji sprostowań - robią to dla mnie ze względów nie zrozumiałych - i po prostu kłamią.

Mam nadzieję że moja logika jest przejrzyście opisana

Jak napisałem - bardzo przejrzyście, mam nadzieję że ja również wypowiedziałem sie dosyć klarownie.

Moim celem nie jest torpedowanie tych lamp - wyglądają bardzo ładnie i na pewno są wykonane dokładnie - jednak muszę gdzieś odszukać fotkę, gdzie dla oświetlenia normalnego akwarium(w sensie proporcji) MUSIAŁY wisieć dwie lampy -gdyż przy jednej snop światła był za wąski - i albo przód albo tył był niedoświetlony. Z tego co pamiętam ona ma ma tylko 12 -14cm szerokości!


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak kompletnie na koniec bo robota wzywa..

Dzwoniłem do delaera Cree i zadałem pytanie na temat diod XR-E 5W....

I cóż ciekawego usłyszałem - możliwości są dwie.

Albo sprzedawca się "pomylił" ... zamiast 5 miało być 3 - cyfra podobna tylko górny brzuszek w drugą stronę ..

... albo diody taktowane są zabójczym dla rdzenia prądem o natężeniu 1.5A - który w bardzo szybkim tempie zniszczy strukturę diody, gdyż maksymalny prąd kórym można "traktować" ten typ diod to 1A. Zresztą zapraszam do noty katalogowej ukłau 7090XR. Nie wiem ile taka dioda przeżyje - a na pewno nikt już nie stwierdzi czy stały strumień i jego duży spadek mierzyć będziemy w tygodniach czy też miesiącach - na pewno nie latach. O ile wcześniej po prostu się nie spali(przy pasywnym chłodzeniu!!)

http://www.cree.com/products/pdf/XLamp7090XR-E.pdf

Jak widać - maksymalna(!) moc jaka powinna być wyciskana z tego układu to ponad 3W - a nie 5W.

Takich diod nie ma..

Przykro mi, ale sądzę że po więcej informacji musisz udać się do producenta lampy - może ma diody w lampach o których nikt nic nie wie - nawet Cree.

To naprawdę nie wyszło celowo - zacząłem liczyć moc lampy i jej strumień - i tak mi jakoś nie wychodziło na cyferblacie.

Jednak zakładam że mogę się mylić - dlatego jeśli otrzymasz odpowiedź od producenta na ten temat - to będę bardzo zobowiązany, gdyż jestem niezmiernie ciekawy.

Tak czy siak - stawia to pod znakiem zapytania - albo wiarygodność producenta - albo wiarę w długowieczność tej lampy LED. Wybór opcji należy do Ciebie .


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku,

dzięki za odpowiedź...

Piszesz że podstawowe BT EX mają sterowanie barwą światła? To jest dla mnie NOWOŚĆ... z tego co widziałem w artykule i opisach na forum to mają to tylko BT EX z kompem w cenie o 1000 zł wyższą niż produkt podstawowy...

Jeśli natomiast zastosowałeś jakis skrót myślowy to uważam, że aby rozsądnie porównać koszty musiałbyś porównać produkt Illumagica z BT EX bez kompa ale z regulacją światła... ja przegiąłem w drugą stronę bo BT EX z kompem był bliżej tej funkcjonalności niż BT EX bez kompa... więc różnica w cenie pewnie ukształtuje się pośrodku, powiedzmy na poziomie conajmniej 35%, ale to duże domniemanie ;)...Zauważ jeszcze jedno: porównujemy Cree z firmą XYZ... ta proporcja mogłaby zupełnie inaczej wyglądać gdybyś takie ledy zastosował ;)

Czy taka różnica byłaby wystarczająca na pokrycie kosztów lepszej gwarancji? Nie wiem ;), ale podejrzewam że starczy na całkiem dobry serwis^^

Co do problemu z PAR to chyba celowo nie dotknąłeś problemu kosztu dopłaty do komputera... Jeśli kupuję lampę z tym algorytmem to chciałbym aby on działał bez względu na to czy go wykorzystuję w danej chwili czy też będę wykorzystywał za lat 3... wyjątkowość tego algorytmu na pewno wywindowała cenę za produkt w góre (wersja z kompem jest o 35-40% droższa), wiec się spodziewam że działa bez zarzutu... a przecież jeśli chcę pobawić się barwą światła ne mam za bardzo alternatywy (ciagle piszę przy założeniu że przy zwykłym BT EX nie można sterować barwą swiatła) :/

Co do Illumagic...

