Skocz do zawartości
inmar

Forum handlowe

Rekomendowane odpowiedzi

ale dzięki temu można zaoszczędzić sporo $$$ i hobby to staje się bardziej dostępne dla wielu nowych osób :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I brak nowych ciekawych tematow do syskusji.

Odczuwam jeszcze niedosyt z powodu braku obecnosci kilku osob, a dawniej bywali prawie codziennie.

Mysle ze problem zalewajacego nas targowiska mozna rozwiazac po przez utworzenie zakladki na pasku glownym. Targowisko dziala bez zmian a zaglada tam kto jest zainteresowany. Reszta z Nas nie musialaby sie przedzierac przez tematy na stronie glownej

Macie jeszcze jakies pomysly?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - moderujesz teraz to podsune Ci pomysl do wykonania ;-) Podzielic targowisko na 'kupie','sprzedam' i 'inne'. A na glownej pokazywac tylko naswiezsze ogloszenie z danej kategorii. To ograniczy liczbe postow z targowiska na glownej do trzech i nikt sie napewno o to nie obrazi ;-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

1.Zgadzam sie z Inmar.

2.Grzegorz masz dobry pomysł.

Pozdrawiam Daniel M.

P.S

"TargoNanoReff" moze tak to nazwiemy forum co nam sie z niego zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239437 inmar :

Nie wiem czy zauważyliście,ale główne tematy to handel.

Gratuluję postu nr 1000 ! :)

A tak na marginesie, też to zauważyłem. Nie ma co się jednak dziwić, skoro sklepy raczą nas takimi cenami, prawda? Czasami zastanawiam się dlaczego nas tak "łupią"... bo to teraz modne zdzierać na hobby? Kiedyś porównałem sobie np. cenę miernika TDS, w zakładce dla akwarystyki był 3x droższy od miejsca, gdzie można było kupić dokładnie taki sam, jednak w lokalizacji AGD (mierniki wody w kuchni)... Myślę, że dlatego coraz popularniejsze jest targowisko, ponieważ tutaj sami dla siebie, po normalnych cenach, ludzkich, pomagamy sobie nawzajem. Alternatywą byłoby osobne forum, tylko zawierające targowisko, jednak to chyba nie będzie za dobry pomysł. Oprócz handlować, powinniśmy również dyskutować, słuchać, uczyć się i pomagać. Popieram pomysł, reszta to tylko kosmetyka...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to denerwuje że na stronie głównej 80-90% postów to targowisko.

Myślę że dobrze by było wyłączyć targowisko z listy nowych postów pojawiających się na stronie głównej.

A że taki ruch na targowisku to nie ma się co dziwić. Media od 1,5 roku wywołuja psychozę trąbiąc jaki to jest wielki kryzys, to też kazdy na wszelki wypadek ogląda każdą wydaną złotówkę dwa razy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że handel był i będzie nieodłącznym elementem tego Forum, a większość użytkowników i tak pewnie czyta inne działy, przynajmniej ja tak robię, pozdrawiam !


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udzielam sie rowniez na innym forum www.czfa.pl (nawet dzial morski tam mamy oczywiscie w malej skali) i tam jest podobnie .... dzial targowisko zyje reszta srednio


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również obserwuję wzrost ilości ogłoszeń handlowych w stosunku do "rzeczowych" tematów.

To forum kształtują wszyscy użytkownicy - to czy jest to forum komercyjne(należące do sklepu) czy też nie - nie ma kompletnie znaczenia. Nawet tym bardziej zaprzecza tej idei, gdyż właściciel powinien być zainteresowany "zduszeniem" handlu z drugiej ręki - zgodnie z teorią o nanodyktaturze i innych spiskowych ... :)

Jestem przekonany, że tylko od nas zależy czy będą się pojawiały wartościowe tematy - i czy moderatorzy będą pilnować porządku, aby jałowe dyskusje i osobiste wycieczki nie zniechęcały do wypowiadania się wielu osób..

Ja osobiscie nie pisuję - ale to przyczyna jedynie braku czasu - choć oczywiście niektóre tematy przeglądam.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać ale :

Fakt faktem od pewnego czasu jest głównie oblegane targowisko ale chyba tylko dlatego że nikomu nie chce się odpisywać po raz milionowy na tematy typu jak się pozbyć aiptasi lub innych na które można znaleźć odpowiedzi w setkach już napisanych postów :banghead

Jednak najbardziej drażnią mnie tematy typu "chce mieć akwarium morskie co mam kupić i jak robić " bo jestem leniem i nie chce mi się szukać niczego co ktoś już napisał bo wy tu macie obowiązek podać na tacy gotowe rozwiązania :cursin

co do samego targowiska jak je nawet ktoś przeniesie lub zlikwiduje to zostanie nam czytać praktycznie same posty typu .... wiecie jakie

#239603 piona :

Bo jak mamy pieprzyć w kółko to samo ...to wymiękamy !!!!Napisałem za siebie bynajmniej....

