Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Nowy HANNA checker PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Mi na cle powiedzieli,ze jak by było napisane,że do celów akwarystycznych to cła by nie narzucali.Przesyłka była z USA,urząd celny w Częstochowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostalem i cła nie płaciłem :-)

Ale mam pytanko do obsługi bo instrukcję to chyba jakiś Rumun pisał ( urządzenie produkowane w Rumunii) bo kompletnie błędnie napisana jest instrukcja. Nie ma nic napisane, że trzeba użyć dwóch fiolek bo urządzenie się wyłącza i kilka innych błędów też jest.

Można wiedzieć jak Wy przeprowadzacie testy? Moim zdaniem fajne urządzenie za małe pieniądze.

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kraju sobie zycza ok 330 zlotych z przesylka


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może od ostatniej wizyty ktoś nabył jeszcze ten checker?? bo sie zastanawaim nad zakupem ale nie wiem czy brać czy nie może lepiej dozbierać do dużej hannki :/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaplacilem 75 EUR z przesylka i 5 paczkami proszku czyli zapas na 2 lata.

Ja mysle, ze w pomiarach nie ma zadnych roznic do duzej Hanki . . .

W sumie to tylko elektronika wiec czym one tak moga sie roznic? Ten checker jest tanszy bo maly i wykonany z plastiku.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak w polsce jest za 330pln to się chyba średnio opłacało ściagać (chyba że ten proszek taki drogi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 jest za sam checker o ile mi wiadomo za proszki chcą dodatkowo 100 zł to jest o ile znowu się nie mylę za 25 sztuk w stanach kosztuje to 9 dolarów. Więc się ani trochę nie opłaca kupować w Polsce


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data waznosci odczynnikow jest 02/2013 wiec do tego czasu na pewno je zuzyje.

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W swoim poście zapytałem o 4 mierniki i ich skuteczność niestety bez odzewu, dla mnie wystarczy potwierdzenie że powyższa Hanna (depilator :)) jest dokładniejszy od testu z Rowy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 21 czerwca w sprzedaży ma być dostępny też test na azotany , ja mam pytanie do osób które maja ten checker czy zdecydujecie się kupić na azotany też?? bo jeśli tak to moje zdanie jest takie ze uważacie ten test za ok ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten mały (niebieski) test na no3 do słonej również jest? kiedys coś czytałem ze nie do końca, wie ktoś coś więcej ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cena ktora podalem 330 zl obejmuje urzadzenie proszek (25 sztuk) i przeslyke z hanna polska czyli komplet


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259493 Sienki :

a czy ten mały (niebieski) test na no3 do słonej również jest? kiedys coś czytałem ze nie do końca, wie ktoś coś więcej ?

http://cgi.ebay.com/NEW-Hanna-HI-764-Checker-HC-Nitrite-Photometer-HI764_W0QQitemZ390192976844QQcategoryZ26230QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3907.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D8%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D8559390050977420195

zielony on jest nie niebieski , tak do słonej też jest


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI 764 to jest odpowiednik Hanna HI 93707 czyli do pomiaru NO2 a nie do NO3


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak bedzie checker na NO3 na pewno kupie. Nie wierze, ze test Rowy moze byc dokładniejszy od elektronicznego odczytu . . ale może sie mylę.

Ten link co podaliscie do jest checker na NO2 . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa to w takim razie sorrka mój błąd

#253035 kosek :

Ja odebrałem ze 2 tygodnie temu i już zrobiłem kilka testów. Jak na razie nie jestem zachwycony bo:

1. Porównanie z "dużą" Hanną w sklepie korale w Warszawie: Checker - 0,03 duża Hanka 0,06

2. W instrukcji każą mieszać 20 sekund po wsypaniu proszku, podczas gdy do całkowitego rozmieszania potrzebujemy ok minuty a nawet więcej.

3. Urządzenie wyłącza się samoczynnie po 2 minutach nieużywania, co w zasadzie wymusza użycie drugiej fiolki z wodą z baniaka do ponownego kalibrowania, co zapewne wpływa na dokładność pomiarów.

4. Wynik pomiaru wyświetlany jest tylko przez 10 sekund (co przy trybie timera wymusza ciągłe wpatrywanie się w wyświetlacz w oczekiwaniu na wynik)

5. Sprawdziłem, że w zależności od upływu czasu od rozmieszania proszku uzyskujemy różne wyniki (oczywiście każdorazowo tester jest kalibrowany na drugiej fiolce)

To chyba tyle. Więcej powiem, jak dokupię zapas proszku.

mam pytanie do Engell1 masz takie same wnioski jak kosek ???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam porównania ale oba urządzenia mają dokladność +/- 0,04 ppm albo 4% pomiaru więc stwierdzenie że duża Hanka jest dokładniejsze jest błędne! bo wynik 0,03 dużej Hanki może znaczyc również 0,07 i na odwrót.