Oczywiscie mam świadomość, że mogę trafić na bubel... ale myślę że napraw dokonają moi rodacy... obym sie nie mylił ;)

Opieram się na wiadomosciach z netu tak samo jak użytkownicy z krajów anglosaskich kupując produkt RS... komuś trzeba wierzyć i bądź co bądź być OPTYMISTĄ :D

Co do chłodzenia wg danych od producenta temperatura lampy ma nie przekraczać 45 stopni w upalne dni...

Przy założeniu że porównujemy rodzime produkty to zgadzam sie z Twoją argumentacją = w Polsce raczej nie da sie taniej i lepiej ;)...

EDIT: sprawdzę te 5W i dam znać...


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, z tą opcją "turn on/off" w niesterowalnych modułach BP zmusiłeś mnie do zdradzenia tajemnicy o planowanych nowościach na marzec - jednak mówi się trudno - warto było ;)

Lampa niesterowalna ma dwa wejścia - do jednego podłącza się zasilacz dla ledów białych - do drugiego - do ledów niebieskich.

Cenę już znasz.

Czekam na informacje które dostaniesz od producenta lampy.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, nie mogę nie odpisać znowu - zlituj się ;)

deepinside :

Przemku,

dzięki za odpowiedź...

Piszesz że podstawowe BT EX mają sterowanie barwą światła? To jest dla mnie NOWOŚĆ... z tego co widziałem w artykule i opisach na forum to mają to tylko BT EX z kompem w cenie o 1000 zł wyższą niż produkt podstawowy...

Już napisałem wyżej - nieco szybciej niż planowałem informacja o tym modelu wypłyneła na wierzch.

Jeśli natomiast zastosowałeś jakis skrót myślowy to uważam, że aby rozsądnie porównać koszty musiałbyś porównać produkt Illumagica z BT EX bez kompa ale z regulacją światła... ja przegiąłem w drugą stronę bo BT EX z kompem był bliżej tej funkcjonalności niż BT EX bez kompa... więc różnica w cenie pewnie ukształtuje się pośrodku, powiedzmy na poziomie conajmniej 35%, ale to duże domniemanie ;)...Zauważ jeszcze jedno: porównujemy Cree z firmą XYZ... ta proporcja mogłaby zupełnie inaczej wyglądać gdybyś takie ledy zastosował ;)

J.w.

Najprawdopodobniej porównujemy LEDy których nie ma z naszymi - zaprawdę ciężko to zrobić, może informacje od Ciebie co nieco rozjaśnią.

I tak jak napisałem - różnica w cenie PRZY TAKICH SAMYCH FUNKCJONALNOŚCIACH wynosi ok. 20%

Czy taka różnica byłaby wystarczająca na pokrycie kosztów lepszej gwarancji? Nie wiem ;), ale podejrzewam że starczy na całkiem dobry serwis^^

Oj przy takich prądach to na ten serwis będziesz musiał bardzo często wysyłać ;)

Co do problemu z PAR to chyba celowo nie dotknąłeś problemu kosztu dopłaty do komputera... Jeśli kupuję lampę z tym algorytmem to chciałbym aby on działał bez względu na to czy go wykorzystuję w danej chwili czy też będę wykorzystywał za lat 3... wyjątkowość tego algorytmu na pewno wywindowała cenę za produkt w góre (wersja z kompem jest o 35-40% droższa), wiec się spodziewam że działa bez zarzutu... a przecież jeśli chcę pobawić się barwą światła ne mam za bardzo alternatywy (ciagle piszę przy założeniu że przy zwykłym BT EX nie można sterować barwą swiatła) :/

Mylisz nazwy - BP(Black Python) BTEX to nazwa modelu z komputerem (BlueTooth controlled, EXternal power supply).

Lampy niesterowalne to model BP(Black Python) Modular lamp - opcja jak wyżej.

Co do Illumagic...

