Skocz do zawartości
Ben_sage

BOYU WG-310 kto go ma ???

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tak prościej proszę o odpowiedz,jak pisałem mam poziom wody 29cm a pod szybę nakrywową mam 32 cm więc jeśli postawię go na dnie to będzie pienił czy będzie miał za głęboko ? Dla dobra sprawy zrezygnuję chyba częściowo z tej przykrywki na rzecz odpieniacza.(jeśli w ogóle będzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Size: 117 x 85 x 290mm tez sie nad nim zastanawialem ale narazie na kostce jade. masz jeszcze wg308 Flow Rate: 120 L/hr

Size: 117 x 85 x 260mm


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342286 Raf :

Size: 117 x 85 x 290mm tez sie nad nim zastanawialem ale narazie na kostce jade. masz jeszcze wg308 Flow Rate: 120 L/hr

Size: 117 x 85 x 260mm

to powodzenia , w przesiadce z m3 na trabanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym? nikt z posiadaczy(cały czas piszemy o boyu 310) nie pisze ze mozna go przecież obniżyć o około 3cm (wciskajac kielich ku dołowi) zmniejsza sie komora robocza ale i tak daje sobie rade w moim 75L (moze dodam jeszcze ze dokonałem nadciec rozgrzana żyletka na łopatkach wirnika i smiga robote robi) a co do przykrycia szyba na gorze zbiornika ja u siebie uciołem róg (trójkąt) szyby i w ten sposób mam dojscie do odpieniacza


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tyle jest kontrowersyjnych wypowiedzi dot. tego typu odpieniaczy, że ja tez postawiłem na kostkowy...

co do podpowiedzi jakby kto jeszcze nie wiedział to jest to samo co SERA 310 wstawiana do ich firmowego akwa... biocube :D bo to biocube to nic innego jak boyu :D

Inmar poszukaj tym kluczem na niemieckich stronach jest o wiele więcej wpisów!

Oglądałem na youtube filmik jakiegoś Hiszpana z tym odpieniaczem i wyglądało na to, że to nawet pieni... ale mnie nie przekonał.

a i jeszcze jedno są przecież te małe Weipro 2001-2005 popatrz na te może one będą ciekawsze lub "rozmiarowo" lepsze, bo cena jest chyba taka sama... u nas na forum ktoś nawet przerobił takie Weipro 2005 i uzyskał lepsze efekty niż producent zakładał

no i ostatnie rozwiązanie to ten hydorek, który jest tzw nowością wygląda bardzo porządnie jak na tak mały odpiwniacz i ma bardzo duży zapas mocy jak dla 30 litrowego akwa (więc może być za duży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dodam od siebie że kubek_77 ma rację z tymi markami. Na wyspach w sklepach akwarystycznych jest sprzęt BOYU pod markami Sera, Interpet itd ;)

Sam mam odpieniacz od Boyu, ale nie 310. Generalnie można je wszystkie podsumować tak:

- są większe gabarytowo i mają gorszy stosunek poboru mocy do wydajności niż odpowiedniki z najdroższych marek, ale dobrze działają.

Można je dostać za takie same pieniądze jak odpieniacze na kostki lipowe, a moim zdaniem są lepszym wyborem.

Tylko czekać jak zaleją polski rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi na boyu akwarium z spsami typu montipora,seriatopora i acropora.

Skoro uważasz że są lepsze od kostek prosze o jakiś dowód i dokladny model , parametry.

Może pochwal się swoim akwarium i daj fotki zobaczymy jak działa,jesteś tu nowy więc miałbyś szanse podbić nasze serca ;) - to tak z nutką żartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Pisałem o najtańszych opcjach.

Aquael PS300 kosztuje 70zł, jakaś pompka powietrza z 40-70zł, do tego kostka też z 30zł.

Masz 170zł przynajmniej.

Za 200-230zł masz już odpieniacz Boyu z pompką igiełkową o teoretycznej wydajności 1850l, który pieni aż miło i nie trzeba kostek wymieniać.

A nowego WG-310, o którym piszemy, kupisz od chińczyka już za 30-40zł, czyli za pół ceny samej rury od Aquaela.

Może jestem nowy na forum i startuję z pierwszym akwarium, ale liczenia i języków zdążyłem się nauczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wspomnieć że sam masz ale jeszcze nie w akwarium i nie wiesz jak działa bo to spora różnica - zabrzmiało to tak jakbys go testował i był wesoły.Pamiętaj że forum czytają nie tylko ludzie z wiedza...

Tak pompy napewno igielkowe chyba na igłe do szycia a paramery są podobne do testu zderzeniowego TATY.

Google video powie ci prawde

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie zdecydowałem i nie wiem który kupić.Wolałbym z własną pompką bo nie musiałbym chować gdzieś pompki powietrznej i dokupować kostek choć jeśli dobrze zrozumiałem takie lepiej odpieniają.Chętnie posłucham jeszcze rad.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy film z pracy 310.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale film śmieszny.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Chłopaki możecie mi uwierzyć bo mieszkam na wyspach już ładnych parę lat, że ten koleś z filmika faktycznie nie był w stanie wyregulować tego odpieniacza i jego furia może być autentyczna. Oni tutaj tacy są, że dwie lewe ręce i zero DIY. Zapewne nie miał pojęcia co i jak ustawić, oraz do jakiego efektu powinien dążyć. Mam okazję obserwować kilku morszczaków tutaj - zgroza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Inmar - jak już zakupisz cosik daj proszę znać - bo powoli do mojego pionowego 100l będę szukał też ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.