Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Kris - ja nie neguje kulek ogolnie. Ja mowie ze ta wersja lulek w moim akwarium prawdopodobnie zaszkodzila bardziej niz pomogla. Pisze "prawdopodobnie" poniewaz do konca nie wiem co spowodowalo nedzny wyglad korali. Ciesze sie ze u Ciebie dzialaja bo masz piekny zbiornik.

poza tym nie cukierkuj tak w photoshopie bo przesadziles z balansem kolorow. Nawet cien masz niebieski :)

#324461 luft :

słysze opowieść w podobnym tonie po raz n-ty. Dojrzało żółteczko... czas wyjąć i moje polimery... ze względu na marny widok jednej z dwoch euphylli. Ciekaw jestem czy w koncu stanie "na nogi". Pozdro!

Nie wiem czy masz to wydanie "Korala" o LPSach ktore Waldek na zlocie sprzedawal. Niestety Euphylia i inne LPSy dlugo sie regeneruja. W kazdym razie trzymam kciuki

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że ten cień to tak od barwy oświetlenia i zdjęcia z komórki - o ja głupi :waving muszę kupić lepszą książkę do szopa :)

tak patrze to rzeczywiście kolory blade wyszły - podciągnę ... obiecuje!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że ten cień to tak od barwy oświetlenia i zdjęcia z komórki - o ja głupi :) muszę kupić lepszą książkę do szopa :)

tak patrze to rzeczywiście kolory blade wyszły - podciągnę ... obiecuje!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324556 Kris_77 :

a ja myślałem, że ten cień to tak od barwy oświetlenia i zdjęcia z komórki - o ja głupi :waving muszę kupić lepszą książkę do szopa :)

tak patrze to rzeczywiście kolory blade wyszły - podciągnę ... obiecuje!

oj tam oj tam... jeszcze tylko kilka warstw w PS i do druku - baniak jak z obrazka :)

wracając do kulek to mysle ze nie odczuje ich straty. Gdy je wkładałem miałem inne absorbenty by powoli przechodzic na same kulki. Jednak od września troche czasu mineło i kulki mi sie nie sprawdziły.

Euphyllia ucierpiała przez czosnek i od 2 miesiecy sie zbiera do zycia.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324556 Kris_77 :

a ja myślałem, że ten cień to tak od barwy oświetlenia i zdjęcia z komórki - o ja głupi :) muszę kupić lepszą książkę do szopa :)

tak patrze to rzeczywiście kolory blade wyszły - podciągnę ... obiecuje!

oj tam oj tam... jeszcze tylko kilka warstw w PS i do druku - baniak jak z obrazka :)

wracając do kulek to mysle ze nie odczuje ich straty. Gdy je wkładałem miałem inne absorbenty by powoli przechodzic na same kulki. Jednak od września troche czasu mineło i kulki mi sie nie sprawdziły.

Euphyllia ucierpiała przez czosnek i od 2 miesiecy sie zbiera do zycia.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę Waszych akwa ale może przyczyna jest w tym,że działają za bardzo - myślę, że kulki się sprawdzają w zbiornikach z duża ilością sps i sporym karmieniem - tam gdzie potrzebna jest dość "czysta" woda...

lps-om i miękkim pewnie może to przeszkadzać...

@luft - a co widać, że dołożyłem parę korali na warstwach ? :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę Waszych akwa ale może przyczyna jest w tym,że działają za bardzo - myślę, że kulki się sprawdzają w zbiornikach z duża ilością sps i sporym karmieniem - tam gdzie potrzebna jest dość "czysta" woda...

lps-om i miękkim pewnie może to przeszkadzać...

@luft - a co widać, że dołożyłem parę korali na warstwach ? :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris ciągniesz lachę ale coś w tym jest,

Wiem że tester zna się na takiej robocie, luft z racji profesji też.

Ja uważam że kulki będą działać jak trafi się z ilością i efektywnością ścierania do systemu. Myślę że jest bardzo łatwo albo dać ich za dużo albo przy małej ilości stworzyć warunki przepływu maksymalnie ścierające. Myślę że tobie kris to się udało - niestety z tego co widziałem po sobie i innych akwarystach - większości przypadków porażka.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris ciągniesz lachę ale coś w tym jest,

Wiem że tester zna się na takiej robocie, luft z racji profesji też.