Oczywiscie mam świadomość, że mogę trafić na bubel... ale myślę że napraw dokonają moi rodacy... obym sie nie mylił :D

Opieram się na wiadomosciach z netu tak samo jak użytkownicy z krajów anglosaskich kupując produkt RS... komuś trzeba wierzyć i bądź co bądź być OPTYMISTĄ ;)

Co do chłodzenia wg danych od producenta temperatura lampy ma nie przekraczać 45 stopni w upalne dni...

Zgadzam się z Tobą że grunt to optymizm - jednak nie powierzyłbym jemu sterowania moją lampą i dbania o żywotność zainstalowanych w niej ledów. Nawet gdyby ten Optymizm ściśle współpracował ze Szczęściem ;)

Przy założeniu że porównujemy rodzime produkty to zgadzam sie z Twoją argumentacją = w Polsce raczej nie da sie taniej i lepiej ;)...

Zawsze się da - tylko nie zawsze się opłaca.. ;)

EDIT: sprawdzę te 5W i dam znać...

Będę czekał na informacje.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem następująca odpowiedź:

To your question about 5W led, 5W is a general name used for this Cree XR-E model in Taiwan market, which means that the maximum operation limitation of this LED is 5W. However, for our setting of this fixture, the applied voltage to each LED is 3.5V, and the current applied is constantly 1000mA (or 1 A), which result in a real wattage consumed 3.5Vx1A=3.5W. The values all locate in the recommended operating range from CREE company. So, please do not worry about the lifespan problem. Furthermore, with the cooling fan attached, the fixture temperature can be lowered down to 45 centigrade degree or less. Low temperature makes longer lifespan of the LEDs.However, since the information we provide on document and website seem to cause your misunderstanding, we will edit the content of our product specification to more correct information. Thanks for your feedback to us.

I wszystko jasne ;)...


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) to to sie grzeje jak diabli !! 45 stopni na radiatorze i to dopiero po załączeniu wentylatorów i zbiciu temperatury ??

45 na radiatorze to jest przyjęta przez nas (przykład) temperatura krytyczna matrycy !! Jak chińczyk może uspokajać że "gra gitara" jeśli radiator ma taką temperaturę i to przy chłodzeniu aktywnym, to zasadniczo ILE to ma stopni bez wiatraka. A pamiętać należy że średnio jeśli radiator ma 50 stopni to struktura LED ma ze spokojem już 120-150 czyli przewidziane Maximum. A co w upały?

Pisze gość że wie o wpływie temperatury na żywotność, przyznaje sie że smaży diody i mówi że wszystko jest ok. Hehe to sie nazywa dopiero marketing ;)

I jeszcze jedno:

http://www.cree.com/products/pdf/XLamp7090XR-E.pdf

jeśli to jest XR-E to 1000mA to jest maksymalny dopuszczalny prąd tej diody i spadek napięcia wynosi wtedy 3,7V. Zobaczcie tabele w PDFie.

Inaczej rzecz ujmując - chłopaki te diody bez pardonu katują zarówno prądem jak i temperaturą żeby wydusić ile się da. I jeśli to ich zdaniem nie wpływa na żywotność to naprawdę nie wiem co o tym sądzić.....

Bardzo jestem ciekaw tej lampy i to nawet bardzo bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczałem że zostanie to wyłapane i celowo tego nie usunąłem z treści ;), bo z poprzednich korespondencji wynikało że taka temp jest osiągana przy wysokich temp powietrza... dlatego też poprosiłem o wersję z wiatraczkiem ;)

też jestem ciekaw tej lampy... zamówiona ;)

Przemku, możesz skalkulować ile wyszła by Twoja lampa w wersji ze sterowaniem barwą światła na diodach Cree??


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - na koralach się nie znam to sie nie wypowiadam, ale jak ktoś pisze że Led osiąga 5W a w rzeczywistości jego max to jest 3,7W DC - ALBO 6,6W ALE w piku przy 1kHz z wypełnieniem 10% no to dla mnie facet albo celowo ściemnia albo nie ma pojęcia o tym co pisze. Dlatego cholernie ciekaw jestem efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten facet to sprzedawca... myślę że mocno to uprościł..

