Skocz do zawartości
syciu

Jak złapać rybe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do Was - jak złapac rybke? pytam poniewaz mam male akwarium i duzo skaly i mam problem - musze zlapac i przewiezc garnika do znajomych bo u mnie atakuje mi ryby - miedzy innymi gramme i blazenki - strasznie agresywny i zauwarzylem ze terytorialny :-) Probowalem ostatnio siatka do rybek ale graniczy z cudem albo trafieniem 6 w totka :-). Jak naszybciej i najmniej stresujaco go zlapac?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego będzie problem. Sam probowalem tego kiedys i po wielu próbach odstąpiłem, poprostu nie dałem rady. Odważe się stwierdzić, że w małym akwa ze skalą i koralami garbika zlapać nie sposób.

Obawiam się że są tylko dwa sposoby: wywalić skale z koralami i zlapać siatka - ale to raczej odpada,

albo do najblizszego sklepu wędkarskiego haczyk nr 18, 20 a najlepiej 22 z 50 cm najcieńszej żylki jaką uda ci się kupić (najpewniej 0,06 mm) solowca na hak (oczywiscie trzeba umieć jeszcze haczyk zawiązać) i do akwa.

Ryzykujesz złapaniem innej ryby, uszkodzeniem pyszczka garbika ale to chyba i tak lepsze niż czekanie aż on sam zatłucze Ci inne ryby a podobno są bardzo uparte i wytrwałe.

Jak go złapiesz rana na pyszczku bardzo szybko mu się zagoi więc generalnie nie grozi mu wielkie niebezpieczeństwo....

Powodzenia,

tomko

ps. najpewniej bedziesz mial tylko jedną próbę, drugi raz przez dluższy czas nie da się już nabrać :waving


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy na haczyk z przynętą złapał Skrzydlicę. Niestety nie znam jej dalszych losów.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy pokolce na haczyki lowi w akwarium :) bezzadziorowe. Na haku cokolwiek. Mowi, ze to o wiele mniejszy stres dla ryby niz godzinne ganianie jej siatka po calym akwarium. Po 12 godz pokolce zachowuja sie jakby nigdy nic sie im nie stalo i wcinaja od nowa wszystko :) cos w tym moze byc :waving


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w kubie:)

Ja swojego od ponad roku lapie:D i tylko gdy wsadze siatke zaczyna drwic sobie. Pulapka tez mam w d...bardzo iteligentna i bezczelna ryba. Ale jego dni sa policzone


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady - powiem Wam ze mnie na sama mysl temat kladzie :-) zeby taki maly zwierz tak ze mna pogrywal hehe

a ma moze ktos taka pulapke do pozyczenia - zlapie rybke i oddam :-) - pomysl fajowy z tym pojemnikiem


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie sobie spokój z siatkami - szkoda czasu. Pewnie, że niektórym się udaje ale to raczej margines niż reguła. Dodatkowo, w akwarium mocno zarośniętym koralami straty z powodu zniszczonych zwierząt są zbyt duże by ryzykować.

Moja pułapka została użyta cztery razy. Niedużo ale zdążyłem się przekonać do tego sposobu.

@syciu, mogę ci jej pożyczyć jeśli nie znajdziesz nikogo ze swojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tydzien temu wyciagnalem z baniaka Naso Elegansa siatka. jak? sprawa bardzo prosta. w srodku nocy z latarka podbijasz do ryby, wyciagasz ja z nory jakims manipulatorem na otwarta wode, wkladasz siatke i ryba twoja. pamietajcie, aby ryby nie wyciagac siatka, tylko w siatce trzeba przelozyc do kubka, przewaznie rybki grzecznie parkuja w kubku. i kubkiem wyciagajcie z wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@syciu, a jak karmisz rybki?

ja musiałam pozbyć się z akwarium dużego hepatusa. pułapka kompletnie się nie sprawdziła, gdy tylko pojawiła się w zbiorniku, hepatus pływał w przeciwległym rogu zbiornika. obrał sobie akwan 20x30cm i nie wystawiał płetwy, po prawie 2 tygodniach dałam sobie spokój z pułapką.

natomiast jak karmię ryby, to wkładam do zbiornika sitko (takie do herbaty) na którym wcześniej płuczę mrożonki. wszystkie rybki (no oprócz mandarynów) włażą do tego sitka. wyjadają ile mogą i dopiero rozpływają sie po zbiorniku.

w taki sam sposób złapaliśmy hepatusa. co prawda mrożonki włożyłam do typowej siatki (do herbacianego sitka wszedłby mu tylko ogon :waving ), ale po 3 sekundach, hepatus był w siatce i konsumował :)

spróbuj może tak?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połów małej, zwinnej, szybkiej rybki to zupełnie inna liga niż łapanie dużego, mało zwrotnego, a do tego czasami zaspanego, pokolca. Najwięcej zdrowia zepsuła mi hexatenia sprzed kilku lat. Spała w kamieniu, na którym leżały inne skały więc musiałbym zdemolować akwarium (pseudochromisa wyjąłem z kamieniem), do siatki, kubka czy tam innej butelki z jedzeniem, jak byłem w pobliżu, nawet się nie zbliżała. W czasie tej dwutygodniowej walki mojego żółtka złapałem przypadkowo pewnie parę razy. Zresztą na zlocie w Milówce pokolec został złapany gołą ręką.

