Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Nowy HANNA checker PO4

Rekomendowane odpowiedzi

zaraz zaraz na filmiku producenta proszek mieszany jest do rozpuszczenia a wynik to efekt koloru wody..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten filmik masz ze strony www.hanna.instruments czy z you tube ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona producenta... jest kilka postów wyżej


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również uważam że należy mieszać przez 20 sek. i nie dłużej


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu mój tam nie jest podany czas robienia testów. Posiadam sam mini hannkę i jeżeli robię test aż do rozpuszczenia proszku to zawsze mam wynik zerowy lub zgodny z przyjętymi parametrami. Ten proszek służy za pomiar i on musi być rozpuszczonym w odpowiednim czasie a reszta tego proszku która się nie rozpuściła w danym czasie służy nam za pomiar.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się z tobą nia spieram.!!! jesli jest więcej takich opini że czas mieszania to 20 s. to spoko. będę mieszał 20 sekund.

własnie skończyłem robic test według twoich wskazówek ze stoperem w ręku..... wynik 004. więc podobnie.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest jak wol napisane,mieszac 2 minuty az do calkowitego rozpuszczenia proszku,wiec @to1mas zle robisz test.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330073 to1mas :

W teście mini hanka najważniejsze jest mieszanie wsypanego proszku przez 20 sek. i nie więcej. Bardzo dużo osób miesza proszek aż do rozpuszczenia, a ten proszek mamy mieszać przez 20 sek i pozostała reszta nie rozmieszanego proszku służy za pomiar

A ja mam ten komfort, że mam instrukcję i znajomość angielskiego. A w instrukcji stoi: ...Replace the cap and shake gently for 2 minutes until the poweder is completely dissolved.

No jakby to przetłumaczyć to trzeba lekko wstrząsać do dwóch minut, dopóki proszek się nie rozpuści.

Dalej jest napisane: Replace the cuvette into the meter.

To znowu znaczy, że tą buteleczkę należy włożyć ponownie do miernika.

I prawie na koniec: Press and hold button until the timer is disployed on the LCD.

Nacisnąć i trzymać przycisk, dopóki zegar nie wyświetli się na LCD.

Instrukcja dotyczy pocket HI 713-25

ps. Sorry jak zrobiłem jakąś literówkę w angielskim.

w angielskim nie :)


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam instrukcję i moja znajomosc angielskiego:baby pozwoliła to przetłumaczyc... szczególnie fragment"2 minutes":)

wiec byłem trochę zaskoczony tymi 20 sekundami ,ale wynik tak czy tak prawie identyczny.

zagadka... z kąd się wzięło 1,69 w sklepie????


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik mógł być nieopłukany w osmozie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie instrukcja do małej Hanny wygląda tak:

2272-instr1.jpg

i jeśi mnie oczy nie mylą pisze mieszać 20s. Czy Wy macie inne instrukcje?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w mojej jest ze 2 minuty i o zadnym czekaniu nie ma mowy,hehe kazdy egzemplarz ma inna instrukcje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamus wydaje mi sie, że czas który minął od zaczerpniecia wody do pomiaru w sklepie spowodował wzrost fosforanow. Pewnie pojemnik był zamknięty prawda. A poza tym czy nie jest ważna temperatura wody do pomiaru?

A Hanka ma jeden typ reagentu ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodę zawiozłem w pojemniczku do testów na NO3 saliferta. może byl brudny, może na dnie gdzies w zakamarku pozostał jakis osad.

trochę pojechałem na wariata... bez płukania pojemnika w ro,tylko bach i w drogę... może dlatego taki wynik.

zawsze tak robiłem i na początku wyniki miałem 008,006 dopiero w grudniu pojawiły się pierwsze złe wyniki ale to było widac gołym okiem po koralch... no ale teraz to mnie rozwaliło.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330128 Wojtesu :

U mnie instrukcja do małej Hanny wygląda tak:

i jeśi mnie oczy nie mylą pisze mieszać 20s. Czy Wy macie inne instrukcje?

No to wygląda, że są dwie instrukcje różne. I różne jest działanie.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak dlugo trzyma Wam bateria. Ja wsadzilem akumulatorek i juz po kilku testoach i na ekranie pojawia sie iformacja ze slaba bateria i wymieniam co dwa tygodnie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam baterie dodane do kompletu i trzymają chyba z pół roku :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znowu wymienilem akumulatorki. Ale kupie jak najszybciej pozadne baterie.

I znowu musze sie rozejrzec za testem Mercka. Sypiac do Hanni te odcczynniki wychodza takie same wyniki lub roznica +- 00,2 plaska lyzeczka proszku i 5 kropelek plynu ma sie tak samo jak saszetka Hanny.

Z zestawu mozna zrobic prawie 250 pomiarow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam!

Ja mam 2 minuty w PO4 i 15 sek w NO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie robic nowego tematu powiedz ie mi dlaczego przy pierwszym pomiarze pojawia mi sie komunikat LH. W instrukcji jest napisane Light High sprawdz przygotowanie 1szej probki. Tylko ze przeciez ja pierwsza robie. Czasem normalnie mi robi pomiary a czesem nie mam mozliwosci jej wyzerowania bo pojawia mi sie ten komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bob, przyjrzyj się czy fiolki nie masz już za bardzo porysowanej.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wez patyczek do uszu i wyszysc scianki. CZesto zostaje na nich osad po tescie.

Nie pamietam co jest napisane w instrukcji, ale ja robie test na PO4 na jednej fiolce. Po skalibrowaniu odkrecam i wsypuje regent.

Nawet jezeli z fiolka nie jest idealne czysta to urzadzenie przyjelo to jako baze i odczytuje wynik bez ryzyka defektu na szkle drugiej fiolki.

Po uzyziu myje wfiolki w samej RO o czym trzymam zakrecona z mala iiloscia wody zeby nie odparowala. Inczej zrobi sie osad.

Nie trzymam juz wiecej w occie bo gumka pod korkiem go wchlania i resztki maja pozniejszy wplyw na glupoty w wynikach.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.