Jeśli byłbyś chętny to po jej odbiorze mógłbym podjechać do Ciebie (do Leszna mam około 1h autem) i byś obadał co i jak - potrzebowałbym jakiejś rady odnośnie automatyzmu ściemniania/rozjaśniania poszczególnych źródeł swiatła ;)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obejrzeniem nie widze problema ;) Możemy tez sprawę załatwić "przy okazji" jak będę u siostry w Polkowicach. Umówimy się w jakimś miejscu i pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deepinside - czekam na te lepsze lampy bo jakos nie moge ich zobaczyc. przepraszam najmocniej jezeli to jest ten link ktory podales i to ma byc tym rarytasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal07013, klakierom mówimy NIE ;)... Chyba nie za bardzo rozumiesz o czym pisałem..

Nigdzie nie pisałem, że jakiś model lamp jest gorszy czy też lepszy... Zwróciłem jedynie uwagę, że oferta RS, która jak sie teraz okazuje zostanie wzbogacona o coś pośredniego miedzy BP a BT EX, nie była konkurencyjna wzgledem tej lampy z linku... Po "wygadaniu się" Przemka sprawa wygląda diametrialnie inaczej...

Szkoda tylko, że tego modelu nie było od razu w ofercie, bo krytyki co do ceny BT EX byłoby znacznie mniej... ale teraz wygląda to już trochę inaczej ;)...

tak czy siak warto było pogadać o tym Illumagicu bo jak sie okazuje lampka jest trochę inna (ledy 3W zamiast 5W) niż producent przedstawiał... ale to i tak nie wpływa na moją ciekawość diód Cree i wykonania w tym modelu, dlatego też zdecydowałem się ją zamówić... mam tylko nadzieję że przy równomierniejszym rozłozeniu światła (lampa ma 90 cm długości) względem mojego zbiornika lampa będzie skuteczna dla spsów

Szkoda, że tyle złośliwości jest na tym forum :[


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240800 deepinside :

mam tylko nadzieję że przy równomierniejszym rozłozeniu światła (lampa ma 90 cm długości) względem mojego zbiornika lampa będzie skuteczna dla spsów

Na pewno światło będzie bardzo dobre. Cree to jest Cree. Niezależnie od tego mam jednak wątpliwości nie tyle co do jakości materiałów - bo diody są pierwsza liga, ale co do trwałości projektu. Owszem powtarzam użyli bardzo dobrych materiałów ale stresują je do granic wytrzymałości i tylko to jest niepokojące.

Podam tylko taki przykład. "nasza" matryca Cree ma certyfikat od producenta z dopuszczeniem do pracy z prądami 1.5A max na LED oraz z dopuszczalną max temperaturą złącza 150*C Nasz projekt przewiduje zasilanie nie więcej niż 1A i temperaturę matrycy 27-35*C co nie powinno podnosić temperatury struktur wyżej niż 70*C. Ile popracuje nasza dioda w takich warunkach, a ile tamta ciśnięta "ile fabryka dała".

Co do pokrycia światłem zauważ że te moduły są dosyć wąskie i też miałbym obawy czy nie może zajść sytuacja że boki doświetlisz OK, ale problem będzie z kierunkiem przód-tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240800 deepinside :

Szkoda, że tyle złośliwości jest na tym forum :[

Ale kto tu jest złośliwy? Nie znam cię więc nie mam powodów aby robić jakieś osobiste wycieczki pod twoim adresem, jednak jesli mam oceniac sytuacje obiektywnie to po przeczytaniu poprzednich postów widzę to tak:

Sam zacząłeś udowadniać że LEDy z reefshopu sa za drogie i do kitu, po czym kupiłeś sobie lampę 180W która okazała się lampą 100W działającą w ekstremalnych zakresach, więc już niedługo pewnie straci sporo ze swojego spektrum światła. Zapłaciłes (lub zapłacisz doliczając cło) tyle samo co za 120W BT EX. Nie masz przy tym sterowania lampy komputerem, nie masz własciwie skutecznej egzekwowalnej gwarancji, masz (znając chińskie produkty) pewnie głosny wiatrak (choć to nie fakt a tylko przypuszczenie).

W profilu jako zajecie wpisałeś "liczenie pieniążków" - ale chyba coś nie stosujesz w życiu prywatnym zdolności nabytych w pracy.