Wniosek: Każde akwarium jest inne a uniwersalnej metody na cokolwiek nie ma. A nam pozostają łzy bezradności :waving

Może wszczepiać rybom jakieś magnesy a potem je czyścikiem do szyb wyłapywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238739 rs :

Połów małej, zwinnej, szybkiej rybki to zupełnie inna liga niż łapanie dużego, mało zwrotnego, a do tego czasami zaspanego, pokolca. ...

oczywiście! dlatego dopytywałam o sposób karmienia, bo mi do sitka (gdy podaje mrożonki) obsada sama sie pcha. i mogę sobie machać, nawet parę razy podnosiłam z rybkami i nic... zero obaw "sitkowych" przy następnym karmieniu.

natomiast jak w zbiorniku pojawia się coś nowego/obcego- butelka/pułapka, wszytskie ryby mykają w skałki i tyle. o jakimkolwiek złapaniu mogę zapomnieć :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszytskim, a wiec tak jak tu pisze rs zlapanie malej rybki to masakra - nie ma co straszyc innych i niszczyc calosci lepiej cos zastosowac - wiec albo pulapke albo ta siatke - dzisiaj sprobuje. Jutro jestem poza kompem wiec dam znac w piatek :-) jak mi poszlo.

rs - jak co to sie usmiechne do ciebie - oczywiscie gdybys mogl i podeslac ja zlapie i odesle do ciebie pulapke :-) koszty pokrywam, ale na poczatke sprobuje z siatka z zarciem. trzymajcie kciuki :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam.

Jak zastosowałem przemyślny fortel i do akwarium włożyłem siatkę z żarciem w środku to, jestem prawie pewien, usłyszałem donośny, pogardliwy śmiech mojej hexatenii. :waving

Mam nadzieję, że twój garbik jest mniej złośliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może cyjankiem? W końcu to metoda szeroko stosowana na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238784 rs :

Trzymam.

Jak zastosowałem przemyślny fortel i do akwarium włożyłem siatkę z żarciem w środku to, jestem prawie pewien, usłyszałem donośny, pogardliwy śmiech mojej hexatenii. :)

Mam nadzieję, że twój garbik jest mniej złośliwy.

Moje ryby też wpływają do siatki z żarciem a borsuka mogłabym ręka z akwarium wyjąc natomiast hexatenia to zupełnie inna bajka... Trzeba jej było chyba smycz założyć przy wpuszczaniu do akwa :waving


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam takie coś (fotki) wkładam to na pare dni do akwa, podczas karmienia daje do środka jadło, po paru dniach siedzą w pułapce po trzy i trzeba polować na tą właściwą:waving DZIAŁA!!! do tej pory złapane 5 sztuk.

Pozdrawiam353-dsc01395.jpg353-dsc01396.jpg


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że takie nie umyte, ale fotki robione na szybko... A ten kawałek szkła doklejony po to, żeby dociążyć "zasówę".


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to małe akwa takie do 100 l i w dodatku wolnostojące to zlej wodę do beczki, przechylając je lekko na przednią szybę.

Wyjmij garbika i z powrotem wlej wodą, korale i inne zwierzaki nie ucierpią od chwilowego braku wody.

Jak akwarium jest większe i powyższa operacja jest niemożliwa do wykonania to tak jak powyżej piszą koledzy spróbuj z pułapką tylko koniecznie na tylną szybę pułapki przyklej lustro. Terytorialne ryby widząc swoje odbicie reaguję bardzo szybko i jedyne czym się wtedy zajmują to z furią atakują lustro i nawet nie zauważają opadającej klapki.

Tak złapałem dorosłego sohaala w 2000L w 10min, lineatusa jeszcze szybciej, dorosłego undulatusa , który atakował lustro jeszcze w wiadrze i kilka innych okazów teoretycznie nie do wyłowienia. Agresywny, terytorialny garbik powinien tak samo zareagować na swoje odbicie i wyłowienie nie będzie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jeszcze raz dzieki za cenne sugestie - dzisiaj kolejny raz sprobowalem z sitaka i karmieniem z niej - a wiec garbik nie wplywal do niej ale na tyle blisko podplynal ze tylko machnalem siatka w gore i mialem go w siatce - tak wiec hurra garbik zlapany. Jeszcze raz dzieki.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulację :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Szczęściarz :D

Bardzo fajnie, że się udało tak bezboleśnie - zdrowiej dla wszystkich.

No i ja na pocztę nie muszę chodzić żeby ci pułapkę wysłać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam do złapania dwa garbiki. Terroryzują mi wszystkie nowe ryby. Dwie już zakończyły to zgonem.

Wisi pułapka AM ale ryby trzymają się od niej z daleka, wsadziłem bliżej skały butelkę z wycietym otworem i też nic.

Muszę je szybko odłowić bo przyniosłem wczoraj 3szt pseudoanthias evansi, jednąod razu zatłukły, dwiei siedzą zestresowane koło pomp, jak tylko wypłyną to dostają baty :(

Jest jednak szansa że przeżyją bo sięgają po mrożonki, jednak garbiki albo je zagłodzą albo zamęczą.

Czytałem wiele wątków, jutro idę po haczyk i żyłke, może jest jeszcze jakaś metoda sprawdzona?

Dodam że ganianie z siatką i latarką nie zdaje egzaminu, po prostu za dużo zakamarków i nie dają się wypłoszyć...


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głód i żarcie do pułapki, mówię teoretycznie bo czeka mnie pierwszy połów ryb - odłów wszystkich garbików i chromisów z 500L baniaka, powodzenia życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głód odpada. Anthiasy które wpuściłem muszą jeść. Inaczej zejdą z głodu. Jeden już je, łapie żarcie i ucieka do kryjówki koło pomp :) drugi siedzi w pompach bez ruchu prawie (pewnie nie przeżyje tak długo) jutro haczyk na garbiki, jak to nie pomoże to wyciągam skałe chyba...


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.