Piona właśnie o to mi chodzi

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO po pierwsze najpierw było forum potem sklep z morszczyzną Przemka więc twierdzenie, że forum od początku jest komercjalne jest trochę nie ten teges. Po drugie pytania: "Chcę mieć morskie i co dalej?" będą bo morszczyzna wyszła sobie z kręgu hobby dla "oddanych i zakochanych" a trafia również do tych którzy z braku laku coś by porobili by sąsiedzi i goście zazdrościli (zrymowało się niechcący). Po trzecie kiedyś zamiast działu "Targowisko" ważniejsze był "DIY":)poprostu warunki się zmieniły. Po czwarte i najważniejsze pole do tworzenia nowych i nie powielonych wątków jest już niezwykle wąskie... Wpadało by zatem jakąś rewolucje w forum i serwisie zrobić, pytanie tylko: w jakim kierunku??


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to że jest dział targowisko bardzo sobie chwalę,sam korzystałem i korzystam.

Zwróciłem tylko uwagę,że przeważa ten dział w postach.Tak się zastanawiam co innego można pisać jak już chyba wszystko było.Dokopanie się czasem do interesującego nas tematu w archiwum jest nieraz trudne,czasem są już nawet nieaktualne.

Na pewno musimy pomagać nowym(też się do nich jeszcze zaliczam bo wolno się uczę) bo jeśli nas będzie więcej to akwarystyka morska będzie bardziej rozpropagowana i wszystko potanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym na forum wielokrotnie!

to mozna znaleźc w archiwum !

wysil sie troche a nie wszystko chcesz miec podane!

opcja szukam, wpisz i znajdz a nie sie pytasz!

takie odpowiedzi otrzymywal kazdy kto zadal pytanie na forum

Czego sie spodzeiwacie?

Kazdy zjeby dostawal jak sie o cos zapytał :-)

wiec nikt nie pyta

Jak ktos napisze o nowym produkcie to zaraz sie podejzewa, ze ma w tym ukryty interes.

A na dodatek moderatorzy w pewnym momencie stali sie strasznie nadgorliwi wprowadzajac dziwny klimat.

Kiedyś to przynajmniej awantury były, a to znaczyło ze komus zalezy.

Teraz sie o nic nie pyta, niczym nie chwali, na nic nie zali, a wszyscy są Mistrzami Świata :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niech ten dział sie rozwija po co mamy płacić na allegro skoro tu możemy się wymienić albo

sprzedać coś z garażu. A co do dyskusji na forum to Krzysiek ma rację nie można się wychylać.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zalewa nas przed chwila 15 tematow na stronie glownej to targowisko.

Przemku gdzies cos wspominales o planach, zmianach.....bedzie cos? Tylko pytam :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, robi się :)

Daj chwilkę odpocząć po urlopie, jakoś nie mogę dojść do siebie, mam do odpisania (rzeczowo) na 472 maile!

:)

Chyba się napiję...

:)

pozdrawiam

Przemek

PS. W weekend zrobię podmianę części silnika forum.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że forum prezentuje głównie charakter handlowy jest wg mnie winą samych użytkowników. Wiele lat temu (z 6?) sytuacja była zupełnie inna. Było wtedy dużo więcej osób znających się na akwarystyce morskiej. Odbywały się liczne dyskusje mimo słabiej rozwiniętej akwarystyce morskiej w Polsce niż teraz. Niestety aktywność wielu użytkowników forum ogranicza się w chwili obecnej do kilku wypowiedzi o schemacie:

"dyskusja o moim akwarium"

"to wina dojrzewania zbiornika"

"korale sps są trudne, a miękkie łatwe"

"czy masz 1w światła /litr? w swoim akwarium?"

"co to za stworzenie?"

"piękny zbiorniczek"

"ledy to najlepsze światło"

Nie ma się zatem co dziwić, że dyskusja merytoryczna znacząco obniżyła tutaj poziom. Ciągle wałkowane są te same kwestie, a odpowiedzi zawsze są takie same. Nawet, gdy ktoś ma jakiś problem to oprócz odpowiedzi "cykl azotowy", a czasem "to wina dojrzewania akwarium", lub "wpisz do wyszukiwarki" rzadko kiedy pojawia się konsktruktywna wypowiedź. Po prostu co bardziej znający się na tym ludzie nie wypowiadają się tutaj :)

Chyba jest to główna przyczyna spadku poziomu dyskusji na forum nan-reef i możemy mieć pretnesje tylko do nas samych.

Co do tego, że targowisko się rozwija to moim zdaniem to bardzo dobrze. sam na tym bardzo wiele zyskałem i bardzo mnie to cieszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię dział TARGOWISKO i udało mi się kupić ( a nawet dostać gratis) kilka fajnych rzeczy m.in korale i uważam że po latach jest tyle info na forum że nie mogą w kółko powstawać nowe watki w innych działach - no może poza działem sprzęt - bo pojawia się nowy jak własnie lampy LED . Poza tym dział NASZE AKWARIA ma się coraz lepiej .

Akwarystyka morska w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W W-wie jest 5-6 sklepów gdzie można praktycznie kupić wszystko co dusza zapragnie. A dla początkującego własnie dział TARGOWISKO jest bardzo ważny . Jest to drogie hobby i kupno uzywanego sprzetu czy korali od osób prywatnych pozwala zaoszczędzic sporo $ . Nie ma co demonizować .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.