Fakt że to są tylko i wyłącznie twoje pieniądze i jak każdy robisz z nimi co chcesz, a tutaj przyczynisz się do poszerzenia wiedzy na temat innych produktów LED, a kazda nowość jest dla nas użytkowników forum bardzo ciekawa i pomocna. Więc za wszelkie spostrzeżenia i jakiś test jak juz będziesz tę lampę miał z góry dziękujemy.

Tak się tu pieniłeś że przemek nie podaje istotnych informacji na temat specydfikacji diod, a Chińczycy podają, no i jak teraz wyglądają te wiarygodne podane w ładnych tabelkach informacje na temat Chińskiego produktu? Jakbyś kupił sobie BT EX mógłbyś choć popsioczyć sobie na forum że to skandal że świecisz i nie wiesz czym, choć jesli dobrze śledze tematy LEDów to wielokrotnie była podawana specyfikacja świetlna i wykresy, a jedyne co nie było podane to producent diody, co jest chyba oczywiste. Uważam że dobrze by było żeby przemek zebrał te wszystkie dane jakie do tej pory były ujawnione w jednym temacie, przykleic go i zamknąć, a potem w razie pojawiającej się po raz setny dyskusji w tym temacie - podać link i po sprawie.

Tak musimy wierzyć na słowo Przemkowi że te specyfikacje są prawdziwe, coć mogą nie być. I tak, identycznie jest w przypadku twojego TV, telefonu, samochodu itp - musisz wierzyć że to co napisał producent jest prawdą. Dlatego też zazwyczaj wolimy kupić np Sony niż Daewoo (nie mówiąc już o Skuny i innych no name). Myslę że Przemek ma do stracenia na naszym małym zamkniętym rynku akwarystyki morskiej, znacznie więcej niż producent z Chin. Jakby było coś nie tak z koralami to by go tu zlinczowano (co widze że i tak się dzieje ;) )

Przy okazji zaznaczę że lampy LED jak na razie nie mam, testowałem 2 różne nad moim zbiornikiem i jesli ją powieszę to tylko i wyłącznie ze świetlówkami T5 bo swiatło LED mimo że koralom odpowiada to moim oczom nie.

Odniosę się jeszcze do informacji że nie kupisz profiluxa bo to chłam i ma non stop pełno dziur. Nigdy nie mów nigdy, przy akwarium pewnej wielkości (a gwarantuje że kiedyś postawisz większy baniak) automatyka taka czy inna staje się sprawą obowiazkową (no chyba że jesteś na emeryturze i chcesz siedzieć non stop przy baniaku i go pilnować). Do wybory w PL masz profiluxa, AT aquamedica (trochę droższy) i IKS (najdroższy). Z czego profilux ma obecnie największe mozliwosci i jest najtańszy, a za razem support ma bardzo wsłuchany w rynek i szybko dodają wszelkie życzenia klienta do funkcji komputera.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i nie wiem dlaczego większość osób czepiających się o specyfikacje LED z BT EX wydaje się nie rozumieć powodów - chyba wszyscy są na tyle inteligentni żeby wydedukować żę:

Przemek nie podaje producenta diody, ponieważ znalazł lub zlecił wyprodukowanie diody, firmie która to robi dobrze i tanio i tania skuteczna dioda + przemyślany dobry komputer to jest główny narzut i główny zarobek Przemka.

Wydaje się też oczywiste, że jesli ktoś zdobyłby dostęp do tego producenta i specyfikacji tych diod, a także skopiował komputer to jest w stanie wyprodukować kopię i zaoferować ją taniej. Czy kogoś w tym wypadku dziwi fakt że reefshop, jak kazda normalna firma wprowadzająca inowacyjny produkt strzeże tych informacji jak oka w głowie?

Dlaczego natomiast podaje się rodzaj diod cree i się tym chwali? Ponieważ diody cree są bardzo dobre, ale też i drogie. Nie mozna na nich zrobić lampy tanio. Do tego słowo "cree" w specyfikacji jest marketingowo magiczny, więc zamiast ukrywac specyfikację, producenci się nią chwalą. Jesli się nie mylę to pewnie jedynym sposobem żeby dostać diody cree taniej jest zakupienie ich w dużej ilości więc nie ma raczej zagrożenia że ktoś kupi te diody i zrobi chaupniczo lampę taniej i do tego zarobi na niej.

