Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku@ Monike znam około roku wiec małe sprostowanie do do tych 2 lat a co do pamagania Monice przy zbiorniku to Ona doskonale daje sobie rade sama i moja pomoc ogranicza sie tylko do czynności gdy Moni sama nie sięga oddalonych miejsc w ..... .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245145 Natan :

tez mam to dendro :) w czwartek kupiłem w Acroporze.

u mnie jeszcze nie wystawiła całkiem polipów, ale pracujemy nad tym :)

Gratulacje z zakupu i czekam na aktualizacje w Twoim temacie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kusisz szatanie, kusisz:shocking tylko nie zdziw się jak kiedyś otworzysz drzwi, i zobaczysz mnie śpiącego na wycieraczce z sekatorem w ręku i usłyszysz "kopsnij Pan szczepkę":) A tak serio to chyba jednak postawię sobie jakiś baniaczek niefoto, jako że moj "corall room" już na ukończeniu, to trzeba go jakoś zagospodarować :) Mam nadzieję że kiedyś wspomożesz dobrą radą i coś tam uszczkniesz ze swej kolekcji :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb@ Ja kusze :) nawet bym nie smiał pomysleć o kuszeniu. Na wycieraczce się nie kładz bo nie wygodnie ale na kawe i dobrą miejscówke przed zbiornikami zapraszam.

Miło czyta się takie opinie i cóż, nie pozostajemi nic innego jak

PODZIĘKOWAĆ wszystkim za miłe słowa. To dla mnie duża motywacja, by dalej

dbać o zwierzaki i robić wszystko, by było jeszcze lepiej w zbiorniku!

I choć przygoda z tubkami i innymi niefoto zaczeła się u mnie przypadkiem,

to bardzo wkręciło mnie to akwarium. Przyznaję się jednak, że praca

zawodowa i praca przy dwóch zbiornikach, to duże obciążenie. Ale póki sił

starczy, dbać będe o zwierzaki :). A jak zacznie zacznie sił brakować,

to zbiornik z obsadą trafi do jednej z naszych koleżanek z forum (no chyba

że się rozmyśli).

A tam, na pewno bedzie zwierzakom jeszcze lepiej niż u mnie :)

mg0029g.jpg

mg0048.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikne,co tu dużo mówić.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiaszcze Robercik, nie kcem, ale zazdrooszczem:D

Przy takiej ilosci i troskliwej opiece wczesniej czy pozniej dojdzie do "kopulacji" i bedzie jeszcze wiecej turbulencji:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245231 Grzegorz Dyzma :

Zajebiaszcze Robercik, nie kcem, ale zazdrooszczem:D

Przy takiej ilosci i troskliwej opiece wczesniej czy pozniej dojdzie do "kopulacji" i bedzie jeszcze wiecej turbulencji:)

Zazdroscic nie masz czego bo sam masz super solniczke a jak przesiadziesz sie wieksza wode to bedziemy:bow.

Co do rozmanazania to sie spóźniłeś bo przez ostatnie dwa tygodnie miałem dosc:cursin larw tubek, które czepiały sie wszedzie ale nie tam gdzie bym chciał a tam gdzie się czepiały to raczej za szkodniki bym je uznał.

A najbardziej z wysypu larw zadowolone były gorgonie:bump1


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weśże (jakie trudne słowo :)) chłopie daj im żyć, niech rosną, nabywców znajdą napewno:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245289 seb :

Weśże (jakie trudne słowo :)) chłopie daj im żyć, niech rosną, nabywców znajdą napewno:)

Pozdrawiam

seb

No daje im żyć i nie pozbywam się małych tubek:waving.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, było by fajnie mieć takie 1200 z koralami niefoto lub mieszane z lpsami ale mysle że to było by bardzo, bardzo, bardzo trudne w utrzymaniu.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i wlasy kuter rybacki do polowu pokarmu. Nie wyobrazam sobie karmienia i juz samego rozwiazania filtracji. O kasie nie rozmawiamy:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, pokaż zdj całości na nocnych LED.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245315 Grzegorz Dyzma :

.... i wlasy kuter rybacki do polowu pokarmu. Nie wyobrazam sobie karmienia i juz samego rozwiazania filtracji. O kasie nie rozmawiamy:tongues

Tak się właśnie dziś zastanawiałem, do jakiej pojemności jest jeszcze w miarę znośnie z niefoto, gdzie jest granica przerostu formy nad treścią, myślę że jakieś 300-400 litrów to wlaśnie taka granica. Jak myślicie? Robert, jeśli Cię wkurza gadka nie w temacie to powiedz tylko slowo :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb@ dyskusja na temat i ciekawa.

Co do wielkości zbiornika na niefotowce to wczoraj wieczorem dyskutowalismy z Niką i wyszło nam ze 200-300litrów jest do opanowania pod wzgledem filtracji i karmienia np.tubek.

Ja osobiście mysle że przy dobrze zaprojektowanym zbiorniku, sumpie i naprawde dobrej filtracj można by 400litrów z powodzeniem utrzymac.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Robert, ale przyfiltracji jak u Ciebie czyli podmiankach wody z dużego baniaka? to by mieć 400 litró musiałbyś zmienić głowny baniak na 3000 litrów :)

ps. i tak mi sie nie podoba...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245425 jacekkudla :

No tak Robert, ale przyfiltracji jak u Ciebie czyli podmiankach wody z dużego baniaka? to by mieć 400 litró musiałbyś zmienić głowny baniak na 3000 litrów :)

ps. i tak mi sie nie podoba...

Ilość wody i częstosć podmianek uzalezniona była by od tego jak rozwiazana bedzie filtracja w tych 400litrch niefoto .

Zakłądając że byłby tam wstawiony bardzo dobry odpieniacz i duzo zywej skały zbiornik mógłby funkcjonowac bez podmianek z 1200l .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku a co sie nie podoba? Jak najbardziej mamy prawo powiedziec ze nawet TOTM jest brzydki, ale zazwyczaj piszemy dlaczego. Nie lubisz zoltego koloru? Pytanie z ciekawosci nie z checi zrobienia zadymy czy pobudek osobistych:)

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje acry mi sie nudne wydaja, jak ogladam zbiorniki z kolorowymi niefoto - koralami trudnymi w utrzymaniu, "tylko dla wybranych". Fajny ten zbiornik Roberta K. Moze sie Robert nie obrazi, jak napisze ze jego zbiornik jest na dobrej sciezce (do zbiornika Merriq - kozak baniaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult@ Ja tam się nie obrażam i daleko mi do tego a krytyka zawsze jest miło widziana:waving ale napomne tylko że nie próbuje nasladować innych akwarystów a sciezka jaką obrałem jest inna niż ta którą wyżej wymieniłeś.

Dla lubiących takie zdjecia, troszke macro.

mg0067.jpg

mg0071.jpg

mg0030.jpg

mg0010.jpg

mg0008.jpg

mg0032.jpg

mg0025.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bomba, szczególnie dwa pierwsze, gdyby ten koral mial żyły, to widać by było jak krew w nich krąży :googleye A co do scieżki jaką wybrałeś to niech zgadnę - nie oddalać się za bardzo od natury?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb@.Dla Ciebie foto i choc kiepawe bo ciemne wyszło to widać jak lasonoga polip wciaga.

A od natury się nie oddalam i po drzewach po....lam:bump1:bump1:bump1

mg0070.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.