Ja uważam że kulki będą działać jak trafi się z ilością i efektywnością ścierania do systemu. Myślę że jest bardzo łatwo albo dać ich za dużo albo przy małej ilości stworzyć warunki przepływu maksymalnie ścierające. Myślę że tobie kris to się udało - niestety z tego co widziałem po sobie i innych akwarystach - większości przypadków porażka.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324565 Kris_77 :

@luft - a co widać, że dołożyłem parę korali na warstwach ? :waving

hehe, pociągnąłem tylko temat wg. Twojej melodii, czyli na pozytywie

(na warstwie dołożyłbym m.in.: kolor selektywny, kontrast, wczesniej powielił obraz pod kątem wypełniania przepaleń min. na piasku. Nie myślałem o innych dodatkach).

Co do kulek powiedzmy, że nie trafiłem ze ścieraniem ich :) Btw, podbudowany instrukcją z opakowania kupiłem - uwierzyłem, że zbawią mój świat i moją kieszeń :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324565 Kris_77 :

@luft - a co widać, że dołożyłem parę korali na warstwach ? :)

hehe, pociągnąłem tylko temat wg. Twojej melodii, czyli na pozytywie

(na warstwie dołożyłbym m.in.: kolor selektywny, kontrast, wczesniej powielił obraz pod kątem wypełniania przepaleń min. na piasku. Nie myślałem o innych dodatkach).

Co do kulek powiedzmy, że nie trafiłem ze ścieraniem ich :) Btw, podbudowany instrukcją z opakowania kupiłem - uwierzyłem, że zbawią mój świat i moją kieszeń :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie marnuje warstw - wole dodać na nie jakieś rybki czy coś fajnego :waving

ale ciesze się, że kulki nie zostaną beatyfikowane :) i pozostaną jedynie jedną z wielu fajnych sposobów filtracji....


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie marnuje warstw - wole dodać na nie jakieś rybki czy coś fajnego :)

ale ciesze się, że kulki nie zostaną beatyfikowane :) i pozostaną jedynie jedną z wielu fajnych sposobów filtracji....


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdradzę jak tylko zrobię testy - w domu mam dość stare i nie chcę podawać wyników być może nie właściwych ...

poszukam testów u kolegów w mieście....


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdradzę jak tylko zrobię testy - w domu mam dość stare i nie chcę podawać wyników być może nie właściwych ...

poszukam testów u kolegów w mieście....


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324567 KIDULT :

Kris Twoj Hepatus tez widze sie bardzo wybarwil

...a sanitarnik to jakas nowa odmiana:D Kris zagnil chlopakow walnij fotke w trybie auto wszyscy wiedza jak wychodza i reszte kolorow sobie dowyobrazamy.

Ja tez po prawie 11 miesiacach stosowania odpuscilem sobie. Co z tego ze No3 na poziome mnie zadowalajacym jak korale kuleja. Liche to takie, markotne. Kombinowlem z iloscia, przeplywem, dolociee przy odpieniaczu i wyszlo jak wyszlo.

Ale nie zaluje, po drodze czytajac o polimerach znalazlem duzo ciekawych informacji na temat innych sposobow filtracji za i przeciw. Trzymam kciuki za wszystkich co szukaja wlasnej drogi.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324567 KIDULT :

Kris Twoj Hepatus tez widze sie bardzo wybarwil

...a sanitarnik to jakas nowa odmiana:D Kris zagnil chlopakow walnij fotke w trybie auto wszyscy wiedza jak wychodza i reszte kolorow sobie dowyobrazamy.

Ja tez po prawie 11 miesiacach stosowania odpuscilem sobie. Co z tego ze No3 na poziome mnie zadowalajacym jak korale kuleja. Liche to takie, markotne. Kombinowlem z iloscia, przeplywem, dolociee przy odpieniaczu i wyszlo jak wyszlo.

Ale nie zaluje, po drodze czytajac o polimerach znalazlem duzo ciekawych informacji na temat innych sposobow filtracji za i przeciw. Trzymam kciuki za wszystkich co szukaja wlasnej drogi.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500000.jpg

oryginał photo by komórka - bez szopa :) no dobra - zmniejszane w szopie...

po zdjęciu koloru niebieskiego (bo jest za dużo) - zrobieniu go nie co żywszego widać po tle, że jest za szare) - wyostrzeniu - tak wygląda :)

"Trzymam kciuki za wszystkich co szukaja wlasnej drogi." dobrze prawisz :)

będę dziś miał testy to sobie z ciekawości porobię :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500000.jpg

oryginał photo by komórka - bez szopa :) no dobra - zmniejszane w szopie...

po zdjęciu koloru niebieskiego (bo jest za dużo) - zrobieniu go nie co żywszego widać po tle, że jest za szare) - wyostrzeniu - tak wygląda :)

"Trzymam kciuki za wszystkich co szukaja wlasnej drogi." dobrze prawisz :)

będę dziś miał testy to sobie z ciekawości porobię :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.