Cena lampy to już temat rzeka - a ile kosztują oprawy T5 np ATI? Proszę sobie sprawdzić i trzymać się mocno. A ile reefshop przycina na tych lampach? A co to kogoś obchodzi - ustalili taką cenę i skoro są na nią klienci to znaczy że jest cena odpowiednia. Czy pytacie się firmy Sony dlaczego ich telewizory kosztują tyle skoro sprzęt jest prawie identyczny do TV LG? Kto chce kupuje Sony , a inny kupi sobie LG. Pieniądze klienta i robi z nimi co chce, tak samo jak produkt jest danej firmy i zarabia na nim tyle ile chce (lub ile może ;) )

Poza tym poprawcie mnie ponownie jeśli się mylę, ale cena na rynek polski jest nizsza niż na "zagramanicę", przez co z tego co wiem Przemek ma problemy ze strony dystrybutorów zagranicznych.

Nie wiem tego na pewno ale śledząc posty podejrzewam, że większość produkcji idzie poza Polskę.

Czy coś pominałem? Naprawdę nie pojmuję dlaczego część osób na tym forum wydaje się tego nie rozumieć. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że są to osoby pracujące "w budżetówce" i nie rozumiejące konceptu prowadzenia firmy i że istota takiego działania jest zarobek, a nie działanie dobroczynne.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Przemek to cały czas bylibyśmy jeszcze w epoce HQI i T5 bo pokażcie mi innych poważnych importerów lamp LED w Polsce. A tak mamy nawet spory wybór i każdy dostaje gwarancje i Wie gdzie szukać pomocy . A lament na forum że coś komuś nie dział w sofcie jest po prostu dziecinny bo takie sprawy załatwia się osobiście. A czemu ma to służyć obsmarowanie kogoś na forum - rozwojowi firmy dalej czy żeby mu dokopać żeby nikt tam nic nie kupował itp ? Zresztą na forach najczęściej pisze 5 % osób nie zadowolonych a cała reszta nie wdaje się w głupie dyskusje.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum od około roku.

Do jednego wniosku powoli dochodzę: tematy ''ledowe'' poruszane na tym forum czyta się lepiej od najlepszego bloga w sieci. Więcej akcji i dramaturgi nie pisząc już o bohaterach....heheheh

Tak bez urazy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze watek odbiegl bardzo od pierwotnego tematu podaje najnowsze fakty ;) soft 5.1 (dzis w nocy sciagniety) i firmware lampy 130a (najnowszy) nie gryza sie ... wszystko dziala lacznie z PAR co juz zdazylem przetestowac


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk, dzięki za posta...

generalnie zgadzam sie z Tobą co do ogółu, natomiast mój wpis nie był podyktowany próbą doczepienia się do Przemka, ponieważ nie mam nic do niego i myślę, że w swojej wypowiedzi nie byłem subiektywny...

uwagę o złośliwościach, wpisałem konkretnie w kierunka rafala007 ;) ponieważ tak odbieram jego 2 ostatnie wypowiedzi... koniec kropka ;)

#240813 smk :

Odniosę się jeszcze do informacji że nie kupisz profiluxa bo to chłam i ma non stop pełno dziur. Nigdy nie mów nigdy, przy akwarium pewnej wielkości (a gwarantuje że kiedyś postawisz większy baniak) automatyka taka czy inna staje się sprawą obowiazkową (no chyba że jesteś na emeryturze i chcesz siedzieć non stop przy baniaku i go pilnować). Do wybory w PL masz profiluxa, AT aquamedica (trochę droższy) i IKS (najdroższy). Z czego profilux ma obecnie największe mozliwosci i jest najtańszy, a za razem support ma bardzo wsłuchany w rynek i szybko dodają wszelkie życzenia klienta do funkcji komputera.

Jeśli baniak zmienię to max do 400-450L, pod to też kupiłem sobie sprzęt a 250L na pewno będzie dobrą nauką...

natomiast na pewno nie kupię sobie Profiluxa ;)... na 100% zautomatyzuje sobie z czasem nawet ten maleńki zbiornik ale wybiorę polskie udane alternatywy (jak, np. DoserOne, dolewkę Dr_Witta, czy też miernik Muftiego (już zamówiony :D))... z definicji nie lubię wydawać kasy na bardzo drogie urządzenia, jeśli mogę znaleźć jakiś zamiennik...