2. U mnie wymieszalo sie w ciagu 20 sekund

3. zgadza sie trzeba uzyc dwóch fiolek - ogólnie to instrukcja jest błędnie napisana

4. zgadza się ale na wyswietlaczu jest timer odliczający od 3 min w dół po czym przez chyba 5 sekund jest pokazany wynik więc też to nie jest problem

5. Logiczne - w instrukcji napisane jest aby nie zaszybko wymieszac odczynnik

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hanna checker i chyba cos z nim jest nie tak, albo mnie wyprowadzcie z bledu. pomiar u mnie trwa:

kalibracja na czystej wodzie - max 10 sekund

badanie na wodzie z proszekiem - max 20 sekund

wynik = 0.00

robilem 2 pomiary na dwoch saszetkach.

co do gwarancji wg mnie jest ok, wszystko z niej mozna sie dowiedziec

Engel - w instrukcji jest napisane aby nie wstrzasac bo bombelki sie robia i wplywaja na pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult - ja dis właśnie robiłem pomiary i też chciałem zadać pytanie jak wy mierzycie PO4 bo instrukcja na pewno jest źle napisana. Jak wkładasz fiolkę już z wymieszanym proszkiem to musisz przytrzymać ten przcisk przez jakies 5 sekund az na wyswietlaczu pokaze sie timer 3:00 !!! wtedy urzadzenie bedzie odliczalo od 03:00 do 0 i zaraz po tym bedzie wyswietlony wynik ale tylko przez jakies 5 sekund.

Ja to dzis zrobilem tak :

1. Napelnilem obie fiolki po 10 ml wody

2. jedna z nich wlozylem do urzadzenia i wlaczylem kalibracje i jednoczesnie do drugiej wsypalem proszek i mieszalem przez 20 sekund.

3. po zakonczonej kalibracji wyciagam fiolke 1 i odkrecam nakretke po czym nakrecam ja na fiolke nr 2 ( ta z wymieszanym proszkiem) i wkladam do uzadzenia

4. zamykam checker i trzymam przycisk przez ok. 5 sekund az pokaze sie Timer 03:00 na wyswietlaczu

5. po 3 minutach i namysleniu sie uryadzenia jest wyswietlany wynik

wazne jest aby ten przycisk przytrzymac bo za pierwszym razem tez tylko wcisnalem i po kilku sekundach dostalem jakis wynik - to przez ta bledna instrukcje ! w instrukcji jest napisane (pomijam fakt ze nie ma tu napisane ze trzeba uzyc dwoch fiolek bo inaczej urzadzenie sie samo wylaczy i nie da rady przeprowadzic testu za pomoca jednej fiolki):

1....

2....

3....

4 otworz odczynnik i wsyp go do fiolki po czym wymieszaj mocno przez 20 sekund. Wloz fiolke do urzadzenia

5 poczekaj 3 minuty i wcisnij przycisk lub wcisnij i przytrzymaj az na wyswietlaczu zobaczysz timer 03:00 - TO JEST WLASNIE TA MYLACA INSTRUKCJA. Nie mozna zrobic tak jak oni napisali poniewaz urzadzenie wylacza sie samoczynnie po kilkunastu sekundach bezczynnosci wiec wg mnie po wlozeniu fiolki do urzadzenia trzeba przytrzymac przycisk az pojawi sie timer i wtedy wlasnie checker przez 3 minuty robi testy wody po czym na koniec pokazuje wynik. JAK WY SADZICIE??

Ja dzis zrobilem dwa pomiary jeden po drugim: pierwszy wynik 0,00 a drugi 0,07 wiec jedno jest raczej pewne ze PO4 jest ponizej 0,1 i mi wydaje sie ok. 0,05 wiec jest OK

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis zrobilem tak jak wczoraj, czyli szykuje 2 fioki, jedna z proszkiem , druga bez. pozniej wciskam przyciesk, pojawia sie C1, wkladam fiolke bez proszku, wciskam przycisk, po chwili pojawia sie C2, wkladam fiolke z proszkiem, wciskam przycisk, po kilku sekundach mam wynik. dzis mi wyszlo 0.21. podejrzewam ze "plankton zielony" z ichtiotropica to samo po4, bo wczesnije tego nie dawalem i bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem przed chwila drugi raz - wersja z timerem - z druga zaszetka, od nowa. wynik 0.04 - co to ma byc ?!

3 test - bez timera - wynik 0.05

4 test 0.04

timer to tylko opoznienie. bo po 3 minutach migaja 3 kreski, i wtey pewnie robi ten test.

ja robie bez opoznienia i wychodzi to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to nie wiem jak dziala to urzadzenie ale te 3 minuty powinien ten proszek rozpuszczac sie w tej wodzie wiec moim zdaniem trzeba wlaczac timer . . . Duza Hanka tez tak dziala ze po wsypaniu proszku fiolke sie wklada do Hanki i wlacza timer 3 minuty po czym wyswietlany jest wynik


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.