Skocz do zawartości
Qubek

Problem z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wydaje mi się, że mam problem z filtrem ro+di. Polega on na tym, że po upływie całej nocy otrzymałem zaledwie 2-3 litry wody i nie wiem czy to tak ma byc czy coś nie tak z moim filtrem. Czytałem na forum o kapaniu ale nie wydaje mi się, że aż tak wolno kapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten problem zniknol jak wymienilem wklady.


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie normalne, nie napisałeś jaka masz membranę czy np 75, 100 przez noc powinna dać 100 L wody

np 75. Czy na pewno masz dobrze podłączoną ? Następny problem to może być niskie ciśnienie wody oraz spotkałem się z odwrotnym umieszczeniem

Membrany co powoduje zapowietrzenie. Jeśli możesz daj fotkę

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jak to podłączyłem.3850-img_2608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wysuszyłeś membrany i jaką masz kolejność filtrów?

tzn. Może na początku sprawdziłeś sobie jak zestaw chodzi i później go odłączyłeś na jakiś czas...

System musi być cały czas zalany wodą, pierw zakręcasz kurek za filtrami z czystą wodą, a później przed z kranówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko podłączyłem wczoraj wieczorem, około godz woda szła do kanału tylko przez czerwony przewód na białym zakręciłem zawór.Następnie odkręciłem i puściłem wode na di. Filtry w kolejności 5 mikronow-węgiel-1 mikron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to prawdopodobnie zalepiłeś membranę pyłem z węgla i bedziesz ją musiał wymienić. Nie płuczemy prefiltrów razem z membraną.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242923 Qubek :

wszystko podłączyłem wczoraj wieczorem, około godz woda szła do kanału tylko przez czerwony przewód na białym zakręciłem zawór.

eeeeee...nie rozumiem po co to?? ...a przepłukałes wkłady wstepne nim pusciłeś wode przez membrane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaki procent wody leci do ścieków, a jaki czystej może masz walnięty ogranicznik.

Spróbuj też odłącz membranę i zobacz jak woda leci bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepłukałem. Zmartwiony przez seba rozkręciłem jeszcze pojemnik na membrene i odkręciłem kolanka prowadzące do ścieku i do wężyka z czysta wodą i w kolanku z czysta woda mam jakiś mały mechanizm ograniczający przepływ (bardzo ciężko go przedmuchac przykładając do us)t w pozostałych kolankach nie ma go. Czy ktoś zwrócił na to uwagę, też tak macie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kolanku za czystą wodą nie powinno nic być, chyba gdzies sie jebneli i wstawili ci ogranicznik po czystej wodzie :strutin przypuszczam że to jest ogranicznik przepływu, montuje sie albo te duże peny albo takie małe własnie wewnątrz rurki zaraz na wyjściu brudnej wody do kanalizy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli dobrze rozumiem to prawdopodobnie zalepiłeś membranę pyłem z węgla i bedziesz ją musiał wymienić. Nie płuczemy prefiltrów razem z membraną." po 1 kolega ma 5u - węgiel - 1u więc większość pyłu wyłapie filtr 1 mikron i membrana się nie zalepi, a po drugie nie każdy wkład węglowy "pyli" :strutin Podczas składania tego typu zestawu RO4 jeśli puścimy bez membrany to często leci od razu "czysta" - na oko woda nie jakaś czarna zapylona bo jak mówię po pierwsze nie wszystkie wkłady węglowe tak samo "pylą", a po drugie filtr 1mikron po węglu też robi swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czystej wodzie za membraną w kolanku masz zawór zwrotny


coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo Szuwar - prawdopodobnie uratowałeś kolegę przed wydaniem kasy :strutin

Qubek potwierdzasz teorię Szuwara ? Jak tak to wisisz mu browara :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek ja ? xD Chyba zaszła pomyłka :strutin Co do tego zaworka zwrotnego ja nie miałem potrzeby rozkręcać tych małych kolanek, ale jeśli będzie trzeba to za chwilę mogę pójść do łazienki i zobaczyć jak jest u mnie :)

Nie sorki, chodziło mi o Qubek-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale jestem zmęczony po całym tygodniu i nie dochodzi do mnie, czyli ten zawór za membraną na czystej wodzie to pomyłka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Sprawdź tylko czy go założyłeś w dobrą stronę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko ze tego kolanka nie da się wkręcic odwrotnie. Jeszcze raz skocze to sprawdic a dam znac dopiro jutro bo dziś już padam z nog. Bardzo dziekuje wszystkim za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spajdi, kolejnosć o jakiej piszesz jest na zdjęciu w sklepie, nie wiesz jak Qubek założył filtry, co do tego że nie każdy węgiel pyli to masz rację, ale z drugiej strony nie wiesz jaki jest w tym zestawie :strutin Koniec końców, jeśli nie rozkręcał tych kolanek to nie wydaje mi się żeby ktos w fabryce się machnał i wkręcił odwrotnie zawor zwrotny. Zresztą, pożyjemy zobaczymy:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242913 Qubek :

zdjęcie jak to podłączyłem.3850-img_2608.jpg

Witaj,

popatrz w którą stronę na zwężce gdzie wypływa woda "odpadowa"jest kierunek FLOW do ścieków czy w stronę membrany?

Myślę,że szkolnego błędu nie popełniłeś i kierunek odpływu "FLOW" jest do ścieków.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promil,

Po powiększeniu zdjęcia widać że dławik jest podłączony ok, kierunek strzałki jest do ścieków.

Qubek,

Kranik przełóż sobie za żywicą teraz widzę że masz przed(oczywiście przepływu to nie zwiększy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.