Wracając do meritum wątku:

Przemku,

czy zapowiedź ledów tylko z regulacją siły i barwy światła dotyczy wszystkich modeli lampy: Daimos/Phobos czy tylko BP??

Na koniec przeprosiny z mojej strony, jeśli kogoś (głównie pewnie Przemka) uraziłem... sorki...


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Myślę, że dopóku dyskusja przebiega rzeczowo bez osobistych wycieczek - to nie ma za co przepraszać - w końcu rozmawiamy o konkretnym produkcie a każdy ma prawo mieć własne zdanie na dany temat.

Co do Twojego ostatniego pytania - lampy Black Python Modular o których rozmawialiśmy mają podobnie jak "Twoja" możliwość włączenia/wyłączenia oddzielnie diod białych i niebieskich. Pod tym kątem lampy nie różną nię w ogóle(u nas też są dwa zasilacze)

Co do odpowiedzi którą dostałeś od producenta - jestem zaskoczony że nikt wcześńiej na ten temat nie zwrócił im uwagi - przecież te lampy "wiszą" w ofercie pewnie z pół roku albo i dłużej. Podawanie mocy lampy 180W zamiast 110-115W - to różnica większa niż 60%. Ciekaw jestem co na to Klienci którzy kupili je jako 180W ;)

Co do parametrów pracy które zapewnia im producent - zapytaj go proszę jaki wyszedł mu wynik jak mierzy temperaturę z okolicach rdzenia diody - po przyłożeniu do thermal pada.

Gdyż jeśli on pisze, ze lampa po(!) zainstalowaniu wentylatorów ma temperaturę 45 stopni - to najprawdopodobniej temperatura rdzenia wynosi ok. 120-130 stopni(pod warunkiem dobrego "przejścia" termicznego pomiędzy diodami i radiatorem) - a to temperatura prawie że krytyczna dla struktury diody. Czy diody montnowane są na starach(płytka pcb) czy też bezpośrednio na pcb(mcpcb)? Jak z wymianą gdyby coś było nie tak?

I zapytaj z ciekawości jak możesz, jakim układem sterują prąd - czy to układ cyfrowy(jaki? nie powinni tego ukrywać) czy analogowy(rezystor, lm317)?

Da ci to obraz sprawności lampy - oraz ewentualnych możliwości naprawy lampy gdyby coś padło.

Nie wiem jak są sekcje montowane - i ile diód "uśnie" jak przepali się jedna.Małym problemem jest jak przepali się na rozwarcie - jak na zwarcie i nie ma cyfrowego drivera - to prąd się zwiększy i następnę polecą bardzo szybko.

Zobaczymy co Ci odpowie - a ja z przyjmenością też zobaczę jak rozwiązali sterowanie(nie żebym był zazdrosny - gdyż mamy nieco bardziej rozbudowane, bez pokręteł ;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko w tym wątku odpowiedź na pytania z AR - szczególnie ocelocika na temat porówania PAR lampy LED z HQI.

Poniżej znajduje się test, który porównuje:

1. Lampę LED 72W

2. Żarnik HQI 14.000K 250W na stateczniku elektronicznym Galaxy - razem zużycie ok. 280W.

Lampa 72W ma ponad dwukrotnie większą skuteczność.

Dlatego też nasz BP 120W ma skuteczność jak 400W żarnik.

http://www.aquaillumination.com/?p=384

Jak wrócę z urlopu to zamieszczę relację fotograficzną z testu naszych lamp w porównaniu z lampami T5, HQI 150, 250W i 400W.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka...

Zauważyłem że nasi skośni bracia mają tendencję zbiorową chyba do "przekręcania" informacji na temat zastosowanych diod LED - i ich mocy.

Kolejny przykład - lampy Maxspect:

http://www.lck-led.com/images/maxspect-g1-2.JPG

napięcie 3,3, prąd 700mA - co daje 2.3W - co daje prawie 3W jak podaje producent..

Czy ktoś w Polsce ma tę lampkę?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.